Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Průvodce výběrem vyhřívaného držáku na ručníky

May 20
No comments yet

V Evropě na počátku 20. století přestaly být instalatérské privilegované elity, pohodlí moderního života se stalo dostupným pro stále více lidí. Když už mluvíme o Rusku, pro mnohé z jeho regionů je poměrně vlhké klima, což je pravděpodobně důvod, proč bylo důležité, aby obyvatelé zavěsili oblečení na radiátoru tak, aby se vyschly. A někdo už byl unavený, když se rozrušil chladnými zuby, vyklouzl z koupelny a získal nové zklamání v podobě studené, vlhké a nejspíš nejpříjemnější vůně ručníku. Možná to byla promyšlená akce, a možná byl náhodou na radiátoru nějaký ručník, ale najednou se narodila myšlenka na vyhřátý závodník na ručníky.

Od té doby proudí pod vodu spousta vody a ohřívače ručníků se změnily z luxusní položky, že se jen luxusní hotely mohou pochlubit cenově dostupným prvkem každodenního pohodlí. Lidé našli ohřívače na ručníky užitečný vynález, a to nejen pro sušení utěrek. Ručník již „přilepený“ na záchod: oni se stále nacházejí v kuchyní, ložnic, chodeb a sklepů, kde se poskytují dodatečné teplo, snižují vlhkost a tím zabránit plíseň.

Úspěchy v oblasti designu a inženýrství nám poskytly nejen krásná, ale i vysoce účinná zařízení navržená pro každou chuť a určená pro různé účely. Naše vedení, doufáme, vám pomůže nalézt vaše pozice v četných tržních nabídkách. Najdete tu perfektní ohřívač na ručníky, který vás přivádí k tomu, jak se vám to podařilo dříve!

Jak si vybrat ručník pro koupelnu, elektrický nebo vodní model

Před výběrem ohřívače ručníku se pokuste odpovědět na následující otázky:

 • Kolik peněz jste ochotni utratit za tento nákup?
 • Potřebujete návrhový model nebo jednoduchou možnost rozpočtu?
 • Znáte výhody elektrických a vodních vodičů na ručníky?
 • Který ohřívač na ručníky nejlépe vyhovuje vašim potřebám - upevněn na stěně nebo volně pohyblivý?
 • Měli byste upřednostňovat jednoduché, hladké linie nebo byste měli zvolit excentrický vzhled?
 • Který design vyhřívaného držáku na ručníky by se lépe hodil do interiéru vaší koupelny?

Cenový rozsah

Dnešní trh vám umožňuje vybrat si z široké nabídky cen. Ať už hledáte příliš drahé zařízení nebo naopak s jedinečným designem, určitě budete schopni najít to, co potřebujete. Sušičky na ručníky jsou k dispozici téměř pro jakýkoli rozpočet.

Cena vyhřívaných nosičů na ručníky se může lišit v závislosti na jejich stylu, velikosti a typu. Mnoho výrobců nabízí rozpočtovou řadu vyhřívaných kolejniček, které jsou k dispozici za méně než 300 dolarů, stejně jako působivé prvotřídní zařízení s designovými úpravami, jejichž cena může přesáhnout 4000 dolarů. Prvním krokem při výběru ohřívače ručníků je pokusit se odhadnout částku, se kterou jste připraveni k rozdělení.

Co si vybrat elektrickou nebo vodní vyhřívanou utěrku na ručníky

Po stanovení kupní ceny je nutné určit typ vyhřívaného držáku na ručníky. Existují dva základní typy vyhřívaných vodicích kolejniček - elektrické a vodní - a oba jsou docela efektivní.

Elektrické kolejnice na ručníky

Elektrické ohřívače ručníků zpravidla nekonzumují příliš mnoho elektřiny, mnoho z nich je v porovnání s běžnou žárovkou srovnatelné. Uvnitř takto vyhřívaných nosičů na ručníky je suchá opálená nebo zahřátá kapalina, obvykle minerální olej. Mnoho elektrických ohřívačů na ručníky je vybaveno tlačítkem zapnutí / vypnutí a pro spuštění je možné použít pouze toto tlačítko a zástrčku nikdy nezapojujte do zásuvky. Při instalaci takových zařízení může být veškerá kabeláž skrytá před zvědavými očima. Některé velké jednotky mohou vytvářet dostatečné množství tepla k ohřevu místnosti, i když pro co nejefektivnější ohřívání vzduchu v místnosti, elektrické ohřívače ručníků se obvykle používají v kombinaci s jinými zdroji tepelné energie.

Elektrické ohřívače ručníků používejte v následujících případech:

 • Děláte velké opravy, ale nechcete proniknout do stávajícího systému zásobování vodou.
 • Chcete mít ještě jeden ohřívač ručníků, který vám pomůže dokonce i během sezónního vypnutí vody.
 • Musíte použít ručník nejen v koupelně, ale i v jiných pokojích. V tomto případě budete potřebovat mobilní přenosný ohřívač ručníků, o kterém budeme dále diskutovat.

Elektrické kolejnice na ručníky

Ohřívače na ručníky

Modely s vodou vyrábějí teplo pomocí horké vody, která prochází vyhřívanou tyčí. Připojení může být provedeno jedním ze dvou způsobů - přívodu teplé vody do vašeho bytu nebo domu (otevřený systém) nebo k autonomnímu topnému systému (uzavřený systém). Ve většině případů může být vodní ručník nejúčinnější způsob šetření energie. Nicméně, nastavení může být obtížné, pokud není zahrnuta původně při stavbě domu nebo v procesu kapitálu opravy areálu, a měl by mít na paměti, přemýšlet o tom, jak si vybrat vody vyhřívaný věšák na ručníky do koupelny.

Připojení vyhřívané věže na ručníky k topnému systému má určité nevýhody. Například během období, kdy je topení vypnuto, ztratíte tento zdroj tepla. Proto v těch případech, kdy používáte plynový sloupec k ohřevu vody, je rozumné podívat se na elektrické modely.

Pokud je zařízení připojeno k autonomnímu vytápění nebo k přívodu teplé vody do vašeho domova, neexistují žádné zvláštní požadavky na výkon ohřívané šachty na ručníky. Hlavní a jediný indikátor, kterému je třeba věnovat pozornost, je maximální tlak, pro který je zařízení určeno. V autonomním topném systému soukromého domu není tlak příliš vysoký, takže v takovém případě je výběr typu ohřívače ručníků poměrně rozsáhlý a můžete nainstalovat libovolný model, který se vám líbí.

Pokud však chcete připojit k centralizovanému systému zásobování teplou vodou, většina dovezených ohřívačů na ručníky nebude fungovat. Faktem je, že tlak v systémech zásobování bytovými domy teplou vodou je 8-10 atmosfér, ačkoli ve většině budov starého fondu nepřesahuje 5-7 atmosfér. V tomto případě je tloušťka stěny trubky, tyto ohřívače ručníků, pouze 1-1,25 mm. a všichni mají malý pracovní tlak. V závislosti na agresivitě horké vody v systému TUV bude životnost takového zařízení 1,5-2 let. V nejlepším případě stačí vyměnit zařízení, v nejhorším případě opravit zaplavené sousedy ze spodu.

Vodní sloupek na ručníky

Jak vybrat vodní ručník pro centralizovaný systém horké vody

Volba výrobního materiálu

Existují tři nejběžnější kovy, které se používají ve výrobním procesu:

Nerezová ocel

nerzhaveika

Přes jeho jméno se rychle zhroutí. Výjimkou jsou radiátory s tloušťkou stěny 2-2,5 mm. Jejich cena je mnohem vyšší.

Měď a mosaz

latun

Ze všech modelů je nejvyšší ztráta tepla. Může být úspěšně použito, pokud certifikát o výrobku naznačuje, že vnitřní povrch potrubí je pozinkován a že lze připojit k systému TUV.

Černá ocel

chernui

Černá ocel s antikorozním vnitřním povrchem. Jedná se o nejspolehlivější a trvanlivější variantu pro průtokový ohřívač na ručníky připojený k systému TUV.

Volba výstavby

Kromě klasiky existuje několik typů vyhřívaných nosičů na ručníky a design radiátorů, které řeší problém s připojením k přívodu teplé vody díky původnímu designu. Takováto topná zařízení jsou mnohem dražší než obvykle, ale jejich životnost je téměř neomezená, jsou mnohem lepší než zahřátí koupelny a lze je používat pro celý rok. Mluvíme o dvoukruhových modelech vyhřívaných kolejniček na ručníky.

Jsou poněkud obtížné připojit a lišit se v návrhu, ale jsou účinné při použití. Jeden z obvodů takového zařízení je připojen k systému TUV. Má ochranu před vysokou teplotou, tlakem a má speciální ochranný antikorozní povlak. Teplo procházející prvním okruhem se přenáší do druhého okruhu. Dostupné modely různých velikostí a provedení. Dovážený výrobci často pokrývají stěny potrubí zevnitř s ochranou polymerů. Taková zařízení nemohou být spojena spájkováním nebo použitím jiných vlivů na vysoké teploty.

Dvouvodičové

K dispozici jsou datové zařízení a některé další zařízení, které je, že konstrukce radiátoru, vyrobené z tenkostěnných trubek, výměník tepla má vlastní gravitací. Je spojen s ocelovým jednodílným potrubím s tlustými stěnami, které přichází do systému horké vody. Tak, teplonosné médium cirkulující v radiátoru sušák na ručníky je ohříván horkou vodou protékající vnitřním obvodem trubky, ale celé zařízení je chráněno před nepříznivými účinky „agresivní“ vody z vody a vodního kladiva horké. Toto poněkud snižuje teplotu radiátorových trubek na výstupu. Ale vzhledem k tomu, že oblast tepelného záření chladiče je mnohem větší než plocha standardních cívek, teplota v koupelně zůstane poměrně vysoká.

Kromě všech výše uvedených je třeba věnovat pozornost tomu, co je potřeba potrubí a vzdálenost mezi těmito trubkami. Přístup může být nižší nebo postranní. Boční přístup může být vpravo nebo vlevo. Proto před výběrem konkrétního modelu v obchodě je třeba objasnit tento bod.

Spotřební materiál

Co se týče vzdálenosti mezi trubkami, je to obvykle 500 mm, ale existují výjimky, takže je třeba věnovat pozornost.

DŮLEŽITÉ! Při nákupu vyhřívaného ohřívače ručníků, který je naplánován na připojení k systému TUV, ujistěte se, že v pasu zařízení najdete informace o přípustnosti takové aplikace. V opačném případě mohou být finanční náklady na odstranění důsledků průniku trubek mnohem významnější.

Vybíráme způsob, jak upevnit a namontovat vyhřívaný držák na ručníky

Dalším důležitým bodem, na který se můžete podívat, je způsob instalace. Přestože instalace jakéhokoliv ručník teplejší, zpravidla není nejtěžší úkol pro správnou instalaci často vyžaduje zapojení kvalifikovaný elektrikář nebo instalatér (alespoň, aby záruka výrobce), a to zvýší náklady původně plánováno.

Nejjednodušší instalace, zejména pokud jde o práci laických lidí, jsou elektrické modely se zástrčkou. Většina z nich používá standardní konektor a může být zapojena do elektrické zásuvky stejně jako ostatní domácí spotřebiče. Z tohoto pohledu se ti, kteří jsou ohromeni otázkou, jak si vybrat elektrický ručník pro koupelnu, možná pohybují po správné cestě.

Existují tři hlavní typy instalace vyhřívaných nosičů na ručníky:

Nástěnná montáž

Nástěnná montáž

Nástěnné držáky mohou být jak elektrické, tak vodní vodítka na ručníky.

Venkovní

Venkovní

To je zpravidla vodítka na vodní ručníky.

Přenosný

portativnui

Jedná se o elektrické přístroje, které lze volně pohybovat.

Všechny ohřívače na vodní ručníky jsou namontovány na stěnu nebo na podlahu, protože musí být připojeny k stávajícímu vodovodnímu systému.

Žebříky na stěny jsou vynikající volbou pro místnosti s omezeným prostorem, kde mohou nahradit konvenční držák ručníku. Stěnové modely jsou k dispozici ve vodě a elektrických verzích.

Při výběru mezi upevněním ručníku na stěnu nebo podlahu je lepší instalovat stěnu. To platí zejména pro malé koupelny, kde a tak na podlaze lze umístit spoustu spotřebičů a nábytku. Kdyby jen na spodní části stěny Keramická, musíte se rozhodnout, zda chcete, vyhřívaný věšák na ručníky byl umístěn nad nebo pod limitem, a vy můžete být schopni najít zařízení, které lze připevnit na stěnu s rozdílem hladiny ve vaší koupelně.

Přenosný ohřívač ručníků poskytuje větší flexibilitu při umístění a použití. Kromě toho je jeho instalace velmi jednoduchá: dokonce i člověk, který nikdy nedržel nástroje v rukou, se s tím dokáže vypořádat! Všechny přenosné ohřívače ručníků jsou elektrické, stačí zapojit zástrčku do zásuvky a připojit je.
Pokud jde o instalaci sofistikovanějších ohřívačů na ručníky, měla by být tato práce přenesena na profesionálního elektrikáře nebo instalatéra. Elektrické výrobky jsou potenciálně vystaveny požáru a musí být proto instalovány v souladu s požadavky výrobce.

Velikost a design

Pro každou koupelnu si můžete zvolit vyhřívaný držák na ručníky, který dokonale padne do interiéru! Seznam stylů je rozsáhlý - od klasických po ultramoderní.
Poslední role při výběru takového poutavého prvku jako ohřívače ručníku není dána jeho vnějšímu povlaku. Někteří výrobci raději použít jako krytí pro nejběžnější dnes, leštěná mosaz nebo chrom, ale lze snadno nalézt a modely registracemi konstrukce, včetně vlivu věku bronzu, starožitný zlatý, matný nikl a další. Nejdůležitější je, aby váš ohřívač ručníků odpovídal vašemu stylu koupelny.

Chromovaný
Velká pochromovaná vyhřívaná věšák na ručníky.

Vícebarevné designové radiátory
Designové radiátory namalované v různých barvách.

Ve starém stylu
Sušička na ručníky ve starém stylu.

Některé vyhřívané šuplíky na ručníky mohou obsahovat další položky, jako jsou police a háček. Přemýšlejte o tom, kolik z těchto dodatků skutečně potřebujete, protože odmítnutí nepotřebných funkcí vám umožní ušetřit určitou částku.

Ve formě police
Sušička na ručníky v podobě dvou polic, na kterých můžete položit i pověsit ručníky a jiné věci.

Věnujte pozornost nejen stylu ohřívače ručníku, ale také jeho velikosti. Kolik ručníků bude současně sušeno? Nebude nadměrně těžkopádné zařízení kazit estetiku vašeho pokoje? Je třeba si uvědomit, že čím větší je plocha ohřívače ručníků, tím rychleji se ručníky ohřívají a suší. Pokud chcete nejen osušit ručníky, ale také přidávat teplo do koupelny, měli byste upřednostňovat větší model.

Velká velikost
Velký sušák na ručníky vám umožňuje snadněji pověsit věci, které potřebujete.

Malý design chladiče
Malý radiátor lze umístit do malého prostoru.

Další funkce - časovače a přepínače

Moderní ohřívače ručníků jsou velmi energeticky účinné a nejúčinnější způsob, jak je používat, je nechat je neustále. To je způsobeno skutečností, že energie potřebná k zahřátí původně studené vyhřívané utěrky je mnohem větší, než je nezbytné pro udržení tepla u zařízení, které bylo ohřát. Výrobci se však snaží zohlednit přání všech uživatelů a vybavit své výrobky časovači a vypínači.

Díky přítomnosti časovače můžete zvolit zapnutí ohřívače ručníku dlouho před vařením nebo sprchou, aby vaše ručník byl příjemně teplý po dokončení mytí. Někteří výrobci instalují vestavěné časovače nebo přepínače, jiní je nabízejí jako samostatnou volbu. Některé modely jsou také vybaveny termostatem, který udržuje teplotu ohřívače ručníku podle vašich preferencí.

Snažili jsme se vám poskytnout obecné náměty a pomohli vám odpovědět na otázku, jak si v koupelně zvolit ohřívač na ručníky. Doufáme, že tato příručka vám pomůže při rozhodování a nakonec najdete ideální ohřívač ručníků.

Zúčastněte se průzkumu:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

90 − = 85