Liliam Fashion Week in London
  • 20 March 2015

  • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

  • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

  • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

  • Read More

Gaz beton blokları hatalar ve beyan edilen özelliklerdir.

May 20
No comments yet

Bu makalede ele alacağımız havalandırmalı beton bloklar, eksiklikler ve özellikleri her yıl daha popüler hale gelmektedir. Birçok geliştirici bunu evin geleceği için bir duvar malzemesi olarak seçiyor.

Gaz beton bloklar

Gaz betonunun tüm yapı malzemeleri gibi blokları avantaj ve dezavantajlarına sahiptir. Böylece daha sonra pişmanlık yok, onlarla önceden tanımak gerekir. Her şeyden önce, havalandırmalı betondan yapının taşıyıcı taşıyıcı yapıları kurulacak, bunların gücü kendi evlerinin temeli olacak.

Gaz beton bloklarının beyan edilen özellikleri ve özellikleri

Gaz beton, otoklav sertleşmesinin hücresel bir bloğudur. Üretimleri için hammadde kuvars kumu, kireç, çimento, su, alüminyum tozu. Tüm bileşenler karıştırılır ve köpürdüğü basınç altında (alkali solüsyonlu yüksek dispersiyonlu alüminyum temas ettiğinde) ve gözenekli bir yapı oluşturulduğu otoklava gönderilir.

Yoğunluğa bağlı olarak, sınıflara göre gaz beton bloklarının sınıflandırılması:

  • - D300-D500 - ısı yalıtımlı gazlı beton;
  • - D500-D900 - yapısal ve ısı yalıtımlı gazlı beton;
  • - D1000-D1200 - yapısal gaz beton.

Gaz betonunun mukavemeti

Kolaylığına rağmen, malzeme mümkün olan en büyük güce sahiptir. Gaz beton, mukavemet, hafiflik ve optimal ısı yalıtımı arasında ideal bir uzlaşmadır. Gaz beton (300-600) markasına bağlı olarak, sıkıştırma mukavemeti 1,5 ila 3,5 kgf / cm2 arasında değişmektedir.

Gaz beton blokların kolay işlenmesi

Gaz betonun kolay işlenmesi, tartışılmaz bir avantajdır. Çok fazla çaba sarf edilmeden kesilir ve basit el aletleriyle kesilir, standart ve standart olmayan ölçü ve şekiller blokları ile sonuçlanır. Kuru halde, havalandırılmış betonun ısı iletkenliği katsayısı 0.12 W / m ° C'dir.

Gazbetonun ısı yalıtım özellikleri

D600 ve D500 marka gaz beton bloklar düşük ısı iletkenliğine sahip yapısal ve ısı yalıtım malzemesidir. Bu, duvarların kışın güvenilir termal koruma sağlamasına olanak tanır. Yaz aylarında, gaz beton bloklardan yapılan bina aşırı ısınmıyor. Yaşam için en uygun sıcaklığı korur.

Gazbetonun ses geçirmez özellikleri

Aero blokların sesleri söndürme kabiliyeti, markanın, gazlı beton çözeltisinin yoğunluğunun, duvarların kalınlığının ve bir dereceye kadar döşeme yapma teknolojisine bağlıdır.

Havalandırılmış betonun yangına dayanıklılığı

Havalandırılmış beton bloklar, en yüksek yangına dayanıklılık sınıfının yanmaz malzemesidir. Kapalı ve taşıyıcı yapıları gaz betondan yapılmış evler, en yüksek (I ve II) yangın güvenliği derecesine aittir.

Çevre dostu gaz beton

Yapı malzemelerinin radyoaktivitesinin ölçülmesi, ölçüm birimlerini içermeyen ve laboratuar yöntemleri ile belirlenen yeterlilik katsayısı kullanılarak gerçekleştirilir. Gaz beton bloklarının radyoaktivitesi, izin verilen tüm normlardan çok daha düşüktür. Operasyon sırasında, havalandırılmış beton zehirli bileşenler oluşturmaz. Çevresel özelliklerine göre, doğal malzemelerden daha aşağı değildir.

Hafif gaz beton

Standart beton blok bloğunun ağırlığı 625х100х250 mm'dir. 8 kg. ortalama 500 kg / m3 yoğunluğunda. Bu, harç tüketimini önemli ölçüde azaltmanıza ve inşaat süresini kısaltmanıza olanak tanır.

Havalandırılmış betonun biyolojik etkilere dayanıklılığı

Havalandırılmış beton bloklar, 30 "C sıcaklıkta ve% 98 hava neminde bile bulunmayan kalıpların, mantarların ve bakterilerin gelişmesi için elverişsiz bir ortamdır. Bu havalandırılmış beton, ahşabın üstündedir ve antiseptiklerle tedavi gerektirmez.

Gaz beton blokların özellikleri ve özellikleri

Aerocrete blokların dezavantajları hakkında

- 1. Düşük basınç dayanımı ve düşük eğilme direnci nedeniyle, havalandırılmış beton kırılgan bir malzemedir. Havalandırılmış beton duvarların gücü doğru temele bağlıdır. Minimum büzülme sağlayan bir temel oluşturmak gerekir. Aksi takdirde, inşaattan birkaç yıl sonra gaz blokları çatlamaya başlayacaktır. Tavsiye edilen bant monolitik temel ve takviye duvar blokları, her 2-3 sıraya ağ.

- 2. Havalandırılmış betonun yüksek su emme özelliği, yüksek kaliteli finisaj çalışmalarının performansının önünde bir engeldir. Yüzeyinde tutulmaması için gaz beton duvarına uygulanan bir sıva tabakası için nadir değildir. Havalandırılmış beton duvarların su emilimini azaltmak için, derin nüfuz eden primerler ile muamele edilir.

- 3. Gaz blokları bağlantı elemanları için zayıf bir bazdır. Aerodinamik duvarlarda büyük nesneleri tutturmak oldukça sorunludur. Her zaman iyi bir şekilde bükülmüş ve duvarlarda mükemmel bir şekilde tutulan vidaların aksine kurtarma ve plastik dübel-kelebeğe her zaman gelmeyin. Fakat oksidasyon tehlikesi vardır, bu sayede paslanır ve uygunsuz hale gelirler. Oldukça iyi olan bazı bağlantı elemanları olmasına rağmen.

Video: Gaz silikat blokları için bağlantı elemanları

- 4. Havalandırılmış betonun beyan edilen donma direnci bir reklam hilesidir. D500 markasının yoğunluğu kullanılan yapısal ve ısı yalıtım malzemelerinin optimum yoğunluğu olarak kabul edilir. Don mukavemeti 25 döngüyü geçmez. Cephe kaplama için 50 döngü gerektirir. Gaz betonunun satıcıları, daha yüksek yoğunluklu ürünlerde bulunan don direncinin parametrelerini açıkça abartmaktadır.

- 5. Gaz betonu, metalik kapanımların korozyon süreçlerinin aktivasyonuna katkıda bulunan yeterince yüksek serbest kireç içerir: takviye, boru hattı, çerçeve, köprüler.

- 6. Malzemenin garantili uzun ömürlülüğü göz önüne alındığında, üreticilerin beyan ettiği, havalandırmalı beton blokların düşük maliyeti biraz abartılmıştır.

- 7. Gaz betonunun dayanıklılığı, gazlı silikat bloklarının büyük binalarının nispeten yakın bir tarihte başlamış olmasından dolayı şüpheleri arttırmakta ve temel yapılarının tahminleri doğrulanmamıştır.

Havalandırılmış beton blokların ana dezavantajları listelenmiştir. Bunlara ek olarak, gaz beton bloklarının döşenmesi ve geliştiricilere satma arzusu ile daha pahalı materyallerin ihlali ile ilgili bir dizi eksiklik var. Bu tür eksikliklerin ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesi, genellikle onların temelsizliğini kanıtlamaktadır.

Kendi ellerinizle bir ev inşa etmek için tamamen farklı malzemeler kullanabilirsiniz: tuğla, ahşap, gaz beton vb. Hepsinin artıları, eksileri vardır ve bu veya diğer koşullarda başarıyla uygulanabilir.

Video: Gaz silikat blokları nasıl seçilir

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 29 = 33