Su ką pradėti remontuoti vonios kambaryje – kompetentinga remonto darbų organizacija

Vonios kambarys yra vienas iš specialių jūsų buto kambarių, o jo remontui reikia kreiptis ypatingą dėmesį. Čia dideliuose kiekiuose ir dažnai pilamas vanduo, šiame kambaryje yra dideli temperatūros ir drėgmės skirtumai. Norint tinkamai ir racionaliai organizuoti apdailos darbus, reikia žinoti, kur pradėti remontuoti vonios kambarį ir suprasti remonto darbų seką.

Kaip pradėti remontuoti vonios kambarį

Nustatykite remonto tipą

Remonto darbai vonios kambaryje gali būti:

Neplanuotas. Būtinas savaiminis remontas gali atsirasti, jei atsiranda nenumatyta situacija (vamzdžio proveržis ar kaimynų užtvindymas). Jei nuspręsite pakeisti vonią, tai gali sukelti staigius remontus (kanalizacijos vamzdžiai, kitų santechnikos įrengimas, plytelių renovacija ir kt.);

Planinis remontas. Kalbant apie sudėtingumą ir materialines išlaidas, planuojami remontai gali būti kapitalo ar kosmetikos. Žinoma, kosmetinis remontas yra pigesnis, tačiau tokį darbą galite atlikti tik tuo atveju, jei nėra grybelių ir vandens vamzdžio tinkamumo naudoti, taip pat vandentiekio. Toks remontas apima sienų ir lubų dangų, grindų ir maišytuvų atnaujinimo pakeitimą. Rimtesnis remontas, net jei ir ne visai kapitalas, reikalauja kruopštaus pasiruošimo ir rimto požiūrio.

Mes atliekame remonto planą ir nustatome būsimą dizainą

Atlikdami remontą vonios kambaryje savo rankomis ir įdomu, kur pradėti, visų pirma turėtumėte nuspręsti dėl tolesnio šio kambario dizaino. Įsivaizduokite, ko norėtumėte pamatyti savo vonios kambarį, nuspręsti dėl spalvos. Tradiciniai šio kambario spalvos yra pastelinės spalvos arba dviejų tonų (pavyzdžiui, mėlynos ir mėlynos spalvos, persikų ir smėlio) derinys.

Tada turėsite nuspręsti, kokios medžiagos bus naudojamos apdailai. Norėdami dažyti vonios kambarį dažnai naudokite:

  • Plytelės plytelės;
  • Porceliano plytelės;
  • Mozaika;
  • Plastikinės plokštės.

Kruopščiai patikrinkite savo santechniką ir prireikus nuspręskite, kaip pakeisti senėjimo vandentiekio įrangą.

Naudodami juostos matavimo priemonę išmatuokite kambario aukštį, plotį ir ilgį, apskaičiuokite jo plotą. Nustatykite santechnikos įrenginių vietą, nes kažkas po remonto keistis vargu ar bus.

Vaizdo įrašas: modernus dizainas ir vonios kambario planavimas

Naujų santechnikos ir apdailos medžiagų parinkimas ir pirkimas

Nusprendę savarankiškai atlikti remonto darbus savo vonios kambaryje, daugelis savininkų nori išsiaiškinti, kur pradėti remontą vonios kambaryje ir pasirinkti naujus santechnikos įrenginius bei apdailos medžiagas. Žinoma, šis remonto etapas yra labai svarbus, tačiau jį reikėtų laikytis tik visiškai nusprendus dizainą, naujos santechnikos rūšį ir reikalingų apdailos medžiagų kiekį.

Prieš perkant santechnikos įrenginius būtinai nurodykite jų matmenis ir patikrinkite, ar jie tinka jūsų vonios kambariui.

Vienoje parduotuvėje geriau įsigyti apdailos medžiagų ir įrankių, o didmeniniam pirkimui jums bus pasiūlyta ir gera nuolaida. Iš karto nusipirkite viską, ko jums reikia visiškai, kad neprarastumėte laiko ir nebūtų paleisti ieškant trūkstamos medžiagos.

Senų apdailos medžiagų ir santechnikos gaminių išmontavimas

Tada jūs turėtumėte paruošti kambarį tiesiai į remonto darbus. Remonto metu reikia išmontuoti praustuvę ir vonią, net jei jūs neketinate jų keisti.
Tada jums reikia pašalinti senus plyteles, valyti lubas, sienas ir grindis. Jei vonios sienos buvo dažytos dažais, tai turėtų būti visiškai pašalinta. Galų gale klijai ar naujas dažų sluoksnis ant senojo dangalo nebus laikomi.

Plytelių išmontavimas
Senų plytelių išmontavimas. Nuotrauka - tamabau.de

Vamzdžių klojimas, elektros instaliacija ir kiti ryšiai

Išmontuojant seną dangą, galite pradėti keisti vamzdžius. Senuose namuose verta keisti be vamzdžių, esančių tiesiai į vonios kambarį, ir pagrindinį stovą (jei yra bendras vonios kambarys); ir kai kuriais atvejais net vandens vamzdžiai tarp grindų. Kadangi seni vamzdžiai gali nutekėti, tai yra kupinas naujų neplanuotų remonto ir naujų išlaidų.

Šiuo remonto darbų etapu verta pakeisti ir laidus. Nustatykite, kur elektriniai prietaisai stovės, ir paskatinkite reikiamą skaičių lizdų, pakeiskite laidą ir jungiklį.

Nepamirškite pasirūpinti ventiliacijos remontu ir montavimu, tai labai svarbu vonioms. Geriausia, jei vėdinimas priverstas. Šiandien rinkoje yra daug variantų, skirtų įvairiems gerbėjams dėl priverstinės ventiliacijos organizavimo.

Sienų, lubų ir grindų išlyginimas

Šių darbų mastas ir pobūdis priklauso nuo paviršiaus būklės. Jei sienų yra labai net net, jums teks susidoroti su jų suderinimo su gipso. Su pakankamai lygiomis sienomis ir lubomis, nereikia naudoti didelio sluoksnio medžiagos, o kai kuriais atvejais galima padaryti špaklevaniem. Jei paviršius turi būti labai išlygintas, remontas gali būti atidėtas.

Sienų išlyginimas
Sienų išlyginimas glaistais. Nuotraukos - www.filippo.nl

Apdaila su apdailos medžiagomis

Dabar galite pradėti apdailos sienas ir lubas: dažai, plytelės, dangteliai su pasirinktais mišiniais ir tt

Puikus variantas yra padengti lubas emulsiniais dažais: lubos yra labai gražios, drėgmės nesikaupia ir galite pasiimti bet kokį atspalvį. Pats praktine alternatyva gali būti plastikinių plokščių arba išilginių lubų montavimas.

Jei įdiegsite vonią, uždengtą ekranu, tuomet negalėsite paskleisti grindų po plytelėmis, kad išsaugotumėte medžiagą.

Santechnikos įrenginių montavimas

Ventiliaciniai įrenginiai įrengiami atlikus visus apdailos darbus, kad remonto metu nebūtų pakenkta naujajai (senai) vandentiekio įrangai ir būtų užtikrinta netrukdoma prieiga prie patalpų paviršių, kuriuos reikia apdailos.

Kriaukle montavimas
Kriaukle montavimas Nuotrauka - contentfreelance.com

Aksesuarų ir įėjimo durų įrengimas

Paskutiniame remonto etape vonios kambaryje yra baldai ir aksesuarai (kabliai, veidrodžiai, lempos ir tt). Be to, tik durų pakeitimas yra dabar. Negalima pakeisti durelių: jos gali būti lengvai pažeistos taisant, išleidžiant ir montuojant santechniką.

Dabar jūs žinote, kur pradėti remontuoti vonios kambarį ir kokia tvarka atlikti darbą. Todėl jūs galite lengvai įveikti šią sudėtingą užduotį, o atnaujintas vonios kambarys taps jūsų blizgesiu ir nepriekaištingu išvaizda.

Vaizdo įrašas: Rekomendacijos, kaip remontuoti ir sutaupyti vonios kambario remontą

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

43 − 38 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map