Liliam Fashion Week in London
  • 20 March 2015

  • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

  • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

  • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

  • Read More

Zasklívání stropu vlastními rukama – praktické rady a doporučení

May 20
No comments yet

Samonivelace stropu - práce je velmi časově náročná a vyžaduje určité dovednosti. To je důvod, proč mnozí lidé upřednostňují tuto fázi práce důvěřovat týmu profesionálů. Nicméně, podle pokynů uvedených v tomto článku, každý, kdo s minimálními dovednostmi ve stavebních pracích bude schopen umístit strop na strop.

Zpevnění stropu rukama - praktické rady

Potřebné nástroje a materiály

Před zahájením práce se ujistěte, že během práce máte vše, co potřebujete.

Nástroje:

  • špalíky různých velikostí (nejméně dva - úzké a široké);
  • kovový plech (asi půl metru dlouhý);
  • deska pro aplikaci podkladů;
  • Vhodná mísa pro chov suché směsi;
  • stavební mixér nebo tryska pro vrtání, pro rychlé a vysoce kvalitní míchání tmelu.

Nástroje potřebné pro tmelování
Seznam nástrojů, které mohou být užitečné při výrobě tmelu.

Při výběru typu suché směsi byste si měli pečlivě přečíst doporučení na obalu. Tmel se obvykle používá, je-li třeba vyrovnávat malé rozdíly (až do 50 mm), pokud jsou rozdíly příliš velké, musí být povrch stropu omítnut předem. Tmely "Rothband" však umožňují eliminovat rozdíly o více než 50 mm. U mokrých místností je tmel "Beton BX", v suchých prostorách je možné použít směsi na bázi lepidla, např. "Beton LR" nebo "Beton CR".

Příprava a čištění stropu

Pokud jsou stropní desky položeny na plochu, postačí odstranit pozůstatky tapety, lepidla a / nebo bělidla ze stropu. Chcete-li odstranit zbarvení nebo tapety, musí být povrch stropu navlhčen vodou pomocí houby. Jakmile byla vrstva bělidla nebo tapety namočena, může být snadno odstraněna špachtlí. Není nutné vlhké velké plochy najednou, protože mohou rychle vysušit. Nejlépe je to udělat krok za krokem, namočením a čištěním malých částí průtoku, například metrem na metr.

Odstranění bělidla pomocí špachtle
Příklad odstranění mokrého bělidla pomocí špachtle.

Pro lepší přilnavost tmelu ke stropu je nutné povrch pokrýt pryskyřicí. Podklad by měl být aplikován na strop ve dvou vrstvách. První je rovnoběžná se stěnou s oknem, druhá je kolmá k ní. Aplikujte rovnoměrně základový nátěr, aniž by byly žádné šmouhy a stopy štětce nebo válečku. Kefka by se měla dotýkat stropu špičkami hromady. Držte kartáč v úhlu 60-70 stupňů ke stropu, zatímco během práce by měl být kartáč otočen kolem osy, což mu umožní rovnoměrné opotřebení ze všech stran. Optimálním výsledkem je základní nátěr s válečkem. Je lepší převzít válec krátkým napnutím, natřít povrch bez silného zatlačování na nástroj.

Pokud má strop dostatek ostrých změn a kroků, pak před spuštěním tmelu musí být v některých případech omítnut, aby se odstranila nejvýraznější nerovnost, poté po úplném sušení.

Postupnost práce na tmelu

Smíchejte suchou směs

Tato práce se lépe provádí pomocí speciálního mixéru nebo trysky na vrtacím stroji. Použití takového nástroje umožní získání homogenní hmoty bez hrud. Přidejte vodu do suché směsi by měla být trochu, snaží se nakonec získat masu s hustotou zakysané smetany.

zames
Hnětení a příprava tmelu.

Vložili jsme tmel na strop

Pro všechny druhy tmelů je proces tmelu naprosto stejný. Použijte malou špachtlíčku, trochu smíste a rovnoměrně ji rozdělte na širokou špičku. Pak směs smícháme s širokou stěrkou na stropě tak, aby byla tenká a rovnoměrná. Zbytky směsi z široké stěrky se odstraňují těsně zpět do nádrže. Stále pokračujeme v této proceduře, dokud není celý strop omítnut s první vrstvou.

Aplikace vrstvy tmelu
Aplikace první vrstvy tmelu.

Po úplné vyschnutí první vrstvy je nutné odstranit všechny nepravidelnosti, které se nad základovou vrstvou zvedají. Návaly mohou být odstraněny špachtlí nebo brusným papírem. Po broušení zůstává prach, který může ovlivnit kvalitu druhé vrstvy. Proto je vhodnější použít širokou stěrku pro vyhlazování vad.

Počet vrstev

Je čím více, tím je strop nerovnoměrnější. Při každé použité vrstvě byste se měli snažit vyrovnat vodorovně hladinu, čímž se na nerovných místech více mísí. Každá další vrstva může být použita až po úplném vysušení předchozí vrstvy.

Poslední vrstva

Povrchová vrstva by měla být tenčí než všechny předchozí. Aplikujte konečnou vrstvu rychle, aniž byste nechali směs suchou na okrajích. Pomocí široké stěrky naneste vrstvu tmelu a extra vrstvu vyjměte následujícím pohybem a zatlačte stěrku proti stropu s námahou. Je lepší držet nástroj téměř kolmo k povrchu, který má být ošetřen. Při řádném nanášení dokončovacího nátěru nemusí být nutné následné broušení povrchu.

Dokončení

Je-li strop připraven pro tapetování, nelze dokončit broušení. Je-li plánováno lakování stropu, dáme mu ideální hladkost tím, že jej ošetříme jemným brusným papírem, po vysušení tmelu, zvýraznění a odhalení nesrovnalostí s lampou. Můžete se uchýlit k použití brusky.

Mletí impregnovaného povrchu
Mletí lepeného povrchu.

Obsahuje ozdobné stropy ze sádrokartonu

Hlavním rysem natírání stropu ze sádrokartonových desek je to, že není nutné povrch vyrovnávat. Tmel se aplikuje pouze k tomu, aby byl strop vyrovnaný. Nejdříve je třeba vyrovnat švy sadrokartonových desek. Obvykle jsou konce listů sádrokartonových desek šikmý, což usnadňuje vyrovnání kloubů. Pokud na okrajích archů není taková zkosení, měli byste si samy připravit okraje sádrové desky a řezat zkosení se zkosením pod úhlem 45 stupňů.

Poté jsou všechny švy a spoje přilepeny skelnými vlákny. Je samolepicí, takže jeho lepení nebude velmi obtížné. Předběžné švy jsou lepší, aby se zbavili prachu. Položte shpaklevku na šev s úzkou špachtlí, pak ji okamžitě narovnejte, pokuste se o tyto dva pohyby, aby se šátek naplnil směsí a zarovnejte ji.

Klobouky se samolepícím okysleným křížem na kříž, což vám umožní vyplnit celý uzávěr. Po vysušení kloubů jej pískujeme, upravíme celou plochu stropu a aplikujeme dokončovací tmel.

Video: Spárování sádrokartonových spojů

Vlastnosti tmelu na stropě pro malování

Hodně práce se již dělají, strop potěší hladkým hladkým povrchem, můžete začít malovat. V této fázi se mnozí potýkají s neočekávaným a velmi nepříjemným problémem. Během natírání se mohou k válečku připevnit kousky tmelu, které vystupují ze stropu a tvoří na něm vady. Pokusy o nápravu situace a přilnutí tmelu zpátky na místo zpravidla dávají ještě větší náruživý výsledek. Jak se můžete chránit před tímto problémem?

1. Pro dokončení by měla být použita vodotěsná výplň, která nebude vlhkost z vody obsažené v nátěru a pevně držet na strop. Pokud je již obvyklý tmel zakoupen, můžete použít vodotěsný nátěr k zředění tmelové směsi. Nepřidávejte nátěr přímo do suché směsi, ale předředějte ji ve vodě.

Takto připravená směs by měla být pravidelně míchána se směšovačem, aby nedošlo k tuhnutí nebo tvorbě hrud. Tato směs by měla být rychlejší, protože tři hodiny po vaření se stane nepoužitelným.

2. Vodotěsný nátěr může také před poklepáním jednoduše zakrýt hotový strop. To také zabrání podkladu vrstvy tmelu z povrchu.

3. Během malování netlačte silně na válec a snažte se je příliš mnohokrát řídit na stejném místě.

Video: Stropní barva pro malování

Některé tipy a doporučení týkající se tmelu, které můžete získat sledováním dalšího videa.

Video: Stropní výplň

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 + = 44