Liliam Fashion Week in London
  • 20 March 2015

  • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

  • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

  • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

  • Read More

Ako čistiť práčku: odporúčanie skúsených majstrov služieb

May 20
No comments yet

Voda vstupujúca do našich vodovodných potrubí nie je v žiadnom prípade ideálna. Je príliš tvrdý, cíti bielidlo a má iné nečistoty. Okrem toho neustále pracujeme na práčke rôznymi chemikáliami. A naša "Stiralka" reaguje na túto nespokojnú, naliehavo požadujúcu očistenie. Zvlášť to nemá chuť kôra sa objavila. Ak chcete zistiť, ako správne čistiť práčku - ponúkame vám, aby ste si prečítali odporúčania servisných špecialistov.

Ako môžem čistiť práčku na mierke

Príčiny znečistenia a ich možné dôsledky

Najprv sa ubezpečíme, že upratovanie je povinné a nevyhnutné opatrenie. A čo presne musí byť odstránené, nebude to biť vedieť. Poďme sa pozrieť dovnútra stroja, ktorý pracuje dostatočne dlho. S vysokou pravdepodobnosťou na povrchu plastových a kovových dielov uvidíme špinavý povlak. Môže to byť ťažké, pretože má štruktúru minerálnych látok, a preto má handru alebo ruky s ním alebo s ním, aby sa nekonzultoval.

Príčiny tohto problému môžu byť nasledovné:

Zlá voda

Voda prichádzajúca z vodného potrubia je tuhá alebo špinavá.

Zlý prášok

Prášok obsahuje príliš veľa chemických zložiek.

Rýchle umytie

Zariadenie neustále pracuje v režime "intenzívneho prania".

Je obzvlášť zlé, že veľa rohov, kde sa zhromažďuje nečistota, je ťažké pristupovať. Pokúste sa ich vyčistiť - ruka sa tam nedostane a poklepanie na niečo ostré je príliš nebezpečné. Takže blato sa stáva silnejším a väčším a potom sa stroj nestane a nerozbije sa. Oprava stojí dosť peňazí. Tak prečo priniesť do takých extrémov - je lepšie sa vopred opýtať, ako čistiť bubon práčky, jeho nádrž a desať. Ak chcete podniknúť kroky, môžete výrazne predĺžiť životnosť zariadenia.

Prečo sa zvyšuje stupnica?

Keď je voda príliš tvrdá, je plná vápnika a horčíka. Pri zahrievaní sa premieňajú na oxid uhličitý a tuhá zrazenina, ktorá spolu so špinavými časticami (napríklad kúskami hrdze) zostáva na desiatke práčky a nádrži. Pri pokrytí kôry z kovového kameňa horúce kovové teleso vedie k horšiemu teplu. Výsledok: voda sa ohrieva dlhšie, je potrebná väčšia elektrina. A bahno z vody tiež robí svoju "čiernu hmotu" - upcháva vstupný ventil, ktorého detaily sa predčasne opotrebujú.

Je dôležité, aby sa: Maximálny počet nečistôt a nečistôt preniká do zariadenia po oprave alebo vypnutí vody.

Zistite, či je spodná časť odpadu, môžete to urobiť sami. Zvyčajne je vyhrievací prvok umiestnený tesne pod bubnom alebo je mierne posunutý od stredu k jednej strane. Keď baterku nasmerujete, nasmerujte lúč na otvory v bubne a pokúste sa vykurovací článok vyformovať. Zároveň jemne potriasajte bubon tak, aby bolo osvetlenie rovnomerné. Často to nie je možné urobiť hneď - musíte trochu experimentovať s rýchlosťou hojdania.

Tan so slanými nánosmi

TEN práčka s obrovskými soľnými nánosmi.

Spôsoby boja a prevencie stupnice na práčke

Používame "chémiu" - bojujeme s už objavenou špinou

Po prvé, hovoríme o tom, ako vyčistiť práčku so stupnicou so špeciálnou nápravou. Nazýva sa to "antinakipín". Vo svojom zložení je kyselina rozpúšťajúca kôru usadenín. Keď spíte v aute, musíte zahrnúť špeciálny režim - "prádlo bez bielizne". Výsledok vás neustále čaká - chemická reakcia, ktorá nastane pri zahrievaní, uvoľňuje prvky zariadenia z váhy. Lacné a nahnevané.

Bohužiaľ, v tejto metóde existujú "úskalia". Ak sa naleje čistiaci prášok, je možné poškodiť prvky pračky z gumy (jednoducho "točí"). A dýchanie odparovania kyseliny nie je veľmi užitočné. Ale použitie tohto nástroja je čo najjednoduchšie, a to stojí cent. Mimochodom: nezamieňajte ho so špeciálnymi zmäkčovačmi, ktoré sa pri umývaní bielizne dostanú do vody. Nebudú uvoľnené zo škálovania.

Ako čistiť práčku s kyselinou citrónovou z váhy

Ak vymažete veľmi často, postupujte raz za štvrťrok. Zriedkavším používaním zariadenia je čistenie postačujúce raz za šesť mesiacov. Vyberieme režim prania "bez bielizne", nastavíme teplotu od 60 do 90 stupňov a potom pridáme kyselinu citrónovú (50 - 100 gramov) do miesta, kde prášok pracieho prášku zvyčajne vypadne. Ukazuje sa to kvalitatívne a lacno a súčasne je možné likvidovať vedľajšie zápachy (ak sú samozrejme). Takáto prevencia nespôsobí žiadne škody na detailoch práčky - bola opakovane skontrolovaná.

Stroj vyčistite bielym octom

Ako hovoria odborníci, je to čistenie práčky s ocotom, ktorý poskytuje najlepší účinok. Povieme vám, ako to urobiť:

  • Do stroja nalejte 2 šálky octu (bežný stôl). Pridávame horúcu vodu, umyjeme bez bielizne (a bez prášku) na najdlhší cyklus.
  • Po 5 minútach zastavte program na hodinu. Je potrebné, aby čistiaci roztok prenikol do všetkých častí nádrže.
  • Po uplynutí jednej hodiny pokračujeme v umývacom programe, a to až do konca.
  • Ak chcete opláchnuť zvyšky čistiaceho roztoku, musíte zaplniť vodu spustením programu na umývanie krátkych cyklov.
  • Utierka navlhčená slabým roztokom octu otvára dvierka stroja zvnútra. Zvlášť dobre pracujeme na pečati.

Používame "fyziku" - zabraňujeme tvorbe rozsahu

Tu sa zbavíme dôvodu vopred pomocou rôznych magnetických zmäkčovačov vody. Môžu stáť buď priamo na plniacej hadici stroja, alebo pri vstupe potrubia do bytu. Oni sa nazývajú filtre-zmäkčovadlá (alebo vodné konvertory).

Zmäkčovač vody magnetického typu čistí horčík a vápnik. Tieto soli neexistujú - nie je problém. Ani na povrchu nádrže, ani na vykurovacom prvku sa perfektne neobjaví spodina. Ak to podrobnejšie povedať, silné magnety rozdelia vápenaté usadeniny (kalcit) na ióny. Výsledkom tohto rozdelenia namiesto kalcitu je aragonit, ktorý nevytvára žiadne ložiská. Preto tým, že prechádzame "magnetickou" vodou cez nádrž stroja, dostaneme čisté povrchy nádrže aj nádrže.

Nevýhody tejto metódy spočívajú v tom, že nie je dostupná pre každého. Zmäkčovač stojí asi 30 dolárov - je to oveľa drahšie ako vak "proti fajčeniu". Ale je to veľmi výhodné použitie a filter je rádovo 50 rokov. Akonáhle ste strávili, môžete žiť v ďateline, už sa nevedia, ako čistiť pranie práčky od spodiny.

Okrem magnetických filtrov sú ešte stále filtre na mechanické čistenie (sedimentové filtre). Čistí vodu z kúskov hrdze a piesku. To vám umožňuje zabrániť upchatiu potrubia a šetrenie spotrebičov pred poškodením. Mimochodom, a inštalačné zariadenia v prítomnosti takýchto filtrov slúžiť dlhšie.

Prevencia tvorby stupnice technologickým spôsobom

Táto metóda je založená na nasledujúcom: čím viac horúcej vody sa zariadenie vymaže, tým väčšia je váha na jej prvkoch. Výrobcovia moderných SM zohľadňujú túto skutočnosť a vybavujú svoje výrobky novými programami na pranie. V takom prípade sa voda ohrieva len na 40 alebo 50 stupňov a špina sa dokonale umyje. Touto metódou sa podarilo "zabiť dvoch vtákov s jedným kameňom" - nielen z hľadiska rozsahu, ale aj šetriť elektrickú energiu.

Desať môže trvať dlho, alebo sa môže rýchlo rozpadnúť. Dôvodom to nie je nevyhnutne manželstvo - veľa závisí od plánu prania a zaťaženia. Ak často umyte opotrebované bielizeň, potom jej vyschnuté častice spôsobia vznik váhy. A napriek tomu veľmi škodlivé falošné prášky na umývanie - pomocou týchto nástrojov, nie len teng, ale celý stroj môže byť zakázaný.

Preto tí, ktorí chcú žiť ekonomicky, bez toho, aby odhodili prebytočné peniaze za elektrickú energiu alebo opravu práčky, stojí za to pozrieť sa na zmäkčovač filtra alebo na "antiknapín". Nezabudnite na mechanický filter, ktorý odstraňuje čiastočky nečistôt. Pri umývaní by ste si mali vybrať tie režimy, v ktorých sa voda ohrieva menej.

A teraz stojí za to zistiť, aké rady na túto tému môžu poskytnúť odborníci - zamestnanci v centrách služieb práčky. Oni sú možno najlepšie vie, ako čistiť práčku z nečistôt. Koniec koncov, s podobným problémom, sprievodca narazí denne. Preto sme položili niekoľko otázok, jeden z zamestnancov servisných stredísk, odpovede, na ktoré sa môžete dostať nižšie.

Čarovná akcia Calgon je pravdivá alebo falošná?

Dnes dokonca tri roky staré známe reklamu, kde práčka chápe horký osud, a to všetko preto, že zázračné antiperspirant nebol včas využitý. Stovky a tisíce žien v domácnosti, ktoré si nepotrebujú takúto obľúbenú "Stiralku", pretekali po tom, ako v obchode sledovali televíziu a verili inzerát. Stále - automatické stroje nemôžu byť nazývané lacné zariadenia, a ich pripojenie stojí veľa peňazí.

Ale Calgon nie je v žiadnom prípade šetriacim všelidom - je to obyčajné zmäkčovač vody, nič viac. Jeho zloženie je nasledovné: soda plus trifosfát sodný (soľ kyseliny tripolyfosforečnej Na5P3O10). Stojí za to, že balenie trochu viac ako pol kilogram viac ako 3 doláre, čo je 3 krát drahšie ako náklady na komponenty. Mimochodom, je celkom možné vziať tieto komponenty a vyrobiť zmes sami. Nebude to horšie, ale oveľa lacnejšie. Avšak, neponáhľajte to urobiť, rovnako ako získať hotové Kalgon.

Ukazuje sa, že toto zmäkčovadlo vôbec nepredstavuje spoľahlivú ochranu opaľovania - naopak to len zhoršuje. Pri konštantnom používaní výrobku sa povrch rúrkového elektrického ohrievača stáva pevným a pripomína cementovaný. Tam, kde je hniloba horčíka a vápnika - táto vrstva je oveľa ťažšia a silnejšia. Výsledkom je, že opálenie rýchlo vyhorela.

Mimochodom, v moderných práškoch na umývanie moderných výrobcov určite pridať zmäkčovač a ďalšie látky, ktoré sa starajú o stroj. A o nástroji, ktorý skúsení majitelia služieb Calgon odporúčajú zabudnúť. A ak nechcete, aby sa vaše auto predčasne opotrebovalo, potom neposlúchajte muža z reklamy. Mimochodom, je oveľa lacnejšie vykonať profylaxiu proti rozsahu.

Ako čistiť filter práčky a či je to potrebné?

Aby nedošlo k žiadnym poruchám, malo by sa to robiť pravidelne. Rovnako ako hadice, filter vyžaduje starostlivé zaobchádzanie. Zasorov nemôže byť povolený - to skončí zle.

Pred prácou musíte položiť handričku pod stroj, aby ste na podlahu nemuseli zbierať špinavú vodu. Stále musí byť niekoľko nádrží, kde musíte vypustiť vodu z odtokovej hadice (nachádza sa za panelom, ktorý uzatvára filter). Za týmto účelom spustite hadicu na spodnú časť umývadla. Filter je umiestnený v špeciálnom poklese v spodnej časti práčky.

Otvorte poklop
Otvoríme poklop.

Odskrutkujte filter
Samotný filter sa odstráni až po úplnom prúde vody z hadice. Odstráni sa otáčaním proti smeru hodinových ručičiek.

Vypustenie vody
Po odskrutkovaní filtra ho okamžite nezískame, ale držte ho mierne a nechajte zvyšok vody odtekať na handričku.

dostato-filter
Po kontrole jej obežného kolesa odstránime z neho všetky nečistoty vrátane chumáčov a vlasov. Potom vložte filter na miesto.

osnovanie
Samotná základňa, do ktorej je vložený filter, musí byť tiež vyčistená.

Ako vidíte, nie sú žiadne zvláštne tajomstvá, ako čistiť filter práčky.

Užitočné tipy na čistenie a zabránenie práčkam

Tip # 1.

Čistota práčky je zárukou, že bude "dlho" žiť. Nemôžete ponechať bielizeň dlhú dobu v nádrži - vlhké teplo je príliš rád huby a plesne. Z nich a zápach je nepríjemné, a stroj funguje horšie. Takže si prajete vypláchnutú bielizeň ihneď vypláchnuť alebo posunúť do umývadla.

Spodná bielizeň v nádrži

Vetracie zariadenie

Tip # 2.

Nezabudnite vetrať "styralka" - takže sa z nej rýchlo odparí všetka prebytočná vlhkosť. Mokré škvrny na vnútorných stenách utrite suchou handričkou.

Tip # 3.

Stroj vyčistite aspoň raz za 6 mesiacov. Častejšia profylaxia však neublíži - každé 2 mesiace. Spôsob čistenia je jeden z vyššie uvedených, to znamená, môže to byť kyselina citrónová, ocot alebo antinakipín.

Čistenie práčky

filter

Tip # 4.

Každý CM má filter pod ním, ktorý sa po umytí znečistí. Musí sa čistiť pravidelne.

Tip # 5.

Stupnica kryštalizuje, keď sa voda zahreje na 75 stupňov. Ak ohrejete vodu až na 70 stupňov, zásobník a desať zostanú čisté. Zvoľte teda vhodné programy.

desať

Video: V práčke odstránime špinu

Your email address will not be published. Required fields are marked *

65 − = 56