Liliam Fashion Week in London
  • 20 March 2015

  • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

  • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

  • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

  • Read More

Rozměry praček – co potřebujete vědět před nákupem

May 20
No comments yet

Stává se, a často, že model pračky, který upřednostňuje obchod, se nezapadá do malé koupelny nebo chodby. Bohužel - musíme hledat něco kompaktnějšího, zaměřeného nyní hlavně na rozměry. I když rozměry praček a mají některé standardy, ale přesto jsou velmi rozmanité. Pračka je navíc tak technikou, že se často musí přesně vybírat z hlediska rozměrů, a nikoliv z hlediska výkonových charakteristik. O tom, jak najít ten, který s jistotou vstoupí do prostoru přiděleného pro ni, promluvíme v tomto článku.

Co potřebujete vědět o rozměrech praček před jejich nákupem

Přední a vertikální modely: hlavní rozdíly v rozměrech

Pračka má tvar blízko k rovnoběžce, takže její rozměry jsou charakterizovány třemi hodnotami: šířkou, výškou a hloubkou. Nejčastěji se berou v úvahu šířku, ačkoli výška někdy hraje významnou roli. Například při instalaci auta do kuchyně je často vestavěn do pracovní roviny. Současně je důležitý každý centimetr výšky, dokonce je třeba odstranit kryt z auta tak, aby zapadl do vestavěného nábytku. K dispozici je také možnost umístit jednotku do koupelny pod umyvadlo - v tomto případě standardní výška pračky (85-90 cm) zjevně nesedí. Je třeba vzít nižší kompaktní model.

Nejprve se rozhodněte, kam budete mít své budoucí auto. Bude to kuchyň, koupelna, chodba nebo dokonce i vestavěná skříň. Místo instalace často slouží jako vodítko k tomu, jaké rozměry a jaký typ pračky je lepší preferovat (vertikální nebo čelní). Nyní budeme hovořit podrobněji o tom, jak odlišné jsou modely těchto dvou typů.

Stroje s předním zatížením - nejvíce běžící

Takové jednotky mají velmi známý, klasický vzhled. Jedná se o druh sněhově bílého nočního stolku s průhledným kruhovým poklopem na fasádě. Pány, které nedávno získaly tento technologický zázrak, se nejprve nemohou odtrhnout od rozjímání procesu praní. Pohled na ně je prostě fascinující. Inspekční poklop je však také dobrá věc, která ušetří spoustu cenných dokumentů a účtů z vody. Buben tohoto CM může obsahovat až 5 kg (někdy až 7 nebo 10 kg) prádla. Rozměry praček s předním zatížením jsou docela působivé. Dále - podrobně o tom.

Výška je téměř standardní u všech modelů - 85 cm. Šířka je často 60 cm, ale u malých bytů jsou možnosti a užší (35 - 40 cm). Ti, kteří chtějí skrýt stroj pod umyvadlem, se také setkali výrobci a uvolnili nižší (kompaktní) model. Je pravda, že v nich se bude hodit méně - od 3 do 5 kg, nic víc. Takže při výběru takového auta si přemýšlejte o tom, zda do něj dojde k jednomu praní.

Všechny přední práčky lze rozdělit na:

Plná velikost

polnorazmernaya

Výška: 85 - 90 cm.

Hloubka: 60 cm.

Šířka: 60 cm.

Stáhnout: 5 - 7 kg.

Úzké

uzkaya

Výška: 85 - 90 cm.

Hloubka: 35 až 40 cm.

Šířka: 60 cm.

Stáhnout: 3,5 - 5,2 kg.

Ultra úzký

ultrauzkaya

Výška: 85 - 90 cm.

Hloubka: 32 až 35 cm.

Šířka: 60 cm.

Stáhnout: 3,5 - 4 kg.

Kompaktní

kompaktnaya

Výška: 68 - 70 cm.

Hloubka: 43 - 45 cm.

Šířka: 47 - 50 cm.

Stáhnout: 3 kg.

Přední typ strojů vyžaduje dostatečný prostor před poklopem. Je-li příliš málo, budou problémy se položením špinavé a vytáhnutím čistého oblečení. Proto umístěte přední zařízení tak, abyste se mohli libovolně přiblížit a otevřít poklop.

Pračka stroje

Stroje s vertikálním zatížením - kompaktní a univerzální při instalaci

Lucas se skleněnými kruhy "oko" v těchto modelech není k dispozici, takže nebudete muset sledovat točení prádla. Ale věci, které chcete načíst a vykládat, jsou potěšením. Stačí jen stisknout tlačítko uzamčení a otevře se poklop umístěný nad bubnem. Ohýbání se zatížení není na rozdíl od strojů na předním konci nutné. A pokud je také jednotka vybavena funkcí "Drum Up", pak je při zastavení bubnu jasně umístěna naproti hornímu krytu. To je velmi výhodné - takže nemusíte buben otáčet rukama.

Rozměry vertikální pračky

Vertikální pračky často vybírají majitelé malých bytů. Přitahují je kompaktnost těchto zařízení: malá (40 cm) šířka pračky v kombinaci s výškou 85-90 cm a hloubkou 60 cm.

razmeru-vertikalnoi-mashinu-shema

Jak vidíte, jsou méně široké než čelní modely, ale ty mají varianty s malou hloubkou (35 cm nebo méně). Při vertikálním nakládání však na přední straně nepotřebujete ani centimetr většího prostoru - nakonec se víko otevře. Proto můžete stroj umístit na stěnu po obou stranách, což je pro vás výhodné. Takže existuje více možností ubytování pro samostatný vertikální model, než pro přední model.

Rozhodnete-li se koupit stroj, samozřejmě porovnáte různé modely podle počtu programů, funkcí a všech druhů "nástrojů". Nejmenší roli ve výběru hraje velikost zařízení, které se vám líbí. Zvláště pro ty, kteří žijí v malém "Khrushchev", například. Kombinovaná koupelna neumožňuje vždy umístit v ní celou přední SM. A zde jsou velikosti praček s vertikálním zatížením (zejména jejich malá šířka) zcela umožňují vstoupit do malých prostor. Zejména s ohledem na skutečnost, že taková sestava může být dokonce tlačena i do samotného rohu.

Volba pračky podle velikosti: konkrétní doporučení

Převážná většina modelů domácností k prodeji má standardní rozměry (uvedené výše). Pokud ve svých plánech otevřete vlastní prádlo, podívejte se podrobněji na větší agregáty - na trhu existují. Koneckonců, mohou dát mnohem více prádla najednou, což je mnohem hospodárnější, pokud jde o spotřebu vody, prášku a elektřiny.

Ale mluvíme dnes o zařízeních pro domácí použití. Při výběru je třeba spojit rozměry praček s volným prostorem v bytě. Než je tento prostor více, tím více možností instalace. Samozřejmě také hraje roli funkčnost zařízení - dostupnost dostatečného počtu programů a režimů. Klasickým místem instalace psacího stroje je koupelna. Ve skutečnosti je to nejvhodnější: voda je v blízkosti a vypuštěna do kanalizace.

Pro někoho, kdo v domě nikdy neměl automatický stroj, je docela těžké dospět k definitivnímu závěru. A když je v bytě jen velmi málo míst, výběr se někdy stává poměrně obtížným.

Několik tipů:

město

Tip # 1.

Začněte malý - pečlivě změřte volné místo páskou. V tomto případě je třeba vzít v úvahu malou populaci - nejméně několik centimetrů.

Tip # 2.

Nyní proveďte měření a proveďte měření všech dveří, kterými je třeba provést nákup. To jsou dveře vchodu, bytové a interiérové ​​dveře. Pokud uvidíte, že šířka není dostatečná na chvíli, pak po nějakou dobu, vyjměte zárubně. Mnoho z nich využilo tohoto jednoduchého triku.

dveri

truba

Tip # 3.

V kuchyni a koupelně je nutné zkontrolovat, zda vodní potrubí zabrání vkládání stroje. Nebo možná potrubí neumožní instalaci zařízení na zvolené místo, "ukradne" pár centimetrů, což nestačí, protože štěstí by to mělo.

Někdy se stává, že zařízení je již zakoupeno a je nemožné ji vytlačit na správné místo. Například, výška pračky neumožňuje umísťovat ji pod trubku, nebo se neshoduje do šířky. Pak můžete jít jedním ze dvou způsobů:

  • Podívejte se na další místo, které chcete nainstalovat. Nezaveďte auto do koupelny - zkuste jej dát do kuchyně nebo na chodbu. První možnost je pohodlnější z hlediska komunikace. Na chodbě je však nutno vytáhnout potrubí - jak potrubí, tak kanalizace.
  • Může se také stát, že již není prostor pro auto v bytě. Nebo možná zvážíte všechny další možnosti nevhodné pro instalaci. Pak existuje pouze jedno řešení - jděte na místo, kde jste přístroj koupili. Možná najdete kompaktnější náhradní model. Pokud to nefunguje, požádejte o vrácení peněz.

Video: Jak si vybrat pračku

Your email address will not be published. Required fields are marked *

86 − = 81