Liliam Fashion Week in London
  • 20 March 2015

  • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

  • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

  • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

  • Read More

Kaip statyti medinę pergolę savo rankomis

May 20
No comments yet

Šiame straipsnyje, kuriame pateikiama nuosekli instrukcija, mes kalbėsime apie tai, kaip paversti pavasarį savo rankomis. Jei norite sukurti puikų poilsio plotą savo namų kieme, pakeisdamas sklypo vaizdą ir šiek tiek padidinsite savo turto vertę, šis projektas jums yra ideali alternatyva. Ar norite, kad jūsų darbas nesuprastų tavęs? Tiesiog sekite mūsų instrukcijas.

Pergolių statyba savo rankomis - instruktavimas

Nedelsiant reikia atkreipti dėmesį, kad kai kuriais atvejais bet kokios konstrukcijos statybai reikia specialaus statybos leidimo, todėl rekomenduojame iš anksto susipažinti su galiojančiais statybų nuostatais ir taisyklėmis. Jei leidimas gaunamas arba jo nereikia, parengkite planą pagal jūsų poreikius, skonį ir biudžetą. Kurdami dizainą, nepamirškite, kad visi pastatai svetainėje turi būti pagaminti to paties stiliaus.

Pirkti medieną, skirtą naudoti lauke, ir taip turintys aukštą weatherability (Redwood, kedro arba medžio, veikiami slėgio gydymas). Žinoma, jie neturėtų turėti deformacijų, įtrūkimų, drožlių ar kitų matomų defektų. Negalima švelninti kokybiškų medžiagų, o tada jūsų kūrinys bus malonu daugelį metų apžiūrėti. Būkite atsargūs ir dirbkite labai atsargiai, jei norite išvengti brangių klaidų ir gauti aukštą profesionalios kokybės rezultatą.

Apvaizda gali būti beveik bet kokios formos ir dydžio, nes tai tik rėmelis laipiojimo augalams. Šiame straipsnyje mes žiūrime į du projektus iš karto: klasikinį pergolinio tipo pergalę ir pergolinę stendą

Klasikinio pergolos statyba

Norėdami pastatyti pergolą, jums reikia:

Medžiagos: Įrankiai:
Cementas, smėlis, žvyras; Kasykla, skirta kasykloms pjauti stulpelius;
Vamzdiniai klojiniai; Diskinis pjūklas;
Reguliuojami inkarai (4 vnt.); Gręžimo, grąžtai ant medžio;
Laikikliai 10 × 10 arba 15 × 15 cm ilgio 240-270 cm (4 vienetai); Plaktukas, alkoholio lygis, dailidės, ruletė;
Paletė 5 × 15 cm ilgio 360-375 cm (4 vnt.); Laiptai;
Kryžiaus sijos 5 × 15 cm, ilgis 360-375 cm; Apsauginės pirštinės, akiniai.
Kryžminės juostos yra 5 × 10 cm ilgio ir 325 cm ilgio;
175 mm varžtai pritvirtintoms sijoms tvirtinti;
150 mm savisriegiai sraigtai kryžminių sijų tvirtinimui;
75 mm savisriegiai varžtai.

Patarimai:

  • Prieš pradėdami statybos darbus, pažymėkite pastato kontūrus ant žemės, virvą pritvirtinkite prie kaiščių.
  • Prieš įsukant varžtus, gręžkite medinių elementų kreipiamąjį skyles.

Pradėkite dirbti su pavadinimu pasirinktos ateities vynmedžio kontūro vietos. Norėdami tai padaryti, jums reikės tik kelių vinių, prie kurių traukiate virvę.

Patarimas: matuokite kvadrato įstrižasis, jie turi būti lygūs. Be to, nėra nereikalingas įsitikinimas, kad visi kampai yra tiesūs, taikant taisyklę "3-4-5" (32 + 42 = 52). Jei reikia, atlikite patikslinimus.

Planuoti ant žemės
Planavimas ant žemės.

Nustačius tikslią vietą iš savo būsimo statybos kampuose, kasti šiose vietose duobes skersmuo 35-40 cm, gylis 90 cm (ne mažiau kaip 15 cm žemiau įšalo ribos), užpilkite žvyro sluoksnis buvo 10 cm ir kruopščiai užtaisyti.

Padėkite klojinį į iškastas duobes, įsitikinkite, kad visos formos yra to paties lygio (naudokite linijinį ir alkoholio lygį). Sumaišykite nedidelį betono kiekį ir užpildykite liejimo formas.

Betono atramų išlyginimas aukštyje
Betoninių atramų išlyginimas.

Būtinai montuokite į betoną prieš jį suimkite, reguliuojamą inkarą. Leiskite betonui užšaldyti mažiausiai 48 valandas, po kurio galite pradėti statyti medines lentynas.

Kaip lentynos, naudokite barą 10 × 10 arba 15 × 15 cm. Naudodami alkoholio lygį įsitikinkite, kad lentynos yra tolygiai vertikalios ir tvirtinamos dviem kryptimis. Saugiai pritvirtinkite stulpelius prie medžio varžtų - sraigtai su kvadratinėmis arba šešiakampėmis galvutėmis medžiui.

Stalviršio lyginimas
Stovo tvirtinimas.

Jei nenorite naudoti metalinių inkarų, galite juos sulyginti ties betonu. Tokie stelažai bus tvirtesni, bet jie gali nusėti žemėje dėl padidėjusio drėgnio. Reguliuojamų inkarų naudojimas ne tik pašalina juostų kontaktą su žeme, todėl sumažina jų sulėtinimo pavojų, bet taip pat palengvina derinimo procesą.

Stovo tvirtinimo būdai
Lentynų tvirtinimo prie betono pamato būdai.

Medinių lentynų montavimo schema
Medinių lentynų montavimo schema.

Dabar galite pradėti diegti paramos spindulius. Rekomenduojame naudoti 5 × 15 arba 5 × 20 cm lentes, tačiau jų dydis priklauso nuo jūsų poreikių ir skonių. Kaip matote paveikslėlyje, sijos turėtų išstūmti 25-40 cm atstumu nuo pastato perimetro iš abiejų pusių.

Atraminių rėmų įrengimas
Atraminių rėmų įrengimas.

Prieš pritvirtindami atramines sijas, turite juos horizontaliai suderinti su alkoholio lygiu ir užfiksuoti šia pozicija su spaustukais. Tada gręžkite keletą skylių per spindulius ir stalą, įkiškite varžtus ir priveržkite veržles.

Patarimas: Jei norite, kad jūsų pergolė nebuvo panašus į bet šioje srityje kita, dekoratyvinis Išdėstyti iš sijų galus, pavyzdžiui, suteikti jiems apvalią formą, už pasinaudoti šia dėlionės.

Sijų tvirtinimas
Sijų tvirtinimas.

Tęskite savo projektą, įrengdami "crossbeams". Norėdami tai padaryti, jums reikia 5 × 15 cm lentos. Atidžiai pasirinkite jas, įsitikinkite, kad jie visi yra tiesūs ir puikios būklės.

Pergolos prasiskverbimo šviesos kiekis priklauso nuo atstumo tarp skersinių sijų. Mes juos išdėstė 30 cm atstumu vienas nuo kito, turėtumėte vadovautis savo skoniu ir poreikiais.

Skersinių sijų tvirtinimas
Skersinių sijų montavimas.

Norėdami ištaisyti skersines sijas abiejuose galuose kiekviena iš jų, turite padaryti du išpjovus ir gręžti kreipiamąsias skyles, kaip parodyta paveikslėlyje. Dabar lieka tik tvirtinti sijos 15 cm savisriegio varžtus. Nebūkite tingus atsargiai sulygiuokite spindulius prieš pritvirtindami, kitaip jūsų konstrukcija nebus pakankamai tvarkinga.

Sijų tvirtinimas
Kryžminių sijų tvirtinimas.

Jei naudojate tinkamą darbo planą, šešėlių elementų diegimas neturėtų sukelti jokių ypatingų sunkumų. Tiesiog daug dėmesio skirkite medžiagos ir matavimų pasirinkimui. Nepamiršk apie paprastą sveiką protą, jei norite gauti kokybišką rezultatą už priimtiną kainą.

Patarimas: norint, kad gabalai būtų švarūs, supjaustykite lentą, iš anksto pažymėkite, tada nuimkite medieną tarp pjovimo peiliu.

Įvadai skersinėje sijos pusėje
Pjovimo skersine sija.

Skersinių vieta, ir iki darbo pabaigos yra labai mažai - nustatyti statmenai pluoštui 5 × 10 cm Šie spinduliai turi dvejopą tikslą: viena vertus, jie suteikia savo Pergola įspūdingas vaizdas, o kita vertus - Išlaikyti kryžminės sijos tuo pačiu atstumu nuo kiekvieno. draugas ir padidinti konstrukcijos standumą.

Mes rekomenduojame pastatyti kryžmines juostas kas 60-90 cm, bet jūs galite pakoreguoti rekomenduojamą atstumą pagal savo poreikius. Gręžkite kreipiamuojuosius skyles ir užfiksuokite kryžminius juostus šioje padėtyje naudodami savisriegius varžtus.

Tvirtinimo skersinės sijos
Tvirtinimo skersinės sijos.

Kaip matote paveikslėlyje, skersinių karkasuose dėl jų patikimo tvirtinimo taip pat turite atlikti kasinėjimus. Naudokite juostos matmenį, kad tolygiai paskirstytų skersines sijas - asimetrija pasivys jūsų akis, o ne papuošti jūsų pavėsinės išvaizdą.

Pabaigta pavėsinė
Pabaigta pavėsinė.

Atlikę statybos darbus, užpildykite visus skylės, įtrūkimus ir įtrūkimus, užtepkite medžiu ir smėliu paviršių su vidutinio sunkumo švitriniu popieriumi. Užtepkite keletą sluoksnių lako, kad apsaugotumėte medieną nuo skilimo ir vandens žalos.

Patarimas: padėkite stalą ir keletą kėdžių po tentais ir linksminkitės su draugais ir šeimos nariais, kurie karštą dieną slepiasi šešėlyje.

Paviljono stendo statyba

Norėdami sukurti nedidelį pavėsį savo rankomis, jums reikės:

Medžiagos: Įrankiai:
A - Racks: barai 5 × 10 cm, ilgis 180 cm (4 vienetai); Nykštukinė pjautinė pataisa;
B - sėdynės rėmas: 5 × 10 cm juostos ilgis 162,5 cm (2 vienetai) ir ilgis 46 cm (3 vienetai); Gręžtuvai ir grąžtai;
C - atgal: strypai 5 × 10 cm ilgio 162,5 cm (2 vienetai), juostos 2,5 × 10 cm ir ilgis 27,5 cm (13 vienetų); Kreida, ruletė, alkoholio lygis, dailidžių pieštukas;
D - gegnės: lentos 5 × 20 cm, ilgis 180 cm (2 vienetai), juostos 5 × 5 cm, ilgis 84 cm (9 vienetai); Laiptai;
E - Sėdynė: lentos 2 x 10 cm ilgio su 162,5 cm (6 vnt.); Apsauginės pirštinės, akiniai.
F - Tinklelis: barai 5x5 cm ilgio 135 cm (4 vnt.), 41 cm ilgio (4 vnt.), Grotelės 135x34 cm.

Patarimai:

  • Bazinio statybos darbų pabaigoje užpildykite skylutes nuo sraigtų varžtų ir visų įtrūkimų, tepant medžiu ir smėliu mediniais paviršiais.
  • Ant visų medinės konstrukcijos elementų užtepkite keletą sluoksnių dėmių.

Pavasario statybos planas
Pavasario statybos planas.

Pirmasis darbo etapas - stelažų montavimas. Viršuje strypų, mes rekomenduojame, kad jūs padarote nedidelius išpjovas. Vėliau viduje šiuos išpjovus turėsite pastatyti gegnių.

Racks
Lentynų matmenys ir konstrukcija.

Kitas žingsnis - pritvirtinti sėdynės rėmą, pagamintą iš 5 × 10 cm juostų, prie atramų. Ruošiant rėmelį, nepamirškite įsitikinti, kad visi jo kampai yra tiesūs. Kad rėmas būtų pritvirtintas prie lentynų, gręžkite kreipiamuojuosius skyles ir įsukite 6 cm varžtus. Naudokite alkoholio lygį, kad jūs neturite abejonių, kad įrašai yra vertikalūs, o sėdynės rėmas yra tolygiai horizontalus.

Sėdynės rėmas
Sėdynės rėmas.

Dabar jūs turite pritvirtinti nugarą prie galinių stulpelių. Rekomenduojame horizontalius kreipiančius nuo 5 × 10 cm juostų, kurie bus pagrindas vertikalių bėgių tvirtinimui.

Patarimas: gręžtuvo kiaurymes laidų galuose ir priveržkite juos su galvanizuotais sraigtais. Jei norite sustiprinti sąnarius, naudokite vandeniui atsparų klijų.

Sėdynės atlošas
Seatback.

Dabar, kai lentynos yra tvirtai pritvirtintos prie sėdynės rėmo ir atlošo, jie turi būti prijungti prie viršaus. Norėdami išgauti išilgines sijas, jums reikia 5 × 20 cm lentų. Su pieštuku pažymėkite pjovimo liniją, kaip parodyta paveikslėlyje, o pjaustytuvo pjūklo pagalba pjaustote ruošinius. Smulkinkite apipjaustytą kraštą su vidutinio grūdelio švitriniu popieriumi ir pritvirtinkite spindulius į stulpelių briaunas.

Gegnės
Pagalbiniai gegnės.

Kitas žingsnis yra 3 cm galvanizuotų savisriegių varžtų pritvirtinimas prie skerdenos 2x10 cm iš anksto išgręžtų medinių lentų. Lentos turi būti išlygintos tolygiai, paliekant 5 mm tarpus, kad pagerėtų vandens nutekėjimas.

Sėdynė
Montuojami sėdynių pergoliai.

Ribų buvimas ant jūsų pavėsinės pusių suteiks žmonėms, kurie pažvelgė į tai, jausmas, kad statyba atliekama profesionalo rankose. Tiesą sakant, tai nėra sunku. Jums reikia pagaminti 5 × 5 cm juostos rėmus ir užfiksuoti varžtais ant lentynų. Viduje šio rėmelio, įdiekite baigtas medinės grotelės, tvirtinant jį apdailos nagus.

Tinklelis
Gėlių grotelės ant šoninių sienų.

Jei norite pagerinti pavėsinės išvaizdą ir padidinti šepečių kiekį, mes rekomenduojame įdėti į "stogą" pastatų mažų blokų, tvirtinant juos ant gegnių su savisriegiais varžtais.

Viršutinė dėžė
Pergolos stendo viršutinės dalies montavimas.

Baigtas pagrindinis statybos darbas, dar reikia pridėti keletą smūgių. Užpildykite visus varžtus iš lizdų ir skylių, užklijuokite medieną ir palikite kelias valandas išdžiūti. Smulkinkite medinius paviršius smulkiagrūdžiu švitriniu popieriumi.

Patarimas: jei norite apsaugoti medį nuo puvimo ir patobulinti išorinius pergolius, užtepkite keletą sluoksnių dėmių ar dažų visiems konstrukcijos elementams.

Pabaigta pergolos stende
Paruošta viryklė-stende.

Vertimo šaltinis: www.howtospecialist.com

Your email address will not be published. Required fields are marked *

96 − 88 =