Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Duvarlar ve tavanlar için duvar kağıdı çeşitleri

May 20
No comments yet

Bazı duvar kâğıtları neme karşı direnme yeteneklerine sahip olabilir. Diğerleri ısı ve ses yalıtımını arttırdıkları için farklıdır ve üçüncü duvar kağıdı arasındaki ana fark onların görünümü ve dokusudır. Bugün var olan duvar kağıdı türlerini daha iyi anlamak ve düşünmek için, üretim sırasında kullanılan malzemelere bağlı olarak gruplara ayrılmalıdırlar.

Duvar kağıtları türleri

Duvar kağıdının sınıflandırılması

Su direnci ile:

 • Duvar kağıdı sıradan. Üzerine nem almaktan kaçının. Sadece kuru bir bezle silinebilir.
 • Suya dayanıklı duvar kağıdı. Özel bir kaplaması vardır, bu nedenle hafif nemli bir bezle silinebilir. Ancak deterjanlar kullanmak kesinlikle yasaktır.
 • Duvar kağıdı yıkama. Genellikle deterjan ilavesiyle temizleyin.
 • Yüksek dayanıklı - vinil duvar kağıdı. İsimler kendileri için konuşurlar, yukarıdaki tüm temizlik yöntemlerine ve hatta daha fazlasına dayanırlar.

Randevu ile:

 • Duvarlar için duvar kağıdı çeşitleri vardır.
 • Tavanlar için duvar kağıdı çeşitleri.

Yüzeylerindeki duvar kağıdının sınıflandırılması:

 • Duvar kağıtları pürüzsüz bir yüzeye sahip.
 • Bir kabartma desenli duvar kağıdı. Bu model üretim sırasında uygulanır.
 • İnce kabartmalı duvar kağıdı çizimi.
 • Ve ayrıca derin desenli çok katmanlı duvar kağıdı.

Duvar kağıdının sınıflandırıldığı bir sonraki kategori, yoğunluğudur:

İki kategori vardır, duvar kağıdının yoğunluğuna göre sınıflandırması hafif ve ağırdır.

Ağır duvar kağıdı, yoğunluğu 110 g / m'den az olmayanlar olarak kabul edilir. Boyutlandırırken, duvarda düzensizlikler varsa zor olabilir. Fakat asıl avantajları, tesislerin mikro iklimine olumlu etkileridir.

Ve son kategori, duvar kağıdı bu rakamı göre sınıflandırılmıştır:

 • Tek renkte sunulan pürüzsüz duvar kağıtları vardır.
 • Desenli duvar kağıdında, bitişik şeritlerin yapıştırmaya eşlenmesini gerektirmeyen, tekrarlayan bir desen yoktur.

Farklı duvar kağıdı türleri nelerdir?

Kağıt duvar kağıtları

En ucuz duvar kağıtları ve uzun yıllar boyunca duvarları ve tavanları yapıştırmak için en popüler duvar kağıdı türü. Ve hepsinin, duvarların nefes almasını sağlayan çevre dostu malzemelerden yapılmış olması sayesinde. Ama çok fazla dezavantajları var. Örneğin, hızlı bir şekilde görünümlerini kaybederler, nem oranının yüksek olduğu odalarda yapıştırılamazlar. Artılar, duvarların ısı yalıtımını bir dereceye kadar arttırmasına izin vermeleri gerçeğine de atfedilebilir. Kağıt duvar kağıdı, muhtemelen tüm alıcıların zevklerini tatmin edebilir, çünkü bunlar hemen hemen tüm renk gammalarında temsil edilir ve yine farklı dokulara sahiptirler.

Kağıt duvar kağıdı.

Yıkanabilir duvar kağıdı veya vinil

Üretimleri sırasında, kağıt çeşitli yoğunluklarda bir PVC tabakası ile kaplanır. Bu konut ve konut dışı binalar için ideal bir seçenektir. Mutfak, banyo veya tuvalet için iyidirler. Köpüklü vinil duvar kağıdı, yumuşak bir sabun çözeltisi ile temizlenebilir. Ancak en dayanıklı olanı kompakt vinil olarak kabul edilir, sadece deterjanlardan değil, temizlik sırasında bile bir fırça ile bile kullanılabilirler.

Ipek ekran denir başka bir vinil duvar kağıdı türü vardır. Üst tabakaları ipek iplikleri içerir. Bu dekoratif duvar kağıdı çok parlak renklere sahip olabilir ve tükenmişliğe karşı yüksek bir dirence sahiptir. Esneklik ve su geçirmez üst katman gibi diğer özelliklerin yanı sıra bunların kesinlikle tüm odalara yapıştırılmasında kullanılmasına olanak tanır.

Yıkanabilir duvar kağıdı veya vinil

Kabarık duvar kağıdı

Diğer duvar kağıdı türlerinden en önemli farkı, kağıt yerine temelleri için dokunmamış kumaşın kullanılmasıdır. Flezelin bileşimi, selüloz ve sentetik kumaş liflerini içerir. Bu duvar kağıtları sadece "boyama için" harika bir seçenektir ve çeşitli çizimler ve dokular en zorlu müşterileri bile memnun edebilir. Ayrıca yoğunluğundan dolayı duvarın tüm kusurlarını gizlediklerini de belirtmek gerekir. Onlar çok uygundur çünkü odadaki sıcaklık değişimlerinden korkmazlar ve uygulandıklarında kabarcıklar ve kırışıklıklar oluşturmazlar.

Kabarık duvar kağıdı

Akrilik duvar kağıdı

Evde küçük çocuklara veya hayvanlara sahip olanlar için en uygunudur. Kağıt ve polar duvar kağıdı arasında seçim yaparsanız, bu altın ortalamadır. Artıları ucuz olmaları ve yumuşak bir bezle yıkanabilmeleridir. Dezavantajlar, yüksek nemi tolere etmedikleri gerçeğine atfedilebilir, yıkarken çok dikkatli olmanız gerekir ve diğer eksi de oldukça sınırlı bir çizim seçkisidir.

Akrilik duvar kağıdı

Tekstil duvar kağıdı

Üretim sırasında, kumaş alt tabakalarına örneğin çamaşır, ipek, keçe veya kadife gibi kumaş lifleri uygulanır. Çoğu zaman yatak odalarında veya salonda duvarları yapıştırmak için kullanılırlar, bu odalarda kağıtlara göre daha estetik görünürler. Sadece bir dezavantajları var, oldukça yüksek bir değer.

Tekstil duvar kağıdı

Sıvı duvar kağıdı

Devasa bir popülerlik kazanmayı başaran duvar kağıdı arasında en genç tür. Ve tüm bunların yardımı sayesinde, eklemleri olmadan düzgün rahatlama kaplaması oluşturmak kolaydır. Doğal lifler, pamuk, selüloz, tekstil lifleri içerir. Su bazlı boya ile seyreltilebilirler ancak duvara sıva olarak da uygulanırlar. Esas olan, uygulandıkları yüzeyin önemli kusurlara sahip olmamasıdır. Rusya pazarında bu tür duvar kağıdı, sıvı veya toz halinde sunulmaktadır.

Sıvı duvar kağıdı

cam elyafı

Steklooboi, bir fiberglas filamentleri ekleyen bir kumaştan yapılmıştır. Bu duvar kağıtları, yüksek dirençli, yanıcı değildir ve mantar şeklindeki mikroorganizmaların görünüşünden duvarların güvenilir bir şekilde korunmasıdır ve kimyasal tedaviye dayanabilirler. Kompozisyonlarında neler bulunur? Bu soda, kuvars kumu, dolomit, kireç, bu bileşenlerin bir kombinasyonu ve onlara listelenen özellikleri verir. Steklooboi sıklıkla tıbbi kurumlar için kullanılır.

cam elyafı

Fotoğraf Duvar Resmi

Fotoğraf duvar kağıtları - fotoğraf baskı uygulanan kağıt levha. Duvar kağıdının yapıştırıldığı duvar bir fotoğrafa benziyor. Ancak lamine duvar kağıdının özellikle güzel gözüktüğü gerçeğini hesaba katmak gerekir, bunları mümkün olduğunca aşınmadan koruyacaktır. Ve görünüşe göre belirgin bir şekilde iyileşti. Fotoğraf duvar kağıtları, resmin kapanmaması için çok küçük mobilyaların bulunduğu odalarda en iyi şekilde kullanılır.

Fotoğraf Duvar Resmi

Doğal duvar kağıdı

Tüm doğal güzelliği somutlaştıran ve alıcılar arasında pek bilinmeyen en eşsiz duvar kağıdı. Bu duvar kağıtları üretimi sırasında sadece doğal malzemeler kullanın. Duvar kağıdının temeli ağartılmış kağıt değildir, dış tabaka farklı bitki türleridir.

Doğal duvar kağıdı

Metal duvar kağıdı

Kağıt substratı bir folyo tabakası ile kaplanarak yapılır, daha sonra duvar kağıdı yüzeyine bir desen veya kabartma uygulanır. Metal duvar kağıdı yapıştırmak için, dispersiyon tutkalı gereklidir, ancak ana avantajları iyi temizlenmiş ve aşınmaya karşı dayanıklı olmalarıdır.

Metal duvar kağıdı

Mantar duvar kağıdı

Onlar kesinlikle herhangi bir odaya çekicilik ihanet yeteneğine sahip bir ekolojik duvar kağıdı, temsil eder. Sıcak presleme nedeniyle mantar mantarından yapılmıştır. Kabuktan gelen ısının etkisi altında, malzemeyi birbirine yapıştıran bir reçine açığa çıkar. Bu duvar kağıdını neme mümkün olduğunca sabit hale getirmek için, mum ile emprenye edilir.

Mantar duvar kağıdı

Kuvars duvar kağıdı

Çok iyi temizlik ile sunulan çevre dostu duvar kağıdı ve ayrıca gölgeyi değiştirmeniz gerekiyorsa, bunları her zaman yeniden boyayabilirsiniz. Üretimleri için, kâğıt veya dokumasız tabana bir zemin doğal mineralleri veya malzemeleri, örneğin odun lifi, uygulanmalıdır. Ama çoğu zaman duvar kağıdı adı verilen onuruna, ezilmiş boyalı kuvars kullanın. Operasyon süreleri 20 yıl olabilir.

Kuvars duvar kağıdı

Kadife duvar kağıtları

Örneğin oturma odasında veya ofiste kirlenmeye açık olmayan odalarda terbiye için idealdir. İki katmandan oluşurlar. Birinci tabaka kağıt veya dokuma olmayan bazdır ve ikinci tabaka dekoratif kadife tabakayla kaplıdır.

Kadife duvar kağıtları

Video: Duvar kağıdı türleri - her türlü dezavantajları ve avantajları

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 3 =