Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Bazalto izoliacijos techninės charakteristikos, privalumai, trūkumai ir apimtis

May 20
No comments yet

Akmens vatą dažnai naudojama namams šildyti - nes ji nebijo ugnies, ją lengva įdiegti ir nebrangiai. Ir vienas iš populiariausių tipų yra bazalto izoliacija, kurios techninės charakteristikos ir savybės priklauso nuo to, kur ji specialiai naudojama. Beje, turėtume atkreipti dėmesį į tai, kad ši medžiaga yra viena iš ekologiškiausių.

Techninės bazalto vatos savybės

Vatas iš bazalto - ir tai įmanoma

Kadangi ši izoliacija yra viena iš mineralinės vatos rūšių, ji turi keletą pavadinimų, tarp jų - bazalto arba akmens, vatos. Be to, ne tik pralenkia visas kitas mineralinės vatos rūšis dėl jo stiprumo savybių, bet ir visiškai saugu žmogui ir gamtai. Palyginti su mineraline vata, pagaminta iš metalurgijos gamybos šlakų, bazaltinė izoliacija yra ekologiškesnė, lengviau pjaustoma ir montuojama, ji tarnauja ilgiau.

Gabbro-bazalto išlydytos uolienos, kurios sudaro plonus pluoštus, sudaro bazalto vatos pagrindą. Apskritai tai yra stiklo pluoštas, tik ne iš kvarco, bet iš bazalto. Ir išradusi (ar, tiksliau, matyta) buvo tai materiali Havajai. Kartą, kai vienas iš ugnikalnių dar kartą išsiveržė lavą ir atvėsęs, vietiniai gyventojai rado nuostabias lavos lobis, ilgas ir stiprus. Vėliau, kas buvo padaryta gamta, žmonės sugebėjo pakartoti, išradę bazalto pluoštų gamybą.

Bazaltas
Vulkaninis uolumas yra bazaltas.

Dėl to uola turi būti sumalta ir ištirpsta. Lydymosi krosnyje temperatūra yra labai aukšta - ne mažiau 1500 laipsnių. Toliau lydymas eina į specialius būgnus, kur jis sukasi, prapūsto oro srove. Dėl to gaunami pluoštai, kurių storis ne didesnis kaip 7 mikronai, o ilgis ne didesnis kaip 5 cm. Kad plaušai taptų elastingi ir stiprių, jiems pririšamas specialus junginys. Tada vata yra šildoma iki 300 laipsnių, praeinant spaudoje 2 kartus.

Apie akmens vatos charakteristikas

Šilumos laidumas - žemas

Bazalto izoliacijos pluoštai neturi griežtos orientacijos, tačiau yra labai chaotiški, todėl medžiagos struktūra gaunama ore. Nesuskaičiuojamas oro sluoksnis tarp plonas akmens pluošto yra puikus šilumos izoliatorius. Todėl šios medžiagos šilumos laidumas yra labai mažas - jos vertė yra nuo 0,032 iki 0,048 vatų vienam metrui vienam Kelvinui. Tai atitinka kamštienos, putų gumos ir putų polistirolo lygį, tiek ekstruzinį, tiek įprastą.

Pabandykime palyginti bazalto šilumos izoliacijos ir kitų medžiagų technines charakteristikas. Pavyzdžiui, paimkite, pavyzdžiui, 10 cm kilimėlį iš bazalto izoliacijos, kurio tankis yra 100 kilogramų kubiniam metrui. Kad šilumos išlaikymas būtų panašus, jums reikia pastatyti keraminę plytų sieną 117 cm storio. Jei plyta pagaminta iš molio, tada siena turi būti dar storesnė - 160 centimetrų. Iš silikatinio plyno turi būti išdėstyti dviejų metrų siena, o medžio sluoksnis turi būti bent 25,5 cm.

Drėgnio sugėrimas - beveik nulis

Ši medžiaga turi hidrofobiškumą. Vanduo, patekęs ant jo, negali prasiskverbti viduje, dėl kurio šilumos izoliacijos savybės nesikeičia. Bet jei atliksite panašią eksperimentą su įprasta mineraline vata, jis absorbuoja tikro vandens kiekį. Drėgnoji vata neapsils šilta - juk vanduo, patenkantis į poras, žymiai padidina medžiagos šilumos laidumą. Taigi, jei jums reikia šilti drėgnoje patalpoje, pavyzdžiui, saunoje, tuomet nenuimkite įprastos stiklo vatos, bet bazalto - negerai. Vandens absorbcija tūrio procentais yra ne didesnė kaip 2%.

Atsparus vandeniui
Vanduo nepraeina, bet teka aplink bazalto vatos pluoštus, nes gamybos metu jis yra įmirkytas specialiais aliejais.

Gebėjimas praleisti garą yra puikus

Bazalto pluoštas, nepriklausomai nuo jo tankio, turi puikų garų pralaidumą. Drėgmė, esanti ore, lengvai prasiskverbia per izoliacijos sluoksnį, nesudaro jo viduje esančio kondensato. Tai ypač svarbu saunai ar saunai. Pačios bazalto vatos rūgštis nepasilieka, vis tiek saugoma šiluma. Todėl patalpose, izoliuotiems šia medžiaga, patogiai gyvena - optimalios temperatūros ir drėgmės režimai. Garų pralaidumas yra apie 0,3 mg / (m · h · Pa)

Atsparumas ugniai - didelis

Pagal gaisrininkų nustatytus reikalavimus, bazalto pluošto vata yra laikoma nedegia medžiaga. Bet tai dar ne viskas - tai gali užkirsti kelią ugnies atvėrimui. Maksimali temperatūra, kurią bazalto šildytuvas gali atlaikyti be lydymosi temperatūros, yra 1114 0C. Tai leidžia naudoti jį izoliuojant prietaisus, veikiančius aukštoje temperatūroje.

Jei apsvarstysime šio šilumos izoliatoriaus indikatorius priešgaisrinei saugai (nustato NPB 244-97), akmens vata yra klasifikuojama kaip nedegios medžiagos (NG grupė). Taigi tai nustato GOST 30244 ir SNIP 21-01-97. Taigi, naudojant šią izoliaciją nėra jokių draudimų. Bet kokie pastatai, statiniai, konstrukcijos ir konstrukciniai elementai gali būti izoliuoti šia medžiaga.

Vaizdo įrašas: bazalto vatos testavimas degimui

Garsumo kliūtis yra aukšto lygio

Kalbant apie akustines savybes, jie taip pat yra naudingi bazalto vilnai - natūraliai dėl triukšmo izoliacijos. Šis šildytuvas sugeba vertikalių garso bangų, kurios eina sienų viduje, slopinimui. Dėl to kambarys yra gerai izoliuoti nuo išorinio triukšmo. Sugeriančios garso bangos, akmens vata sumažina reverberacijos laiką, kuris apsaugo nuo triukšmo ne tik tą patalpą, kurios sienos izoliuoja ši medžiaga, bet ir gretimus kambarius.

Medžiagos stiprumas

Bazalto pluoštai medžiagos viduje yra atsitiktinai paskirstomi, o kai kurie iš jų eina vertikaliai. Dėl to net labai tanki akmens vata gali atlaikyti didelių apkrovų. Taigi, esant 10% deformacijai, bazaltinė vata turi 5 - 80 kilopaskalių gniuždymo jėgą. Konkreti šio rodiklio reikšmė priklauso nuo šio medžiagos ženklo savybes. Tokios bazalto vatos tvirtumo charakteristikos užtikrina, kad šilumos izoliacija ilgesnį laiką veiktų, bet nekeistų jo formos ir dydžio visą naudojimo laiką.

Pluoštai
Bazalto medvilnės pluoštai.

Biologinis ir cheminis aktyvumas - žemas

Akmens vata yra chemiškai pasyvi - tai yra jos neabejotinas pranašumas. Jei jis dedamas arti metalo paviršiaus, galite būti tikri, kad šimtas procentų metalo rūdžių nebus. Ir agresyvioms biologinėms aplinkoms, bazalto izoliacija yra visiškai ramus. Tai nėra būdinga puvimui, pelėsių grybų ir kitų žalingų mikroorganizmų naikinimui. Jis nuolatos atsilieka nuo invazijos į žiurkių ir pelių namus - galų gale, šie graužikai nėra pagaminti iš akmens "dantų". Didelė atsparumas agresyvioms medžiagoms leidžia naudoti šią izoliaciją daugeliui techninių konstrukcijų, kurios dirba sunkiomis sąlygomis, izoliacijai.

Saugumas yra normalus

Akmens vata gaminama iš natūralių žaliavų - bazalto mineralinio. Jo pluoštai yra sujungiami su formaldehido derva. Tai suteikia medžiagai reikalingas stiprumo savybes, taip pat daro ją tankesnes. Nors jie sako, kad fenolis yra pavojingas, bet ne šiuo atveju. Galų gale, iš bazalto vatos, jis negali išsiskirti, nes jis visiškai neutralizuojamas gaminant medžiagą. Tačiau net šio mineralinės izoliacijos gamybos etape fenolio garavimas yra labai mažas - daug mažiau nei leistina 0,05 miligramo riba vienam m2/ valanda.

Skirtingai nuo stiklo pluošto, bazalto pluoštai nedirgina odos, nesikrauja ir nesukelia alergijos. Šiandien statybos rinkoje yra daug akmens vatos markių įvairaus tankio, kurių techninės savybės šiek tiek skiriasi viena nuo kitos. Bet visų rūšių bazalto izoliacija išskiria stiprumą ir ilgą gyvenimą.

Kur naudoti bazalto vatos

Šis šildytuvas gali būti naudojamas beveik visose pastato konstrukcijose. Jie gali būti izoliuoti kaip bet kokios formos stogas, sienas, pertvaras, grindis. Be to, dėl savo savybių bazalto izoliacija puikiai tinka, kai kitas izoliatorius yra visiškai nenaudingas. Toliau pateikiame, kur bus ypač praktiška naudoti šią medžiagą.

 • Patalpos su dideliu drėgnumu, pavyzdžiui, saunos ir vonios.
 • Ventiliuojamos atramos tipo fasadai, "drėgnos" fasadai.
 • Sienos iš sumuštinių plokštės, taip pat pagamintos iš laminuotų mūro.
 • Kajutės laivuose, taip pat kitos laivo konstrukcijos.
 • Įvairių tipų vamzdynai, kurių paviršiaus temperatūra gali būti nuo minus 120 laipsnių iki plus 1000 laipsnių Celsijaus.
 • Be to, bazaltinė medžiaga sėkmingai tarnauja kaip kliūtis ugniai, puikiai apsauganti nuo gaisro vėdinimo vamzdžių ir statinių konstrukcijų.

Atkreipkite dėmesį, kad yra labai naudinga naudoti šios mineralinės izoliacijos kietas kilimėles, kuriose turėtų būti gana didelės apkrovos. Jie gali būti montavimo arba eksploatacijos. Jei norite izoliuoti ventiliuojamą fasadą, geriausia naudoti bazalto vatą, kurį sudaro du sluoksniai. Kiekvienas sluoksnis yra kitokio tankio, o iš sienų šonuose yra daugiau purus sluoksnio. Antras sluoksnis, turintis tankesnę struktūrą, turėtų būti išorėje, vėdinimo pusėje.

Statant šalies namus, kuriuose yra nedaug grindų, geriausias pasirinkimas, kaip gali būti ir bazalto šilumos izoliatorius. Tai naudinga bet kokių konstrukcinių elementų izoliacijai: stogams, luboms, fasadams, sienoms ir pertvaroms. Ir ten, kur labai drėgnas (voniose ir saunose), bazaltinė vata - tikras išgelbėjimas. Ypač atsižvelgiant į puikių techninių charakteristikų bazalto vatos kaip šildytuvo santykį, puikios kokybės ir priimtinos kainos.

Apie minusus bazalto izoliaciją

1. Viskas, atrodo, ši medžiaga yra gera. Jis yra patvarus, jis puikiai išlaiko šilumą ir namuose nėra išorinio triukšmo. Tačiau jis turi tam tikrų trūkumų, nors jų yra keletas. Pirmiausia paminėkite gana didelę kainą. Deja, ne visi gali sau leisti sau šią nuostabią natūralią izoliaciją iš bazalto pluošto.

2. Siūlų buvimas tose vietose, kuriose jungiasi atskiri izoliaciniai elementai, izoliacinį sluoksnį neužtikrina.

3. Nepaisant to, kad bazalto pluoštai yra minkšti ir nekeičia rankų, diegimo metu iš jų gali būti išskaidytos smulkios detalės. Dėl to iš šilumos izoliatoriaus kyla minusų bazalto dulkių kolona. O kvėpuoti dulkes apskritai nenusileidžia - stiprinti sveikatą jis tiksliai nepadės. Prieš dirbdami su šildytuvu, naudokite respiratorių - ir viskas bus tvarkinga. Siekiant pašalinti dulkes, gatavo paviršiaus bazalto vata yra padengta hidroizoliacine membrana.

4. Dėl gero gebėjimo praleisti garą, kai kuriais atvejais šitą izoliaciją naudoti nepriimtinas, ir geriau pakeisti tą pačią styrofoamą. Pavyzdžiui, pagal rūsio grindų šilumą arba namo pamatą.

Vaizdo įrašas: bazalto izoliacijos savybės

Your email address will not be published. Required fields are marked *

70 + = 78