Dokončenie kúpeľne s PVC panelmi – príprava a postupné inštalácie

Nie je žiadnym tajomstvom, že opravy v takej dôležitej miestnosti, ako je kúpeľňa, neboli vždy na poslednom mieste a nikdy nemali jednoduchosť. S najväčšou pravdepodobnosťou je to kvôli skutočnosti, že samotná kúpeľňa - izba je dosť blízko, a tam je veľa komunikácie v ňom, čo sťažuje dokončenie. Nezabudnite na vlhký vzduch, ktorý doslova "visí" v takejto miestnosti. A to môže znamenať, že vlhkosť prispeje k vývoju hubovej formy s nesprávnou voľbou materiálov na opravu.

Dokončenie kúpeľne s PVC panelmi s vlastnými rukami a vysokou kvalitou + Video

Presne povedané, všetky tieto faktory a mali by byť brané do úvahy pri výbere materiálov pre opravu kúpeľne. A to je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí plánujú vykonávať opravy vlastnými rukami bez pomoci špecialistov. A jedným z dôležitých podmienok, ktoré musí mať materiál na dokončenie stien kúpeľne, je odolnosť voči vlhkosti za viac či menej podobnú cenu.

Preto je dokončenie kúpeľne s PVC panelmi stále viac populárne. Takéto panely možno nazvať takmer ideálnym materiálom na zakrytie stien aj tam, kde je vysoká vlhkosť. Takéto panely sú vyrobené z PVC s dostatočným koeficientom tuhosti, ktorý prirodzene ovplyvňuje pevnosť samotných panelov.

Výhody PVC panelov a určenie ich kvality

Samozrejme, PVC panely majú niekoľko výhod vo vzťahu k iným materiálom, ktoré sa používajú na dokončenie. To je dôvod, prečo PVC kúpeľňový panel je hotový bez problémov a je najpraktickejší. Takže výhody panelov z PVC zahŕňajú:

+ Existujúci veľký výber farieb a odtieňov

+ Odolnosť proti vlhkosti. Na takých paneloch voda nemá žiadny škodlivý účinok, preto na panely PVC nie je vytvorená forma.

+ Dostupnosť a rýchla inštalácia. Všetky práce na obložení stien môžu byť ľahko vykonané samostatne. A to aj bez toho, aby mali v tejto veci relevantné skúsenosti.

+ Pod PVC panely, v kúpeľni

+ Ak je to potrebné, môžete dodatočne izolovať kúpeľňu alebo na jej stenách umiestniť zvukovú izoláciu.

+ Jednoduchá obsluha

+ Relatívne nízke náklady

+ Výmena poškodeného panelu sa uskutoční za niekoľko minút.

Pokiaľ ide o sortiment plastových panelov, teraz majú naozaj veľmi veľký výber. Ale akým princípom si zvolíte PVC panely, aby boli naozaj kvalitné? Pri výbere panelov je potrebné dbať na nasledovné:

1. Počet stien v paneli. tj Čím viac takých rebier sú k dispozícii, tým pevnejší materiál bude.

2. Výstuhy by nemali byť deformované alebo poškodené. Ak je to tak, znamená to, že panely neboli uložené správne.

3. Čelo tabule by malo byť rovnomerne zafarbené. Výkres by mal byť čistý a nemal by mať rozmazané okraje.

4. Rozmery tabule pozdĺž celej dĺžky a šírky musia byť rovnaké

Pri kúpe panelu sa dôrazne odporúča zakúpiť panely patriace do tej istej skupiny.

Video: Ako si vybrať plastové panely

Potrebné nástroje a materiály

Ak sú panely už zakúpené, ďalším krokom je výber vhodného nástroja, ktorý bude potrebný na montáž panelov. Z nástroja na tieto účely budete potrebovať:

  • - vrták alebo perforátor;
  • - pilová pila na kov alebo elektrická píla;
  • - skrutkovač;
  • - stavebná zošívačka;
  • - ruletu a úroveň.

V zásade sú steny v kúpeľni zdobené PVC panelmi jedným z dvoch známych spôsobov: na debne alebo na stenu s lepiacimi panelmi s tekutými klincami. Preto ak sa rozhoduje v prospech tekutých nechtov, je potrebné postarať sa o ich získanie.

Teraz je potrebné vypočítať správne množstvo materiálov. V zásade sa takýto výpočet vykonáva rýchlo a jednoducho. Pre to potrebujete poznať oblasť kúpeľne. Keď poznáte rozmery panelu, jeho dĺžku a šírku, môžete ľahko zistiť počet požadovaných panelov na opravu. tj ak je šírka panelu 0,25 m, dĺžka je 2,7 m, plocha panelu bude 0,75 štvorcových metrov. m. Ak chcete zistiť počet panelov, rozdeľte oblasť kúpeľne o oblasť panelov. Pozrite si článok: Ako vypočítať plochu miestnosti, podlahy, stropu a stien, pomôže vám vypočítať plochu akýchkoľvek geometrických tvarov.

Prípravné práce

Dokončenie kúpeľne s PVC panelmi začína prípravnými prácami. V prvej fáze implementácie je potrebné maximalizovať priestor z nepotrebných vecí. Ďalej by ste mali odstrániť dlaždice, ak je v kúpeľni a vytiahnite ju do koša.

Ak sa majú panely namontovať na kvapalné nechty, steny by mali byť vyrovnané cementovou maltou a tmelom. Hoci bude oveľa lepšie, ak sú steny pokryté sádrokartónovými doskami odolnými voči vlhkosti. V zásade platí, že ak nerovnosti stien sú malé, nemali by byť vyrovnané. Koneckonců, plastové panely sú flexibilné a môžu vyhladiť nerovnosti stien. Je však žiaduce, aby sa pred montážou panelov pokryli steny špeciálnym fungicídnym zložením.

Ak sú panely inštalované na prepravku, musia byť namontované na stenách. Ak je prepravka, potom steny nebudú musieť byť vyrovnané, pretože panely v tomto prípade nie sú vhodné pre stenu, ale pre prepravku.

Etapy inštalácie PVC panelov

Po dokončení prípravných prác, ak majú byť panely inštalované na prepravku, ďalším krokom bude výber a inštalácia samotnej prepravky. Vzhľadom na skutočnosť, že kúpeľňa má vysokú vlhkosť, prepravka sa najlepšie používa nie z dreva, ale z plastu alebo zo špeciálneho kovového profilu. Aj keď ako možnosť a vhodná drevená lišta, ktorá je žiaduca na predbežné lakovanie.

Montáž lišt by mala byť vykonaná podľa nasledujúcich pravidiel:

1. Susedné lamely by mali byť umiestnené vo vzdialenosti 50 cm od seba.

2. Vystužená strešná krytina by mala byť kolmá na usporiadanie PVC panelov.

3. Ak sú steny nerovnomerné, prepravka musí byť inštalovaná s konštantnou úrovňou kontroly. Ak sa vyskytnú nezrovnalosti, môžu sa kompenzovať použitím drevených alebo plastových podložiek.

4. Všetky prvky prepravky musia byť na začiatku a konci povrchu, ktoré sa majú dokončiť.

Príklad prepravky
PRÍKLAD ZARIADENIA, KTORÝ JE VYBAVENÝ, KÚPEĽŇOVÝ OKNO JE ZRYCHLÝ, ALE NÁSLEDUJE PRINCÍP BUDOVANIA OBJEDNANEJ MIERY NA OBRAZU.

Po dokončení inštalácie dosiek môžete začať inštalovať PVC panely. Musím povedať, že inštalácia plastových panelov v kúpeľni sa vykonáva s prihliadnutím na nasledujúci algoritmus:

1. Z rohu, od ktorého sa bude vykonávať inštalácia panelov, by mal byť profil, nazývaný štartovacia skrutka, upevnený pomocou skrutiek alebo zošívačky.

Rôzne typy profilov používané pri inštalácii panelov
Na obrázku môžete sledovať rôzne typy profilov, ktoré sa používajú pri inštalácii panelov PVC v určitých prípadoch.

2. V dolnom rohu profilu je potrebné vložiť montážnu dosku panelu. Treba pamätať na to, že počas inštalácie by mala byť orientovaná široká polička smerom k smeru pohybu. Po inštalácii panelu ho pripevnite k prepravke buď skrutkami alebo so zošívačom.

Prierez PVC panelov

3. Inštalácia všetkých nasledujúcich panelov sa vykonáva podobným spôsobom.

4. Pri procese spájania panelov je potrebné dbať na to, aby spojenie bolo husté a bez medzery a povrchové spoje by boli ťažko rozpoznateľné.

5. Na miestach, kde sa nachádzajú dvere, okná atď., Musia byť panely inštalované pomocou špeciálnych štartovacích uhlov. Pozrite sa na obrázok vyššie, ako vyzerajú.

6. Posledná etapa zahŕňa inštaláciu soklov, ktoré sú potrebné na skrytie vyrovnávacích medzier panelov.

7. Ak jednotlivé panely tvoria kĺby, t.j. náter nie je hladký, tieto spojky by mali byť pokryté tesniacim materiálom, napríklad silikónom. Ale ak sú panely kvalitné a latka sa vykonáva presne, potom by sa to nemalo stať.

Z vyššie uvedeného možno konštatovať, že nie je veľmi ťažké namontovať PVC panely nezávisle. S ich pomocou je dokončenie kúpeľne s PVC panelmi rýchle. A náklady na toto veľké úsilie a peniaze nebudú potrebné.

Aby ste sa dozvedeli viac o pravidlách montáže plastových panelov, prečítajte si náš špeciálny článok - Ako správne upevniť plastové panely na strop alebo stenu a bez chýb, v ktorých sú všetky procesy považované za čo najpodrobnejšie. Nižšie vidíte video, ktoré detailne zobrazuje proces inštalácie plastových panelov do kúpeľne.

Video: Dokončite kúpeľňu s PVC panelmi

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

42 − = 37

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map