Liliam Fashion Week in London
  • 20 March 2015

  • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

  • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

  • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

  • Read More

Jak vybrat vestavěnou elektrickou troubu

May 20
No comments yet

Abyste mohli co nejčastěji s lacinými pokrmy potěšit sami sebe a své blízké, pouze kuchařský talent nestačí a kuchyňské vybavení se také vyžaduje s vědomím. A nejprve mluvíme o troubě, protože zpravidla je v ní vytvořeno skutečné kulinářské dílo.

Řada pecí v současné době dostupná na trhu je úžasná a představuje zmatek a zmatek. Jak vybrat správnou vestavěnou elektrickou troubu, abyste nejen vynaložili peníze, ale získali skutečný asistent v kuchyni? Úkol je složitý, ale je zcela vyřešen ...

Jak vybrat elektrickou troubu

Vyberte typ provedení - nezávislé a závislé vestavěné trouby

Většina dnešních pecí je nezávislé domácí spotřebiče. Mají vlastní kontrolní systém a jejich práce nesouvisí s provozem jiných kuchyňských jednotek. Pro mnoho uživatelů je to obrovská výhoda, protože taková trouba může být umístěna kdekoli v kuchyni (například ve sloupci-sloupce pro vestavěné spotřebiče), které jsou pro vás nejvhodnější.

Nezávislá elektrická trouba vestavěná

K dispozici je také alternativní volba - závislá trouba. Podobný se prodává spolu s varnou deskou a společně s ní je umístěn ovládací panel umístěný na přední straně trouby. Pokud si původně plánujete koupit jednu a druhou kuchyňskou jednotku, nákup takovéto sady je opravdovou šancí, abyste ušetřili, protože to bude dražší než ta trouba a varná deska, které si koupíte zvlášť. Kromě toho se prvky soupravy obvykle vyrábějí ve stejném stylu, což znamená, že nemusíte mít na paměti otázka vzájemné kompatibility technologie mezi sebou v designu.

Závislá elektrická trouba vestavěná

Někteří výrobci nechávají kupujícího volbu, uvolňují několik modelů povrchů vaření kompatibilních s tímto modelem trouby. Na základě těchto zásluh závlahové pece končí, pak následuje, bohužel, řada nevýhod.

  • Za prvé, kombinovaný ovládací panel často vypadá poněkud přetížený ovládacími prvky.
  • Za druhé, existují určitá omezení uvádění trouby: vaření povrchu a trouby by měl být umístěn v těsné blízkosti k sobě navzájem, a protože první je vždy nastaven na určité úrovni, přístup k druhé, budete nevyhnutelně mít možnost získat jen se ohýbal.
  • Třetí a nejvýznamnější navracení závislé sady je, že pokud z nějakého důvodu selže troubu, je pravděpodobné, že ztratí velkou možnost využití a varnou deskou.

Rozměry trouby a pravidla pro vkládání

Existuje několik typů pecí. A šířka a výška plné velikosti (standard) pece je 60 cm kompaktní ve stejnou šířku o něco níže. - 40-45 cm a úzké, naopak, při standardní výšce mají menší šířku - 45 cm, zvláště kompaktní a úzké pece. - Ideální pro malé kuchyně. Dostupné na trhu a modelů se zvyšuje až na 90 cm na šířku, jejich výška jako kompaktní trouby je 45 cm hloubka všech těchto typů pecí je zhruba stejný -. 55-60 cm, protože tato možnost je dána hloubkou kuchyňských linek, a tady diktováno standardem pro otázky pohodlí.

Rozměry vestavěných pecí

Odpověď na otázku, která vestavěná elektrická trouba je nejlepší si vybrat, závisí především na velikosti místnosti, kterou máte. Většina našich krajanů stále vlastní neuvěřitelně drobné kuchyně, kde se boj děje za každý volný centimetr prostoru. A protože chcete tuto kuchyň vybavit potřebným vybavením, musíte v tomto případě něco obětovat - velikost trouby. Není to však nutně oběť: pokud máte malou rodinu, a proto se trochu připravujete, pak prostě není třeba provádět rozsáhlý model.

Domníváme se, že je nutné vás upozornit na jednu poměrně častou chybu. Pokud se po přečtení cenovku na modelu se vám líbí její montážní rozměry, šťastně vám mnul ruce při pomyšlení, že bude možné vymáčknout to trouba v prostoru za předpokladu, její nika, spěšně vás zklamat - trouba se vám nebude vyhovovat a budete muset hledat jiné možnosti. Slovo "squeeze" pro vestavěnou technologii je nepřijatelné. Trouba je výkonným zdrojem tepla, což znamená, že nábytek, který je v těsném kontaktu se stěnami, se také zahřeje. Pravidelné přehřátí bude nevyhnutelně způsobovat postupné zničení (nejhorší výsledek je také možný - vznícení). Proto, když vestavba topné technologie do nábytku by měla zajistit ventilační mezery mezi jejich stěnami.

Vzdálenost mezi troubou a bočními stěnami výklenku, do něhož bude vložena, musí být minimálně 5 mm na každé straně a ze spodní části trouby k "podlaze" výklenku - nejméně 85 mm. Zadní stěny by měly být odděleny nejméně 40 mm volným prostorem (často se čistá zadní stěna výklenku).

Pravidla pro vkládání trouby

Výše uvedené údaje představují některá obecná doporučení. Různé modely mohou mít své vlastní montážní prvky a měly by být vedeny především informacemi obsaženými v příručce.

Metody čištění pecí

Mnoho lidí si v troubě vytváří různé kulinářské mistrovské díry, téměř každý z nich obdivuje tyto čerstvě upečené nádobí, ale nikdo netrpí umytím mastných stěn trouby. Moderní technologie mohou tento proces výrazně usnadnit, ale pece, ve kterých jsou tyto technologie implementovány, jsou mnohem dražší. Troubu s jakou metodou čištění si vybíráte a stojí za to, že ji za to zaplatíte?

Tradiční.

Nenákladné modely, jejichž vnitřní stěny jsou pokryty obyčejným žáruvzdorným smaltem, naznačují tradiční čištění - ručně, s použitím houbičky a čisticího prostředku.

Je třeba poznamenat, že pokud neukládáte nečistoty po celá léta a pravidelně provádíte čištění, po každém vaření není to tak obtížné.

Tradiční čištění trouby

Katalytické.

Ve většině modelů středního cenového segmentu je zavedena metoda katalytického čištění. Stěny pracovní komory v takových pecích (často ne všechny, ale pouze zadní, jako nejvíce znečištěné) jsou potaženy speciální smaltu obsahující katalyzátor. Ta druhá podporuje rozdělení tuku na vodu a uhlík, což se děje při zvýšených teplotách, a to přímo během vaření. Po vychladnutí trouby se saze, která se nahromadila v důsledku katalytického procesu, odstraní mokrou houbou. Nevýhodou tohoto způsobu je snížení aktivity katalyzátoru po 5-7 letech aktivní činnosti pece.

Katalytické čištění pece

Pyrolytické.

V prémiových modelech se často používá účinnější metoda čištění - pyrolytická. Když je aktivována, trouba ohřeje až na 500 ° C, při takové vysoké teplotě se tuk prostě vyhoří. Po tomto samočistí stačí stěny trouby otřít vlhkým hadříkem nebo houbičkou, aby se odstranilo malé množství pyrolýzního produktu - saze. Tato metoda přispívá k dodatečné spotřebě elektřiny a trouby, ve kterých jsou prodávány, jsou nejdražší, ale i přes to je pyrolýza velmi oblíbená u spotřebitelů.

Pyrolytické čištění pece

Parní voda.

V posledních letech získala popularita další způsob čištění - parní vody. Je to docela jednoduché a úsporné, ale je docela efektivní. V troubě je instalována mísa s malým množstvím vody a je aktivován režim čištění. Pára, která vzniká v důsledku zahřátí kapaliny, změkčuje kontaminaci na stěnách pracovní komory a je snadno mechanicky odstraněna. Stejně tak tato metoda může využít i majitelé nejlevnějších kamen, protože k zahájení procesu odpařování, že není nutné mít speciální tlačítko na ovládacím panelu - prostě vaření skříň se zahřeje na 70-90 ° C.

Čištění parní čističe

Výběr řídicího systému

Pohodlnost používání trouby je do značné míry závislá na způsobu implementace řídicího systému. Zde jsou dvě možnosti - elektromechanické a elektronické ovládání.

Přítomnost elektromechanické řídicí jednotky výrazně snižuje náklady na jednotku, ale její hlavní výhodou je jednoduchost. Dokonce i když nejste chybí hotovost, ale nákup vybavení pro někoho ze svých starších příbuzných při rozhodování o tom, jaký druh postavena v elektrické troubě zvolit - s elektromechanickým ovládáním nebo elektronicky, je třeba upřednostnit první: starší lidé, mají tendenci čelit potížím při komunikaci s moderní elektronikou.

Elektromechanická řídící jednotka také obsahuje obvyklé všechny tři otočné spínače: jeden pro fakturační teploty, druhý - časovač - je nutné kontrolovat provozní dobu trouby prostřednictvím režimu třetí ohřívací je vybrána. Někdy jsou rotační spínače zapuštěny do těla přístroje, což však nevede k žádným zásadním změnám ve fungování, ale pouze zjednodušuje proces čištění panelu před nečistotami.

Elektromechanické řízení

V pecích s elektronickým řízením se nastavení všech potřebných parametrů provozu provádí pomocí tlačítek nebo stále více senzorických polí. Elektronické ovládání obvykle poskytuje speciální displej, který zobrazuje informace o zvoleném režimu, teplotě, době vaření apod.

Dnes najdete modely s poměrně velkými barevnými dotykovými displeji. Ta druhá informace nezobrazují pouze informace o provozu trouby, ale vizualizují proces "komunikace" s ním. Vedení takové techniky připomínající řídit dnešní digitální gadgets - od „proletět“ stránek menu, vyberte požadovanou položku klepnutím na odpovídající ikonu na displeji, atd Pokud patříte do kategorie lidí, kteří jsou připraveni na jakoukoli výdaje v zájmu vlastní nejvíce „advanced“ technologie, můžete dokonce podívat na peci, která umožňuje pomocí USB portu k načtení různých dat, včetně receptů a fotografií hotových pokrmů - dnes tam jsou ti, .

Elektronický řídící systém trouby

Elektronický řídicí systém nejen rozšiřuje možnosti trouby, umožňuje provádět různé automatické cykly, nastavuje čas zapnutí a vypnutí, přesněji kontroluje čas a teplotu. Poskytuje jinou úroveň pohodlí při používání domácích spotřebičů. Ale elektronika kromě vysokých nákladů má další významnou nevýhodu - pravděpodobnost jejího selhání je mnohem vyšší než pravděpodobnost elektromechaniky.

úprava 1m

úprava 3m

úprava 2m

úprava 4m

Určete kulinářské funkce

Většina moderních pecí je multifunkční zařízení. Z toho, co vaše trouba ví, záleží na tom, kolik si můžete uvědomit svůj kulinářský potenciál.

Režimy vytápění

Příprava různých produktů vyžaduje různé teploty a různé rychlosti ohřevu. Z toho vyplývá, že čím více režimů vytápění v troubě bude mnohem rozmanitější seznam jídel, které si v něm můžete připravit, tím více budete mít možnosti pro různé kulinářské experimenty. Rozpočtová elektrická trouba má zpravidla horní, spodní a kombinované (horní a spodní) topení, stejně jako režim grilování.

rezhimu nagreva

Pro dražší modely jsou klasické konveční režimy doplněny o konvekční. Na zadní stěně takovýchto pecí je umístěn ventilátor, kolem kterého je prstencový ohřívací prvek. Ventilátor usnadňuje rychlé a rovnoměrné rozložení ohřátého vzduchu v pracovní komoře.

Konvekční trouba

Další režimy

Skříňové trouby s elektronickým ovládáním mají často řadu dalších režimů, čímž výrazně rozšiřují funkčnost zařízení. Přítomnost konvekčního ventilátoru umožňuje realizovat režim jemného rozmrazování výrobků: topné články v tomto režimu nejsou zapnuté a ventilátor prochází teplotu vzduchu v místnosti komorou. Programy "Quenching" a "Tomlenie" jsou určeny pro pomalé vaření potravin při relativně nízkých teplotách, což přispívá k maximální ochraně užitečných látek v nich. Režim fermentace lze použít k přípravě jogurtu doma, zvýšení kvasnic atd.

Funkce páry

Některé moderní modely pecí mají režim úpravy páry. Ve většině případů to není páření, ale symbióza páry a tepelného zpracování výrobků. V prodeji jsou však pece se speciálním designem parního generátoru - mohou se používat jako klasické parníky.

Mikrovlnný modul

Elektrická trouba může být vybavena integrovaným mikrovlnným modulem. V důsledku toho získáte dvě zařízení v jednom, které lze používat jak jako troubu, tak jako mikrovlnnou troubu. Navíc, pokud si přejete, můžete kombinovat běžné vytápění s mikrovlnnou troubou, což vám umožní výrazně snížit dobu vaření.

Automatické programy

Pro podstatné zjednodušení procesu přípravy různých jídel pomůže automatické programy zabudované do paměti pece s elektronickým ovládáním. Uživatel potřebuje specifikovat typ produktu (maso, rybu, zeleninu apod.), Zvolit jeden z nabízených typů pokrmů, které mohou být připraveny z tohoto produktu, a uvést tak váhu produktu. Potom se trouba chová sama: na základě algoritmů uložených v paměti si zvolí teplotní režim a určí čas procesu a po chvíli dostanete připravené jídlo. Počet přednastavených automatických programů pro různé modely je odlišný, ale může dosáhnout několika desítek. Některé moderně vyspělé pece umožňují uživateli aktualizovat software stahováním nových automatických programů kromě již dostupných a také uložení vlastních algoritmů vaření.

Spitrel

Pokud často pečeme celé tělo ptáků nebo velké kusy masa jako hlavní pokrm slavnostní večeře, budete potřebovat šplhat. Díky rotaci ze speciálně navrženého elektrického pohonu vám pomůže rovnoměrné zahřátí výrobku, čímž vaše korunkové nádobí bude ještě chutnější a atraktivnější.

Rotisserie pro troubu

Nicméně pokud máte ve vaší troubě režim konvekčního ohřevu, můžete gril odmítnout. Se svou funkci dokonale zvládnout a ventilátoru: V tomto případě bude zboží otáčí v horkém vzduchu a horký vzduch kolem pokrmu - efekt je stejný, což znamená, že maso na grilu vařené výsledek není horší než na rožni.

Tepelná sonda

Při pečení velkých kusů masa, může být obtížné posoudit, zda je teplota uvnitř kusu se liší od teploty v pracovní komoře, a tím, aby za předpokladu, doneness. Pomáhá vám teploměr, teploměr, který měří teplotu uvnitř připravovaného produktu. Po dosažení požadované teploty bude sonda "hlásit" tento řídicí systém, který následně upozorní uživatele nebo provede automatické vypnutí.

Trouba s termobarem

Dveře trouby

Dveře většiny trouby se otevřou tradičním způsobem a nakloní se dopředu. To není vždy výhodné (zejména v malých kuchyní), ale všichni jsme na to tak zvyklí, že si nedokážeme představit nic jiného.

Pečicí trouba s otočnými dveřmi

Existují však i další možnosti. Pokud není trouba instalována pod varnou deskou, ale na úrovni hrudníku uživatele, je vhodnější model s otvíravými dveřmi vlevo nebo vpravo.

Pečicí trouba s otočnými dveřmi

K dispozici jsou také pece s posuvnými dveřmi: zásobníky v tomto případě jsou upevněny na dveřích a jsou s nimi vytaženy. Díky tomuto designu nemusíte ruce vkládat do horké trouby. Všechny připravené pokrmy mohou být rozvinuty a dobře uváženy.

Posuvné dveře

Měl bych říct pár slov o zasklení. Většina pecí má dveře s dvojitým zasklením. Nicméně, čím více sklenic, tím lépe tepelná izolace trouby, a tím i doba vaření klesá, a riziko spálení tím, že se nechtěně dotýkáte vnějšího skla. Proto je dnes možné často splňovat modely se třemi a dokonce čtyřmi komorovými dvojitými okny.

Obsah balení

Standardní vybavení trouby obvykle zahrnuje grilovací a pečící pece a dva nebo tři kovové podnosy. Pečení může mít obvyklou smaltovanou nebo nelepivou vrstvu, stejnou nebo odlišnou hloubku. V některých troubách je skleněná mísa, pečící kámen a mnoho dalšího.

Jak vybrat vestavěnou elektrickou troubu

Jak vybrat vestavěnou elektrickou troubu

Jak vybrat vestavěnou elektrickou troubu

Jak vybrat vestavěnou elektrickou troubu

Kromě kovových podnosů mohou být také zahrnuty teleskopické kolejnice pro ně. Použití teleskopických vodítek zjednodušuje odsávání zásobníků, protože se velmi snadno pohybují podél speciálních vodítek. Teleskopické kolejnice mohou být vyrobeny pro jednu nebo více táců.

Teleskopické kolejnice

teleskopicheskie napravlyaushie 2

Ideální volba pro vás bude, v případě, že výrobce nabízí ke koupi tyto dodatečné příslušenství samostatně a nejsou součástí trouby - ne na skutečnost, že jsou vše, co potřebujete, a v tomto případě, a zaplatit za ně nepraktické.

Napájení a energetická účinnost

Maximální teplota, kterou může dosáhnout, závisí přímo na výkonu elektrického ohřívače. Například trouba o výkonu 3,5 kW je schopna zahřívat až na 500 ° C. Tato teplota může být zapotřebí jen v případě, že je v této troubě provedena metoda pyrolytického čištění, avšak pro vaření takové teploty je zjevně nadměrná - všechny produkty při 500 ° C se jednoduše změní na uhlí. Z toho vyplývá, že pro průměrnou troubu je dostatečný výkon 2-3 kW. Výkon většiny vyrobených pecí spadá přesně do tohoto rozsahu, ale můžete najít stále méně výkonné modely (od 1 do 4 kW).

Diskuse o vztahu mezi spotřebou energie a teplotou topení je nemyslitelná, aniž bychom se zmínili o takovém konceptu energetické účinnosti. Moderní pece mají vysokou energetickou účinnost - alespoň A nebo B a často i A +, A ++, A +++. Čím vyšší je energetická účinnost trouby, tím dražší je, ale má nižší spotřebu energie pro její provoz, a tím i nižší spotřebu energie.

Některé problémy se zabezpečením

Chladicí systém

Pro bezpečné provozování trouby je nutné, aby byl uvnitř horký uvnitř a zůstal studený venku. Tím se ušetříte před popáleninami, pokud se náhodou dotknete červených dveří, elektroniky trouby před poruchou a nábytku v bezprostřední blízkosti poškození nebo požáru v důsledku přehřátí. Pro tyto účely se používá speciální ventilátor, který začne pracovat při zapnutí jakéhokoli topného tělesa. Tento ventilátor nasává studený vzduch pod spodní část trouby, vede ho dutinami podél vnějších stěn a tlačí již horký průtok přes speciální otvory nad dveřmi. V důsledku toho se kolem trouby vytváří vzduchová bariéra, aby se předešlo přehřátí vnějšího obvodu a vzniku kondenzátu. Podobná technologie, tzv. Tangenciální chlazení, je implementována v mnoha moderních pecích.

Trouba s ochlazenými dveřmi

Osvětlení

Zdá se, že osvětlení trouby je funkce, jejíž nutnost musí být zřejmá i pro lidi, kteří se neuchovávají, ale z nějakého důvodu někteří producenti na to zapomínají. Potřeba vizuální kontroly procesu vaření při nedostatku osvětlení tlačí domácnosti k častějšímu otevření dveří trouby. A to znamená zvýšení tepelných ztrát a ... zvýšení pravděpodobnosti náhodných popálenin.

Zamknutí

Rodiče malých dětí budou mít zájem o možnost zamknout dvířka trouby při zapnutí a také zamknout ovládací panel, aby se zabránilo neoprávněným změnám režimu. Tato funkce se nemůže pochlubit všemi modely, takže než si vyberete vestavěnou elektrickou troubu, požádejte ji o přítomnost "ochrany před dětmi".

Návrh trouby

Pro mnohé je design trouby neméně důležitý než jeho technické vlastnosti nebo funkčnost. To není překvapivé, protože hosteska tráví v kuchyni hodně času, a pokud existuje nesoulad stylů současnosti existuje spotřebičů a nábytku způsobí její estetický nepohodlí, že bude nevyhnutelně ovlivní její náladu, a v důsledku toho na kvalitě připravených svých pokrmů.

dizain

Dnes jsou v prodeji pece s různorodým designem. Pokud klasické černé a kovové nevyhovují vám, můžete vždy zvolit model odlišné barvy, vhodnější pro váš interiér. Nelíbí se vám tradiční high-tech? - bude v retro stylu sbírka technik. Výrobci se snaží předvídat přání zákazníků, což znamená, že čím dříve nebo později budete chtít, co najdou.

design 1

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 6