Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Návrh interiéru v štýle Provence – ako vytvoriť útulnú francúzsku provinciu

May 20
No comments yet

Provence, alebo "francúzsky krajiny", ako ich nazýva, nie je len štýl interiéru a jedinečnú príležitosť ponoriť do atmosféry pokoja a pohodlie, cítiť pokoj a blízkosť k prírode, naplniť svoj život v mieri a harmónii. Provence štýl v interiéri je dnes veľmi populárny: je zvolený ľuďmi, ktorí sú unavení z okázalosti, ktorí chcú, aby vnútro romantickú atmosféru vidieckeho života, a rafinovaný charakter.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že tento štýl nie je vhodný pre interiéry moderných mestských bytov, ale nie je to tak. Je schopný priniesť svetlo, teplo, príjemné prirodzené odtiene a inšpiratívne ticho, ktoré sú pre obyvateľov veľkých miest tak chýbajúce.

Návrh interiéru v štýle Provence

Trochu z histórie pôvodu štýlu

Provensálsky štýl bol pomenovaný po regióne na juhovýchode Francúzska, kde začal svoju históriu. Zástupcovia francúzskej buržoázie v XVII. Storočí začali čoraz častejšie stavať svoje domy v provincii. V snahe dostať preč od ruchu mesta a prísne klasické ľudí, inšpirovaný sviežosťou vidieckeho života a malebnú okolitou krajinou, začali robiť ich domovy je jednoduchý, ale s typickou francúzsku eleganciu. Jednoduchosť, prirodzenosť, kúzlo starého sveta - to všetko sa odráža v atmosfére francúzskej krajiny.

Popularita štýlu Provence začala rásť rýchlo, najmä medzi bohmi - umelcami a spisovateľmi. V 19. storočí sa nový štýl rozšíril po celej Európe.

A v súčasnosti interiéry apartmánov a domov v štýle Provence priťahujú pozornosť mnohých ľudí vďaka pohodliu, ktorý vytvára, osobitnú energiu a atmosféru, ktorá má pokojný odpočinok od každodennej márnosti.

1

Rozdiely medzi krajinami a Provenciou

Aké sú charakteristické črty Provence, ktoré vám umožňujú nepochybne rozpoznať tento štýl a nezamieňať ho s iným?

Nepochybne, všetky dedinské štýly majú veľa spoločného, ​​ale Provence má svoje vlastné nuansy:

 • pri zdobení interiéru nikdy nepoužívali jasné farby - sú väčšinou pastelovými, tlmenými;
 • Steny sú zvyčajne vyblednuté, zdobené maľbami alebo kvetmi;
 • v interiéri, zdobené v štýle Provence, veľa svetlých textílií s kvetinovými vzormi, v žiadnom inom etnickom štýle existuje taká hojnosť "kvitnúcich" textílií;
 • použité kované prvky sú jemné a veľmi elegantné, čo všeobecne nie je charakteristické ani pre škandinávsky štýl, ani pre americkú krajinu;
 • home-style francúzsky country vyznačuje určitou minimalizmu, a dokonca akási "studené": v oblasti Provence je pomerne slnečné a teplé, s tým výsledkom, že priestor sa snaží vytvoriť prostredie priaznivé pre umelé chladenie (napr steny tu, ako pravidlo, sú biele s priemerné množstvo dekorácie);
 • v olivových plochách sú obydlia zvyčajne zriadené s veľkými oknami, ktoré sa z dôvodu rozdielov v klimatických podmienkach zriedka vyskytujú v štýloch iných krajín.

Samozrejme, nie všetky vyššie uvedené je možné realizovať v podmienkach našich moderných bytov, ale hlavnou vecou nie je presne dodržiavať všetky nuansy, ale vytvoriť potrebné združenia. A aké sú hlavné asociácie spojené s týmto štýlom? Leto, more, slnko, kvitnúce lúky, vôňa trávy, vôňa korenia a sušené rastliny. A vytvoriť takú atmosféru, nie je nutné striktne dodržiavať všetky pravidlá, stačí, aby ste v procese spustili všetko teplo vašej duše.

Steny, podlaha a strop v štýle Provence

steny

Najčastejšie sa používa v výzdobu stien, v štýle Provence je štukovanie, hrubá omietka sa nanáša, s výčnelkami a nerovnosti, nahliadnuť skrz neho muriva. Návrh moderných interiérov v štýle Provence používa textúrované omietky.

stenu1

stenu2

stenu5

Ďalším populárnym typom dokončovania stien je ich pokovovanie s doskami, po ktorých nasleduje maľba. Tu môžeme jasne vidieť rozdiel s inými štýlmi krajiny: napríklad v ruštine sa ľudia snažia zachovať farbu a textúru dreva a vo francúzštine spravidla sú dosky namaľované biele.

stenu3

Na dokončenie stien kuchyne sa používajú glazované tehly, umelé alebo prírodné kameň, rovnako ako dlaždice.

stenu4

stenu6

stenu7

podlahy

Najpopulárnejšie vo francúzskom vidieckom parku sú drevené dosky a dlaždice (zvyčajne so skosenými rohmi, terakotovými alebo svetlohnedými). V provinčných domoch sa nachádzajú aj natreté a neošetrené drevené podlahy. Laminát, parkety, koberec a linoleum, samozrejme, absolútne nevhodné pre byty v provensálskom štýle.

pol1

pol2

pol3

pol4

stropy

Stropy sa spravidla pokryjú farbou svetlých odtieňov. Často používané dekoratívne stropné nosníky - zvyčajne kontrastné tmavé farby, alebo naopak bieliace.

potolok1

potolok2

potolok3

potolok4

dvere

Pre izby navrhnuté v štýle Provence musíte vybrať biele dvere. Môžete si však kúpiť obyčajné drevené dvere, namaľovať ich bielou farbou a umelo povrchovať. Biele dvere sú často ozdobené kvetinovými obrazmi.

dveri1

dverí2

dverí4

windows

Pre interiéry v štýle Provence sú francúzske okná ideálne vhodné z podlahy (osobitné okenné dvere). Ale pretože v našich apartmánoch je takmer nemožné, môžete namiesto klasických francúzskych okien nainštalovať okná s viacnásobnými rámami. Farba rámov je zvyčajne tiež biela.

okna1

okna2

okna3

Jednoduchý, štýlový nábytok

Nábytok vo francúzskej krajine vyvažuje hranice a oddeľuje eleganciu a funkčnosť. Aj keď je z veľkej časti bez zdobenia, čo historicky bolo charakteristickým znakom francúzskeho dizajnu, celkovo sa dá nazvať elegantným. Hoci vidieckeho obyvateľstva, a to najmä v minulosti, hlavné bolo, že každý kus nábytku je jasne splnený pridelený k nemu funkcie, ktoré nie sú nezvyčajné, bolo multi-funkčné položky alebo prvky situácie, ktorá by mohla byť ľahko presunuté tam, kde sú v súčasnosti najviac potrebné.

Drž sa ďalej od príliš monotónnych nábytkových zostáv. Namiesto toho "miešajte" drevené kusy nábytku s rôznymi povrchovými úpravami a kovom, ktoré dávajú interiéru starodávny nádych.

2
Posedenie na tejto fotografii predstavuje prístup francúzskej krajiny k nábytku. Mäkké stoličky s podrúčkami, stolom a policami sa spájajú v jemnej harmónii, spojenej spoločnou farebnou škálou jemných bielych a modravých sivých odtieňov. Tieto kusy nábytku majú dekoratívne kudrlinky, ktoré ich zvyšujú nad prísnou praktičnosťou, ale podobne ako ich elegancia v žiadnom prípade nemôžu byť nazývané zámerne ostentačné alebo prehnané.

mebel1

mebel2

mebel3

kvety

Túžba vymazať hranice medzi vnútornou a vonkajšou je základom života vo vidieckom Francúzsku (v skutočnosti v celej krajine). Žiadny interiér v štýle francúzskej krajiny nemôže robiť bez kvetov, či už sú umiestnené v keramickej váze, maľované na bielizni alebo vyrezávané na drevenom zrkadlovom ráme.

Čerstvé kvety a listy by mali vyzerať, akoby "prišli" zo záhrady umiestnenej tesne pred dverami - prirodzene a prirodzene. Vyberte si kvety, ktoré rastú v miestach, kde sa tento štýl narodil - slnečnice, kosatce, vlčie maky.

3
Tí, ktorí sa zhromaždia na tomto stole, sa určite cítia ako doma v pohode a veľmi pohodlne. Váza s kvetmi je nepochybnou hviezdou tejto scény. Iné prvky interiéru (váza s ovocím, obrázok na stene, zdobená džbánka s kohútom) zvyšujú celkový dojem, pocit predmestského života.

Teplé farby

Bez ohľadu na to, či sú svetlé, hlboké alebo pastelové, farby interiéru v štýle francúzskej krajiny sú jemné a jemné a poskytujú pohodlie. Biela tu je vždy teplá, skôr nie je ani biela, ale odtiene slonoviny, krému alebo svetlej béžovej. Ostatné farby sú požičané priamo z okolitej krajiny - slnečno žltá, obloha modrá, tehla červená a tiež farba pivoniek, šalvia a levandule.

4
V skutočnosti paleta tejto kuchyne spolu s jedálňou obsahuje tri základné farby - krémovo žltú, bohatú červenú a mierne tlmenú jasne modrú farbu. Pretože dominantné farby sa používajú len ako malé ťahy, neporušujú jednoduchosť priestoru.

cvet1

cvet2

Nielen akcenty

Príslušenstvo používané v interiéri v štýle Provence je veľmi zriedkavo čisto dekoratívne. Oni zvyčajne nesú podtext utility: stenovými doskami, ktoré v prípade potreby môže byť uvedený na jedálenský stôl, kôš, ktorý môže byť použitý, aby úrodu zo záhrady, kvetináče a pohárov, ktoré môžu byť použité na zamýšľaný účel. Otvorený stojan je prirodzenou voľbou z tohto pohľadu - každodenné predmety majú tu čestné miesto a nie sú ukryté za dverami skriniek.

5
Celkový luster na tejto stôl nielen okamžite priťahuje pozornosť každého, kto prekročil prah miestnosti, ale môže slúžiť veľmi špecifickému účelu. Kedysi boli sviečky hlavným zdrojom svetla pre obyvateľov vidieka vo Francúzsku. Napriek množstvu zbytočne zložitých dekoratívnych prvkov na tomto kandelári, jeho potenciálna funkcia eliminuje pocit nadmerného pata.

Príťažlivosť francúzskeho štátu, v nemalej miere vďaka prítomnosti v štýle "voľných" náladové akcenty. A čo by mohlo byť viac symbolické vo Francúzsku než galského kohúta? V tomto prípade je úlohou je obmedziť sa na: trh je tak nasýtený so všetkými druhmi ozdoby kohút téme, ktoré je ľahké spadnúť do šialenstva a nakoniec sa váš dom do farme Old MacDonald britských ľudových piesní, než obraz staré Francúzsko. Praktizovať umenie sebaovládania: kúpiť jednu alebo dve položky s obrázkom kohúta, napríklad kuchyne koberček, cookie jar, alebo obrázok.

7
Aj napriek sošku, ktorá je na stolíku ostrova, v tejto kuchyni sú prvky penisu kontrolované. Trojrozmerný obrázok na kapote sa spojí s pozadím a nebudete si to všimnúť, kým sa nezaoberáte pozorne. Obraz farmárskej scény na ručne maľovanej zástere na kachle dopĺňa túto tému vtákov, ale v jemnejšej a rafinovanejšej podobe.

Mnohostranné tkaniny

Rovnako ako nábytok, tkaniny vo francúzskom vidieku vytvárajú zručný, atraktívny potpourri. Kvintesencia pre tento štýl je závoj, ale nezanedbávajte iné tkaniny, kockované a pruhované, kvetinové a monofónne. Textilné textílie, ako sú bielizeň a matlasy, ako aj slávne francúzske tapisérie dávajú miestnosti dotykový záujem.

textil1

textil2

textil3

Šepot času

V štýle, ktorý je odrazom dlhovekosti a tradície, sa nový nábytok a doplnky zdajú trochu cudzie. Provence vyžaduje trochu hrdze a prachu. Objekty by mali vyzerať, akoby slúžili človeku po mnoho rokov vierou a pravdou. Odovzdajte lesklý kov v prospech tepaného železa, bronzu alebo cínu, jemne, ak kovové predmety majú záhyby a iné stopy častého používania. Nebojte sa, ak má dom niekoľko opotrebovaných posteľných bielizne alebo vankúšov s ochrannými známkami.

Istoriya
Táto útulná izba vyzerá, akoby každá položka v nej mala svoju vlastnú históriu - je to ako najstylovejšia kolekcia všetkých možných položiek. Aj na nových objektoch sa prejavuje prítomnosť starého prachu. Na pozadí vyblednutých farieb tkanín, opotrebované drevo nohy vyzerá skvele.

Textované povrchy

Neexistuje miesto pre nerezovú oceľ alebo ideálne hladkú dlažbu. Povrchy vo francúzskej krajine si vyžadujú vizuálnu hĺbku as hrdosťou "nesú" svoje nedokonalosti. Zakryte steny v celom dome sadrou, sadrou, kameňom (alebo kombináciou všetkých troch materiálov). Ak sa rozhodnete maľovať steny, premýšľajte o použití glazúry - farbu, ktorá napodobňuje drahé omietky - alebo iné spôsoby spracovania, pri ktorých povrch steny nebude vyzerať dokonale rovnomerne. Pre podlahy z tohto hľadiska budú najlepšie možnosti podlahové krytiny bridlice alebo vápenca, keramické dlaždice a prírodné drevo.

6
Krytka v tejto kuchyni je pokrytá malou mozaikou, ktorá robí z povrchu vizuálne hrubší, čo je typické pre interiér. Vytvorený pocit je posilnený objemovými prvkami kuchynskej zástera.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

77 + = 82