Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Ako urobiť doghouse s vlastnými rukami

May 20
No comments yet

Tento článok je krok za krokom sprievodcom pre výstavbu psího stánku. Ide o veľmi zaujímavý projekt, pretože poskytuje vynikajúcu príležitosť praktizovať rôzne metódy spracovania dreva a okrem toho je výsledkom nielen užitočná, ale aj veľmi pekná vec. Ukážeme vám, ako vytvoriť psa s vlastnými rukami, povieme vám, aké materiály a nástroje budú potrebné na vykonanie tejto práce. Nie je potrebné striktne dodržiavať tieto pokyny. Vyzbrojený získanými znalosťami môžete vytvoriť stánok tvaru a veľkosti, ktorý bude lepšie vyhovovať vašim potrebám a chuti. Samozrejme, že môžete jednoducho kúpiť ready-made koterec demontované, ale tým, že sami, jednak ušetriť značné množstvo peňazí a jednak získať veľkú radosť z tohto procesu.

Vytvorte doghouse vlastnými rukami

Prípravné práce

Je veľmi ťažké určiť potrebné rozmery kabíny, odporúčame vám, aby ste túto otázku starostlivo preskúmali už od začiatku. Musíte sa uistiť, že váš pes má dostatok priestoru, aby sa mohol voľne otočiť a posadiť sa. Ak urobíte chybu s rozmermi, stánok môže byť príliš malý alebo príliš veľký pre vášho domáceho maznáčika.

Treba mať na pamäti, že lisované drevo (najmä drevotrieskové dosky - note srbu.ru) sa často ošetruje toxickými látkami, ktoré môžu zviera poškodiť. Tento aspekt je dôležitý, takže voľba materiálov pre výrobu rámu a stenami musia byť dôkladne oboznámený s technickými vlastnosťami materiálu, aby sa predišlo možným problémom.

Ak chcete vytvoriť psík, budete potrebovať:

materiály:

 • bruský úsek 5 × 5 a 5 × 10 cm;
 • klince / skrutky 5 cm dlhé a 10 cm dlhé;
 • preglejky s hrúbkou 12 mm a 18 mm;
 • ruberoidné strešné tašky.

nástroje:

 • ochranné rukavice, okuliare;
 • okružná píla;
 • kladivá;
 • píla;
 • alkoholu;
 • ceruzka.

Tipy:

 • Pamätaj na príslovie "Sedemkrát opatrenie ...";
 • získať tuhú konštrukciu, upevniť bočné steny k podlahe a zakliesňovať nechty pod uhlom;
 • na sprievodných výkresoch sú všetky rozmery v palcoch, aby ste ich previedli na vašu bežnú jednotku merania, musíte použiť vzorec: 1 palca = 2,5 cm.

Zostavenie rámu psovodu

Takže ako urobíš psík? Začnú sa práce s vytvorením nadácie. Treba odrezať 3 bar (5 x 10 cm), dĺžka 110 cm a 2 bar (5 x 10 cm), dĺžka 90 cm. Pripojenie je, ako je znázornené na obrázku, takže cez truhlárskeho mnohouholníka, že všetky uhly sú pravé uhly, a tesnenie 10 cm samorezné skrutky (dva na každom kĺbe).

Tip: Pred naskrutkovaním skrutiek vyvŕtajte vodiace otvory, aby nedošlo k rozdeľovaniu dreva.

Rám podlahy stánku
Montáž rámu pre podlahu kabíny.

Ďalej by ste mali vystrihnúť obdĺžnikový kus 18 mm preglejky vo veľkosti 90 x 120 cm - podlahu budúcej kabíny. Pripevnite ho k rámu 5 cm pomocou klincov alebo samořezných skrutiek každých 25 cm.

Tip: Okraj nechajte aspoň 1 cm, inak sa môže strom rozdeliť.

Upevnenie podlahy krabice
Upevnenie podlahy kabíny.

Pomocou pruhov s rozmermi 5 × 5 cm vytvorte rám bočných stien. Ak chcete získať pevný dizajn, nainštalujte na každej strane centrálny stojan. Po zostavení kostrov bočných stien ich musíte pripevniť k základni pomocou niekoľkých 10 cm skrutiek. Pred fixáciou sa uistite, že steny sú zvislé, preto budete potrebovať hladinu alkoholu.

Montáž bočných stien
Montáž rámu bočných stien.

Bol to obrat rámov prednej a zadnej steny. Aby ste ich vytvorili, budete potrebovať pruhy s rozmermi 5 x 5 cm. Zaistite rámy s rámom 10 cm so samoreznými skrutkami. Ako vidíte na obrázku, predná a zadná stena sú odlišné. V ráme prednej steny musíte umiestniť dve ďalšie regály. Vzdialenosť medzi nimi je šírka vchodu do kabíny. Uistite sa, že váš pes môže ľahko prejsť medzi nimi.

Inštalácia prednej a zadnej steny
Montáž rámu zadnej a prednej steny.

Teraz musíte postaviť strešnú škatuľu. Z dôvodu efektívnosti, jednoduchosti konštrukcie a estetického vzhľadu odporúčame vytvoriť strechu s uhlom 45 °.

Zobrazte potrebné rozmerové lišty pre krokvy a hrebene. Opravte krokvy na ráme stánku 10 cm samořeznými skrutkami, ktoré predtým overili ich rovnobežnosť na každom svahu. Konce krokien odrežte pod uhlom 45 °.

Strecha kabíny
Vytvorenie rámu pre strechu kabíny.

Je ľahké vytvoriť prvky strešného rámu. Ak to chcete urobiť, jednoducho postupujte podľa našich pokynov a vyrežte krokvy správnej veľkosti. Pamätajte, že na obrázkoch sú všetky rozmery v palcoch (1 palec = 2,5 cm). V krokve je potrebné vytvoriť drážky, aby lepšie priliehali k stenám.

Po opití prvých pár trámov sa uistite, že sa dobre hodia na miesto. Ak tomu tak nie je, vykonajte potrebné úpravy a potom použite prvý pár ako šablónu, vykonajte zvyšok krokien.

Strešné prvky
Požadované prvky strechy.

Skeletové puzdro

Na výrobu stien kabíny používajte preglejku 12 mm. Tento proces je dosť jednoduchý a jednoduchý: musíte merať rám stien a vystrihnúť kusy preglejky vhodnej veľkosti pomocou píly.

Na prednej stene nezabudnite urobiť vstup. Jednoducho nakreslite obrys vchodu a predbežne vyvŕtajte otvor a urobte si rez pozdĺž tejto línie pomocou skladačky.

Fixácia stien
Výroba a upevnenie stien z preglejky.

Pozdĺž krokvy s dokončovacie nechty, nechty dekoratívne šindle okraj. Ako vidíte na obrázku, strecha konštrukcie by mala vyčnievať najmenej 5 cm za prednú a zadnú stenu.

Tip: Výška strešného výčnelku môže byť iná ako odporúčaná. Všetko závisí od vašich potrieb a estetických preferencií.

Strešná výzdoba
Dekoratívna strešná konštrukcia.

Ďalším krokom je rezanie dvoch listov 12 mm preglejky a ich pripevnenie na strešný rám 5 cm so skrutkami alebo klincami každých 25 cm pozdĺž "hrebeňa" a krokve. Pred upevnením strešných plátov ich opatrne skombinujte.

Zastrešenie preglejky
Obkladanie strechy pomocou preglejky.

Pokryte strechu kabíny pružnými dlaždicami. Začnite ju upevňovať zo spodného radu. Pomocou kriedy nakreslite niekoľko vodorovných línií na strechách strechy preglejky, ktoré slúžia ako vodítko pre vás pri položení flexibilných šindľov. Pri upevňovaní šindľov používajte nechty vhodnej veľkosti.

Nezabudnite, že strešné tašky by mali vyčnievať najmenej 2,5 cm vo všetkých smeroch, aby sa drevená konštrukcia správne chránila pred dažďovou vodou. Nezabudnite chrániť pred vodou a hrebeňom strechy

10 gotovaya-Budka-m
Realizovaný psí dom z vlastných rúk.

Zdroj prekladu: www.howtospecialist.com

Your email address will not be published. Required fields are marked *

90 − 82 =