Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Kovové desky Monterey technické vlastnosti, výhody a nevýhody

May 20
No comments yet

Metal Monterrey, jehož technická charakteristika bude projednána v tomto článku, je nejoblíbenější střešní materiál. Jeho nejdůležitějšími parametry jsou přesné rozměry plechu a jeho tloušťka, pak z jakého polymeru se povlak vyrábí, parametry vlny obkladu (krok a maximální výška) a mnohem více.

Kovové Monterey Technické specifikace

Co je kovové Monterrey (Monterrey)

Tato kovová taška s takovým zvukovým názvem je obecně klasika. To znamená, že maximálně opakuje podobu tradičních keramických dlaždic. No, uvnitř je silná pozinkovaná ocel, vyztužená vrstvou polymeru. Tento materiál se často používá, když je nutné obnovit střechu historické budovy, zrenovované prostory vypadají velmi podobně jako v historické minulosti. Pro stavbu střech moderních domů je však dlažba s profilem Monterrey velmi vhodná a velice žádaná.

Struktura plechu

Plech se skládá z několika vrstev. Jak vidíte na fotografii, na obou stranách je obal, který chrání povrch oceli. Každá vrstva kovového plechu je navržena tak, aby plnila určitou funkci a byla zodpovědná za kvalitu celého výrobku.

Struktura plechu

 • Vnitřní vrstva je tenká plech z pozinkované oceli. Díky tomu může střešní krytina vydržet značné zatížení.
 • Na každé straně kovového plechu je potažena pozinkovaná nebo hliníková vrstva. To snižuje riziko koroze.
 • Další vrstva, umístěná také na obou stranách - základní nátěr s vysokou přilnavostí. Je nutné, aby se barva držala na kov pevněji.
 • Na přední straně listu se nanese vrstva polymeru. Tato vrstva zvyšuje odolnost a chrání šindle před nepříznivými podmínkami.
 • Zevnitř je lakovaná vrstva, která také pomáhá chránit povlak.

Technické charakteristiky Monterey

Z jakých vrstev se skládá kovová taška, uvažovali jsme o tom, jaké technické vlastnosti každá vrstva má nebo měla vlastnit, že výrobek byl kvalitativní a mohl dlouho sloužit.

Tloušťka plechu

Jak je stanoveno v GOST, tato hodnota pro kovové a vlnité lepenky by měla ležet v rozmezí od 0,4 do 0,6 milimetrů. Typ oceli: role, válcování za studena. Listy jsou tvořeny na speciálních zařízeních pro tváření rolí. V tomto případě není dovolena žádná změna tloušťky po celé ploše ocelových plechů.

Pro kovové desky Monterrey je tato tloušťka zpravidla od 0,4 do 0,5 milimetrů. Podle GOST mohou být odchylky až 0,05 milimetrů. V Evropě jsou požadavky mnohem přísnější - podle normy ISO odchylka v tloušťce není větší než 0,01 milimetru. Tyto parametry dávají konečnému výrobku dobrou tuhost a dostatečnou pevnost.

Ochranný polymerní povlak

Tento povlak je aplikován předtím, než jsou šindele vlnité. Polymerní vrstva poskytuje budoucímu zastřešení mnoho pozitivních vlastností.

 • Bariéra je vytvořena pro koroze, stejně jako pro ultrafialové záření.
 • Povrch je mnohem méně mechanicky zničen.
 • Dlaždice neztrácí svou barvu po dlouhou dobu.
 • Letní teplo a zimní zima nejsou nebezpečné.

Polymerní potah může být vyroben na základě jednoho z pěti nejběžnějších polymerů:

1. Polyester - tloušťka povlaku 25 mikronů sestávající z odolné polyesterové barvy. Velmi dobře chrání před korozí a mechanickým poškozením.

Polyester

2. Matný polyester - tloušťka vrstvy 35 mikronů, vyznačuje se vynikajícím vzhledu a zvláštní odolností proti kolísání počasí. Vhodné pro jakékoliv klima.

Matný polyester

3. Plastisol - kryt z polyvinylchloridu (PVC). Jeho tloušťka je 200 mikronů. Poskytuje vynikající ochranu proti ultrafialovému záření, korozi a zničení (mechanické i chemické).

Plastisol

4. Pural - povlak z polyuretanu nebo puralu (tloušťka 50 mikronů) dokonale snáší velké skoky teploty. Její barva je velmi odolná proti korozi - téměř sto procent.

Pural

5. PVDF - tloušťka povlaku 27 mikronů je vyrobena ze směsi akrylového a polyvinylfluoridu. Nevyhazuje se ze slunce, nedochází k mechanickému namáhání a může se vyskytovat velmi dlouho.

PVDF

Srovnávací charakteristiky typů polymerních povlaků

Typ pokrytí / Parametry Polyester Matný polyester Pural Plastisol PVDF
Tloušťka ochranné vrstvy, μm 25 35 50 200 27
Základní vrstva, μm 5 - 8 5 - 8 5 - 8 5 - 8 2 - 8
Textura obálky hladké neprůhledné hladké reliéfní hladké
Maximální teplota 120 120 120 80 120
Minimální teplota - 10 - 10 - 15. místo - 10 - 10
Antikorozní ochrana dobře dobře výborný výborný výborný
Odolné mechanickému poškození znamenat znamenat dobře výborný dobře

Geometrické rozměry a typy profilů Monterrey

Velkou hodnotu při výběru rozměrů plechu Monterrey, stejně jako typ profilu. Volbou nejvhodnějšího typu profilu můžete snížit náklady i počet řezaných kusů. Uložení je zřejmé. Za prvé je nutno vzít v úvahu následující parametry šindele:

 • Délka;
 • šířka;
 • výška profilu;
 • krok vlna.

Všechny tyto ukazatele se mírně liší a závisí na typu profilu Monterrey.

Existují tři druhy Monterrey profil:

1. MP Monterrey - toto je možná nejoblíbenější typ zastřešení. Je silný, trvanlivý a velmi hospodárný.

MP Monterrey
Šířka listu, nominální, mm Šířka listu je užitečná, mm Délka listu, mm Výška profilu, mm Vlnová délka, mm Tloušťka kovu, mm
1180 1100 0,5 - 9 39 350 0,4-0,5
monter

2. MP Supermonteray - některé změny předchozího typu. Má vysokou výšku profilu. Tento střešní materiál vypadá velmi důstojně a pevně, je spíše jako skutečná keramická dlažba.

MP Supermonteray
Šířka listu, nominální, mm Šířka listu je užitečná, mm Délka listu, m Výška profilu, mm Vlnová délka, mm Tloušťka kovu, mm
1180 1100 0,5 - 9 46 350 0,4-0,5
Supermonteray

3. MP Maxi - (Metal Monterrey Maxi) zvýšila šířku a výšku vln. Díky tomu jsou jeho formy velmi výrazné. Zdůrazňují architekturu budov a poskytují jim úplnost.

MP Maxi
Šířka listu, nominální, mm Šířka listu je užitečná, mm Délka listu, mm Výška profilu, mm Vlnová délka, mm Tloušťka kovu, mm
1180 1100 0,5 - 9 46 400 0,4-0,5
Maxi

O barvě kovového Monterrey

Tabulka barev RAL, vynalezená na počátku minulého století v Německu, má velmi široké spektrum. Kovová dlažba uvedená v tomto článku je namalována přesně podle této tabulky. Rozsah barev kovového Monterrey proto svítí různorodostí a bohatostí odstínů. To vám umožní postavit střechu stejné barvy, jakou si vaše srdce přeje. Zvláště je třeba zdůraznit, že jsou vždy dodržovány všechny mezinárodní normy kvality.

RAL barevný diagram

O hlavě medu a mouchy v masti (klady a zápory z kovu)

Nejdříve dobré

 • Tento střešní materiál je poměrně pevný, má zvýšenou odolnost proti zatížení.
 • Voda není schopna proniknout kovovým Monterrey.
 • Ultrafialové paprsky neprocházejí ochrannou vrstvou polymeru.
 • Kolísání teploty nepoškodí kovové dlaždice - nevybuchne z mrazu a neztratí se z tepla.
 • Koroze nemá prakticky žádnou šanci proniknout do vrstev polymeru, laku a pozinkovaného, ​​dosáhnout kovu.
 • Životnost tohoto kovu je velmi dlouhá - může ležet na střeše bez změn až na 30-50 let.

Kromě toho listy z kovu Monterrey velmi málo váží. Proto je jeho zatížení na krokve nízké - pouze od 3,5 do 5,5 kilogramu. Není tedy nutné používat systém zpevněných krokví. To šetří materiály a finance a čas.

A pod kovem Monterrey nepotřebují časté bedny. Profil profilu Monterey MP má profil profilu 35 centimetrů. Stejně tak bude stejným krokem bedny. Opět platí, že podstatné úspory ve stavebních materiálech jsou zřejmé - koneckonců, se vzácnou bednou, jsou požadovány výrazně méně.

Nyní o nedostatcích

Obecně platí, že nevýhody jsou mnohem menší než profíci. Jsou jen dva.

 • Bohužel komplexní střecha této kovové střechy není zisková. Je tu spousta odpadu. Ale plochá obdélníková střecha může být pokryta minimálními zbytky.
 • No a o hluku by mělo být řečeno - protože to doprovází všechny střešní kovové výrobky. Pokud nevytvoříte dobrou izolaci hluku, bude zvuk větru a zvuk deště s krupobití jasně slyšet uvnitř. Můžete však zabít dva ptáky králíkem pomocí tepelného izolátoru s dobrými zvukovými vlastnostmi pro střechu.

Video: Metal Monterey: rozměry a charakteristiky

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 4 =