Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Čím lepšie je šitie dreveného domu zvonka – výber a aplikácia materiálov

May 20
No comments yet

Spravidla je otázka, ako šiť drevený dom z vonkajšej strany je stále vo fáze návrhu. Rieši sa na základe analýzy klimatických podmienok v konštrukčnej zóne a úvah o dizajnovom charaktere. Je to kombinácia ochranných vlastností a estetiky, ktoré musia byť v centre výberu exteriérovej výzdoby. Potom z niekoľkých možností, zvyčajne sú 2 - 3, je najvhodnejší pre finančné parametre a technické možnosti.

Môžete si šiť drevený dom vonku

Určenie pokovovania dreveného domu a pravidlá pre výber materiálu

Drevený dom je jedným z najpohodlnejších a najmodernejších technológií v stavebníctve. Ale drevo je materiál s relatívne krátkym trvaním, ak nie je chránený pred vonkajšími vplyvmi. Absorbuje vlhkosť celkom aktívne z atmosféry a pri priamom vystavení dažďu alebo snehu je náchylná k jej hromadeniu. V dôsledku vystavenia pôsobeniu vody, ultrafialového žiarenia a kyslíka strom stmavne, stráca hustotu, začína sa rozkladať a rozkladať.

Pri nadmernom množstve vlhkosti sa v stromu vyskytujú spóry plesní, húb, machov, ktoré majú negatívny vplyv. Aj strom je vystavený hmyzu, hlodavcom a iným škodcom.

Ochrana dreva materiál sa spracoval s rôznymi chemickými látkami - impregnácia, škvrny, farieb, lakov a iných náterových hmôt fasádne steny - obloženie, obklady, štuk. Druhá možnosť nevylučuje použitie chemickej ochrany (v mnohých prípadoch, ktoré poskytuje) a je zameraný viac na posilnenie výkonnosti tepelných a vlagootpornyh drevených domov a zlepšovanie stavebných estetiku.

Hlavné úlohy pokovovania sú:

 • ochrana stien pred vonkajšími vplyvmi;
 • vytvorenie bariéry pre tepelné straty;
 • dekorácie domu.

Pri výbere verzie kože existujú určité pravidlá týkajúce sa fyzikálnych vlastností pokožky, jej nákladov, spracovateľnosti a starostlivosti o jej pokožku.

Po prvé, musíte zvážiť takúto vlastnosť ako paropriepustnosť. Drevené steny "dýchajú" - sú schopné akumulovať vlhkosť z atmosféry alebo interiéru domu a dať ho preč, keď sa zmenia vonkajšie podmienky. Je nemožné, aby vonkajšie obloženie bolo úplne hermetické - malo by zabezpečiť voľnú výmenu plynu s vonkajším prostredím, to znamená, že je paropriepustné. V tomto prípade by mala byť paropriepustnosť pokožky väčšia ako priepustnosť steny. Tým sa odstráni prebytočná vlhkosť vonku a nie vnútri domu.

Nedodržanie tohto pravidla, bude vlhkosť hromadí na rozhraní dvoch materiálov a pre vytvorenie vlhké zóny - mimoriadne priaznivé podmienky pre rozvoj hniloby, plesne a iné nepríjemné javy na drevo. Pri nízkych teplotách sa voda, ak je dostatočne nahromadená, zamrzne a zmení sa na ľad, čo pri rozširovaní môže zničiť obloženie.

Ak je dom opláštený parotesným materiálom, je potrebné nainštalovať vetranú fasádu. Podstata konštrukcie spočíva v tom, že vonkajšia parotesná alebo relatívne pre paropriepustná vrstva je vzdialená 60-150 mm od povrchu steny. V dolnej a hornej časti pokožky zostávajú otvory, cez ktoré dochádza k prirodzenej cirkulácii vzduchu a prebytočná vlhkosť sa odstraňuje konvekčnými prúdmi.

Vetraná fasáda
Zariadenie ventilovanej fasády.

Niektoré problémy s inštaláciou vonkajšej kože môžu viesť k myšlienke - potrebujete ju vôbec? Z dobrého dôvodu môžete odpovedať pozitívne. Nie je to len potrebné, ale nevyhnutné. Dokonca aj vtedy, keď sa vám páči pohľad na zrubový dom alebo na rovný nosník, skôr či neskôr bude dom musieť byť šitý.

Tento strom musí byť nutne ošetrený ochranným vybavením s určitou periodicitou. Znamená to značné náklady, ktoré zvyšujú prevádzkové náklady. Ak vyberiete ten správny materiál a skončíte, prevádzkové náklady na ročnom základe budú výrazne nižšie.

Materiály z prírodného dreva používané na vonkajšie obklady dreveného domu

Pri výbere lepšie šiť drevený dom z vonkajšej strany, nevyhnutne zorné pole zahŕňa materiály z prírodného dreva:

 • obloženie stien;
 • dom bloku;
 • napodobňovanie dreva;
 • Planck.

Všetky majú zrejmé výhody ako prírodný materiál, ale majú rovnaké nevýhody ako každý drevený výrobok. To vedie k tomu, že okrem nákladov na nákup materiálu musíte vynaložiť isté náklady na dokončenie antiseptických látok a náterových lakov a náterov.

lisované

Najlacnejším a najprogresívnejším typom pokovovania z prírodného dreva sú koľajnice s profilovými stranami, ktoré tvoria drážku / hrebeňové spojenie. Počas inštalácie je doska pevne a pevne spojená a vytvára prakticky monolitický povrch.

Na dokončenie sa používa výhradne suchá podšívka, vlhkosť nie je vyššia ako 10 - 15%. Ak použijete nedostatočne vysušené obloženie, nevyhnutelne sa zmršťuje a štrbiny sa objavia pozdĺž línií párenia.

Existuje niekoľko štandardov obloženia, priemerná veľkosť je nasledovná:

 • hrúbka - 12 - 40 mm;
 • šírka - 76 - 200 mm;
 • dĺžka čapu - 4 - 5 mm;
 • dĺžka - 2 - 6 m.

Podšívka je inštalovaná vo vodorovnej polohe, začínajúca od spodnej strany, s hrotom nahor. Ak ho nastavíte do drážky, potom voda, ktorá stúpa po stene, vstúpi do zámku a nakoniec ju zničí a samotnú podšívku. Správnou inštaláciou a správnou starostlivosťou obloženie obloženia bude trvať 10 - 15 rokov a ak je nasýtené modernými antiseptikmi, potom dlhšie.

Navyše, toto pokovovanie - lacná a ľahká inštalácia. Každá osoba, ktorá je schopná držať kladivo a používať stavbu budovy, môže vysporiadať s inštaláciou.

Dom je dokončený podšívkou

Simulácia panela

Je to rovnaký prefabrikovaný povrch ako podšívka, ale trochu iný vzhľad. Inštaluje sa aj horizontálne, iba viditeľné kĺby sú prakticky neviditeľné. Po dokončení inštalácie vyzerá ako stena, zložená z profilovaného lúča. Vyrába sa zo smreku, borovice, cédra alebo smrekovca, vzhľadom na živicu týchto hornín je celkom trvanlivý.

Materiál sa vyrába vo forme dosiek 2-4 m dlhej, s hrúbkou 20-35 mm a šírky 105-175 mm. Môžete si kúpiť jednu dosku, vyrezanú z jedného kmeňa alebo šitú, lepené pod tlakom z užších lamiel. Pokiaľ ide o výkon, obe sú približne rovnaké.

Simulácia panela

Klady a zápory sú podobné karuselu. Napodobňovanie baru vyzerá len vzhľad - materiál je modernejší a ozdobný.

Dom je dokončený s imitáciou baru

Blok dom

Výborný dokončovací materiál, vyrobený vo forme dosiek s vonkajšou polovičnou stranou. V zmontovanom stave vytvára materiál vzhľad kabíny. Veľmi dekoratívne, odolné a v inštalácii nie je ťažšie ako podšívka. V porovnaní s podšívkou a imitáciou lúča je blok domu odolnejší, lepšie udržuje teplo a je oveľa odolnejší.

Na výrobu lamiel používa ihličnaté drevo, vo väčšine prípadov borovica a smrek. Impregnácia rôznymi škvrnami, azurami a poternými materiálmi umožňuje ukázať vzhľad všetkých cenných druhov dreva. Pri maľovaní s olejovými alebo alkydovými farbami zmizne väčšina efektu z používania bloku (v prípade simulovaného panela sa to nestane).

Blok dom

Dom bloku sa vyznačuje aj dobrými tepelnými vlastnosťami. V porovnaní s predchádzajúcimi materiálmi to lepšie udržuje teplo v dome a horšie necháva chlad. Náklady na obloženie s týmto materiálom sú však vyššie.

Fasáda domu ukončená blokom

Planken

Relatívne nový materiál v našich zemepisných šírkach. Je to fasádna doska so skosenými alebo zaoblenými stranami. Je vyrobený z borovicového, smrekového alebo drevopolymérového materiálu. Šírka dosky je v rozmedzí 70 - 140 mm v hrúbke 15 - 20 mm, uhol skosenia čelných plôch je 45 - 700. Montované na špeciálnych upevňovacích prvkoch v hrotovitosti alebo prekrytí.

planken 1m

planken 2m

Veľmi vhodné pre montáž ventilačných fasád. Spravidla sa predáva v ošetrených retardantmi horenia a antiseptickými látkami, preto je odolný proti biologickým škodcom a je bezpečný v ohni.

Fasáda domu je ukončená planken

Vo väčšine prípadov kvalitné planken impregnované ekologicky šetrné prostriedky, ale pri nákupe, nebude zbytočné kontrolovať certifikát. Lacné materiály môžu byť ošetrené toxickými činidlami.

Planken

Obvodové plášte pre vonkajšie obklady dreveného domu

Materiál špeciálne vytvorený na dokončenie fasád. Vyrába sa vo forme lamiel špeciálnym profilom ( "rybia kosť" alebo "loď"), sa zámky na dlhej strane a zvláštne otvory pre upevňovacie prvky Gvozdev. Lamely sú navzájom spojené špeciálnymi zámkami a vytvárajú hustú vrstvu.

Obvodový plášť je vyrobený z rôznych materiálov:

 • polyméry;
 • kov;
 • cementové holiace materiály.

Šírka pásov sa pohybuje v rozmedzí od 10 do 30 cm a dĺžka. 2 - 6 m sú drevené obkladové materiály, vlečka inštalovaný v horizontálnej polohe s umiestnenia profilu dažďová voda iste prúdiaca dolu, bez toho aby sa vnútorné steny.

Rôzne farebné riešenia a jednoduchá inštalácia určujú výnimočnú popularitu obkladov na obkladoch rôznych typov budov - od bytových domov po priemyselné, komerčné a verejné. Okrem samotných laťov sa vyrába široká škála profilových častí - vnútorné a vonkajšie rohy, rímsy, spojovacie tyče atď.

Vonkajšia štruktúra vlečky, bez ohľadu na výrobný materiál, zvyčajne napodobňuje prirodzený vzor dreva. Lamely sú potiahnuté polymérovým povlakom alebo odolným voči poveternostným vplyvom, ktoré majú vysokú pevnosť - poškriabaniu obloženia náhodou je dosť ťažké. Všetky materiály používané na výrobu väzieb majú vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom a prakticky nie sú ovplyvnené vlhkosťou. Životnosť vlečky je niekoľko desiatok rokov.

V porovnaní s dreveným obalom má obkladová stena výhodu, že nevyžaduje údržbu. Z času na čas je jednoduché ju umývať čistou vodou alebo akýmkoľvek domácim detergentom bez abrazívnych prísad. Vzhľadom na to, aký materiál na šitie dreveného domu zvonku, musí byť táto pozornosť venovaná pozornosť. Laky a farby sa nevyžadujú. Po zaplatení za materiál a inštaláciu môžete 15-20 rokov pokojne vystihnúť vzhľad a stav fasád.

Vinylové siding

Vinylová vlečka je ľahká a nevyžaduje silné nosné rámy. Môže byť inštalovaný na ľubovoľnom ráme alebo panelovom dome - stačí pripevniť kostru schránky na stenách.

Fasáda domu je ukončená vinylovým vlekom

Keďže tento materiál nie je schopný preniknúť parou, musí byť inštalovaný iba na vetranej fasáde.

Vinylové siding

Kovové obklady

Obvodové plášte z pozinkovanej ocele sa rozšírili až v posledných rokoch. Profilové blokovanie pásu o šírke 120 - 550 mm, potiahnuté vrstvou práškové farby a ochrany plastu a nie je horší ako v pevnosti a trvanlivosti strešné odbornej podlahy.

Kovový obklad na drevo

Životnosť tohto náteru presahuje 50 rokov. Kovový kryt je inštalovaný len na ventilačných fasádach.

Kovové obklady

Cementové vlečky

Okrem toho sa nedávno rozšírila cementová väzba. Je to drevovláknitá doska zmiešaná s cementovou maltou a stlačená do profilových panelov. Výroba sa uskutočňuje pri vysokej teplote, pri ktorej dochádza k sintrovaniu cementu a získavanie niektorých vlastností keramiky.

Fibro-cementové obklady

Takáto väzba je mimoriadne trvanlivá, ale má vysokú hmotnosť a vyžaduje silný rám. Panely sa vyrábajú vo forme základných výrobkov s rôznou povrchovou textúrou. Sú určené na maľovanie špeciálnymi farbami.

Fibro-cementové obklady

Iné spôsoby dokončenia fasády dreveného domu

Existujú niektoré materiály, ktoré sa tak často nepoužívajú na pokovovanie stien dreveného domu, ale stále je potrebné ich považovať za obkladový materiál. Najprv sa týka materiálov, ako sú profilované fólie a obkladové tehly.

Lícové tehly

Tehlová fasáda dreveného domu je teraz veľmi zriedkavá. Má však právo na život, vďaka mimoriadne vysokej sile, mrazuvzdornosti a dekoratívnosti. Ale pri inštalácii tehlovej fasády, je nutné, aby dom stojí na betónovom základe - hmotnosť steny dokonca polovica tehla je docela pôsobivé.

Inštalácia tehlovej fasády sa vykonáva až po úplnom zmrštení dreveného domu, inak je nevyhnutné poškodenie. Ventilačná medzera najmenej 5 cm medzi povrchovou úpravou a stenou je absolútne nevyhnutná. Atraktivitou tehlovej fasády je tiež to, že vôbec nevyžaduje starostlivosť. Prirodzený vzhľad pretrváva mnoho desaťročí.

Dom je postavený z tehál

trapézový plech

Okrem špeciálnych fasádnych materiálov môžu byť steny dreveného domu šité obyčajne profilovaným plechom. Profilovaný plech je vyrobený z pozinkovanej ocele potiahnutej ochranným povlakom z polyméru. Zvyčajne sa tento materiál používa na dokončenie technických konštrukcií. Ale vďaka širokej škále dizajnových riešení, doteraz, vlnitá doska napodobňujúca drevo, kameň alebo tehly. Preto sa dá s plným úspechom využiť na zdobenie stien alebo oddelených častí fasády obytných budov. Zásluh tohto materiálu môže byť napísaný: absolútna odolnosť voči negatívnym faktorom vonkajšieho prostredia, nie náročné na dodatočnú ochranu a údržbu, nehorľavosť.

Hlavnou nevýhodou materiálu je jeho schopnosť vynechať paru. Preto je možné ho použiť len na obloženie vetraných fasád. Navyše, keď je vystavený silnému mechanickému namáhaniu materiálu, môže sa to pretaviť. Zároveň je prakticky nemožné priniesť materiál do pôvodného sudého stavu.

Profilované fólie pre fasádu domu

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 6 =