Mytí vzduchu: jak vybrat nejlepší model

Abychom mohli snadno a volně dýchat, vzduch v domácnostech, kancelářích a apartmánech musí být čistý a mírně vlhký, bez prachu, bakterií, dusivých zápachů a nebezpečných alergenů. Bohužel, ve skutečnosti to není pravda: byty často létají kočičí vlasy a prach, v kanceláři není - ne, a někdo kýchne, velkoryse sdílí své viry. A v zimě dodávané topné zařízení dělají vzduch tak suchý, že je stále v krku. Chcete-li se zbavit těchto potíží pomůže vyčistit vzduch - jak si vybrat takový užitečný spotřebič pro domácnost, řekneme.

Umývání vzduchu - jak vybrat ten správný

Co je mytí vzduchu, jeho použití a rozdíl od zvlhčovačů

Mytí vzduchu je multifunkční zařízení, které dělá čistič vzduchu a současně jej navlhčuje. Díky prací činnosti se mikroklima výrazně zlepšuje, což činí náš život zdravějším a pozitivnějším. Vzduchové výplachy účinně vyčistili vzduch škodlivých prachových roztočů, pyl květin, stejně jako jiné alergenní složky, vlnu koček a psů, kuchyňské saze a cigaretový kouř.

Mytí se liší od zvlhčovače

Čističky vzduchu jsou zařízení, která používají "studené odpařování". Přítomnost jednotky, která čistí vzduch, je činí "pokročilejšími" a funkčnějšími než zvlhčovače, které pouze saturají vzduchové hmoty v místnosti vlhkostí.

Mytí vzduchu: jak vybrat nejlepší model

+ Výhody pračky vzduchu vzhledem ke zvlhčovačům

 1. Kvalitativní čištění vzduchu. Současně nejsou potřeba žádné spotřební materiály (které jsou přítomny v žádném zvlhčovači).
 2. Vzhledem k principu provozu je vzduch nasycen přirozenou vlhkostí - v důsledku toho neexistuje riziko nadměrného namočení. Je vhodnější pro zdraví a pro životní prostředí (zejména na oknech nebude kondenzace a parkety, knihy a nábytek nebudou tlumeny a znehodnoceny).
 3. Přístroje pracují tiše, aniž by zasahovaly ani do ložnice, nebo do místnosti, kde je novorozenec.
 4. Návrh těchto zařízení je velmi jednoduchý a péče o ně není obtížné.

Mytí vzduchu: jak vybrat nejlepší model

- Proplachování vzduchu s ohledem na zvlhčovače

 1. Pro fanoušky, kteří chtějí mít skleník nebo krásnou zimní zahradu, nejsou tato zařízení příliš vhodná. Koneckonců, nejsou schopni zajistit dostatečné zvlhčení vzduchu, což vytváří vliv tropů nebo subtropů. V tomto případě je lepší vzít obyčejný zvlhčovač vzduchu.

Takže se podívejte na vaše potřeby. Potřebujeme zdravou mikroklima - pak bude mytí správné. A pokud jsou květiny chovány ve velkém množství, pak přemýšlejte o alternativě nebo o dvou různých jednotkách.

Kdo by měl přemýšlet o koupi mytí

Zařízení, které čistí vzduch a přivádí jeho vlhkost k normě, je často prostě nepostradatelným a cenným pomocníkem. Než začneme vybrat toto zařízení, je nutné pochopit, kdy to potřebujete, a jaké problémy mu pomohou vyřešit.

1. Pro ekologii bydlení.

Každý, kdo je pozorný vůči zdraví (jeho a jeho příbuzní), se snaží vytvářet příznivé klimatické podmínky doma. A to je vzduch plný čistoty a svěžesti. Vytápěcí zařízení a elektrické ohřívače odvádějí své užitečné vlastnosti a městské prostředí nesvítí zdravou ekologií. Získání umyvadla je způsob, jak tento problém vyřešit.

2. Zdravíme si křehké zdraví dětí.

Pokud je dítě příliš suché, dítě může být náladové, rychle unavené, špatně spát a častěji se nemocí. Stává se pro něj obtížné dýchat, často může klesnout i imunita. Vložením do malého čistého umývání v rohu místnosti můžete normalizovat mikroklima. Pak bude sen upraven, nemoci se jistě stanou mnohem méně pravděpodobné, že "držet" dítěte, který se stane veselejším a přestane být rozmarný.

3. Zvyšte efektivitu práce v kanceláři.

Výsledkem špinavého a příliš vysušeného vzduchu může být snížení efektivity zaměstnanců. Koneckonců, budou unaveni mnohem rychleji, budou častěji chybět a pracovat mnohem pomaleji. Takže přítomnost umyvadla v místnosti - přímý přínos pro management a prospěch absolutně pro každého.

4. Postaráme se o drahý nábytek a parkety.

Máte-li jemně jako starožitný babiččiny truhly prádelník, obdivoval vzorované parketové podlahy a klavír v místnosti nastaven na potěší duši, bez mytí vás také nemůže dělat. Bude chrání všechny tyto cenné věci před vysycháním a vzhled prasklin (nevyhnutelné, když je vzduch vyschlý). Toto zařízení je neocenitelné i za přítomnosti velké knihovny - knihy příliš nevítá příliš suchý vzduch.

5. Relaxujte a odpočiňte si.

Při rozhodování o tom, který vzduchový odlučovač je nejlepší zvolit pro dobrý odpočinek, je lepší vybrat si model s další možností - chuť. Takové zařízení dokáže dokonale pomoci po náročném dni práce, rozšiřuje příjemnou vůni po místnosti, uklidňuje nervy, tónuje a relaxuje. A přidáním jehličnatých aromatických olejů je možné a současně se zbavit mikrobů.

Co o tom říkají standardy?

Společnost GOST nedokázala definovat příznivé mikroklima v různých místnostech: tento parametr se skládá především z vlhkosti, rychlosti a teploty vzdušných hmotností. Existují také ukazatele, které jsou považovány za optimální, pro které je imunitní systém v klidném stavu, nepracuje k vyčerpání, což je pro zdraví velmi důležité.

Optimální ukazatele jsou následující:

 • teplotní limity - od 20 do 22 0C;
 • limity relativní vlhkosti - od 30 do 60% (optimální - 45%);
 • povinné větrání, zajišťující příliv čerstvého vzduchu.

Jak funguje mytí vzduchu?

Uvnitř přístroje je ventilátor s nízkým výkonem, stejně jako deskové bicí, které jsou navlhčeny vodou ze speciální nádrže.

Zařízení umyvadla vzduchu
Zařízení na mytí vzduchu: 1. znečištěný vzduch; 2. Ventilátor; 3. ionizace vzduchu; 4. čistý vzduch; 5. Rotující buben; 6. Paleta s vodou.

Špinavé částice se mokří z kapiček vody a padnou dolů a pak se utopí ve vodní nádrži. Současně je nasákavá vlhkost molekul vzduchu. Vzduchové masy, které jsou již čisté a vlhké, opouštějí zařízení a pohybují se do místnosti.

Princip fungování mytí vzduchu s příkladem mytí vzduchu Boneco.

Množství vzduchu, které má projít, závisí na výkonu elektrického ventilátoru. Zpravidla se během jedné hodiny filtrují vzduchové hmoty dvakrát nebo třikrát. Přístroj pracuje tiše, aniž by spotřeboval hodně elektřiny a nevytvářel kondenzace nebo stříkající vodu. Takže podlaha a nábytek zůstávají suché, neusazují se solí z vody.

Vyberte zařízení podle oblasti místnosti

Pasy každého zařízení vždy označují oblast, kterou je schopna zpracovat. Takže před nákupem by měla být dobře promyšlená, kde bude zcela nové umývadlo. Preferovanou možností je ubytování v ložnici. Koneckonců v této místnosti trávíme většinu našich životů. Kromě toho naše nálada a spokojenost ve dne iv dopoledních hodinách velmi závisí na užitečnosti nočního odpočinku.

Několik pokojů dokonce i nejmocnější přístroj nestačí. Pokud instalujete umyvadlo do chodby, například nebude možné zpracovat současně obývací pokoj a ložnici vedle sebe. Stěny, jak je známo, nedovolují průchod vzduchu a otvory dveří jsou příliš malé pro efektivní výměnu vzduchu. Takže každé zařízení musí být navrženo pro velikost konkrétní místnosti.

A druhou chybou provedenou nezkušenými uživateli je použití přístroje jako přenosného zvlhčovače. Možná, někdo, jako je tato možnost, se bude zdát nejvhodnější a výhodnější. Nepokoušejte se však - princip tohoto zařízení (přirozené odpařování vody) tuto možnost omezuje. Koneckonců, odpařování přírodními prostředky není velmi rychlý proces.

Přesunutí umyvadla z jednoho pokoje do druhého rozbijete rovnováhu vlhkosti v první místnosti a během druhé v tomto období nebudete mít čas na úpravu. Takže dostaneme: že v první místnosti bude příliš suchá a ve druhé - stále ještě není dost mokrá. To je všude, místo očekávaného komfortu se budeme cítit nepohodlí.

Takže, když poznáte prostor svého pokoje, vybereme pro něj specifický model mytí. V takovém případě nevytvářejte velké množství energie. To je iracionální a nákladné při spotřebě elektřiny. Ale malé zařízení umístěné v obrovském pokoji je také špatná volba. Nemůže vytvořit správnou mikroklima, jen částečně čistí a zvlhčuje vzduchové hmoty.

Prostor prostoru pro čištění vzduchu

Příklad: zařízení s výkonem 25 - 35 wattů jsou určena pro prostory o velikosti nejvýše 50 metrů čtverečních. Pokud je potřeba zpracovat plochu více impozantní, pak stojí za to věnovat pozornost modelům vyšší moci, protože zařízení s těmito indikátory se s úkolem nebude vyrovnávat.

Které zařízení je nejtišší

V zařízení je pouze jedna pohyblivá část, je to ventilátor. Jelikož je dostatečně slabý, během provozu nedochází k silným zvukům. Většina vzduchových umyvadel je tak tichá, že ani v dětské ložnici neruší spánek dítěte.

V pasu každého zařízení jsou uvedeny specifické údaje o hladině hluku. Navzdory obecným malým omezením se tyto vlastnosti liší u všech podložek. Všimněte si, že závisí také na technologii, na které zařízení pracuje.

Existují dvě technologie:

Hydrofilní filtrace - vytvoření zvláštního vodního plastu, složeného z několika vrstev. To je způsobeno otáčením speciálního kužele, umístěného v nádrži s vodou a zvednutím malých kapiček vody. Zařízení s touto technologií jsou hlučnější. Při nákupu zařízení vybaveného touto čisticí technologií se připravte na znatelnou hladinu hluku. Určitě to nebude nadbytečné, ale pro velmi citlivé lidi bude velmi obtížné usnout během provozu tohoto zařízení.

Vzduch se promyje hydrofiltrací

Studená vodní lázeň - existují rotující kotouče umístěné v nádrži s vodou. Díky tomu se vytvoří tenký vodní film, který se odpaří ventilátorem. Tento princip činnosti má zařízení od značek Electrolux, Ballu, Boneco. Jsou tišší než ty, které jsou popsány výše, a jejich hluk ventilátorů je spíše ovlivněn ventilátorem než čistícím systémem.

Čištění vzduchu pomocí disků

Kapacita čištění vzduchu

Jak se voda během provozu zařízení odpařuje, je pro nás důležitá prací schopnost. Ukazuje, kolik vody, v gramech, projde z umyvadla do vzduchu v místnosti za hodinu. Objem vodní nádrže je také důležitý - neměl by být příliš malý, jinak by bylo nutné příliš často nalévat vodu.

Zaměřte se na skutečnost, že při objemu 300 - 500 gramů za hodinu by měl být objem nádrže na vodu od 5 do 7 litrů.

Jak porozumět potřebě ionizátoru vzduchu v mytí vzduchu

Aby zařízení fungovala po dlouhou dobu bez nutnosti opravy, výrobci zjednodušují konstrukci umyvadel na maximum. To například umožňuje značce Venta poskytnout 10 let záruku na své dřezy (a na řadě modelů - dokonce i dvacet let). Čím složitější je jednotka, tím méně je zaručena.

Například elektronické řízení může zaručit jen pět až sedm let bezproblémové služby. Další možnosti - katalýza nebo ionizátor také zkomplikují design a nepřispívají ke zvýšení záruky. Proto nejsou příliš mnoho modelů takových podložek.

Nicméně ionizátor je velmi užitečná věc, zejména v moderních podmínkách. Koneckonců, vytvořené zařízení záporné ionty, které jsme zcela nedostatek v jejich uzavřených prostorech byty, dobře ovlivnit imunitní systém, stejně jako zlepšit paměť a všímavost. Proto se rozhodli vzduchové pračky, rozhodnout, že pro vás je důležitější: koupit model s touto možností, ale méně spolehlivý, nebo zakoupit samostatně ionizátor a běžné čištění bez jakýchkoli dodatečných „zvonky a píšťalky“, ale spolehlivější.

U některých chladičů je zajištěna preionizace. V tomto případě slouží nejprve k intenzivnějšímu odstraňování prachu než k nasycení vzduchu negativně nabitými ionty. Věc je v tom, že saturace vzduchu ionty v takových výplachů nastává dříve, než přichází do styku s vodou. Jakmile vzduch projde vodou, většina iontů se rozpadne a proces ionizace vzduchu nebude tak účinný.

Funkce aromatizace a dezinfekce vzduchu

Ochrana před bakteriemi a viry

K ochraně proti bakteriím a virům výrobci vybavují zařízení speciální ionizující stříbrnou tyčí s jemnou strukturou vyrobenou z antiseptické látky s přídavkem stříbra. Hlavní důraz je kladen na hojivé vlastnosti iontů stříbra, které mohou úspěšně bojovat proti mnoha škodlivým virům a bakteriím a ničit více než 650 druhů.

Podle producentů se tyč, která se vtlačila do vody, stále vydává stříbrné ionty, které jsou volány k čištění vody. Žádná "chemie", vše je absolutně bezpečné a šetrné k životnímu prostředí. Tyč slouží asi rok, a po celou dobu počet emitovaných iontů stříbra zůstává na stejné úrovni. Tato koncentrace je dostatečná pro to, aby voda odpařená zařízením byla účinně dezinfikována.

Ionizující stříbrná tyč

Pro zákazníka to vypadá velmi lákavě. Nicméně krásné příběhy producentů dosud nebyly potvrzeny dostatečným množstvím dat. A jak tomu je ve skutečnosti, není známo. Doporučujeme vám, abyste "neudržovali" reklamní kousky a nepřeplňovali za drahou dodatečnou možnost, jejíž užitečnost je stále ještě v pořádku.

Aroma

Existují modely umyvadel, které mají samostatné oddělení ve vodní nádrži. Je malý a je určen k vkládání kusu bavlny, impregnované aromatickým olejem. Tato funkce umožňuje vychutnat nejen čistý a zvlhčený, ale i příjemně vonící vzduch. Tato funkce nebude nadbytečná.

Pracovní režimy, jejich počet a způsoby řízení

Nejjednodušší modely umyvadel jsou vybaveny pouze jedním pracovním režimem. Po zapnutí se spotřebuje maximální výkon. Dražší zařízení jsou schopna pracovat v několika režimech. Například takové: rychlé a intenzivní, pomalé a ekonomické, plně automatizované. Přítomnost režimů poskytuje uživateli více příležitostí, ale jejich absence není velkou nevýhodou.

Zařízení lze provozovat jedním ze dvou způsobů: mechanickým nebo elektronickým. Prvotřídní výlevky jsou jednodušší, levnější a spolehlivější - čím jednodušší je design, tím méně důvodů k rozbití.

Mechanický dřez

Ale elektronické agregáty mohou být mnohem větší. Na displeji vidí, jak probíhá proces čištění a zvlhčení, a sledovat hlavní parametry. A také vám umožňují nastavit různé režimy, včetně automatizovaných, pro změnu úrovně výkonu.

Elektronicky řízené umyvadla

Optimální volba umyvadla v závislosti na problémech, které je třeba vyřešit

Určení způsobu výběru myčky pro byt nebo dům, nemusíte pouze měřit jeho kapacitu a prostor místností. Je nutné jasně upřednostnit. Zejména rozhodněte, který problém je více znepokojivý: příliš suchý nebo příliš chaotický vzduch, vůně, alergeny.

Koneckonců, tato zařízení, přestože provádí dvě úlohy současně (čištění a zvlhčení), ale dělají to jinak. Existují například ty, které lépe saturají vzduch vlhkostí, ale nemohou se vyrovnat s vůní. A další s pomocí iontů dělají vzduch absolutně čistý a dezinfikovaný, ale navlhčují ho slabším způsobem. Proto jsme pro sebe vymezili hlavní problém.

Problém č. 1 - nadměrně vysušený vzduch

Pokud je to v prvé řadě pro vás - dosažení optimální vlhkosti v místnosti. V tomto případě se bude hodně podívat na zařízení značek Electrolux, Venta, Air-O-Swiss a Boneco. Dostanete umyvadlo s dobrým výkonem a odpařujete od 200 do 500 mililitrů vody za hodinu, vybavené poměrně silným ventilátorem.

Zvlhčovací kotouče zahrnuté do konstrukce umožňují vytvoření velké plochy pro odpařování. Vlastnosti takových zařízení jsou blízké vlastnostem ultrazvukových zvlhčovačů a jsou oprávněně považovány za nejefektivnější.

Druhým problémem je prašnost, hojnost vlny, citlivost na květový pyl

Taková zařízení jsou dokonale ovládána zařízeními vybavenými předionizačními možnostmi. Koneckonců čistí vzduch na stejné úrovni jako nejlepší filtry HEPA (které postrádají pouze 0,03 procent mikroskopických částic) zabudované do vysoce kvalitních čističů vzduchu.

Předběžná ionizace nasycuje ionty kontaminovaným vzduchem, který vstupuje do dřezu. V důsledku špinavých částic, dokonce i velmi malých rozměrů, dokonale přilne na navlhčené rotující kotouče a vyplachuje do vody. Máte-li o takové modely zájem, věnujte pozornost nástrojům značky Air-O-Swiss.

Problém tři - narušit nepříjemné zápachy ("chemie", organické látky, cigaretový kouř)

Pokud vůně, které vás obtěžují, nezůstávejte pevně, pak vám pomůže téměř každé mytí. Koneckonců, voda, čistí vzduch, zároveň a vůně přirozeně absorbují. O tom, mimochodem, naši dědečtí a pradědečci věděli: v místnosti tam položili kbelík plný vody, pokud tam byl špatný zápach.

Nicméně, za přítomnosti přetrvávající nepříjemné "vůně" bude muset vybavit účinnější zařízení. Optimální volba v tomto případě - mytí, vybavené funkcí fotokatalýzy. Jeho design zahrnuje ultrafialovou lampu a speciální fotokatalytický filtr. Při interakci ultrafialového záření s katalyzátorem se vytvářejí oxidanty schopné účinně ničit molekuly pachů.

Pečlivě a správně pečujeme o zařízení

Vyberte místo pro praní

Od místa, kde bude stroj umístěn, závisí hodně. Zejména kvalita čištění s vlhkostí, stejně jako účinnost těchto procesů. Kromě toho musíte umýt mytí automobilu takovým způsobem, aby se během vaší každodenní práce nemohl náhodou spadnout nebo převrátit.

Zde jsou základní pravidla, která musíte dodržovat při výběru správného místa pro praní:

 • Od nábytku a doplňků, které jsou v místnosti, ustupujeme ne méně než 50 centimetrů.
 • Horní část zařízení zůstane volná, aniž byste museli instalovat zařízení pod stůl nebo v těsném výklenku.
 • Jednotku instalujeme v horizontální rovině - čistá, suchá, rovnoměrná. Nejlepší ze všeho, samozřejmě, na podlaze, protože je v oblasti metra nad podlahou, že je nejšpinavější (částice prachu se usazují).
 • V zimě, kdy pracují ohřívače, které vysušují vzduch, doporučujeme instalovat v blízkosti jejich umyvadel. Takže bude možné rychle odstranit nadměrné sušení vzduchu.
 • Stroj neumisťujte tam, kde jsou zvířata nebo lidé neustále (například vedle oblíbené židle nebo pohovky).

Pravidelná údržba

Jak si vybrat vůz, rozhodli jsme se. Nyní se musíme naučit, jak se o ni náležitě postarat. Čištění vzduchu je samo o sobě kontaminováno, proto musí být pravidelně čištěno. Dále vám ukážeme, jak to udělat s různými detaily.

Baterie a ventilátor.

Skříň by měla být otírána vlhkým hadříkem a poté používat suchou látku nebo ubrousek. Znečištěné nože ventilátoru jsou dokonale vyčištěny vlhkým utěrkem.

Paleta a nádrž na vodu

Nádrž na vodu je moje obvyklá čistá voda a pro odstranění usazenin na paletě je zapotřebí speciální prostředek, který odstraňuje měřítko. Může být zakoupen v železářském skladu. Nalijeme vodu do pánve, přidáme peníze a počkáme na chvíli. Poté několikrát otočíte balík s disky, vylijte vodu ze zásobníku a dobře vypláchněte disky a vyjměte celý jejich obal.

V přítomnosti silných usazenin vytvořených na paletě pomůže všem stejným činidlům. Měl by být mírně zředěn vodou a nalit do pánve. Po chvíli trochu počkejte usazeniny štětcem.

Hydratační disky

Všimněte si, že slabé vápenné usazeniny přispívají k efektivnějšímu zvlhčení. Chcete-li vyčistit povrch disků, znovu použít prostředky z měřítka a můžete také použít ocot. Po nanesení výrobku pečlivě opláchněte disky.

Hydratační disky

Nezapomeňte: povrch disku je plastový, takže v žádném případě nepoužíváme brusiva a chemicky aktivní rozpouštědla.

Obecná doporučení.

Jak často bude mytí třeba vyčistit, závisí na několika faktorech. Zejména v době její služby a také na tom, jak špinavý je vzduch v místnosti. Neméně důležitá je kvalita vody, která byla nalita do zařízení.

Průměrné ukazatele jsou následující:

 • Skříň s ventilátorem by měla být čištěna jednou za rok (nebo půl roku);
 • Nádrž na vodu s paletou je třeba čistit jednou za 14 dní;
 • péče o disky se provádí měsíčně.

Optimální doba nepřetržitého provozu čištění vzduchu.

To se zpravidla může provádět nezávisle. Mnoho modelů je vybaveno vestavěným časovačem, který umožňuje nastavit dobu trvání práce bez přerušení (obvykle od 8 do 12 hodin). A tam jsou dřezy schopné pracovat po celý den. Zpravidla spotřebovávají jen málo elektřiny.

Obecně platí, že pracovní doba závisí na kvalitě vzduchu v místnosti, stejně jako na osobních preferencích. Řekněme, že jste poprvé koupili dřezu - v tomto případě musíte v prvních dnech ji nechat pracovat déle. Přístroj rychle dává vzduchu a předmětů v místnosti potřebné množství vlhkosti a zároveň se vyrovná s hlavním znečištěním.

V zásadě platí, čím déle pracuje mycí automat, tím čistší vzduch v místnosti je nasákl vlhkostí v optimálních poměrech. Díky přirozenému principu práce nemůže být voda zvlhčena - a to je plus.

Můžete tak důvěřovat jednotce. Den po dvou nebo třech letech už budete cítit, jak snadněji se to dýchalo. Zdravá mikroklima obklopuje vás a vaše blízké po celou dobu.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 84 = 91

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map