Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Objavte japonský štýl interiéru

May 20
No comments yet

Upokojený a exotický japonský štýl v interiéri je v súlade s modernosťou. Často sa používa na usporiadanie priestoru malých štúdiových apartmánov, útulných letných kaviarní, obývacích izieb alebo spální. Je založený na minimalizme, usilujúcom sa o harmóniu s prírodou a znalosťami seba prostredníctvom okolitého sveta. Tradičný štýl interiéru japonských priestorov vznikol v 16. a 17. storočí, ale jeho hlavné princípy sú stále aktuálne.

Objavovanie japonský interiérový dizajn, je dôležité cítiť a pochopiť filozofiu existencie a pohľad na svet Japonci - márnosť sveta je zanedbateľná, je dôležitý iba v poradí ich myšlienky a činy. Preto, aby ste dosiahli harmóniu so sebou, nie je potrebné mať veľa nábytku, svetlé výzdoby a drahé veci reprezentatívnej triedy. Stačí vidieť krásu v malých, každodenných objektoch a okolí. Tento štýl bude oslovovať ľudí pokoja, ktorí oceňujú poriadok a systém. Ktorý zároveň cíti veľmi jemnú estetiku a krásu okolitého priestoru.

Japonský štýl v interiéroch - pravidlá návrhu

História formovania štýlu

Japonský dizajn priestorov vznikol pod vplyvom niekoľkých faktorov:

 • klimatické podmienky;
 • neustále obavy z náhleho zemetrasenia;
 • hustá populácia ostrovov a v dôsledku toho malá obytná oblasť na osobu;
 • mrzutosť vnútorného priestoru Zeme pre prírodné zdroje, najmä železnú rudu;
 • národné tradície a filozofiu života.

Hlavné črty japonského obydlia boli označené už v 16. a 17. storočí. To bolo v tejto dobe začal tvoriť vrstvu populácie s priemerným príjmom, schopný luxusne vybaviť svoje domovy. Bola to zrod kapitalistického systému štátu s jasne vyjadrenou centralizovanou mocnosťou. Vedenie krajiny malo predovšetkým možnosť vybaviť svoje byty najnovším spôsobom. Toto sa však nestalo. Japonská filozofia viedla občanov k ďalším hodnotám. Krása a primordialita sveta je skutočnou hodnotou, na rozdiel od všetkých požehnaní a úspechov ľudstva. Takéto názory a preferencie viedli k tomu, že priestory neboli zdobené cudzím spôsobom, vyplňovali ich zahraničným nábytkom, kobercami, sochami a inými vecami.

52
Tradičná atmosféra japonského domu.

Okrem toho sa historicky ukázalo, že geografická poloha a vlastnosti terénu prispeli k vynájdeniu jedinečných tradícií budovania domov a iných budov. Japonci postavili domy s možným zemetrasením. Steny domu boli prefabrikované tak, že po zničení mohli byť znovu zostavené ako návrhár. Staroveké stavby sa vyznačovali aj rozložiteľnou základňou, ktorá umožňovala majiteľom demontovať dom, presunúť ho na nové miesto a znovu ho zostaviť. V pôvodnom japonskom dome nie sú žiadne vnútorné steny. Je to spôsobené nielen pravdepodobnosťou zemetrasenia, ale aj túžbou po voľnom priestore.

53
Typický japonský dom.

Bolo to bezplatné plánovanie, ktoré umožňovalo cítiť priestor v malom byte. Ak miestni obyvatelia nemali príležitosť dovoliť si priestranný dom a museli žiť s veľkou rodinou v malom byte, urobili všetko, čo mohli, aby ušetrili voľný priestor. Preto dizajn v japonskom štýle zahŕňa použitie minimálneho množstva nábytku, dekorácie a textilu. Najviac podobný je tento moderný minimalizmus. Hoci v tradičnom japonskom dome nie sú jasne označené izby, ale celá oblasť má výrazné územné rozdelenie. Vyrába sa pomocou rôznych úrovní a stropov, bambusových a papierových obrazoviek a priečok, rozptýleného a zdôrazňovaného osvetlenia.

Moderný japonský štýl sa trochu líši od tradičného dizajnu 17. storočia. Historické udalosti obohatili skúsenosti a príležitosti krajiny vychádzajúceho slnka. Udalosti prvej a druhej svetovej vojny, technický a vedecký pokrok, priniesli nové možnosti výstavby a dizajnu. Spolu s prírodnými materiálmi dostupnými v Japonsku boli použité betónové a kovové konštrukcie, moderné materiály napodobňujúce povrch kameňa a dreva. Zároveň zostala nezmenená túžba zjednotiť sa s prírodou, poznať sa cez vonkajšie prostredie, vízia krásy v malom.

34
Interiér moderného bytu.

Základné princípy japonského štýlu

Dnes vytvoriť etnický japonský štýl v interiérovom dizajne, vedený nasledujúcimi zásadami:

1. Téma prírody je jadrom všetkého. Ak zistíte vidiecky dom v japonskom štýle, je dôležité vybaviť nielen dom, ale aj záhradu. Dom by mal byť jeho prirodzeným pokračovaním a mať druhoradú úlohu. Pohľad z veľkého okna a dverí sa musí otvoriť malebnému trávniku, rybníku, fontánke alebo lavičke v tieni zakriveného stromu. Ak podmienky mestského bytu nesmú byť súčasťou prírodnej krajiny, potom interiér sa snaží ozdobiť malebnými výhľadmi. Použite fontány, akvária, pestujte malé stromy alebo bambus v miestnosti.

2. Farba svetla je vhodnejšia. Krása prírodných materiálov, ktoré Japonci hľadali, dopĺňajú nenahraditeľné, monochromatické teplé farby - béžové, pieskové, krémové, biele. Často v japonských interiéroch je čierna farba. Japonci ju však nevidia ako samostatnú farbu, ktorá nesie určitú sémantickú záťaž. Je to len pozadie, ktoré vám umožní zdôrazniť jasné detaily.

3. Na dekoráciu priestorov používajte prírodné materiály alebo ich nahraďte umelými, napodobňujúcimi štruktúru a vzorom dreva, kameňa, bambusu, slamy alebo repky.

4. Nábytok by mal smerovať nadol. Nemá vysoké nohy, chrbty, police, čelenky. Má hladký monofónny povrch a pravidelné geometrické tvary.

5. Nič v interiéri by nemalo rušiť vedomie seba. Preto je použitie dekoru znížené na nevyhnutné minimum. Laconické formy, ako prísne podnikové, nábytok je nízky a priamočiary, pretože starodávna múdrosť hovorí, že život by sa mal uskutočňovať na tatami - podlahové rohože.

6. Ak chcete označiť obývacie izby, použite bambusové alebo rasové deliace steny na drevenom ráme, steny sú odstránené. V obytnom priestore by malo byť toľko voľného miesta a menej vecí.

12
Moderný interiér s otvoreným usporiadaním, drevený nábytok a charakteristický výklenok do steny.

farba

Na vytvorenie charakteristického dizajnu priestorov v japonskom štýle sú založené na čistých farbách.

Originálne japonské farby:

Belu

krasnui

chernui

Poltóny nie sú vítané, interiéry nepoužívajú jasné kontrastné farby. Japonská filozofia inklinuje k usporiadaniu, preto sa snaží vylúčiť chaos vo všetkom. Ak chcete získať krásny interiér, stačí použiť jednu čistú farbu v kombinácii s prírodnými povrchmi dreva, bambusu alebo kameňa. Krása a štruktúra stromu sú napríklad krásne zdôraznené bielou farbou. V pozadí je vidieť sieť ročných krúžkov a uzlov. Ak chcete oživiť pokojnú farebnú schému, zdôraznite hlavné oblasti priestorov používajte čistú červenú farbu. Je to farba sily a maskulinity.

4
Harmonická kombinácia bieleho a prírodného dreva s dôrazom na červenú.

Ak chcete vytvoriť pocit pokoja a harmónie s okolitým svetom, použite tmavé farby. Najčastejšie sa tento účinok dosahuje vďaka štruktúre tmavého stromu v kombinácii s čiernym nábytkom. Tmavý interiér v japonskom štýle nie je taký bežný ako svetlo, ale je celkom prijateľný. Najdôležitejšie je, že sa dosiahne geometrický stav objednávky.

2
Geometricky organizovaný priestor v tmavých farbách.

Cvet

Environmentálne materiály - základ štýlu

Aby ste odrážali farbu ostrova svojimi vlastnými vlastnosťami minimalizmu, vyberte materiály, ktoré boli k dispozícii pôvodným ľuďom minulých storočí. Materiály, ktoré boli voľne dostupné v prírode. Neboli vyvezené zo vzdialených krajín a nekupovali zo susedných krajín.

Patria medzi ne:

 • drevo cédrového, javorového, sugího alebo kiriho;
 • kamenné dlaždice;
 • tŕstia a bambusu;
 • rohožky a prútia;
 • hodváb.

Aj dizajn v modernom japonskom štýle obmedzuje používanie linolea, vinylov a plastových povrchov. Je prípustné dokončiť povrchy umelými materiálmi šetrnými k životnému prostrediu s dekoratívnym povrchom pre prirodzené analógy. Napríklad, pre podlahu vyberať laminát namiesto stromu, namiesto prirodzeného hodvábu použite prístupnejšie podobné vlastnosti na textílii.

28
Moderné materiály v dekorácii bytu v japonskom štýle.

SV3

nábytok

Japonský interiérový dizajn je vhodný pre sediacich, ktorí uvažujú o svojom vnútornom svete, meditujú, odpočívajú doma od ruchu vonkajšieho sveta. Preto je všetok nábytok charakterizovaný bláznovstvom. Ako keby obvyklý drevený nábytok odrezal nohy a položil na podlahu. Počet vybavenia je obmedzený, tým menej ich má, tým lepšie. V miestnosti by nemalo byť nič zbytočné.

Tradične v dome sú:

 • rohože zo slamy alebo rohože;
 • Nízky stôl na čaj a jedlo, obklopený malými sedačkami;
 • Namiesto tradičného lôžka použite tatami alebo umiestnite matrac priamo na podlahu;
 • kuchyňa je vybavená krbom a skriňami s uzavretými policami, za ktorými sú skryté všetky kuchynské potreby;
 • pre kúpeľňu vyzdvihnúť umývadlá častejšie vo forme misy a tradičného dreveného kúpeľa (alebo podobného tvaru).

38
Izba je zariadená jednoduchým dreveným nábytkom s priamkami.

45
Moderná kúpeľňa v japonskom štýle.

MEBEL

Zvyčajne sa drevo používa na výrobu nábytku. Čím vyššia je pozícia majiteľa, tým drahší a nákladnejší bol strom. Cestovné kufre, skrinky, komody môžu byť vyrobené z lacných ihličnatých stromov alebo naopak z trvanlivého a odolného teaku. Drahý nábytok bol zdobený kovanými prvkami lakovanými. V rovnakej dobe, náklady na nábytok nebol úmyselný a nebol nápadný. Mal jednoduchú podobu, na nej nebol žiadny výtvor. Moderný nábytok prijal všetky tieto princípy, má zaujímavé tvary, drep dizajn a prirodzenosť.

Preto pri výbere nábytku na vytvorenie japonského štýlu v interiéri môžete použiť dve možnosti:

1. kúpiť v starožitných obchodoch alebo blší trh skutočné predmety s historickou minulosťou;

2. alebo vyzdvihnúť vhodné moderné analógy z japonskej zbierky.

51
Stôl a stoličky na čaj v obývacom priestore.

Ako používať posuvné dvere a priečky v interiéri

Shoji oddiely nielen tvoria vzhľad japonského obydlia, ale tiež nosia praktické funkčné zaťaženie. S ich pomocou môžete ľahko zmeniť rozloženie otvoreného obytného priestoru. Boli zvyčajne vyrobené z bambusového a ryžového papiera. Často sa používali namiesto stien, ktoré nie sú schopné odolávať zemetraseniu. Shoji vďaka svojej nízkej hmotnosti dokáže vydržať kataklyzmus av prípade deformácie je možné ľahko vymeniť za nové. Moderní výrobcovia ponúkajú niekoľko možností pre dôstojnú výmenu priečok - kupé dvere s charakteristickým vzorom, panely s maľovanou väzbou na zdobenie stien alebo stropov.

14
Posuvné priečky

dver

Dvere a priečky, ako aj prenosné obrazovky dokážu zmeniť vzhľad miestnosti a vytvoriť útulný kútik kdekoľvek.

Dekorácie okien

Pozornosť si zaslúži nielen vnútornú výzdobu okenných otvorov, ale aj ich vonkajší dizajn. Zvyčajne bol japonský dom vybavený dlhými obrubníky domu, ktoré umožnili preniknúť do domu rozptýlenému prirodzenému svetlu a posielali dažďové prúdy ďaleko od domova. Napriek tomu, že v japonskom interiéri je veľa okien, do domu je len málo svetla, miestnosť je v polotome. To je jedna z charakteristických vlastností štýlu. Temnota a polovica tmy sa nebojí, doviedli ho do domu.

Ak chcete okná zdobiť zvnútra, použite rovnú tkaninu vyrobenú z látky alebo papiera. Ich charakteristickým znakom je, že sa nemôžu pohybovať vertikálne, ale horizontálne. Pre japonské obrazovkové záclony, ozdoby, závesy alebo volánky nie sú typické. V moderných interiéroch sú závesy obrazovky nahradené podobnými valcami alebo rímske.

okná

okna2

okna3

podlahy

Pri konštrukcii podláh použite masívne drevo, kamenné dlaždice, morské kamienky. Na podlahe môžete položiť tatami. Najdôležitejšie je, aby ich neprekročil. Toto sa považuje za zlé znamenie. Podlahy sú doplnené kobercami z prírodných materiálov - vinič, trstina, hrubé vlákna.

Vytvoriť japonský štýl v interiéri moderného bytu:

 • ľahké parkety alebo laminátové dosky;
 • nakladacia podlaha;
 • keramické matné dlaždice.

6
Útulná podlaha s prírodnou podlahovou krytinou.

SV5

SV6

steny

Na dokončovacie steny používajte prírodné materiály alebo ich rôzne kombinácie. Napríklad miestnosť môže mať drevené obloženie po obvode. Alebo drevené lamely sú efektívne kombinované s hladkými omítnutými a lakovanými stenami v pastelových farbách. Taktiež môžu byť stĺpy s murivom striedavo s plochami pokrytými papierovou tapetou. Hladké steny zdobia maľby alebo rytiny zobrazujúce prírodu.

17
Moderný dizajn stien.

SV10

stropy

Farba a tvar stropov zodpovedá všeobecnej štylistike:

 • Mal by mať jasný tvar, napríklad obdĺžnik alebo trojuholník;
 • farba stropu môže zopakovať farbu stien;
 • na dekoráciu použitú tapetu, matnú farbu, stretch látku alebo závesný panel.

Ak chcete prideliť jednu alebo inú zónu v otvorenom pláne, stropy sa vykonávajú v niekoľkých úrovniach, rozdeľujúc jednotlivé zóny rôznymi spôsobmi.

3
Biele lakované stropy, vybavené drevenými trámy a lamelami.

textilné

Textilný interiérový dizajn je nenápadný a útulný. Vyberte si prirodzené tkaniny s diskrétnymi odtieňmi. Napríklad hodváb, ľan, bavlna alebo zmesové tkaniny. Tradičné výkresy dopĺňajúce japonské textílie zobrazujú názory Mount Fuji, scény zo života samurajov, hieroglyfov, zvierat.

Textil sa používa na registráciu:

 • okná;
 • spací priestor;
 • miest na sedenie;
 • obrazoviek.

13
Textil v obyčajnom japonskom byte.

Akcenty používané v štýle

Vytvorenie japonského dizajnu interiéru sa usiluje predovšetkým o dosiahnutie harmónie a rovnováhy. Preto by aj pri akcentoch mala priestor miestnosti vyzerať harmonicky a vyvážene. Ako dekoratívne prvky zdobia dom, vyberte charakteristické objekty s jasnou kontrastnou farbou alebo s vynikajúcim vzorom.

Môže to byť:

 • maľby a rytiny;
 • porcelánové jedlá a dekoratívne vázy;
 • sada na čajový obrad;
 • spoločnosť z ryžového papiera alebo hodvábu;
 • bonsai stromy;
 • Japonské lucerny;
 • figuríny Budhu.

dver1

SV9

osvetlenie

Svetlo zohráva dôležitú úlohu pri vytváraní farby východného interiéru. Dôležitou vlastnosťou osvetlenia je použitie zdrojov rozptýleného, ​​nie smerového svetla. Na tento účel sa používajú tienidlá z ryžového papiera a bambusu - lampa acari. Vrátane svetiel a svíciek v rôznych častiach miestnosti, japonská zmena vnímania interiéru, osvetlenie špecifických objektov alebo zóny. Táto metóda je mimoriadne dôležitá pre oddelenie miestnosti s otvoreným usporiadaním.

11
Kombinácia podlahovej a stropnej lampy z ryžového papiera bola.

sv

sv7

Japonský interiérový dizajn má odlišné národné prvky, čo z neho robí jeden z najpopulárnejších etnických štýlov medzi modernými dizajnérmi. Vyznačuje sa používaním prírodných materiálov, národných interiérov a domácností, túžbou po harmónii so sebou a jednotou s prírodou. Ak chcete usporiadať mestský byt v japonskom štýle nemusí nevyhnutne nasledovať všetky národné charakteristiky, stačí pozbierať zaujímavý nápad a stelesniť to.

Nápady na dizajn fotografií pre moderný apartmán

5m

9m

18m

30m

38m

41m

7m

10m

20m

36m

39m

35m

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =