Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Kaip pasirinkti polikarbonatą šiltnamyje, su maksimaliu efektyvumu

May 20
No comments yet

Darnus derlius daugelyje mūsų šalies regionų gali būti gaunamas tik naudojant saugomas ūkininkavimo technologijas. Polikarbonatas yra geriausia medžiaga šiltnamiuose ir šiltnamiuose. Tokios konstrukcijos dažnai pastatomos namų ūkio valdų ir žemės ūkio įmonių savininkų be specialistų įtraukimo. Tokiomis sąlygomis kyla natūralus klausimas, kaip pasirinkti šiltnamio efektą sukeliančių polikarbonatų geriausią kainą ir kokybę. Plokščių asortimentas rinkoje yra puikus, o ne visi jie yra tinkami tokių statinių statybai.

Kuris polikarbonatas pasirinkti šiltnamio efektą sukeliančių?

Kokio tipo polikarbonatas yra geriausias šiltnamiuose?

Siekiant subalansuoto sprendimo šiuo klausimu, būtina suprasti šios medžiagos savybes ir technines savybes. Pramonė gamina dviejų tipų polikarbonatus: monolitinius ir korinį, pastarieji yra tiesiog naudojami šiltnamių statybai. Tokie skydai pagal jų parametrus geriausiai atitinka visus reikalavimus, kurie taikomi stogų medžiagoms tokioms konstrukcijoms.

Prieš polikarbonato atsiradimą rinkoje šioms reikmėms buvo naudojamas silikatinis stiklas ir polietileno plėvelė.

Korinio polikarbonato naudojimas turi keletą privalumų, palyginti su pirmiau minėtomis medžiagomis:

1. Nedidelis konkretus lapo svoris.

1-nebolshoi-ves

Priklausomai nuo skydo tipo, jo masė yra ne mažesnė kaip mažesnė už tą patį dydžio stiklo lakšto kiekį.

2. Didelis mechaninis stipris.

2-prochnost

Mobilusis polikarbonatas neskaidrina į atskirus stiklo gabaliukus ir nėra linkęs sulūžti kaip polietileno plėvelė.

3. Atsparumas klimato sąlygoms.

3-stoikost

Didelis medžiagos atsparumas klimato poveikiui: didelės temperatūros svyravimai, lietus ir sniegas.

4. Mažas šilumos laidumas.

4-izgibanie

Mažas šilumos laidumas ir, kaip rezultatas, puiki izoliacinė savybė, dėl kurios žymiai sumažėja šiltnamio šildymo kaštai.

5. Šviesos pralaidumas ir UV apsauga.

6-svetopropuskanie

Puikios plokščių šviesos pralaidumas kai kuriose rūšyse virš 86% ir patikima apsauga nuo sunkių ultravioletinių spindulių.

6. Didelis medžiagos plastika.

5-teploprovodnost

Medžiagos plastiškumas: montavimo metu jis gali būti sulenktas iki tam tikro skersmens ir ilgą laiką yra šioje pozicijoje.

Mobilusis polikarbonatas pasižymi ilgaamžiškumu, jei plokštės yra tinkamai parinktos ir sumontuotos, jų eksploatavimo trukmė yra 10 ar daugiau metų be reikšmingų savybių pokyčių.

Svarbus veiksnys, padedantis pasirinkti korinio polikarbonato, kaip medžiagos šiltnamiuose, yra finansinė šio klausimo pusė. Jis yra daug pigesnis už stiklą, o jo ilgaamžiškumas yra naudingesnis nei naudojant polietileno plėvelę. Be tiesioginio korinio polikarbonato pasirinkimo kaip medžiagos šiltnamiuose, yra šalutinis poveikis.

Naudojant šias plokštes, galima naudoti nejudančius rėmus su mažesne sauga, taigi sutaupys daug pinigų tokių statinių statybai. Korinio polikarbonatas dėl savo unikalių techninių charakteristikų tampa vis labiau paplitęs šiltnamių statyboje.

Prietaisas ir pagrindinės korinio polikarbonato savybės

Korinio polikarbonato savybių unikalumą lemia du pagrindiniai veiksniai: korio struktūra ir medžiagos cheminė sudėtis. Tokio tipo polikarbonatas yra daugiasluoksnis skydas su skersinėmis sienelėmis, užtikrinantis pakankamą stiprumą ir tvirtumą. Lapų skerspjūvio ląstelės gali būti stačiakampės ir trikampės formos skirtingose ​​kombinacijose.

Korinio polikarbonato išvaizda
Bendras medžiagų sluoksnių skaičius gali būti nuo dviejų iki keturių, priklausomai nuo storio ir tipo.

Pagrindinės techninės charakteristikos labiausiai paplitusių korinio polikarbonato rūšių yra pateiktos lentelėje:

Lakšto storis, mm 4 6-asis 8-asis 10 16 20 25
Skydo ilgis ir plotis, mm 6000 (12000) × 2100
Savitasis medžiagos svoris, kg / m2 0.8 1.3 1.5 1.7 2.7 3.0 3.5
Lakšto šiluminis laidumas, m2× ° C / W 0,24 0,27 0.28 0.29 0.42 0,56 0,68
Šviesos transmisija,% 83 82 82 80 76 51 58
Lapo lenkimo spindulys yra minimalus, m 0.7 1.05 1.5 1,75 2.8 3.5 4.4
Savybių pasikeitimas dirbtinio medžiagos senėjimo metu, cond. metų senumo 10 20 30

Lentelėje pateiktų duomenų analizė leidžia padaryti tam tikras išvadas, palengvinančias šiltnamių medžiagos parinkimo procesą.

Svarbiausios korinių polikarbonatų charakteristikos, naudojamos šiltnamiuose, yra šios:

 • šviesos pralaidumas;
 • terminis atsparumas šilumos perdavimui;
 • savitasis svoris;
 • mechaninė stipris;
 • tarnavimo laikas.

Paprastas skirtingų plokščių tipų parametrų palyginimas leidžia vienareikšmiškai nustatyti tiesiogiai priklausomą charakteristikų priklausomybę nuo lakšto storio. Remiantis šio tyrimo rezultatais galima daryti išvadą, kad šios medžiagos eksploatacinės charakteristikos tiesiogiai priklausys nuo šio parametro.

Optimalus polikarbonato storis įvairių tipų šiltnamiuose

Lemputė, kurią polikarbonatą pasirinkti šiltnamyje, yra skydo storis, nuo kurio tiesiogiai priklauso jo techninės savybės. Vienas iš svarbiausių šiltnamio šiluminės medžiagos rodiklių yra šviesos perdavimas. Plokštės, kurių storis didesnis nei 10 mm, sugeria ir išsklaido nuo ketvirčio iki pusės šviesos srauto. Ši aplinkybė neigiamai paveiks šiltnamių apšiltinimą ir sumažins derlingumą.

Antrasis svarbiausias šiltnamių veiksnys yra šilumos perdavimo medžiagos šiluminė varža, kuri didėja didėjant polikarbonato storiui. Tai leidžia sumažinti šiltnamio šildymo kaštus ir atitinkamai gamybos sąnaudas. Tačiau, kaip jau minėta aukščiau, storio didinimas neigiamai paveiks šviesos perdavimą. Kitas skydelio bruožas, į kurį atsižvelgiama nustatant jo optimalų storį, yra mechaninis stipris.

Dažnai, norint sutaupyti šiltnamių gamyboje, naudojamas 4 mm korinis polikarbonatas. Tai yra visiškai priimtina, jei plokštės iš tiesų yra aukštos kokybės ir jų storis atitinka nominalią vertę. Individualūs gamintojai, norėdami sumažinti išlaidas, gali sumažinti šį parametrą iki 3,5-3,8 mm. Tai nematoma akims, tačiau veikimo metu galima anksti sunaikinti medžiagą esant vėjo apkrovai arba dėl snieglenčių kaupimosi. Geriau nenaudoti tokio polikarbonato korio.

Nustatant optimalų korių polikarbonato storį, atsižvelgiama į šiuos veiksnius:

 • Skerdenos struktūros bruožai (lankų išlinkio spindulys ir atstumas tarp jų, taip pat tarp skersinių profilių).
 • Regiono, kuriame pastatytas šiltnamio efektas, klimato zona.
 • Šildymo sistemos buvimas ir konstrukcijos naudojimo laikotarpis pagal numatytą paskirtį.

Kaip rodo praktika, šiltnamiuose naudojamas korinis polikarbonatas, kurio storis yra 4, 6 ir 8 mm. Kai kuriais atvejais 10 mm skydai naudojami pakankamai dideliam nuolat veikiančiam žemės ūkio struktūroms. Plonesni lakštai mažina šviesos pralaidumą ir žymiai padidina rėmo apkrovą, todėl jų naudojimas yra nepraktiškas.

Polikarbonato apsauginės savybės nuo ultravioletinės spinduliuotės

Polikarbonatas pats yra linkęs į destruktyvus ultravioletinių spindulių poveikis, kuris po ilgai veikiančio poveikio sunaikina polimerą. Siekiant apsaugoti nuo tokių fotocheminių procesų, ant vieno arba abiejų polikarbonato paviršių, naudojant koekskstruojančią medžiagą, naudojamas šviesos stabilizavimo agento sluoksnis.

Kokybinis ir nekokybiškas korinis polikarbonatas

Šios dangos storis yra nuo 0,0035 iki 0,006 mm, ir tai yra gana pakankamai, kad apsaugotų lakštą nuo sunaikinimo. Apsauginis sluoksnis yra naudojamas gaminant medžiagą, todėl jo dalinė difuzija patenka į pagrindą. Šviesos stabilizatoriaus ir polikarbonato įsiskverbimas neleidžia jų atskleisti, todėl medžiaga išlieka ilgesnė.

1. Mobilusis polikarbonatas užtikrina patikimą augalų apsaugą nuo jų pavojingiausių ultravioletinių spindulių poveikio. Šios spektro dalies spinduliavimas absorbuojamas ir išsklaidomas plokštėmis.

Ultravioletiniai spinduliai paliekami foto stabilizuojančios medžiagos sluoksniu, ir tai yra gana pakankamai patikimai apsaugoti augalus nuo kenksmingos spinduliuotės.

uf-luchi

2. Informacija apie šviesos stabilizuojančio sluoksnio buvimą atsispindi dokumentuose ir pakuotės plėvele. Nustatykite apsauginę dangą ant akies ir neturėtumėte manyti, kad nesąžiningi tiekėjai, kurie pritaria tokių priedų įvedimui į lydymo granulę skydų gamybos metu.

Taigi, jie bando parduoti žemos kokybės medžiagą, tinkamą tik vidaus darbams.

uf-zashita

Lapų dydis labiausiai tinka šiltnamyje

Pramonė gamina du pagrindinius plokščių tipus, kurių matmenys priklauso nuo lapų storio. Korinio polikarbonato lapo dydis yra 2100 mm pločio ir 6000 ir 12000 mm ilgio, leidžiamas nuokrypis nuo nominalios vertės skersine kryptimi ne didesnis kaip 3 mm išilginiame ne daugiau kaip 10 mm. Į tai reikėtų atsižvelgti renkantis šiltnamio dangą.

Siekiant racionaliai ir kuo tiksliau naudoti medžiagą be atliekų ir šiukšlių šiltnamio efektą sukeliančių dujų sistemose, būtina atsižvelgti į tokius veiksnius kaip:

1. Rekomenduojama, kad galios struktūros arkos būtų 3, 4, 6 ir 12 m ilgio, kad būtų galima išvengti šoninių sujungimų tarp atskirų lakštų.

Lanko ilgis

2-stuki

2. Atstumas tarp atraminių elementų yra parenkamas taip, kad sujungimai atitiktų profilius. Tai ženkliai padidina šiltnamio stogo stiprumą.

3. Renkantis ar parenkant paruoštus lankus, atsižvelgiama į minimalų leistiną kreivio spindulį, kuris priklauso nuo lapo storio.

3 spindulys

4-žiūra

4. Sumontavę šiltnamius su šlaitiniais stogais ir vertikaliomis sienomis, jų matmenys turėtų būti apskaičiuojami taip, kad 6 arba 12 m pločio lapai būtų dalijami be likučių.

Atsižvelgiant į visas pirmiau pateiktas rekomendacijas, bus galima sukurti stiprią ir ilgalaikę šiltnamio efektą sukeliančią medžiagą, kuri eksploatacijos metu nereikalauja remonto ir jokių papildomų išlaidų.

Atkreipkite dėmesį, kad korinio polikarbonato montavimas ant šiltnamio rėmo atliekamas tokiu būdu, kad šerdys eina link šlaito. Šiluminės plokštės tento galuose pritvirtinkite taip, kad medus ištiestų vertikaliai. Tai užtikrins kondensato pašalinimą iš korio ir ilgesnį medžiagos naudojimo laiką.

Polikarbonato lapo spalva šiltnamiuose

Korporacinio polikarbonato bendrovių gamintojai siūlo platų įvairių spalvų skydų asortimentą. Įrangos šiltnamiuose spalvoto polikarbonato lapo pasirinkimas visų pirma yra nustatomas pagal šios struktūros pavadinimą. Jame gaminami augalai, kuriems reikia tam tikro spektro ir intensyvumo saulės spindulių.

Šiltnamiuose ir šiltnamiuose naudojamas skaidrus korinis polikarbonatas su maksimaliu šviesos spinduliu. Dėl 4 mm storio ir 6 mm storio plokščių šis skaičius yra iki 85%. Dažytų lapų naudojimas nėra patartinas, nes tai neigiamai paveiks augalų vystymąsi ir galų gale pasėlių produktyvumą.

Polikarbonato pasirinkimas parduotuvėje

Prieš eidami į parduotuvę nusipirkti šią medžiagą, turite nuspręsti, kuris polikarbonatas yra reikalingas šiltnamyje.

Klientas turi tiksliai žinoti šias skydų, kurioms jis reikalingas, savybes:

Lakšto storis. Paprastai šiltnamiuose montuoti naudojamas korinio polikarbonato storis nuo 4 iki 10 mm, kurio vertė nustatoma pagal projektą. Pasirinkdami medžiagą, galite išmatuoti šį parametrą, naudodami kaladėlį. Žymus nukrypimas nuo deklaruotos vertės apatinėje pusėje paprastai rodo žemą lapo kokybę.

Šviesos stabilizuojančios dangos buvimas. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į apsauginę polikarbonato dangą nuo ultravioletinės spinduliuotės. Tai galima patikrinti tik dokumentais, o šią informaciją galite rasti atitikties liudijime. Be to, apsauginė plėvelė nurodo, kuri pusė lakšto turėtų būti nukreipta į saulę.

Medžiagos spalva. Šiltnamių diegimui būtina naudoti tik skaidrią korinį polikarbonatą.

Reikalingas skirtingų dydžių skydų skaičius. Klauskite pardavėjo, jei jums reikia medžiagos matmenų.

Aukštos kokybės korinio polikarbonato įsigijimas leis pastatyti patikimą šiltnamį, tinkamą sezoniniam ar ištisus metus. Reikėtų prisiminti, kad pigios medžiagos paprastai pagamintos iš antrinių arba prastos kokybės žaliavų ir pažeistos technologijos. Mažai žinomi gamintojai dažnai siūlo ir abejotinos kokybės produktus. Ekspertai rekomenduoja pirkti polimerinį polikarbonatą iš tų prekių ženklų, kurie pasirodė esąs pozityvūs.

Vaizdo įrašas: Kaip pasirinkti aukštos kokybės polikarbonatą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 1 =