Liliam Fashion Week in London
  • 20 March 2015

  • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

  • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

  • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

  • Read More

Krok-za-krokom inštrukcie tehlové murované murivo

May 20
No comments yet

Tento článok je krok za krokom inštrukcie pre pokládku tehlového grilu s vlastnými rukami. Navrhovaná možnosť grilovania je konštrukcia s dvojitou stenou - vnútorná stena obklopujúca varnú plochu je vyrobená z tepelne odolných žiaruvzdorných tehál, vonkajšia stena je vyrobená z modulových tehál. (Vybrali sme tehly dostatočne veľké na to, aby sme znížili prácu na jeho murive.) Môžete použiť tehly, ktoré sú k dispozícii, stačí len vykonať určité úpravy pri realizácii projektu.)

Hrúbka vzduchovej vrstvy 10 cm medzi stenami pomáha izolovať priestor na varenie. Z vrcholu sú steny pokryté relatívne tenkou dlažbou upraveného kameňa. V miestach priameho kontaktu s ohňom sa odporúča používať žiaruvzdornú hlinku: je odolná voči teplu a dlhú dobu nepraská. Základom grilovania je zapustený podpera s hrúbkou 30 cm, ktorá nesie vystuženú dosku. Takáto základňa, nazývaná "plávajúca", je navrhnutá s ohľadom na možný posun s meniacou sa teplotou. Na miestnych špecifikáciách stavebných predpisov sa môžete dozvedieť od inšpektora o stavebnom dozore.

Postupné pokyny na pokládku grilovania vlastnými rukami

Prípravné práce

Pripravte podložku o rozmeroch 120 × 150 cm a na obvode miesta vykopávajte výkop o šírke 30 cm a hĺbke 25 cm, od zvyšku uprostred výkopu obdĺžnika a okolo jeho okrajov odstráňte 10 cm zeminy. Nastavte debnenie okolo miesta tak, aby v zadnej časti vyčnievalo 5 cm nad zemou a vpredu o 3,5 - 4 cm (na účinné odstraňovanie dažďovej vody je potrebný malý svah). Posilnite opierku pomocou piatich 130 cm kusov výstuže. Umiestnite dva kusy výstuže 10 cm od prednej a zadnej strany výkopu; Zostávajúce tri rovnomerne zariaďujú medzi sebou. Namontujte debnenie lanovým olejom alebo špeciálnym antiadhéznym prostriedkom a vyplňte betón.

Plnenie nadácie

značkovanie

Po zintenzívnení základov trvá asi týždeň, na ňom umiestnite značku, ktorá označuje umiestnenie vnútorného okraja murovanej steny. Nakreslite čiaru 10 cm od prednej hrany suterénu a znova kolmo na ňu v strede oblasti. Symetricky vzhľadom na stredovú čiaru nakreslite obdĺžnik 60 x 80 cm, z ktorého jedna strana bude prvá.

značkovanie

Suché pokladanie vnútornej vrstvy tehál

Okolo vonkajšej strany obdĺžnika položte (bez použitia malty) prvú vrstvu žiaruvzdorných tehál a nechajte medzery 0,3 cm.

Poznámka: Správna poloha vnútorných stien je potrebná, aby mohli podporovať mriežky mriežky. Začnite umiestnením celých tehál na prednej línii, uprostred krátkej steny položte rezané tehly.

Rozloženie tehál

Suché pokladanie vonkajšej vrstvy tehál

Vytvorte vonkajšiu stenu modulovej tehly s rozmermi 10 × 8 × 20 cm a nechajte medzery medzi tehálmi asi 1 cm a zadná stena by mala prejsť približne 1 cm od poslednej žiaruvzdornej tehly ľavej steny. Vyrezaná tehla by mala byť v strede ľavej steny. Obežte kriedový obvod vonkajšej steny.

Suché usporiadanie vonkajšej vrstvy

Šablóna pre murované práce

Vytvorte šablónu pre murivo. Na drevenej lište použite 8 značiek zodpovedajúcich veľkosti žiaruvzdornej tehly, s voľným priestorom 1 cm pre spodný šev a 0,3 cm pre zvyšné švy. Horná časť posledného riadku by mala byť 90 cm od spodného okraja. Preneste horný riadok na druhú stranu pravítka. Rozložte 11 radov modulových tehál tak, aby sa posledný rad zhodoval s značkou 90 cm (hrúbka každého švu by mala byť približne 1 cm).

šablóna

Umiestnenie prvého radu vnútorných stien tehál

Vložte vrstvu malty potrebnú na 1 cm švu pozdĺž kriedových línií pre vnútornú stenu. Položte prvý rad žiaruvzdorných tehál s medzerou 0,3 cm.

Umiestnite prvý riadok

Umiestnenie prvého radu tehál vonkajšej steny

Položte prvý rad tehál na vonkajšiu stenu. Použite olejový vankúšik s hrúbkou 1 cm na vytvorenie vetracích otvorov po predných tehloch ľavej a pravej steny.

shag7

Murivo stien

Začnite druhý rad položenia vonkajšej steny s pol tehlami, susediace s vnútornou stenou. Cihly v druhom rade by mali byť rozložené vo vzťahu k prvému radu. Striedavo položte rady vnútornej a vonkajšej steny, po každom riadku kontroluje kvalitu muriva pomocou vytvorenej šablóny a úrovne. Schéma položenia tehál barbecue s vlastnými rukami, môžete sledovať fotografie sprevádzajúce naše pokyny.

shag8

Kovové prvky (zväzky)

Umiestnite kovové zväzky medzi rohy vnútornej a vonkajšej steny na druhom, treťom, piatom a siedmom rade.

vložky

Vyhlazovací roztok

Keď sa roztok dostatočne vytvrdzuje, aby odolal minimálnemu tlaku prstov (každých pár riadkov skontrolujte švy na oboch stenách), vyrovnajte ho. K tomu budete potrebovať špeciálny nástroj na spájanie. Čas, kedy je čas prebiehať v procese spojovania, závisí od typu použitého roztoku.

Štiepenie švov

Pridanie podpory pre gril

Nad piatym, šiestym a siedmym radmi muriva pripevnite dosky v tvare T, ktoré budú slúžiť na podporu mriežkových mriežok. Použite 10 cm dosky s bočnými výčnelkami s hrúbkou nie väčšou ako 2,5 mm. Dosky umiestnite pozdĺž bočných stien žiaruvzdorných tehál vo vzdialenosti 8, 30, 45 a 67 cm od zadnej steny.

Vložíme doštičky

Povrchová úprava s kamennými dlaždicami

Keď ste dokončili inštaláciu stien, nainštalujte horný prekrytie upraveného prírodného kameňa. Na hornom povrchu vnútorných a vonkajších stien položte vrstvu malty, vypočítanú pre hrúbku švu 1 cm, položte podlahu z dlaždice, ktorej okraj musí byť vyrovnaný s vnútorným povrchom žiaruvzdornej tehly. Uistite sa, že dlaždice sú na rovnakej úrovni. Spravujte švy, keď sa malta začne nastavovať. Po týždni utesnite spoje medzi doskami špeciálnou zmesou a nainštalujte gril.

shag12

Práca je ukončená. Vďaka postupným návodom na vybudovanie grilovania z tehál môžete urobiť to, na čom sami budete hrdí už mnoho rokov. Zostáva kúpiť mäso a zeleninu a pozvať priateľov a príbuzných na návštevu ...

gotovoe-barbeku

Zdroj a fotografia prekladu: www.blackanddecker.com

Your email address will not be published. Required fields are marked *

59 + = 66