Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Technologie pokládky laminátu diagonálně vlastním rukama

May 20
No comments yet

Laminát dnes dává téměř všechno. Proto, to, položené na podlaze, vypadá docela standardně a monotónně. Nicméně, existuje jedna cesta, jak můžete udělat novinku lesk dokonce i levné druhy laminovaných desek. Toto položí laminát diagonálně - bude váš byt exkluzivní a originální.

Diagonální laminát položený pod úhlem 45 stupňů

Kolik laminátu potřebujeme

Klasická metoda pokládky laminátu - desky na desku - vyžaduje velmi jednoduché výpočty množství materiálu. Je nutné, aby se prostor místnosti rozdělil a rozdělil na plochu jednoho parketu. Po zaokrouhlení tohoto čísla k celku získáme počet podlahových desek, které potřebujeme. S touto metodou nakládání s odpady prakticky nebudeme.

Zde je obrázek:

Plain Laying
V prvním řádku musí být všechny desky rozloženy. Ten poslední bude muset být trochu odříznut.

Ve druhém řádku první věc, kterou uděláme, je dát tento řezaný kus. Má na pravé straně zámek a připojuje se k další podlahové desce. Dále rozložte všechny ostatní desky a poslední z nich zase vyjměte.

Třetí a všechny následující série jsou rozloženy přesně stejným způsobem. Na samém začátku každého řádku musí být řezaný kus.

Při pokládce laminátu diagonálně s vlastními rukama je výpočet množství materiálu poněkud odlišný.

Podívejte se na obrázek:

Stohování na diagonále
Princip je prakticky stejný jako v klasickém stylu. Jenom budeme přerušovat přebytečné kusy z obou stran řady, a nikoli jeden po druhém, ale dva. Tvar těchto kusů se také změní - budou trojúhelníkové.

Při položení laminátu pod úhlem 45 stupňů se posuneme z úhlu A do úhlu C. Vyříznuté kusy, skládané ve dvou, vytvoří čtverce. Velikost jejich stran se rovná šířce jedné podlahové desky. Bude to zbytky materiálu.

Dále jsme se přesunout z rohu do rohu symbolem B. zůstatky nebude fungovat - budeme řezání off kusy laminátu, je extrémní levá strana. Předchozí úhel je 45 stupňů. Po překročení úhlu B musíme materiál z každé strany řádu znovu odříznout. Trojúhelníky dohromady tvoří čtverce, jejichž strany se rovnají šířce desky. Proto vypočítáme plochu materiálu takto: Přidáme plochu všech zbytků do prostoru místnosti. A tuto hodnotu vypočítáme zvýšením šířky laminátové desky na čtverec a násobením této hodnoty počtem řádků se zbytky. Počet těchto řádků se rovná součtu X1 a X2 (viz obrázek):

Schéma pokládání na dioganale

Pokud známe geometrii, vidíme, že dva rovnoběžné trojúhelníky - BDF a CAE - jsou obdélníkové a rovnostranné. A čtverec s bočnicemi AS má diagonálu, jejíž velikost je součtem X1 a X2. Vzhledem k tomu, že druhá odmocnina čísla 2 je 1,42, dostaneme:

X1 + X2 = 1,42 AC;

Nyní součet X1 a X2 je děleno šířkou jedné desky - dostaneme počet řádků laminátu;

Plocha přebytku se bude rovnat šířce jedné desky, násobené 1,42 AU.

Takže:

Počet laminátových desek se bude rovnat součtu celkové plochy vrstveného krytu a dalších čtverců dělených plochou jedné desky.

Počet laminátových desek se rovná součtu následujících hodnot dělených plochou jedné desky: (AC × CD) + (šířka desky × 1,42 AU).

Například tam je pokoj 7 až 9 metrů. Délka desky je 1 metr a jeho šířka je 10 centimetrů. Vypočítáme požadovaný počet podlahových desek.

Plocha pokoje je 7 × 9 = 63 m².

Plocha přebytku = (1,42 × 7 × 0,1) = 0,994m².

Plocha jedné desky je 0,1 × 1 = 0,1 m².

(63 + 0,994) / 0,1 = 640 kusů.

Tolik laminátových desek budeme potřebovat pro diagonální pokládku.

Tímto způsobem můžete vypočítat, kolik podlahových desek potřebujete, pokud je úhel stohování odlišný od 45 stupňů. Je však třeba si uvědomit, že to bude znamenat větší spotřebu materiálu. Koneckonců, bude mnohem více odpadu. Při rozhodování o tom, jak položit laminát na úhlopříčku, je tedy lepší zastavit se pod úhlem 45 stupňů.

Jaké nástroje potřebujeme?

Potřebujeme:

 • Podklad je list nebo role. Jeho plocha se rovná ploše místnosti.
 • Elektrická pilová pila s malými častými zuby (nebo pilou) nebo kruhová.
 • Kiyanka s gumovou špičkou nebo kladivem.
 • Rohový truhlář s jasným pravítkem.
 • Nůž - tapeta nebo kancelář.
 • Ruleta s tužkou.
 • Roll skotské pásky.

Nástroj

Na systém položíme laminát

1. Odstraňujeme prach, nečistoty a nečistoty. Potom pokračujte k substrátu rallium. Pokud je to ve formě listů, pak je položíme tak, aby švy byly vyrobeny s unikáním. Každý šátek by měl být dobře lepený pomocí skotky. V případě rolovacího substrátu by se jeho pruhy měly prolévat kolem místnosti. Podklad musí dosáhnout samotné stěny, jestliže trubky splňují radiátory, musí být řezány, viz obrázek:

Zvednuté substráty

2. Samotný laminát by měl být umístěn z jednoho z rohů místnosti.

Začátek z rohu
Pokud jsou na cestě vytápěcí trubky, pečlivě je postupujte.

3. Laminát není uložen v blízkosti stěn. Proto budeme potřebovat speciální klíny. V této funkci však mohou sloužit jako ozdobené laminované desky. Koneckonců, jejich tloušťka pouze poskytuje potřebnou vůli.

Označení lamely při 45 stupních
Aby byl úhel řezu rovný, musíte vytvořit šablonu na 45 stupňů nebo použít čtverec pro označení desky.

4. Startovní řádky se skládají pouze z jedné desky s lichoběžníkovým tvarem. Jeho horní část se rovná spodní části lichoběžníku umístěné nad ním. Všechno měříme páskou a gonem (nebo šablonou), vyznačte řádky řezu tužkou. Potom si vezmeme pilařskou pilu nebo pilu, aby se zbylo. Pokud je v řadě více než jedna deska, oddělíme další kusy od levé strany. Poté zamykáme všechny desky řady a také připojujeme (až do uvolnění) předchozí řádek.

Měříme vzdálenost od zdi
Měříme, kolik se má odříznout vpravo. Nezapomeňte ponechat mezeru u stěny pro klín.

Měříme tuto vzdálenost na další podlahové desce a odřízneme požadovaný kus.

5. Volně spřažené horní a dolní řady jsou od sebe odděleny, po které přiložíme pravý kus. Nyní je již možné správně připojit řádky klepnutím na připojení.

Příslušenství k výplňovým deskám
Abychom nepoškodili laminátovou desku, vložili jsme mezi kiyanka a její kousek laminát nebo speciální desku.

6. Řádky jsme vložili do tohoto schématu a postupně jsme se blížili k rohu místnosti. V rohu musíme změnit směr, ve kterém bude odříznut další kus desky. Neexistují žádné rozdíly - jednáme podle schématu.

7. A teď se dostaneme do rohu, který je opačný k tomu, odkud se začal styling. Zůstal malý kus. Jemně ho označte a dejte na správné místo.

Naše exkluzivní podlaha z běžné laminované desky je připravena. Takže nyní víte, jak laminát umístit diagonálně. Nic není komplikované, stojí trochu, ale výsledek je působivý.

Video: Umístění laminátu diagonálně

Your email address will not be published. Required fields are marked *

44 + = 49