Liliam Fashion Week in London
  • 20 March 2015

  • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

  • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

  • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

  • Read More

Çift kişilik yatak için yatak nasıl seçilir: kullanışlı ve gerekli ipuçları

May 20
No comments yet

Romantik karşılaşmalar sırasında, sevenler uykuya dalmayı ve yan yana uyanmayı, yanaktan yanak düşlemeyi hayal ederler. Ama gerçek hayatta, birlikte uyumak iki için her zaman rahat değildir. Problemler hem boyutta hem de ağırlık farkında ve iki kişi için yatağın gerekli sertliğinde ortaya çıkar. Ardından, çift kişilik yatak için şilte nasıl seçileceğine bakacağız ve olası tüm sorunları nasıl çözebileceğinizi size anlatacağız.

Bir çift kişilik yatak için doğru yatak nasıl seçilir

Bir çift yatak boyutunu seçmek için nasıl

Genel bir kural ile başlayalım: hem yatağın uzunluğu hem de genişliği, yatağınızın ilgili boyutlarıyla tam olarak eşleşmelidir. Aynı zamanda daha yüksek bir eşin büyümesine dayanarak da satın alınmalıdır (aksi takdirde topukları arkasına yaslanacaktır). Maksimum konfor elde etmek için, uzunluk boyunca 10 ila 15 cm'lik bir kenar boşluğu sağlamanız gerekir. Bu arada, genellikle ortopedik minderler bir ve dokuz onuncu veya iki metre uzunluğundadır.

Yatak boyutları

Çift şilteler için genişlik 1,6 ila 2 metre arasında değişir. En geniş iki metrelik ürünler, 2 metrelik genişlik, Kral Boyu çağırmak için alışılmış bir durumdur. Yatağın genişliği 180 santimetre ise, o zaman Kraliçe Boy denir.

Yatağın yüksekliği (veya kalınlığı), içinde ne olduğuna bağlı olarak değişir. Ne dolgu maddesi, ne kadar yer aldığı, hangi tip yayların kullanıldığı. Yatak yaylar üzerindeyse, ürünün yüksekliği 18 ila 24 santimetre arasında değişir. Eh, yaysız ürünler biraz daha incedir: 15 ila 18 santimetre.

Seçerken dikkat edilmesi gereken bir özellik daha var. Bir kiloya kaç kilo kadar bir yatağa dayanabilir. Pasaportta genellikle bir yatak için azami yükü belirtir. Beraber uyumak gerektiğinden, bu değer 2 ile çarpılmalıdır. Karı ve eşin ağırlığı çok farklıdır ve bu hesaplamalar işe yaramaz. Ağırlık, kırk kilogram (veya daha fazla) farklıysa, iki bloklu yay modellerinde durmak daha iyidir.

Yatak tipleri ve bir çift kişilik yatak için hangisi en iyisi seçilir?

Burada ilk olarak neye sevindiğine karar vermeliyiz: yaylı veya yaysız bir ürün. Çoğunluğun hala ilk seçeneğe doğru eğildiğini unutmayın. Yay tipi modelleri kütle üretirler, fakat bunların hepsi iki çeşitten birine aittir: bağımsız veya bağımlı yaylar ile.

"Bonnel" - yaylı minder klasik

Altmış yıldan uzun bir süredir bu yay ünitesinde şilteler üretilmiştir. İlginç bir şekilde, basit tasarımlarının oldukça başarılı olduğu ortaya çıktı ve tüm bu süre boyunca geliştirilmesine gerek yoktu. Soğuk çekilmiş telden yapılmış olan bu yay bloğu, yukarıdaki gibi birbirine bağlı olarak adlandırılır. Bütçeye uygun, güçlü ve dayanıklı bir ürün ortaya çıkıyor. Yaylar (silindirik veya koni şekilli), bu amaç için özel makineler kullanılarak karbon çeliğinden yapılır.

Ancak bu tür yaylarla çift döşeklerden bahsedersek, herkese tavsiye edilmez. Ortakların ağırlığında önemli bir farkla, bir tür "salınım" elde edersiniz: ağır olan, yatağı yönünüze yatırarak ağır basacaktır. Yani, bu arada, ve yerde olabilirsiniz. Eh, ve kolay ya da ortak koca sürekli aşağı yuvarlanacak ya da ortaya kaydırılacak, herkes hoş olmayacaktır. Eğer eş ve eş "aynı ağırlık kategorisinde" ise, o zaman Bonnel yayları olan ürün onlara uyacaktır.

Bağlantılı yay bloğu ile bir yatağın cihazı
Bağlantılı yay bloğu olan bir döşemenin cihazı: 1 - bir döşemenin döşemesi; 2 - bağımlı yayların yay ünitesi; 3 - keçe tabakası; 4 - poliüretan köpük (köpük kauçuk). 5 - poliüretan köpüğün çevresi.

Bonnel yaylı yatak ile yatak
Bonnel yay bloğu ile yatak.

Bağımsız yaylar her ikisi için de konforu garanti eder.

Başlıktan zaten anlaşıldığı gibi, bireysel yaylar arasında bir bağlantı yoktur. Dahası - herbiri ayrı bir kabuk içine alınmış, elemanların sürtünmesini ve sürtünmesini engeller. Ve ürünün genel gücü artar. Vücudun şekline göre ayarlama, böyle bir yatak uyuyan eşlerin her birine bakar. Yerçekiminden eğilmeyecek, hiç kimse düşmeyecek, düşmeyecek.

Fakat benzer yapıları yapmak, öncekilere göre daha zor ve daha uzun. Bu nedenle, çok daha pahalıdırlar, bu da onların eksikliği, belki de tek olanıdır. Bu nedenle, birçok kişi, bir çift kişilik yatak için doğru şilte nasıl seçileceğini düşünerek, tam olarak bu modellerde dur.

Bağımsız bir yay bloğu olan bir şiltenin cihazı
Bağımsız yay üniteli bir şilte cihazı: 1 - hindistan cevizi hindisi; 2 - lateks tabaka; 3 - bir kapaktaki bir yay; 4 - bir yatak örtüsü; 5 - yatağın çevresi (çoğunlukla poliüretan köpükten yapılmıştır); 6 - bağımsız yay ünitesi; 7 - hindistan cevizi hindisi.

Bağımsız yay bloğu ile yatakBağımsız bir yay ünitesi olan bir yatak.

Ve eğer yaylar olmasaydı?

En ekonomik yaysız şilteler köpük kauçuktan yapılmıştır. İlk başta, üzerinde uyumak için yeterince yumuşak ve hoş, ama zamanla çatlar ve bulanıklaşır. Bu arada, köpük kauçuk (aksi takdirde, yumuşak poliüretan köpük) farklı kalitede - yumuşaktan orta ve sert. Ayrıca özel bir esnekliğe sahip bir lateks köpük kauçuğu vardır.

Ve daha fazla rahatlık için, yatak tamamen köpük kauçuktan oluşmayabilir, ancak başka malzemelerden (hatta onlardan) katkı maddeleri içerebilir. Hindistan cevizi lifi ve lateks örnek olarak gösterilebilir. İkincisi oldukça pahalıdır (sadece doğal değil, aynı zamanda yapay), ancak uzun bir hizmet ömrüne sahiptir. Sert hindistan cevizi hindistan cevizi çevre dostu ve mükemmel kalitede. Çocuk yataklarında sıklıkla kullanılır.

Yukarıdakileri özetlediğimizde, temiz bir köpükle, tek başına uyumanın çok uygun olmadığını görüyoruz. Sadece bir çift için geçici bir sığınak olarak uygundur. Ancak kaliteli malzemelerle birleştirilen yaysız yatak daimi olarak kabul edilebilir. Örneğin, iyi bir seçenek, çekirdeği hindistancevizi lifinden yapılmış olan bir dış üründür ve dış tabaka lateksden (suni veya doğal) yapılmıştır. Döşeme pratik ve güzel bir jakar kullanır.

Yaysız bir yatak cihazı
Yaysız bir yatağın cihazı: 1 - bir yatak örtüsü; 2 - Hindistan cevizi hindistan cevizi katmanı; 3 - lateks tabakası.

Yaysız yatak
Yaysız köpük şilte.

Raf ızgarası

Ancak, herhangi bir yaysız yatak için, kayın (ideal olarak) veya huş çubukları ile çelikten yapılmış bir ortopedik kafesin kesinlikle gerekli olduğunu unutmayın. Biraz yayılırlar, ortopedik bir etki yaratırlar. Bu temelde, bir köpük şilte bile oldukça iyi olacaktır.

Bir çift yatak sertlik derecesi ile sorunu çözmek için nasıl

Her birimiz, uyumak da dahil olmak üzere kendi tercihlerimiz vardır. Düzgün olarak eşleştiğinde, yatağın sertliği omurgayı doğru konumda desteklemelidir.

Yumuşak yatak

Çok yumuşak yatak.

Sert şilte

Çok sert yatak.

Doğru uyumlu yatak
Doğru eşleşen yatak omurgayı doğru pozisyonda destekler ve rahatlamanızı sağlar.

Birisi daha yumuşak bir şilte ihtiyacı var, biri - daha sert. Sertlik sadece bir kişinin ağırlığına değil, aynı zamanda yapının özelliklerine ve bazı sağlık sorunlarına da bağlı olabilir. Her insanın kendi rijitliğine ihtiyacı varsa ne yapmalıyım ve her ikisi de bu şiltede mi kalmalı? Bununla birlikte, bu durumda bir çıkış yolu vardır, hatta bir değil, beşe kadar. Her birini düşünelim.

İlk çıkış: iki tip sertlik bir yatak

Bir tarafı daha sıkı olan minderler ve ikinci - daha yumuşak yataklar var. Kaplamalar ayrıca farklı malzemelerden yapılabilir. Ürünü çevirirseniz, her hafta, eşlerden herhangi birini memnun etmek için sırayla gidebilirsiniz.

İkinci çıkış: farklı rijitliğe sahip iki yatak alıyoruz

Ve büyük bir ürün yerine iki küçük satın almak? Ayrıca bir seçenek ve fena değil. Her şeyden önce, ortakların her biri, kendisine en uygun sertlik ile tadı için tek bir yatak seçebilecek. Ve seçtiğiniz uyku yerinde keyifle rahatlayın. Şilteler arasındaki boşluk bir yatak pedi kullanılarak çıkarılabilir.

Üçüncü çıkış: DS yaylı bir çift yatak

Çift ortopedik yatakların ortasında yer alan özel bir tasarımın unsurları denir. Bunlar çift yaylar: iç - daha küçük bir çap, dışarıda - biraz daha fazla. Diğer bir deyişle, her bağımsız bahar ikiden oluşur. Ve eğer böyle bir yatak üzerinde orta veya küçük ağırlığa sahip bir kişi yalan söylerse, o zaman bir dış yay çalışacaktır. Ve iç, sadece uyuyanın ağırlığı yeterince katı olduğunda tepki verir. Yani ortaklardan herhangi birinin mümkün olduğu kadar uygun olacağı ortaya çıkıyor.

Dördüncü çıkış: değişken sertlikli bir yay bloğu olan bir yatak

Üreticiler, boyuna yarıkların her birinde sertliğin farklı olduğu şilte üretimini kurmuşlardır. Her iki tarafa daha sıkı veya daha az sıkı yaylar koymuşlar. Böyle bir uyku yerinde, birbirinden 30 kilogram veya daha fazla farklılık gösteren eşlere bile rahatlamak için kullanışlı ve rahat olacaktır.

Beşinci çıkış: asimetrik dolgu ile bağımsız yaylardaki yatak

Ürünün sertliği sadece yayların gerilimi ile değil, aynı zamanda her bir parçadan farklı dolgu malzemesiyle de değiştirilebilir. Örneğin hindistancevizi lifi sert bir yatak oluşturmak için çok uygundur. Daha yumuşak olacak olan doğal bir lateks, karşı tarafta kullanılabilir. Her biri farklı zevklere ve tercihlere sahip eşler için mükemmel bir uyum sağlayan uyku için evrensel bir ürün ortaya çıkıyor. Yay birimi, bağımsız destek sağlayan tipte bağımsızdır.

Yatağınız için bir kabuk seçin

Kafayı kırmak, çift kişilik bir yatak için ortopedik bir yatak nasıl seçilir, sadece iç dolgusu ve tasarımı hakkında düşünmeye değer. Döşeme malzemesi de önemli bir rol oynar. Havayı iyi geçirmeli ve yeterince güçlü olmalı, silmeyin ve uzun süre kırılmayın. Ve gerekli kalite esnekliktir.

Yatağın üst tabakası için uygun olan jakar denilen bir bez. Doğal (pamuk) ve yapay (polyester) malzemelerin bir karışımından oluşur. Bu döşemenin tüm gerekli nitelikleri vardır. Daha pahalı jakarlarda, pamuk içeriği daha yüksektir - genellikle elit yataklarda kullanılırlar. Çok kullanışlı olan, alerjiye neden olmayan, kumaşa ekstra güç ve yanmazlık yapamaz özellik kazandıran özel bir emdirme ve aynı zamanda böcekleri de iyi giderir.

Ürüne daha fazla sertlik katmak istiyorsanız, hindistan cevizi kabuklarının iç kısımlarından elde edilen bir hindistan cevizi hindistan cevizi tabakası döşeyin. Bu lif ketene benziyor, ama dokunulacak kadar sert ve sert hissediyor. Aynı zamanda yüksek elastikiyet ve çürüme için yetersizlik ile ayırt edilir. Bu arada, hindistancevizi elyafının fiyatı örneğin at kılı (örneğin sertliği ile bilinir) çok daha düşüktür. Ve doğal lateks de hindistan cevizi daha çok daha pahalıdır.

Jakar tabakasının altında, genellikle üst tabaka ile kapitone edilmiş bir sintepon bulunur. Döşeme yumuşaklığını verir ve daha da güçlendirir. Ayrıca, bir yumuşak poliüretan köpük tabakası ve daha sonra bir spunbond (döşeme ve döşeme malzemelerinden yay bloğunu ayıran özel bir dokunmamış kumaş) olabilir. Spunbond çok güçlü ve sağlam bir yük taşıyabilir.

Bir örtü (yatak pedi) için, yüzde yüz pamuk olan kalın iri bir patiska kullanılır. Bu malzeme güvenli ve doğaldır, pratik olarak buruşmaz ve solmaz, kolayca silinir ve teması hoştur.

Video: Bir yatak nasıl seçilir

Ankete katılın:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1