Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Hangi banyonun daha iyi olduğunu öğreniyoruz – dökme demir, akrilik veya çelik

May 20
No comments yet

Güzel bir banyoda güzel ve rahat, sıcak sudan bile çıkmış gibi hissetmiyor. Ancak, rahatlığa ek olarak, çoğu güzel tasarıma dikkat edin. Sonuçta, bugün, sadece standart ürünler olan dökme demirlerin bulunabileceği çok fazla seçenek yok. Hangi banyonun daha iyi olduğunu anlamak bazen zordur - dökme demir veya akrilik veya çelik banyo. Bu üç materyal en popüler olanıdır ve bugün bunları karşılaştırıp liderleri tanımlayacağız.

En iyi dökme demir banyosu, akrilik veya çelik

Demir, çelik ve akrilik küvetler nelerdir

dökme demir

İlk olarak, dökme demirden (güçlü bir karbonlu demir alaşımından) oluşan güçlü ve güvenilir, iyi tutulan ısı ürünleri ortaya çıktı. Ve 1925’te, İspanya’da, Barselona’nın yakınlarında oldu. Rock kardeşler, dökme demir banyoları üreten demir döküm radyatör üreten tesislerinin yelpazesini genişletmeye karar verdiler. Ve bugüne kadar şirket ROCA - bu yönde tanınmış dünya liderlerinden biri. Bu markanın ürünleri, yüksek kalite, dayanıklılık ve renk çeşitliliği vardır.

Avrupa'da, dökme demir ürünlerinin toplam sayısında önemli bir azalma, kademeli olarak çelik küvetler, taşıması daha kolay, ucuz ve çevre dostu üretim ile yer değiştirirler. Dökme demirden yapılmış banyolar sadece birkaç şirket üretir. En ünlüsü Jacob Delafon, PORCHER ve ayrıca ROCA'dır. Rusya ve diğer BDT ülkelerinde hala büyük miktarlarda üretiliyorlar, ancak sadece bir çift standart boyutta ve aynı zamanda küçük bir renk yelpazesi ile üretiliyorlar.

Avrupa pik demir üretiminin daha güzel ve çeşitli tasarımlardan farklı olduğunu fark edelim. Örneğin, yanlarda veya kolçaklarda tutamaklar olabilir, alt sırt arkalıklarından birinin eğim açısını değiştirerek artar. Bazen rahatlık için bir arka kısım kaldırılır. Ve ithal ürünlerin tasarımı her şey olabilir: klasik İngiliz stiline gömme olasılığı ile klasiklerden.

Doğru bir şekilde yapılmış dökme demir, fabrikada iki aşamada uygulanan, 0.5 santimetreden daha az ve güçlü bir minera sahip olmalıdır. Dökme demir alaşımı, bileşiminde, belirli bir miktarda manganez, silikon veya sülfür içerir ve buna ek bir güç kazandırır. Emaye kaplama 10 ila 30 yıl arasında, muhtemelen daha uzun sürebilir (yüke bağlı olarak).

Dökme demir banyosu

Hangi banyonun daha iyi olduğunu öğreniyoruz - dökme demir, akrilik veya çelik

+ Dökme demir banyoların artıları

 1. Büyük hizmet ömrü (yarım yüzyıla kadar);
 2. Agresif eylemlere karşı dayanıklı;
 3. Isının korunması;
 4. Yüzeydeki gözeneklerin yokluğu;
 5. Sessiz;
 6. Renk derinliği;
 7. Temizlik kolaylığı.

Hangi banyonun daha iyi olduğunu öğreniyoruz - dökme demir, akrilik veya çelik

- Dökme demir banyoları

 1. Büyük ağırlık;
 2. Taşıma, montaj ve montaj için zor;
 3. Konfigürasyonlarda çeşitlilik eksikliği. Sadece dikdörtgen veya oval yapılabilir.

çelik

Bir maliyetle, bir çelik banyo bir dökme demir banyosundan daha çekicidir. Ve fiyat iki veya üç kez farklılık gösterebilir. Bu, hangi banyonun daha iyi olduğuna karar verirken bazen ağır bir argüman - dökme demir veya çelik. Buna ek olarak, bu ürünlerden çelik gibi birçok tüketici neredeyse herhangi bir form alabilir. Geleneksel dikdörtgen ve oval (dökme demirde olduğu gibi) yanında, bunlar çok uygun ve kompakt açısal yapıların yanı sıra çokgen, yuvarlak, asimetriktir.

Benzer ürünler 0.23 cm (ince cidarlı banyo) kalınlığa 0,35 santimetre (standart banyolar) kalınlığa sahip çelik levhalardan imal edilmektedir. Emaye, çelik yüzeyini kaplayan, dökme demirden daha az kalınlıkta akrilik esaslıdır. Ancak modern teknoloji, uygulama için yeterince güvenilir ve dayanıklı bir kaplama oluşturmanıza olanak tanır.

Alman Porcher ve Jacob Delafon, - - Bamberger ve Kaldewei, İtalyan - Ariston, İspanyolca - Roca yabancı şirketler arasında, yüksek kaliteli çelik ürünler üreten, Fin firması Ido, Fransızca dikkat etmek mümkündür. 25 ila 30 kilogram ağırlığında, zarif tasarımlı ve iyi bir emaye kaplamaya sahipler. Bamberger tarafından birçok yenilikçi teknoloji kullanılıyor. Örneğin, bir kaplama, "anti-kaydırma" kaymaz "Emaye artı" itici kir. Banyolar için garanti - 30 yıl.

Çelik banyo

Hangi banyonun daha iyi olduğunu öğreniyoruz - dökme demir, akrilik veya çelik

+ Çelik banyoların avantajları

 1. Çok yüksek bir fiyat değil;
 2. Şekil ve boyut çeşitliliği;
 3. Dayanıklı kaplama giymek;
 4. Hafif.

Hangi banyonun daha iyi olduğunu öğreniyoruz - dökme demir, akrilik veya çelik

- Çelik banyoların dezavantajları

 1. Dökme demirlerin yanı sıra ısı tutmazlar;
 2. Çok "yüksek sesle" (su dökülmekte olan suyun gürültüsünü açıkça duyabilirsiniz);
 3. Ağır bir adamın vücudu altında sarkma yeteneğine sahiptir.

akrilik

Bu materyal daha sonra banyo yapmak için kullanıldı. Tam adı metil akrilattır. Sentetik bir polimerdir ve akrilik asitten yapılır. Aşınmaya, ultraviyole ve oksijene maruz kalmaya dayanıklı bir madde ortaya çıkar. Yüzeyi hoş, pürüzsüz ve dokunuşa sıcaktır.

Akrilik banyo yapmak için iki yöntemden birini kullanın:

 • Uygun boyutta bir akrilik tabaka alın ve ardından bir vakum odasında gerektiği gibi bükün. Ortaya çıkan konteyner çok güçlü değildir: duvarları kolayca bükülür ve su dökerken şişirilebilir. Bu nedenle, banyonuzu güçlendirmeniz gerekir: yüzeyi, birkaç kat halinde epoksi reçine ile kaplanır ve fiberglas ile serilir. Daha fazla katman, banyo daha güçlü.
 • Döküm teknolojisi, üzerine akrilik uygulanan bir fiberglas çerçevesinin kullanımını içerir. Sonuç olarak, yukarıda tarif edilen yöntemle yapılandan daha güçlü bir ürün elde edilir.

Her durumda, "sağ" akrilik banyo, en az 4-6 milimetre bir duvar kalınlığına sahip olmalıdır. Kendi tarafına vururken, çok sesli bir ses duyulmamalıdır. Bu, üreticinin aldatma işlemine tasarruf etmeye karar verdiği için aldattığı anlamına gelebilir. Daha sonra, yüksek kaliteli akrilik ürünler üreten üreticilerinden söz ediyoruz. Alman Riho, - - Bu Çek şirketi Ravak, Lehçe - Cersanit ve Kolo, İspanyolca - Havuz Spa, Hollandalı Duravit, Rusça - AQUANET.

Banyonun düzenlemesinden önce, daire sahibi hangi banyonun daha iyi olduğuna karar verir - akrilik veya dökme demir, genellikle akrilikten daha ağır basar. Hafifliği, güzel ve çeşitli şekli nedeniyle.

Akrilik banyo cihazıAkrilik banyo cihazı ve çerçevesi.

Hangi banyonun daha iyi olduğunu öğreniyoruz - dökme demir, akrilik veya çelik

+ Akrilik Küvetler Profesyonelleri

 1. Akrilik mükemmel ısı tutar;
 2. Her türlü modern uyarlamanın bolluğu (örneğin, hidromasaj), akrilik banyoları en işlevsel olanlardan biri yapar;
 3. Hafif;
 4. Şekil ve boyutlarda büyük seçim.

Hangi banyonun daha iyi olduğunu öğreniyoruz - dökme demir, akrilik veya çelik

- Akrilik banyolar

 1. Bakımda zorluk;
 2. Kullanım sırasında sapabilir;
 3. Akrilik sıcaklıkların korkusu çok yüksek;
 4. Dökme demir ve çelik modellere kıyasla kısa servis ömrü.

Kolay kurulum

Evine ağır dökme demir banyosu getirmek o kadar da kolay değil - bir kişi bununla başa çıkamaz. Bu tür ürünlerin kurulumu zorluğunun sebebi budur. Ayrıca düz bir düzlemde sıkıca sabitlenmelidirler. Genellikle dört dökme bacağa konurlar.

Akrilik banyo takmak için metal bir çerçeve toplamanız ve sadece banyoyu banyoya monte ettikten sonra kanalizasyon sistemine bağlanabilmeniz gerekir. Bu, kurulum sürecini biraz daha zorlaştırıyor, ancak tüm detaylar hafif olduğu için, bir kişi bununla başa çıkabilir.

Çelik banyolar da bacaklara sabitlenir, ancak bir kişi kurulumlarıyla baş edebilir. Ses yalıtımını önemli ölçüde arttırmak için, sık sık, montaj köpüğünün ürün katmanının yüzeyine uygulanır veya alttan Penofolom yapıştırılır. Genel olarak, çelik banyo kurulumu en basittir.

Çelik banyosu ses yalıtımı
Ses yalıtımı çelik banyosu: sol Penofolom, sağ montaj köpüğü.

Çelik banyo

1 mesto

Akrilik banyo

2 mezto

Dökme demir banyosu

3 mesto

Sonuçlar. Kurulumdaki en basit olanı çelik banyolar olarak adlandırılabilir (ancak, köpük takılması durumunda işlem biraz daha karmaşık hale gelir). İkincisi, bir çerçevenin imalatı ile uğraşmak zorunda olduğunuz akrilikden yapılmış banyolara aittir. Dökme demir ürünlere yakın bir derece, ağır ve hantal.

Kolay bakım

Dökme demir üzerindeki emaye kalitatif olarak uygulanırsa ve yeterince kalın bir tabakaya sahipse, kaplama çok güçlü olur. Ve eğer leke bile mine içerisine nüfuz ederse, kimyasal reaktifler ve mekanik etki de dahil olmak üzere hemen hemen her şekilde çıkarılabilir. Ve metresleri büyük başarı ile yapıyorlar.

Çelik ürünler daha ince bir emaye ile kaplanmış, bu nedenle, önceki duruma göre daha dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekiyor. Özellikle aşındırıcı maddeler kullanıldığında. Aksi takdirde, yüzeye zarar verebilirsiniz, bu da geri yüklenmesi zor olacaktır.

Akrilik banyolar, yumuşak bakım ürünleri kullanarak ve güçlü aşındırıcılar ve agresif "kimya" kullanmadan nazikçe temizlenir. Bu, çatlakların oluşumunu ve ürünün erken bozulmasını önleyecektir.

Dökme demir banyosu

1 mesto

Çelik banyo

2 mezto

Akrilik banyo

3 mesto

Sonuçlar. Bu noktada, en iddialı olmayanlar, dökme demirden yapılmış ürünlerdi ve akrilikler, üçüncül bir biçimde sonuncusu olan üçüncü yere taşındı. Çelik banyolar orta pozisyon aldı. Bununla birlikte, yukarıda sözü edilen "emaye artı" bileşimi ile kapsanan yukarıda bahsedilen çelik modelleri de, liderin bakım kolaylığı konusundaki yerini alabiliyor.

Hizmet ömrü

Dökme demirden üretilen ürünler şu ana kadar boşuna değil - en az 50 yıl boyunca sahiplerini memnun etmeyi amaçlıyorlar ve bu çok iyi bir zamandır. Çelik banyolar 20-30 yıl güvenle kullanılabilir. Dökme akrilikten üretilen ürünler en az 15 yıldır. Ancak duvarlarının en az 4 - 5 milimetre kalınlığında olması şartıyla.

Dökme demir banyosu

1 mesto

Çelik banyo

2 mezto

Akrilik banyo

3 mesto

Sonuçlar. Önde gelen pozisyonda sağlam bir şekilde demir dökümünü kurduk - uzun ömürlü olması tartışılmaz (ancak bu malzemenin üretiminde teknoloji gözetilmelidir). Çelik banyolar yine de reyonun ortasındadır ve akrilikten üretim kapanma konumundadır.

Kaplamaların koruma derecesi

Bu nokta, ürünlerin bakımıyla yakından ilgilidir, bu yüzden yine bir parça. Daha önce de belirtildiği gibi, dökme demir ile kaplı mine, pürüzsüz bir yüzeye, çeşitli reaktiflere ve mekanik etkilere karşı dirence sahiptir. Kaliteli dökme demir banyoları üretirken, uzmanlar her aşamada emayenin kalitesini dikkatlice kontrol ederek 0,8 ila 1,2 milimetrelik bir katman uygularlar. Ateşleme 110 derecelik bir sıcaklıkta gerçekleşir. Yani böyle bir banyonun korunması "yüzde yüz" dir.

Çelik banyolardaki emaye de iyi kaliteye sahiptir, ancak daha ince tabakası nedeniyle koruyucu kaplama, dökme demir ürünlerinden daha az güvenilirdir.

Akrilik oldukça kırılgandır, ona ağır bir şey atıldığında hoşlanmaz. Bu nedenle, oldukça çatlaklar görünebilir. Tabii ki, restorasyon için tamamen uygun olan, ama tüm bu güçlük ekler. Ayrıca, akrilik yüzeyinin çeşitli renklendiricilerden ve çiziklerden lekelenmesi çok kolaydır. Tüm kaplamalardan, akrilik en idareli olarak tedavi edilmelidir.

Dökme demir banyosu

1 mesto

Çelik banyo

2 mezto

Akrilik banyo

3 mesto

Sonuçlar. Yine, bir demir döküm banyosu ekibi altın madalyayı alır, geleneğe göre ikinci sırada, çelik tarafından çekilir, üçüncüsü akrilik ürünlere gider.

Çeşitli formlar

Dökme demir ile başlayalım. Burada birkaç seçenek var, daha doğrusu, sadece iki. İstediğiniz - bir dikdörtgen banyo seçin, istediğiniz - daha modern bir oval olsun. Üçüncü, dedikleri gibi, verilmez. Sonuçta, dökme demir, çok güçlü malzeme olmasına rağmen, hala kırılgandır. Bu nedenle, dövme çeliğinden farklı olarak, karmaşık şekiller oluşturulmasına izin vermez.

Bu yüzden daha özgün bir tasarım hayal edenler için, sorunun cevabı: ne tür bir banyo tercih edilir - akrilik, çelik veya dökme demir. Doğal olarak, bu durumda, son seçenek hemen kaybolur. Ancak bu parametrede akrilik ve çelik devreye giriyor. Her iki malzeme de ruhun istediği herhangi bir formu yeniden yaratmamıza izin verir. İsterseniz - banyo mükemmel bir şekilde yuvarlak olacak, istediğiniz - çok eğimli veya çokgen şeklinde yapılmış. Küçük odalar için çok pratik bir form üçgen şeklindedir. Çok fazla yer kaplamaksızın bir köşeye banyo yapmayı kolaylaştırır.

Akrilik ve çelik banyoların çeşitli formları:

1 kvadratnayakare

4 nestandartnayagörenek

7 chetvert kruga
Çemberin dörtte biri

2 kruglayayuvarlak

5 ovalnaya
oval

8 pryamougolnaya
dikdörtgen biçiminde

3 mnogogrannayaçok yönlü

6 polukruglaya
yarım dairesel

9 pryamougolnaya s vustipom
Çıkıntı ile dikdörtgen

Akrilik banyo

1 mesto

Çelik banyo

1 mesto

Dökme demir banyosu

3 mesto

Sonuçlar. Buradaki araştırmaların sonuçlarına göre iki kez kazananlar. Şampiyonanın kraliçesi çelik ve akrilik ürünleri kendi aralarında paylaştı ve dökme demir sessizce arka plana düştü.

Çeşitli boyutları

Avrupa üretiminin dökme demir banyoları 150 ila 180 santimetre uzunluğa ve genişliğe sahip olabilir - 60 ila 90 santimetre. Alt (iç) parçanın standart uzunluğu 110-120 santimetredir. Modern teknoloji (örneğin, sırtın açısını değiştirmek) bu boyutu 130-140 santimetreye kadar artırabilir. Dökme demirden yapılan ev banyoları 70 santimetre genişliğinde ve 120 ila 150 santimetre arasında değişen bir uzunluğa sahiptir.

Çelik ve akrilik ürünlerin çeşitli şekilleri çeşitli boyutlardadır. Örneğin, Alman şirketi Kaldewei tarafından üretilen çelikten yapılmış banyolardan bahsedeceğiz. Bu marka Corpostar'ın büyük modeli 190 santimetre boyunda 90 santimetre ve küçük bir model Miniform - 157 santimetre ile. Kusatsu Havuzunun Japon tarzı modeli, daha yüksek bir derinlik (81 santimetre) ve kompaktlık (140 x 100 santimetre) ile ayırt edilir.

Akrilikden yapılmış banyolar, aynı ölçüde büyüklüktedir. Büyük, küçük, geniş ve dar, derin ve çok fazla olmayabilirler. Farklı boyut ve çaplarda açılı ve yuvarlak versiyonlar mevcuttur. Dikdörtgen ve oval modellerden bahsedersek, fincan 70 ila 170 santimetre genişliğe ve 120 ila 190 santimetre uzunluğa sahip olabilir.

Akrilik banyo

1 mesto

Çelik banyo

1 mesto

Dökme demir banyosu

3 mesto

Sonuçlar. Akrilik ile daha modern çelik yine sağlam, ancak muhafazakar dökme demir bırakarak kurşun oldu. Ürünü herhangi bir banyo için ve herhangi bir amaç için almayı mümkün kılar. Örneğin, büyük bir yuvarlak banyo iki için hemen kullanılabilir. Küçük bir daire için kompakt köşe seçeneği.

Kurulum türleri

Üç seçenek olabilir: duvarlardan biri boyunca kurulum (en yaygın), odanın ortasında açısal yerleştirme ve kurulum. İkinci seçenek, büyük oval veya yuvarlak küvetler kullanıldığında büyük banyolar için kullanılır. Genellikle hidromasaj ve diğer hoş eklemeler ile donatılmıştır.

Açı modelleri simetrik olarak ve duvarlara bitişik farklı boyutlarda yanlarda üretilmektedir. Kural olarak, köşenin karşısındaki sınırda bir yuvarlama vardır. Sadece pratik değil, aynı zamanda güzel görünüyor.

Dökme demir banyolar, kural olarak, duvar boyunca yerleştirilir, daha az sıklıkla odanın ortasına yerleştirilir. Tasarım özellikleri nedeniyle, bir köşeye yüklenemezler. Çelik ve akrilik ürünler için, bunlar üç yoldan biriyle monte edilebilir. Seçmek için uygun bir model sorun değil.

Akrilik banyo

1 mesto

Çelik banyo

1 mesto

Dökme demir banyosu

3 mesto

Sonuçlar. Yine, iki liderimiz var - daha fazla çelik ve akrilik ürünlere yazabilme yeteneği. Dökme demir banyoları gölgede kaldı.

Kullanım kolaylığı

Burada çeşitli malzemelerden bize hangi konfor derecesini verdiğimizi düşüneceğiz. Suyun sıcaklığından başlayalım - hoş bir banyo için uzun süre soğumayacak kadar önemlidir. Eski dökme demir bu anlamda çok iyidir - suyu uzun süre sıcak tutar. Bununla birlikte, modern akrilik de iyi ısı tasarrufuna sahiptir. Fakat çelik - alas - suyu hızla soğutur. Buna ek olarak, bir tane daha dezavantajı var - banyo yazıldığında şiddetle vurur. Dökme demir ve akrilik çok sessizdir.

Banyo, dökme demirden yapılmış duvarlar asla bükülmez. Şimdi, bu parametre için aşağıdaki iki ürünü düşünün, hangi banyonun en iyi olduğunu belirleyin - akrilik veya çelik banyo. Çelik, akrilik hakkında söylenemeyen, vücudun ağırlığı altında sırıtarak değil, konumunu koruyabilir. Duvarların sapması ana dezavantajıdır, bunun üzerine banyonun monte edildiği metal çerçeve, başa çıkmaya çağırılır. Bu, aşırı kilolu kişiler için en uygun olanıdır.

Dökme demir banyosu

1 mesto

Akrilik banyo

2 mezto

Çelik banyo

3 mesto

Sonuçlar. Dikkate alınan parametrelere göre, en uygun dökme demir ürünlerdir. Akrilik bu açıdan eksik değildir, bu yüzden ikinci bir yeri paylaşabilirler. Çelik banyolar bu açıdan akrilikten biraz daha azdır, ancak bazı durumlarda eşit bir zemin üzerinde performans gösterebilirler. Ayrıca, çelik ve akrilik banyolar genellikle her türlü konforlu koltuk, tutamaç, kolçak ile donatılmıştır.

Cihazın ağırlığı

En ağır olanlar dökme demirden yapılmış banyolardır. Ağırlıkları 120-130 kilogramdan az değildir. Böyle bir katı ağırlık (bazen 150 kilograma kadar ulaşır), iyi bir stabilite sağlar, ancak montaj çalışmasını önemli ölçüde zorlaştırır. Hangi çelik veya akrilik banyo kurmaktan daha pahalıya mal olur.

Avrupa üretimi 2,5 ila 3 milimetre arasında olan çelik banyo, daha kolay dökme demir ve birkaç kez daha kolaydır. Ağırlığı yaklaşık 25 ila 30 kilogram arasındadır.

En "ağırlıksız" malzeme akrilik olarak adlandırılabilir. Eğer yapılmış banyo 150 santimetre uzunluğundaysa, ağırlığı 15 ila 20 kilo arasında değişir. 170 santimetre ağırlığındaki ürünler 20 ila 25 kilogram ağırlığındadır. Bu arada, satın alırken, buna dikkat edin: bu göstergelerin ağırlıklarından oldukça farklı olan çok hafif banyo, standart altı olabilir. Aksi taktirde - üretici shalturil, ürünü olması gerekenden daha küçük bir hale getirerek, takviye katmanlarının sayısını.

Akrilik banyo

1 mesto

Çelik banyo

2 mezto

Dökme demir banyosu

3 mesto

Sonuçlar. İlk olarak akrilik ürünleri tanımlarız. İkinci çelik banyolar ve üçüncü dökme demir, tamamen uygun değil.

fiyat

Dökme demir aletler ile tekrar başlayacağız. Özel "çan ve ıslık" olmayan yerli modeller ve mücevherler 50-70 dolar. Avrupa hamamları daha pahalıya mal olacak: 200 dolar ve üzeri. Birinci sınıf şirketler PORCHER ve Jacob Delafon'un koleksiyonlarının fiyatı 450-700 dolara kadar ulaşabilir.

Çelikten yapılmış banyolar, dökme demirden iki kat (hatta üç kat) daha ucuzdur. Avrupa ürünleri hakkında konuşursak, fiyatı 100 dolardan başlayacak. Rus üreticilerin ürünleri 50 dolara mal olacak.

Akrilik cihazlar çok geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Ve genellikle farklı tipteki banyoların maliyetlerini karşılaştırırken hesaba katılması gereken bir hidromasaj sistemi ile donatılmıştır. En bütçe seçeneği 60 $ 'dan (Çin üretimi) mal olacak. Rus ürünleri 100 $ 'dan, Avrupa' dan 130-200 $ 'a mal olacak.

Çelik banyo

1 mesto

Akrilik banyo

2 mezto

Dökme demir banyosu

3 mesto

Sonuçlar. Ucuzluk açısından ilk yer, doğru çelik banyolara aittir. İkinci sırada - akrilik ürünler. Dökme demir, derecelendirmeyi tamamlar.

Dökme demir, çelik ve akrilik banyoların parametreler açısından nihai karşılaştırması

<>

Ankete katılın:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

63 − = 56