Endow nedir ve onun aygıtı nedir

Bugün, mütevazi iki yamaçla her zamanki çatıdan kimse şaşırmaz. Birçok geliştirici daha yaratıcı bir şey istiyor ve karmaşık bir çatıya sahip evlerin projelerini seçiyorlar. Eh, örneğin, çadır veya kalça - ikisi de çok güzel görünüyorlar. Bununla birlikte, çatının karmaşık şekli ek elemanlar gerektirir. Bugün vadinin adını Bunlardan yaklaşık bir, anlatmak - bu sadece evin çatısına yapımını anlamaya başlıyoruz birçok ilgi ne.

Endow nedir ve onun aygıtı nedir

Endowa ve amacı nedir?

Böylece vadi, kırığın bulunduğu yerde karmaşık bir çatının iki düzlemi arasında bir bağlantı elemanıdır. Ancak, sırtın aksine, çatı kaplamalarının birbiriyle birleştirildiği ve negatif bir açı oluşturduğu söylenir.

Endova yan görünüm

Kıçların amacı basittir: suya ve çeşitli kalıntıların çatı altına düşmesine izin vermeyin.

Aslında, bir çeşit çukur olarak hizmet ederler, bütün bunları çatıdan çıkarmaya yardımcı olurlar. Çatının konfigürasyonu ne kadar karmaşık olursa, o kadar çok eklem bulunur. Buna göre, bu koruyucu çukurların da daha fazlasına ihtiyacı olacaktır.

Bu elemanların montajını gerektiren çatılar çok çeşitli olabilir. Genellikle ravinler çapraz şekilli çatıların yanı sıra "G" veya "T" harfleri üzerine yerleştirilir. En popüler T şeklindeki çatıdır. Tavan ya da işitsel pencerelerin projeksiyon pencerelerinde bulunan çatının kıvrımlarını unutmayın. Bu arada, çatı yapısının karmaşıklığını arttırmanın işin maliyeti üzerinde önemli bir etkisi olacağını lütfen unutmayın. Gelecekte de karmaşık bir çatıya hizmet etmek çok ucuz olmayacaktır.

Hiçbir şeyi kaçırmamak için tüm çatı bağlantılarını gösteren ayrıntılı bir plan hazırlamak tavsiye edilir. Bu plan daha sonra ayrı dikdörtgen ve kare parçalara ayrılır. En büyük dikdörtgen evin kendisidir ve uzantılar küçük kareler ve dikdörtgenlerle gösterilir. Yolları belirleyerek evin çatısının köşelerini eklerin çatılarının köşelerine bağlayın. Gelecekteki çukurlarımızın yerleri önceden belirlenir.

Önemli: Vadi cihazını yanlış yorumluyorsanız, bunun için çok para ödeyebilirsiniz. Ve sonuç sadece tavandan su akışı değil, çökmüş çatıda bile olabilir. Bu, kar çatıdan çıkarılmayacaksa ve büyük miktarlarda biriktirilecekse, bu mümkündür. Bu nedenle, hem rüzgar yüklerini hem de tortul yükleri hesaba katacak uzmanlarla danışmaya değer. Herkes iki kez ödediği o cimri hakkında söylediklerini hatırlar.

Farklı sınıf tipleri nasıl düzenlenir?

İki tür sınıf vardır - alt ve üst. Alt olan, güvenilirlik ve sıkılık sağlamalı ve üstteki, genel olarak bir dekoratif işlev gerçekleştirmelidir. Bu nedenle, alt uç, çatının altındaki alanı sudan koruyan güçlü bir galvanizli çelik şeritten yapılmıştır. Bu geniş falshendovy kenarları (buna nasıl denir) su dökmeyecek şekilde bükülür. Ve alt kenarı, kornişin üstünde bulunur.

Alt bağış
Tahta alt vadisi.

Peki, dibi 15 veya 20 santimetre kadar çıkıntı yapan üst çubuk, kavşağı güzelce kaplayacak şekilde tasarlanmıştır. Güçlü olmak zorunda değildir ve genellikle çatı malzemesinden yapılır ve çatı örtüsü tamamen serildikten sonra monte edilir.

Üst bağış
Tahta üst vadi.

Vaat etmek sarkmaz, altında bir antiseptik ile tedavi edilen kenarlı levhalar sürekli bir sandık koydu. Bu, ağır yüklere (örneğin, rüzgârla oluşan kar yığını şeklinde) dayanmaya yardımcı olur. Bazı durumlarda, çıtalar su yalıtımı ile kaplıdır.

Vadinin düzenlenmesi
Cihaz vadi.

Fon tarafından kapsanan çatı düzlemlerinin derzleri üç farklı şekilde dokunabilir veya bağlanabilir. Buna göre, kurulum yöntemiyle elde edilenler açık, kapalı veya bükülmüş olabilir (mafsallı).

# 1. Açık açık en basit çözümdür. Ancak sadece çatılarda, çok dik olmayan eğimlerden farklı olarak kullanmak mümkündür. Bu montaj yöntemi ile, çatı derzlerinde oluğumuzun bulunduğu bir boşluk vardır. 30 santimetre vidalı bir çatı vidası ile sabitlenmiştir. Aşağı vadinin kurulumu aşağıdan yukarıya doğru başlar. Alt kısımdaki güvenilirlik için su yalıtımı uygulanır. Sonunda, dekoratif üst toprak (tek tek parçaların 10 cm çakışma ile alttan üste) monte edilir.

# 2. Endo kapalı, çatı düzlemleri arasındaki açıların keskin olduğu çatılarda kullanılır. Bu durumda çatı malzemesinin derzleri, birbirine geçerek vadi boyunca geçmektedir.

# 3. Deresi tam kapalı çatı bükülmüş, fakat bitişik düzlemler üzerinde çatı tabakaların tek tek sıraları, birbirine bağlıdır.

Vadi tipinin seçimi hem eğim açısına hem de kullanılan çatı malzemesine bağlıdır.

Her üç tür trendin eksiklikleri ve avantajları hakkında

Açık vadide:

  • Çatıda basit ve çok hızlı su ve kar akışı;
  • Kurulum biraz zaman alır;

ancak:

  • Açık oluğun ortaya çıkması, kapalı veya eklemli bir türün elemanlarınınki kadar kesin değildir.

Kapalı veya iç içe geçmiş bir vadide:

  • Çok çekici bir görünüm.

ancak:

  • Yükleme, açık yöntemden daha uzun sürer.

Bu yüzden vadinin çatısının ne olduğunu inceledik. Gördüğünüz gibi, sadece kurnaz bir adı vardır ve herkes bilmez, ama özü çok basittir. Ve çatının bu önemli unsuru olmadan yapamazsınız, aksi takdirde çatı çok kısa sürede akacaktır.

Video: Eklenti Cihazı

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map