Liliam Fashion Week in London
  • 20 March 2015

  • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

  • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

  • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

  • Read More

Jak lepit tapety na sádrokartonu a předem připravit pro ně povrch

May 20
No comments yet

Tapetové lepení je nejoblíbenějším typem dekorace na stěnu. Tapety na lepidlo mohou být snadno a rychle, tento proces je poměrně jednoduchý a nevyžaduje žádné speciální dovednosti nebo vysokou kvalifikaci velitele, ale tento povlak vytváří poměrně vysoké nároky na kvalitu povrchu.

Často musí být povrch stěny nejprve vyrovnán pomocí sádrokartonu a poté tapetu vložen. Před lepením tapety na sádrokartonu je třeba řádně připravit její povrch. Je velmi důležité dodržovat níže uvedené pořadí operací.

Jak lepit tapety na sádrokartonu a předem připravit pro ně povrch

Příprava povrchu sádrokartonu

Příprava sádrokartonu pro tapetování probíhá postupně. Každá z uvedených položek musí být provedena bez selhání.

Základní nátěr

Aplikace vrstvy základního nátěru napomáhá lepším přilnavost tmelu k povrchu suchého zdiva a chrání ho také před vývojem plísní a hub. Nejčastěji se používá akrylový základ, ačkoli někteří mistři dávají přednost jiným typům. Základní nátěr se prodává jak v hotové formě, tak ve formě přípravků, z nichž musí být pracovní směs připravena sama. V druhém případě je velmi důležité dodržovat pokyny a recepty nabízené výrobcem. Základová sádrová lepenka na tapety se provádí běžným kartáčem, přičemž směs je rozložena po celém povrchu stěny co nejrovnoměrněji. Když se zpracovává celá stěna, měli byste pozastavit a čekat na její úplné vyschnutí. Doba, po kterou by měl základový nátěr vyschnout, je uveden na obalu.

Sušení kloubů mezi vrstvami sadrokartonových desek se serpentinem

Searp je páska delfínů nebo skelných vláken s lepidlem naneseným na jeho povrch. Venku vypadá jako normální zdravotní obvaz. Křepelka by měla být přilepena co nejvíce ke spárám mezi listy, aby nedocházelo k vzhledu vzduchových polštářů. Pokud je srpek špatně lepený, můžete přidat malé množství PVA lepidla.

Tmel pro klouby

Po utěsnění slepým se v švu položí požadované množství tmelu, který se pak vyrovná. Spoj se tak stává neviditelným, spojením se společným povrchem stěny. Po vyhlazení vrstvy tmelu, po vysušení, by měl být třením listem brusného papíru s jemným zrnitým ukládáním.

Video: Spárování sádrokartonových spojů

Video: Sádrokartonové hrany ze sádrokartonových desek

Tmelové sádrokartonové desky

Dokonce i když se zdá, že stěna je dokonale hladká a hladká, před vkládáním tapety na sádrokartonu musí být omítnutá. Vkládání tapety na sádrokartonové desky bez tmelu může vést k tomu, že celá zeď bude muset znovu prořezat. Koneckonců, dříve nebo později přijde čas nové opravy, když bude nutné tapetu odstranit ze zdi. Pokud jsou přilepeny přímo na sádrokartonu, je nutné "vzít" s sebou lepenkovou vrstvu listu. V tomto případě není vyloučeno poškození samotného sádrového jádra. Navíc na světlé tapety po vyschnutí se mohou objevit spoje mezi vrstvami sadrokartonu. Takže vzhled stěn bude beznadějně poškozen a veškerá práce bude muset být upravena.

Směs pro tmel na bázi cementu nebo sádry může být připravena sami (složení a způsob přípravy jsou uvedeny v adresáři a na internetu) a lze je zakoupit v hotové podobě. V prodejnách se prodávají dva druhy tmelů: zahájení a dokončení. První umožňuje rychlé a přesné vyrovnání povrchu stěny, druhá - jak je zřejmé z názvu - slouží pro dokončování, dává povrchu zvláštní hladkost a odstraňuje menší vady. Roztok se připraví v dostatečně velkém zásobníku s přídavkem vody. Chcete-li získat vysoce kvalitní homogenní směs, je lepší použít stavební mixér.

Sádrokartonové desky pro tapety se vyrábějí se třemi špachtlemi. Jedna - nejmenší - slouží k vyzvednutí tmelu z kontejneru, další dva (40 a 60 cm dlouhý) - pro aplikaci a vyrovnání roztoku. Průvodce provádí dlouhé a hladké kruhové zdvihy a drží nástroj v úhlu 45 stupňů. Vrstva tmelu musí být rovnoměrná, její tloušťka je od 1 do 2 mm. Po nanesení a vyhlazení další části malou špachtlí odstraňte zbytky roztoku z velkého a nejprve zopakujte operaci. Na konci stěny, která končí počátečním tmelem, je zbytečné opětovně natřít jeho povrch. Nerobte si starosti s malými vadami, jako jsou například výrazné proužky tmelového roztoku. V dalším kroku budou vyřazeny.

Injektování tmelení

Po vysušení by měl být tmel brousen brusným papírkem. Zaprvé se injektáž provádí s hrubým zrnitým papírem, pak jemně zrnitým. Tato práce vyžaduje velkou pozornost a zvláštní pozornost, musí být provedena pečlivě a bez spěchu. Neopatrný pohyb může vést k tvorbě čipů, což má za následek, že práce na tmelení zdi budou muset začít znovu. Vezměte prosím na vědomí, že broušení tmelu je doprovázeno tvorbou velkého množství jemného a velmi korozivního prachu. Proto před zahájením práce je třeba dbát na ochranu očí a dýchacích cest pomocí osobních ochranných prostředků.

Broušení tmelu
Broušení povrchu stěny. Foto - bellaidea.es

Re-primer

Před vkládáním tapety na sádrokartonovou desku je nutné aplikovat základní nátěr na vrstvu tmelu. Na povrch ošetřený základním nátěrem se tapeta kvalitativně lepí a po sušení nezůstává za sebou. Současně vrstva základního nátěru neumožňuje podkladu absorbovat příliš mnoho lepidla. Odborníci doporučují nanesení základního nátěru ve dvou vrstvách. Druhá vrstva se tedy umístí až po úplném vyschnutí.

Sticky tapety na sádrokartonu

Před lepením tapety na stěnu aplikujte vertikální značky odpovídající šířce role. Toto značení pomáhá určit celkový počet válců a také usnadňuje lepení tapet. Pokud je na plochu tapety aplikován vzor, ​​musí sousední listy vzájemně odpovídat, jinak budou viditelné svislé spoje mezi pásy.

Označení
Kresba horizontálních značek na stěnách. Fotky - diynetwork.com

Zvláštní pozornost je třeba věnovat pokynů pro přípravu lepidla. Obvykle je uvedena na obalu kompozice. Ve většině případů příprava lepidla nezpůsobuje žádné obtíže, je však velmi důležité správně sledovat poměr množství práškové báze a vody. Často se zeptal: "Je možné lepidlo tapetovat na sádrokartonu ihned po přípravě lepidla?" Ne, není v tomto případě třeba spěchat. Dokončené řešení by mělo stát chvíli, dokud reakce nebude dokončena.

Lepivé lepidlo se nejlépe aplikuje pomocí válečku. Nejprve se lepidlo nanáší na vnitřní plochu tapety a pak se stěna přetočí na místo, kde bude pás lepen. Nyní můžete plátno přilepit. Samotná práce je téměř nemožná, takže před zahájením práce si zeptejte asistenta. List musí být přilepený shora dolů a vyrovnán od středové čáry k okrajům. Když je plech úplně nalepen na stěnu, musí být důkladně uhladen hadrem, odstranit záhyby a vzduchové bubliny pod ním. Listy je třeba lepit bez překrytí, pouze na stranu. Zvláště pozorné a opatrné by měly být v rohu místnosti. Tapety tapety nejprve lepené v rohu (od vrcholu), a teprve pak na sousední stěnu.

Stejně jako jakékoliv vodné roztoky, tapetová pasta je schopna provádět elektřinu. Porážka elektrického proudu při připevňování tapety není tak vzácná. Proto před zahájením práce nezapomeňte pokoj vypnout.

Video: Jak rychle a kvalitativně lepidlo tapetu

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =