Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Panelové oceľové radiátory pre vykurovanie – ktoré sú lepšie pre použitie vo vykurovacom systéme

May 20
No comments yet

Mnoho majiteľov svojich domovov s nezávislým vykurovaním si vyberá ľahké a elegantné panelové oceľové radiátory. V predajniach sa predáva veľa druhov a aké panelové vykurovacie telesá je lepšie použiť pre systém vykurovania domu a budeme hovoriť v danom článku.

Panelové vykurovacie radiátory

Aké sú typy panelových oceľových radiátorov

Všetky typy panelových radiátorov sa líšia v počte panelov, ako aj prítomnosťou alebo neprítomnosťou rebier (konvektorov). To všetko ovplyvňuje prenos tepla. Konvektory sú oceľové rebrá v tvare písmena U zvárané na panely zvnútra. Radiátory sú otvorené a zatvárané mriežkami zo strán a zhora. Pri čistení je otvorený radiátor jednoduchší a uzavretý vyzerá viac esteticky. A tepelný výkon je vyšší.

Typ 10

Radiátory tohto typu nemajú konvektor alebo gril, ale len jeden vykurovací panel. Číslica "1" znamená, že počet panelov je jeden, a "0" znamená, že nie je vyčistené. Žiadna konvekcia - žiadny prach, ktorý ho určite sprevádza. Preto sú pre nemocnicu alebo škôlku skvelou voľbou. Neprítomnosť bočných stien a mriežky umožňuje čo najjednoduchšie čistenie.

Typ 10

Typ 11

K dispozícii je tiež jeden rad panelov, na zadnej strane ktorého je vyčistený povrch. Neexistuje horný rošt. Vzhľadom na prítomnosť rebier je ohrev rýchlejší ako typ 10. Čistenie je dôkladnejšie (konvekcia priťahuje prach).

Typ 11

Typ 20

Riadky panelov sú dve, ale konvektor (plutvy) chýba. K dispozícii je mriežka pre výstup vzduchu. Výkon je vyšší ako pri jednoriadkových modeloch.

Typ 20

Typ 21

Opäť dve rady panelov, ale už s konvektorovými rebrami namontovanými medzi panely. Radiátor je zhora uzavretý krytom.

Typ 21

Typ 22

Panely sú dva, ku každému z nich je zváraný konvektor. Vonku je kryt. Tento typ batérie je najpopulárnejší.

Typ 22

Typ 30

Panely sú už tri rady, konvektory chýbajú, horná časť batérie je pokrytá roštom.

Typ 30

Typ 33

Medzi tromi radmi panelov sa vytvára konvekčné vytesňovanie (tri rady). K dispozícii je puzdro. Tento typ radiátora je najsilnejší, čo dáva najviac tepla a rýchlo sa zahrieva. Ale zbiera prach viac ako ktokoľvek iný.

Typ 33

Ako už bolo uvedené, najpopulárnejším typom panelových radiátorov je typ 22. Má pomerne veľkú kapacitu a súčasne je kompaktným zariadením, toľko ju uprednostňuje.

Na ktorých výrobcov radiátorov by sa mala venovať pozornosť

Keď sa spýtate kamaráta alebo suseda, aké sú lepšie radiátory z oceľových panelov, počujeme v podstate názvy európskych spoločností. Existujú dobré recenzie o tureckých batériách. Ďalej uvádzame značky, ktoré skutočne dokážu premietnuť kvalitu výrobkov.

Radiátory od firmy KERMI

Táto nemecká značka sa vyznačuje novou patentovanou technikou Therm X2, ako aj špeciálnou kvalitou vykurovacích telies. Špeciálny dvojvrstvový lak sa vyrába podľa unikátneho receptu. Vykurovacie telesá môžu pracovať ako v dvojrúrovom, tak v jednorásobnom skúmavke. Sú pripojené zospodu a majú úsporný režim. Sú k dispozícii modely s nastavenou úrovňou výkonu.

Viac informácií o týchto radiátoroch sme napísali v materiáli: Technické charakteristiky vykurovacích radiátorov Kermi, ich odrody a dôstojnosti.

Radiátory od firmy De'Longhi

Táto značka radiátorov je taliančina. Môžu vydržať až 8,7 bar tlaku a až 110 ° C teplotu chladiacej kvapaliny. Modely "Standart" sú pripojené z boku, modely "Universal" s regulátorom teploty - zospodu.

Radiátory od Biasi S.p.A.

Ďalšia talianska spoločnosť vyrába radiátory využívajúce najmodernejšie technológie. Preto je prenos tepla v prístrojoch vynikajúci a vykurovanie je takmer okamžité. Pracujú dobre pri nízkych teplotách. Obmedzenie pracovného tlaku je 9 barov.

Radiátory z Purmo a Retting Heating

Sú to fínske značky radiátorov, maľované v bielej farbe. Sú vyrobené z ocele valcovanej za studena najvyššej kvality (FePO1). Limit teploty je až 95 ° C, tlak je 10 barov.

Radiátory od spoločnosti KORADO

Tieto radiátory vyrába česká spoločnosť. Môžu mať jeden, dva a tri rady panelov. Široká škála farieb a 10 typov modelov, pohodlné držiaky v zostave, malý objem chladiacej kvapaliny - výhody týchto radiátorov. Limit tlaku je 8,7 barov. Teplota je 110 stupňov.

Radiátory od firmy RADSON

Táto belgická spoločnosť vyrába unikátne radiátory. Dve rebrá konvektorov na každom paneli kanálov poskytujú vysoký prenos tepla. To vám umožní znížiť objem chladiacej kvapaliny. A spoločnosť vyrába kompaktný model, ktorý je naozaj veľmi kompaktný a vhodný pre malé miestnosti. Ďalším plusom radiátorov belgickej spoločnosti je farbenie pomocou technológie KTL2. Hrúbka povlaku nie je menšia ako 50 mikrónov, nie je ani jeden nenatretý bod - to všetko nedáva korózii najmenšiu šancu. Limit tlaku je 10 barov.

Demadi radiátory

Tieto radiátory sú turecké a vybavenie na ich výrobu je zakúpené v Nemecku. Toto je automatizovaná linka a zváracie jednotky. Oceľ, z ktorej sú vyrobené radiátory, má zvýšenú odolnosť voči korózii. Ďalšia ochrana je zabezpečená zinkom a fosfátovým povlakom zosilneným sklovinou. Limit tlaku je 8,7 barov.

Porovnávacie charakteristiky radiátorov typu 22, šírka 500 mm, dĺžka 500 mm populárnych výrobcov:

výrobcovia Pracovný tlak, atm Max. t vykurovacie médium, 0C Napájanie pri 70 ° C 0C, W Objem vody závažia Spôsob pripojenia
Kermi

Nemecko

10 110 965 2.7 17.07 Bočný závit 4 x 1/2 "(vnútorný)


Dolný závit 2 x 3/4 "(vonkajší)
Buderus

Nemecko

10 120 913 3.15 14.1 postranné


Dolný, s integrovaným termostatom
KORADO Radik

Česká republika

10 110 914 2 15.6 Bočný závit 4 x 1/2 "(vnútorný)


Dolný závit 2 x 3/4 "(vonkajší)
Purmo

Fínsko

10 110 929 2.6 13.6 Bočný vnútorný závit 1/2 "


Dolný vnútorný závit 2 x 1/2 "
DeLonghi RADEL

Italliya

8.7 110 1079 3.1 14.9 Bočný závit 4x1 / 2 "


Dolná - 2 x 1/2 "

* Všetky údaje sú prevzaté z oficiálnych zdrojov výrobcov

Prítomnosť značky kvality

Veľmi dôležitou priemyselnou normou je značka kvality RAL, ktorú vyvinula asociácia zabezpečenia kvality Nemecka. Ak majú radiátory túto značku kvality, potom môžu byť bezpečne uprednostnené, berte to do úvahy pri výbere údajov o vykurovacích zariadeniach. Tu sú hlavné body, že radiátor s týmto označením (obzvlášť by mal mať na pamäti niektoré modely radiátorov KERMI) by mal spĺňať:

 • Oceľ na výrobu radiátora plne spĺňa štandardy. Kontroluje sa v laboratóriu alebo existuje dokument od výrobcu.
 • Kompletne použiteľné zváracie jednotky pracujú s jasným dodržiavaním dĺžky švíku a bodov zvárania.
 • Odolné lakovanie sa vykonáva podľa DIN 55900-1, 2.
 • V každej etape výroby sa overovanie vykoná, zdokumentuje.
 • Batérie sa testujú pri 1,3 pracovnom tlaku.
 • Kapacita tepla sa kontroluje, či zodpovedá všeobecne prijatej norme EN 442.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

58 + = 65