Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Vinylové podlahy – vlastnosti, výhody a nevýhody

May 20
No comments yet

Nie je to tak dávno, keď sa na trhu s stavebnými materiálmi objavil nový druh podlahovej krytiny - akýsi "hybrid" laminátu a linolea. Tento materiál okamžite vzbudil záujem potenciálnych kupcov. Prirodzene vzniklo veľa otázok a najdôležitejšie z nich je, či má vinyl laminát nevýhody? Koniec koncov, kvalita už známych produktov je skontrolovaná časom, ale ako sa správa novosť, je stále neznáma. Tak sa zoznámime s týmto "pánom X".

Vinyl laminát - nevýhody a výhody materiálu

Štruktúra a dizajnové prvky

Ako viete, všetko nové je dobre zabudnutý starý. To je vinylové podlahy, ktoré práve začínajú získavať popularitu v oblasti interiérového dizajnu, dosť podivne, už dlho existujú. Ich "predok" je dobre známy pre všetky PVC dlaždice, ktoré sa objavili v 30. rokoch XX storočia. Samozrejme, nemožno ho porovnávať so súčasnými analógmi, ale stále existuje "rodové spojenie" medzi starými a novými vzorkami.

A aké sú vlastnosti modernej vinylovej podlahy, aká je a ako sa líšia od prototypu? Vďaka pokročilým technológiám majú tieto výrobky najširšiu konštrukčnú a farebnú škálu, vysokú odolnosť proti opotrebovaniu a unikátne konštrukčné vlastnosti.

Štruktúra vinylových podláh:

Zariadenie z vinylového laminátu

 • 1. UV ošetrenie na zvýšenie odolnosti voči svetlu;
 • 2. polyuretánová vrchná vrstva;
 • 3. Priehľadná ochranná vrstva odolného PVC (chráni náter pred abráziou a mechanickým poškodením);
 • 4. Farebná vrstva s tlačeným obrazom (poskytuje dekoratívne vlastnosti);
 • 5. vrstva z optických vlákien - poskytuje efekt odrazu svetla a poskytuje najlepší realismus;
 • 6. Sklolaminát - poskytuje ochranu povlaku pre trhanie a jeho pružnosť;
 • 7. PVC základňa s prídavkom jemnozrnnej minerálnej drviny;
 • 8. Spodná vrstva - tepelne izolačný podklad (nie je k dispozícii vo všetkých modeloch);
 • 9. Lepiaca vrstva (prítomná v určitých typoch náteru).

Varianty vinylového krytu:

1. Imitácia laminátu (pruhy obdĺžnikového tvaru s rozmermi charakteristickými pre laminátovú dosku - 100 × 920 mm a 180 × 920 mm).

Vinyl laminát

2. Štvorcové dlaždice so zámkom alebo bez zámkového spoja (veľkosti - od 300 do 600 mm).

Vinylové dlaždice

Štandardná hrúbka vinylových výrobkov je 1,5 - 3,5 mm, ale v rade niektorých výrobcov sú podlahové krytiny väčšej hrúbky.

Triedy trvanlivosti

Existujú tri triedy odolnosti proti opotrebovaniu vinylových náterov, ktoré určujú ich pevnostné vlastnosti:

1. Výrobky pre domácnosť (23, 31 triedy).

Určené na dokončenie podlah v súkromných domoch a apartmánoch. Nátery majú minimálnu hrúbku, ale líšia sa v širokej škále druhov. Záručná doba - 5 - 6 rokov.

23 - 31 triedy vinyl laminátu

2. Komerčný vinyl laminát (trieda 32-42).

Oblasti použitia - izby s vysokou dopravou, kancelárske budovy atď. Vďaka silnej ochrannej vrstve odolnej voči oderu majú tieto materiály dlhú životnosť až 15 rokov. Ďalšou výhodou tejto kategórie produktov sú jej antistatické vlastnosti.

32, 33, 34, 41, 42 trieda činnosti vinylového laminátu

3. Špeciálne podlahové krytiny (trieda 43).

Charakterizovaná maximálnou úrovňou pevnosti. Doporučujú sa na usporiadanie podláh vystavených zvýšenému mechanickému namáhaniu. Môžu byť použité vo výrobných halách, garážach, telocvičniach atď.

43 triedy vinylových dlaždíc

Náklady na akýkoľvek náter priamo závisia od triedy jeho trvanlivosti.

Tip: pri výbere PVC laminátu pre dokončenie bytových domov, nemali by ste premýšľať o nákupe drahších komerčných možností, pretože vzorky domácností majú dobrú odolnosť proti oteru, takže preplatky sú jednoducho nepraktické.

Bohužiaľ, podlahové krytiny z vinylov majú nielen veľa pozitívnych vlastností, ale nemajú niektoré nevýhody. Ktoré sú viac vlastností, budeme ďalej zvažovať.

Výhody vinyl laminátu

+ Rôzne dizajnové riešenia.

Návrh vinylových podláh

Široký farebný a štruktúrovaný gama vám umožňuje vybrať typ krytu pre akýkoľvek interiér. Okrem toho sa môžu kombinovať vinylové materiály, takže dizajn podlahy bude jedinečný a neopakovateľný.

+ Vysoká odolnosť proti opotrebeniu.

Vysoká odolnosť proti oderu

Všetky druhy vinylových podláh sú odolné mechanickému poškodeniu a UV žiareniu, takže môžu trvať 10-20 rokov. Určujúcimi kritériami pre dlhú životnosť je správna inštalácia a ďalšia údržba.

+ Bodová odolnosť.

pyatnaustoichivost

Vinylové výrobky tlačeného typu majú priehľadný povlak odolný proti opotrebovaniu, ktorý spoľahlivo chráni podlahu pred nečistotami a rôznymi škvrnami. Taký materiál je dostatočne ľahký na udržanie a dlho si zachová svoj pôvodný vzhľad. V homogénnych a kompozitných výrobkoch je povrch náchylnejší na kontamináciu, čo môže vyžadovať leštenie alebo čiastočnú výmenu dosiek.

+ Jednoduchá inštalácia.

Jednoduchá inštalácia

Vinyl laminát a dlaždice sú skladané jednoducho a rýchlo, bez špeciálnych zručností. Hlavné požiadavky na zabezpečenie kvality inštalácie sú ploché, čisté a suché podlahové plochy.

+ Odolný voči vode.

Odolný voči vode

Vinylový náter vytvára utesnenú vrstvu na podlahe, prakticky vodotesný, takže je ideálny pre kuchyne, kúpeľne a toalety.

+ Ľahká starostlivosť.

starostlivosť

Vinyl proces čistenia poschodie sa skladá z dvoch fáz: chemické čistenie pomocou kefy alebo vysávača, a premytím povlak s abrazívne čistiace prostriedky.

+ Dostupné náklady.

nizkaya-cena

Cena závisí od vzhľadu a triedy odolnosti materiálu proti opotrebovaniu. Domácnosť pokrýva priemer 13-20 eur za meter štvorcový, vyššiu kvalitu a odolné výrobky - 25-35 eur / m².

+ Comfort.

komfort

Vinylové nátery majú pružný a mäkký povrch, takže je pekné chodiť na ne aj naboso. Okrem toho majú nízku tepelnú vodivosť, takže v zime nebude takáto podlaha studená.

Nevýhody vinyl laminátu

Napriek prítomnosti značného množstva pozitívnych vlastností má bohužiaľ aj nedostatky v vinylovej škridle.

- Toxicita a nebezpečenstvo požiaru.

pozharoopastnost

V prípade požiaru, vinyl emituje toxických látok vo vzduchu, sú však neodporúča, také povlaky, ktoré majú byť položené v oblastiach, kde sú zariadenia s otvoreným plameňom (plynové sporáky, krby, atď.);

- Prchavé chemikálie.

ho-veshestva

Kompozícia obsahuje vinylové výrobky v rôznych chemických zložiek, a niektoré z nich môžu byť prvýkrát po dlažobné toxické plyny, ktoré spôsobujú rôzne choroby, očné a podráždenie dýchacích ciest. Úroveň bezpečnosti materiálu je daná jeho chemickým zložením a životnosťou.

- Chemická pigmentácia.

pyatna

Všeobecne platí, že vinylové podlahy sú dobre vydržať celý rad miest, ale niektoré chemické látky môžu prísť s týmto materiálom v reakcii na vytvorenie nezmazateľnú stopu. Takýto nepríjemný účinok, napríklad, môže dôjsť k interakcii s gumy (podrážok, rohože, atď), a preto je lepšie sa vyhnúť takýto kontakt.

- Neschopnosť opraviť poškodené oblasti.

Poškodenie vinylového krytu

Vysokokvalitné a drahšie materiály sa vyznačujú vysokou pevnosťou a dlhou životnosťou, zatiaľ čo možnosti rozpočtu sú zbytočne odolné voči poškodeniu. Bohužiaľ, obnovenie vinylových povlakov nie je možné, preto keď sa na plechovom materiáli vytvoria chyby, musí sa úplne vymeniť. V prípade použitia obkladov z dlaždíc z PVC je možné vykonať čiastočnú náhradu.

Montážne funkcie

V rôznych typoch podlahových PVC povlakov sa poskytuje špecifická inštalačná metóda:

 • Výrobky so samolepiacou vrstvou. Montáž sa vykonáva na dokonale plochých a čistých povrchoch. Upravte požadovanú veľkosť, kým sa ochranná fólia neodstráni. Pred lepením sa fólia odstráni a jemne položí na podlahu, čím sa zabráni tvorbe vzduchových medzery.
 • Vinylový náter bez samolepiacej vrstvy. Poskytuje použitie špeciálneho lepidla. Na povrchu podlahy naneste tenkú vrstvu lepiacej zmesi a nechajte 15 minút sušiť. Dosky sú upevnené pomocou podbíjacieho valca.
 • Kryty s uzáverom. Namontované rovnako ako laminátová doska.

Pred pokládaním vinylu na betónové podklady musia byť predbežne natreté.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

56 − = 52