Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Rolety v interiéru – vše o designu, řízení, přenosu světla a designu

May 20
No comments yet

Praktické žaluzie v interiéru evropských bytů - to je naprosto běžné. Do kanceláře, kin a kaváren vstoupili pevně. Jsou rádi, že si objednají dětskou ložnici, vybírají si modely se zajímavým tištěným vzorem. Kupují je ti, kteří pracují v noční směně, a spí během dne, protože rolety jako BlackOut zcela vylučují proniknutí světla. Dnes jsou tyto záclony používány nejen námi, ale i moderními styly interiérů.

Rolety v interiéru - nápady na fotografie a pravidla výběru

Návrh rolet a jejich typů

Konstrukce rolety je ploché obdélníkové plátno, které pokrývá okenní rám. Upevnění takového závěsu je téměř nepozorovatelné a řídící proces je velmi jednoduchý - pomocí řetězce je možné okno zcela otevřít nebo zavřít.

Obsah balení:

 • dekorativní tkanina, kterou lze ozdobit libovolným vzorem nebo vzorem;
 • Hřídel, na němž je tkanina při skládání navinutá;
 • zvedací mechanismus (ruční nebo elektrický);
 • upevnění.

24

Typy:

1. Otevřený typ se liší tím, že má jednoduchou strukturu, která se skládá pouze z pásu a otevřeného hřídele.

23

2. Uzavřený typ - je to návrh, ve kterém je hřídel skrytá v kazetě (kazeta). Při skládání uzavřených rolet je zcela skrytý v krabici.

25

Podmíněně jsou všechny rolety rozděleny do tří dalších parametrů.

Mimo vedení:

 • záclony na řetězu, které se zvedají a spadají, pokud vytahujete řetěz;
 • velké výrobky s elektrickým pohonem, které jsou řízeny automaticky;
 • na prameni, který sestupuje a stoupá, jestliže je vytahujete v požadovaném směru ručně.

Instalací:

Montáže jsou instalovány na celém otvoru okna.

4

59

Navíjecí hřídel je připevněna ke každé klapce rámu (touto metodou, méně světla proniká do místnosti s uzavřenými závěsy, protože list se pevně připevní k rámu).

34

Použitým materiálem:

 • monochromatické a vzorované;
 • syntetické, přírodní, smíšené;
 • strukturované a homogenní;
 • se speciální impregnací z prachu, nečistot nebo tepelně odolných.

Stupeň přenosu světla závěsu

Rollovací roleta v interiéru má nejen dekorativní, ale i praktickou roli - chrání místnost před jasným slunečním světlem. Záclony, v závislosti na hustotě a impregnaci, mohou odrážet, přenášet nebo nesmí přenášet světlo. Podle stupně přenosu světla látky jsou výrobky rozděleny do tří typů.

Přeskakování světla a slunečního světla, průsvitná látka

Záclona z lehké tkaniny s mělkými perforacemi slouží spíše jako normální tyl než hustá opona. Jeho funkcí je zdobit interiér místnosti díky krásnému vzoru nebo barvě tkaniny. Obvykle, dokonce i v uzavřeném stavu, opona průsvitné látky neskrývá to, co se děje mimo okno. Můžete sledovat události na ulici a uzavřenou roletou. Na medaili však stojí nevýhoda - večer, když je ulice temná a byt je zapnutý, taková záclona nebude skrývat nic z očí. Z ulice přes to bude vidět všechno, co se děje v bytě.

Tip: Průsvitné závěsy jsou kombinovány s hustými závěsy, které ve večerních hodinách těsně zakryté.

57

Reflexní tkanina

Na rozdíl od obvyklé světlo průsvitné látky, odrážející světlo se zpracovává speciální složkou, která nedovoluje, aby prošlo slunečním světlem. Tkaniny s takovou impregnací se nazývají DimOut, používají se na okna, které vypadají na jih a na západ. Pomáhají chránit nábytek před vyhořením, chrání před ultrafialovým zářením. Kromě toho chrání obyvatele před cizími pohledy - večer od ulice přes ně je obtížné cokoliv rozlišovat.

56

Nepřenosné světlo

Tkanina, která vůbec nezanechává světlo, se nazývá BlackOut. Je ošetřena speciální zrcadlovou kompozicí, která chrání místnost před slunečním zářením. V pokoji s roletkami, jako je BlackOut v létě i bez klimatizační jednotky, zůstává chlad (za předpokladu, že záclony jsou vynechány). Světlo může lehce proniknout po bočních stranách závěsů, pokud se na rám nepodaří bezpečně. Tlusté závěsy se nejčastěji používají k zastínění místností s domácím kinem nebo ložnicemi.

27

58

Co může být plátno rolety pro design a texturu

Návrh roletových žaluzií může být velmi různorodý. Zákazník si sám zvolí barvu plátna, vzor nebo vzorek, který bude na něm vytištěn, a texturu látky. Navíc může být plátno zdobeno další výzdobou na spodním okraji. Chcete-li správně zvolit vzor a barvu závěsů, zvažte několik faktorů.

Výběr vzoru

Závěsy s geometrickým nebo květinovým vzorem jsou v těchto případech nejvhodnější:

 • když veškerá výzdoba a nábytek mají monofonní strukturu a pouze záclony přitahují pozornost ke vzoru;
 • Když se vzorek nábytku nebo povrchová úprava opakuje na látkové látce;
 • Když se model záclony skládá z barev a motivů, které byly použity v interiéru místnosti.

60

65

Výběr obrázku

Děti se opravdu líbí záclonům se svými oblíbenými kreslenými postavičkami, domácími mazlíčky nebo jejich fotografiemi. Proto můžete v mateřské škole, v koupelně nebo v ložnici dospívajícího si objednat plátno s vlastním ručně vybíraným obrázkem. Taková opona bude potěšena dlouho. U ložnice dospělých nebo kanceláře si také vyberte záclony s fotografickým potiskem, ale pro ně zvolte městskou krajinu nebo neutrální kresby.

7.

9.

10

Přizpůsobení barev

Za účelem zdůraznění stylového moderního interiéru jsou vybrány jednobarevné záclony s hustou jasnou barvou. Mohou být v jedné barevné schéma místnosti, nebo naopak. Rolety v interiéru červené, černé, modré, šeříky, oranžové vypadají působivě a stylově.

20

66

67

68

Jak vybrat barvu a design rolety v souladu s interiérem místnosti

Aby bylo zajištěno, že roleta v interiéru vyhrála, zdůraznila výhody prostoru a skrývala některé nedostatky, je třeba vzít v úvahu umístění oken, vlastnosti místnosti a celkový barevný gamut.

Pro severní okna - teplé odstíny, pro jižní - chlad

Pro vytvoření komfortního teplotního režimu v místnosti v zimním a letním období jsou záclony správného odstínu vybrány tak, aby pomohly ohřívači a klimatizaci. Paradoxně to neznělo, ale žaluzie mohou v chladném letním období ohřívat a v zimě vytvářet pocit tepla v tmavé místnosti. Takže pro jižní, východní, západní a severní okna jsou vybrány záclony správné barvy s ohledem na dobu pronikání slunečního světla do místnosti:

1. Okna směřující k severní straně jsou nejlépe zdobeny terakotou, zlatou, smetanou, oranžovou. Světlo procházející takovými závěsy bude barvit místnost v teplých barvách, vytváří harmonickou, teplou atmosféru.

6.

2. U jižních oken jsou vhodné chladné barvy - modrá, šedá, modrá, zelená. V jižních oknech sluneční paprsky po většinu dne klesají v poledne. Aby se v létě zamezilo spálení paprsků, jsou okna zavěšena černými nebo černými závěsy černé.

3

3. Pro východní stranu jsou vhodná neutrální odstíny (blíže k teplým barvám) - béžová, mléčně bílá, písek. Ve východních oknech slunce svítí ráno, po zbytek času se v nich rozptýlí denní světlo.

5

42

4. Ve západním okně proniká horké sluneční světlo po poledni a silně hoří. Chcete-li snížit tento efekt, můžete použít záclony neutrální barvy (blíže ke studené stupnici). Zvláště věnujte pozornost hustotě a struktuře výrobků. Například vyzvedněte látku s potištěným vzorem nebo přirozenou strukturou.

48

Pro prostorné místnosti - monofonní plátna, pro malá - v pásku

K nápravě různých nedostatků v prostorách lze použít několik tipů:

Vizuálně rozšiřovat úzké místnosti může být s pomocí záclon, přizpůsobených tónu ke stěnám.

31

Pro pokoj s nízkými stropy budou záclony s vertikálním pruhem, které vizuálně roztahují prostor.

26

Závěsy s jasnou kontrastní barvou jsou vhodnější pro velké prostorné místnosti, zatímco budou vypadat dobře v kombinaci s výzdobou nebo textilií stejné barvy.

35

45

Výběr záclon pro návrh interiéru

Práce na návrhu místnosti v určitém designu, vzít v úvahu charakteristické pro něj barvy nebo vzorované momenty. Například pro styl minimalismu můžete zvolit záclony jednobarevné jasné barvy - červené, žluté nebo černé. Podle toho, jaká barva se používá v tomto interiéru jako přízvuk.

61

Pro interiér v klasickém stylu vybírejte průsvitné bílé závěsy, které hrají roli závoje nebo průhledné závěsy. Jsou případně doplněny nádhernými lambreky nebo záclonami.

63

Pro interiér v ekostile zvolte záclony z přírodních texturních materiálů - juta, bambusové vlákno nebo len.

64

Jak vybrat žaluzie pro určitou místnost

Rolety mohou být umístěny v interiéru každé místnosti, neboť je to univerzální volba. Aby však žaluzie v interiéru vypadaly harmonicky, je důležité vzít v úvahu všechny výše popsané faktory: barvu, vzorek, strukturu, celkovou barevnou škálu, hustotu závěsu, jejich kombinaci s dalšími textilními okny.

Varianta kanceláře

Tradičně jsou v kanceláři vybrány funkční záclony v neutrální barvě, které vytvářejí obchodní atmosféru, nejsou příliš znečištěné a jsou dobře chráněny před sluncem. Neutrální béžová, bílá, šedá, grafitová barva vypadá dobře ve skříních.

70

Pokud kancelář zaměstnává designéry, umělce, inženýry a zástupce jiných tvůrčích profesí, pak pro okna vybíráte více sytých barev. Nejoblíbenější jsou odstíny modré a zelené. Přispívají k normalizaci psychofyzikálního stavu, nedráždí nervový systém a nepropagují kreativní myšlení.

71

Rada. Je lepší vybrat jednobarevné varianty textilií, od chytlavých vzorů, kresby a ultra-jasné barvy by měly být vyřazeny. Tento design se nehodí všichni, vytvoří nepracující a nervózní atmosféru.

Závěsy pro konferenční místnost

Reprezentativní prostor konferenční síně je výrazně zdůrazněn roletovými žaluziemi. U velkých oken jsou vybírány záclony s reflexním efektem, takže jasné přirozené světlo nenarušuje práci s videoprezentací. Paleta barev je velmi přísná - bílá, černá nebo šedá.

73

74

75

Kino v domě

Chcete-li úplně zakrýt místnost a vytvořit efekt absolutního ponoření do filmu, jako v kině, vyberte obrazy BlackOut. Hustá tkanina tmavě hnědé, vínové, modré nebo dokonce černá je ideálním řešením pro ponoření místnosti do tmy.

76

Ve vnitřku obývacího pokoje

Při zdobení obývacího pokoje jsou zpravidla používány techniky, které vytvářejí útulnou atmosféru s nádechem slavnosti nebo slavnosti. V této místnosti se potkávají hosté, stráví rodinné večery nebo svátky. Pro dosažení tohoto účinku jsou rolety v interiéru doplněny o další elegantní sypké textilie:

Rakouské záclony, markýza, lambrequin jsou doplněny interiérem v klasickém stylu, barokním, art deco.

33

33 1

Pro situaci ve skandinávském nebo francouzském stylu jsou průsvitné bílé žaluzie vhodné bez jakéhokoliv přidání.

49

50

Pro interiér ve stylu současných návrhářů jsou kromě obvyklých barevných záclon vybrány bílé, béžové záclony.

77

78

Pro kuchyň

Roleta v interiéru kuchyně je ideálním řešením. Ve své rozvinuté podobě nevytváří další objem, nezasahuje do vaření, nefiltruje (vniká do všech druhů nádob s vodou, vývarem, polévkou, omáčkou). Pro pohodlí je záclona skládána během vaření a netrvá úplně. Že taková opona trvala déle, vyberte plátno s dodatečnou ochranou proti slunci a antistatickou impregnaci.

5

19

46

Rolety v interiéru ložnice

V místnosti, která je určena k rekreaci, je velmi důležité vytvořit pocit soukromí a bezpečnosti. K tomu dochází k stínování oken. A to je nejlepší udělat s rolety. Vhodná a zcela nepropustná tkanina BlackOut a tkanina s průměrnou prostupností DimOut. Další zajímavou možností je denní noční závěsy. Ve vzhledu jsou podobné žaluzím, protože jejich tkanina je šitá ze střídavých proužků husté a průhledné tkaniny. Večer jsou záclony sestaveny tak, aby se husté proužky navzájem sousedily. Během dne pomocí řetězce můžete nastavit stupeň osvětlení místnosti.

79

Fotogalerie žaluzie v interiéru

gal1m

gal3m

gal5m

gal7m

gal9m

gal2m

gal4m

gal6m

gal8m

gal10m

Your email address will not be published. Required fields are marked *

69 + = 71