Liliam Fashion Week in London
  • 20 March 2015

  • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

  • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

  • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

  • Read More

Jak se starat o laminát – čištění a odstranění skvrn

May 20
No comments yet

Laminátová podlaha je moderní podlahová krytina. Laminovaná deska impregnovaná ekologickými pryskyřicemi, díky které má vysokou životnost. Laminát je univerzální, může být použit v každém pokoji. Různé barvy a textury vytvoří interiér pro každou chuť. Díky horní vodotěsné ochranné vrstvě bude taková podlaha trvat velmi dlouho, pokud víte, jak pečovat o laminát.

Jak se starat o laminát - je to správný důl a odvodíme nebo odstraňujeme různé skvrny

Můj laminát má pravdu

Péče o laminátovou podlahu nevyžaduje speciální zařízení. Laminát, na rozdíl od parket, nemusí být lakován nebo leštěn. Při nákupu krytu můžete konzultovat s prodejcem co a jak nejlépe umýt laminát. Ochranná horní vrstva má odpudivý účinek, který zabraňuje rychlému nahromadění prachu na povrchu laminátu.

Mnozí pochybují, zda je možné laminát umýt vodou. Slavní výrobci nabízejí kvalitní moderní podlahovou krytinu, která se při mokrém zhoršení nezhorší. Laminát můžete proto umýt. Neexistuje žádný zásadní rozdíl, jaký druh mopu umýt laminát, hlavní věcí je to, že hadr byl měkký a voda teplá. Chcete-li odstranit silné nečistoty ve vodě, můžete přidávat prací prostředek pro laminát.

Laminát sám o sobě nevyžaduje, ale existuje několik důležitých pravidel, které víte, jak správně pečovat o to, aby laminát prodloužil jeho životnost:

  • Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky, protože by se tím poškodila horní ochranná vrstva. Ze stejného důvodu nečistěte podlahu horkou párou.
  • Chcete-li odstranit tvrdé nečistoty nebo skvrny, použijte speciální nástroje doporučené výrobcem.
  • Během posunu netahejte na podlahu těžký nábytek, ale snažte se jej zvednout nebo položit něco pod ním.
  • Laminátová podlaha je odolná proti působení podpatků a drápů zvířat, ale může trpět nohama židlí a malým nábytkem. Proto k nim připojte měkké podložky plsti, aby nedošlo k poškrábání.
  • Pokud se objeví škrábance nebo škrábance, pak mohou být maskovány speciální pastou, která má předem vybranou barvu. Pokud je škoda vážná, můžete desku vyměnit.

Odstranění skvrn z laminátu

Než budete umývat podlahy laminátu, musíte odstranit skvrny, pokud existují.

1. Skvrny z čokolády, tuku, džusu nebo alkoholických nápojů lze odstranit tekutým detergentem s neutrálním pH, například "Mr. Muscle for laminate". Mírně navlhčete měkkým hadříkem, zakryjte ho skvrnou a nechte ji 5-10 minut. Potom opláchněte čistou teplou vodou.

2. Stopy pryskyřice, tužky, inkoustu, leštidla na obuv, rtěnky, uhlí, cigaret nebo laku na nehty se odstraňují methylalkoholem. Buďte opatrní při práci s těmito látkami, protože jsou toxické a nevhodná manipulace může poškodit vaše zdraví.

3. Pokud se na podlaze objeví skvrny na svíčkách nebo žvýkačkách, měli byste počkat na úplné ztuhnutí a poté jemně oškrábat nožem. Na kontaminovanou oblast můžete aplikovat ledovou kostku, pak bude vosk nebo žvýkačka snadněji odstranitelná.

Vlastnosti péče o různé typy laminátů

1. Lesklý (leštěný) povlak vyžaduje více pozornosti. Takový laminát by se měl umýt, aby svítil. Proto na konci čištění ujistěte, že podlahu otřete suchým hadrem. Snažte se chodit na takový obal naboso, zvláště pokud jste si položili na nohy tučný krém.

2. Matný kryt je obvykle rychleji kontaminován. V průběhu času vytvoří matný laminát voskovou vrstvu. Chcete-li tento mastný film odstranit, musíte použít speciální čistící sprej s obsahem alkoholu. Před čištěním produkt rozstříkejte na povrch a nechte několik minut. Potom opláchněte čistou vodou a utřete suchou látkou. Použití spreje obsahující alkohol je skvělý způsob, jak umýt laminát bez rozvedení.

3. Laminát se zkosenými hranami na obvodu desky. Tento povlak je citlivější na vodu, takže musíte pečlivě stlačit hadr před tím, než budete umývat laminát. Samozřejmě, zkosení desek má také ochranný povlak, ale stále se ujistěte, že se voda v nich nehromadí.

Laminát je skvělý způsob, jak zdobit váš domov. Tato podlaha bude trvat velmi dlouho, pokud víte, jak se starat o laminát včas a správným způsobem.

Video: Výběr mopu

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 3 =