Liliam Fashion Week in London
  • 20 March 2015

  • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

  • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

  • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

  • Read More

Ktorá pohovka je najlepšia na každodenný spánok

May 20
No comments yet

Rozkladacia pohovka nie je len nábytkom, ktorý zdobí interiér. Toto je pohodlné multifunkčné miesto, kde je vhodné umiestniť hostí počas čajového pitia alebo rozhovoru a ak majú hostia pobyt - potom ponúknite plný spánok. V jednopokojovom byte tento objekt zmení obývaciu izbu na spálňu v jednom pohybe. Rozložte pohovku - a vitajte do spálne.

Obchodníci vypočítali, že osoba, ktorá spí najmenej 8 hodín denne, strávi na tomto gauči asi 4 mesiace ročne. V takýchto podmienkach je dôležité, aby mala pohovka dlhší vzhľad a jej mechanizmus sa nezbaví. Pred nákupom je preto lepšie rozhodnúť, ktorá pohovka je najlepšia pre každodenný spánok, aké podmienky má splniť, aký typ čalúnenia a plnenia, štruktúra a rámec by mal mať.

Pohovky na denný spánok - čo je lepšie vybrať - odporúčania

Mechanizmy transformácie vhodné na každodenný spánok

Ak chcete zistiť, ktorá pohovka je najlepšie zvoliť pre každodenný spánok, musíte určiť mechanizmus transformácie. Keďže pohovka bude použitá na spanie, potom v rozloženom stave by mala byť mäkká a pohodlná. Najbližšie k týmto parametrom, pohovky s takýmito mechanizmami transformácie ako eurobook a akordeón. Tieto modely sa dajú ľahko rozložiť, dokonca aj dieťa v školskom veku ich zvládne.

Mechanizmus eurobooku

Výhody tohto modelu v jednoduchosti rozvíjania. Pohovka sa zmení na posteľ na dva pohyby: 1. Musíte si sadnúť na seba; 2. Sklopte operadlo na voľné miesto. Povrch je dokonca bez ohybov a lúčov. Ak je pohovka vybavená flexibilnými lamelami, potom počas zvyšku poskytnú telo dobrú oporu.

Pohovka eurobook

divan evroknizhka 2m

divan evroknizhka 3m

Mechanizmus akordeónov

Najdôležitejšou výhodou tohto modelu je veľké, hladké a pohodlné miesto na spanie. Pohovka je rozložená ako akordeón s horizontálnymi ohybmi. Sedenie v jednom pohybe sa zmení na posteľ, stačí ho ťahať dopredu. Taká pohovka je dobrou voľbou pre pár alebo niekoľko detí. Je to pohodlne umiestnené niekoľkými ľuďmi v rovnakom čase.

Sofa akordeón

Pohovka s harmonikovým mechanizmom

Niektorí výrobcovia a predávajúci nábytku polohovacie lehátka s mechanizmom transformácie "véčko", ako nábytok vhodný pre spánok. V skutočnosti je tento typ transformácie pre denný spánok absolútne nevhodný. Rozvíja sa to komplikovanejšie, v závislosti od dizajnu, transformácia prebieha v 4-5 recepciách. Po prvé, vankúše sú odstránené zo sedadla, potom štruktúra s matracom, ktorý sa podobá na detskú postieľku, je odstránený zvnútra.

Nevýhodou modelu je, že má tenkú matrac a často sa stáva nepoužiteľným pri častom používaní. Prostredníctvom nej sú pocitné kovové podpery. Ak chcete ubytovať hostí, rozkladacia pohovka bude dobrou voľbou, ale pre stály spánok tento model nezodpovedá.

Pohovka - rozkladacia posteľ

Čo by malo byť vypĺňanie pohovky

Ak chcete zistiť, ktorá pohovka je najlepšia pre každodenný spánok, musíte sa dozvedieť o niektorých charakteristikách ich plnív. Môžu byť pružiny alebo peny.

Pružinové bloky

Pružiny poskytujú elasticitu pri sedení a majú ortopedické vlastnosti. Súčasne však môžu začať vyrážať v procese vykorisťovania, opotrebovávať, niekedy zlomiť a prepichnúť vonkajšie čalúnenie. Preto nestojí za záchranu na jarných blokoch. Existujú dva typy pružinových blokov, ktoré sa používajú pri výrobe pohoviek - závislých a nezávislých.

Pružinové bloky ako "Bonnel" pozostávajú zo závislých pružín. Jedná sa o najlacnejšiu verziu pružinovej jednotky, v ktorej, keď stlačíte jednu pružinu, všetky ostatné prichádzajú do pohybu. Toto je hlavná nevýhoda tejto pružinovej jednotky. Navyše také pružinové bloky môžu po určitej dobe silno pretiahnuť v strednej časti a vytvoriť efekt hojdania. Z týchto dôvodov majú také bloky slabý ortopedický účinok, ale nižšiu cenu.

Jarný blok Bonnel

Pri každodennom spánku sa odporúča použiť bloky s nezávislými pružinami. Takéto pružinové bloky majú iné zariadenie. Tu je každá pružina šitá do samostatného puzdra. Potom sú pružiny vytvorené do pásov, z ktorých je celý blok zostavený. Životnosť takejto jednotky je väčšia a pružiny sú nezávislé od seba. Dosiahne sa tak dobrý ortopedický účinok. Matraca má tvar vášho tela, nehreje ani sa nepreháňa.

Nezávislé jarné bloky

Peny plniva

Mäkké plnidlá zo silikónu, sintepónu alebo penovej gumy sa považujú za hypoalergénne. Na sedadle penovej gumy je pohodlné sedieť - je mäkké a útulné. Avšak plnivo veľmi rýchlo klesne a stráca svoj tvar, musí byť vymenené. Samozrejme, pri konštantnom spánku nefungujú také pohovky. Budete neustále cítiť, že pod vami je pevný základ, v ktorom budú odpočinú vaše kosti.

Vlastnosti rámu, čalúnenia a konštrukcie

Čalúnenie vhodné na každodenný spánok

Čalúnenie je vyrobené z prírodných, syntetických a zmiešaných textílií. Dávajte pozor na niektoré vlastnosti týchto materiálov:

  • kožené čalúnenie vyzerá pekne a používa sa dlho, ale posteľná bielizeň na ňom kĺže, skĺzne alebo sa zhromažďuje pri nohách;
  • tkanina s prírodnou vlnou nekĺže, ale môže byť pichnutá;
  • najvhodnejšia zmesová tkanina, v ktorej sú syntetické a bavlnené vlákna;
  • krásne velurové alebo kŕčovité tkaniny sa tretia niekoľko rokov od častého používania a strácajú svoj luxusný vzhľad;
  • Žakárové čalúnenie je dostatočne odolné proti oderu, vyhorenia, ale je to dosť drahé.

Najbežnejšie tkaniny používané na čalúnenie pohoviek:

stádo

Kozie tkanina

Chenille

Chenille

velúr

velúr

Střelák

Střelák

Pri výbere čalúnenia sa berie do úvahy aj sfarbenie tkaniny. Na tkanine so vzorom menej viditeľných škvŕn, monofónna tkanina vyzerá viac štýlovo a vhodne pre obývaciu izbu a pre deti je lepšie vybrať si dvojfarebnú alebo trojfarebnú možnosť.

Čo robí kvalitný rám pre pohovku

Rámca pohovky navrhnutá pre neustály spánok by mala byť silná a vysoko kvalitná. Najlepšou možnosťou je rám z dreva. Ale všetci výrobcovia sa snažia znížiť výrobné náklady. Preto je najčastejšie rám vyrobený z dreva a drevotriesky. Pri výbere pohovky sa musíte uistiť, že drevotrieska, ktorá sa používa na jej výrobu, je laminovaná alebo pokrytá farbou.

Ide o to, že drevovláknitá doska, najmä nová, je schopná uvoľňovať formaldehydy, ktoré sú škodlivé pre zdravie. Preto je pri výrobe nábytku zakázané používať nelaminované drevotrieskové dosky, ale niektorí výrobcovia môžu ignorovať túto požiadavku.

Okrem toho dbajte na kvalitu montáže rôznych komponentov. Všetky časti musia byť presne a bezpečne pripevnené.

Karkas

Skladovacie boxy

Keďže v priebehu dňa bude pohovka zložená a bielizeň zozbieraná, je dobré, ak v jej dizajne budú k dispozícii boxy na skladovanie bielizne. Priestranné zásuvky sú vybavené pohovkami s eurowatchovým mechanizmom.

Skladová skrinka

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 42 = 49