Kaip pasirinkti tinkamą dulkių siurblį – žingsnis po žingsnio instrukcija

Be dulkių siurblio šiandien negalima padaryti - šis pirkimas klasifikuojamas kaip prioritetas. Tačiau, atėję į parduotuvę, daugelis žmonių yra nustebinti, kad yra daug modelių, turinčių skirtingų savybių ir funkcijų. Šiame straipsnyje mes parodysime, kaip pasirinkti jums reikalingą dulkių siurblį ir kokius parametrus turėtumėte skirti ypatingam dėmesį.

Kaip pasirinkti tinkamą dulkių siurblį - puikus nurodymas

Mes pasirenkame valymo būdą, kurį palaiko dulkių siurblys ir naudojamas dulkių surinktuvas

Pirmiausia turite nuspręsti, kokio tipo valymas jums reikalingas - tradicinis sausas arba šlapias, naudojant dulkių siurblį galite plauti grindų dangą. Pastaruoju atveju jis vadinamas "plovimu". Savo ruožtu sauso valymo įrenginiai taip pat yra suskirstyti į kelias veisles. Pavyzdžiui, jie gali skirtis tuo, kaip surenka šiukšles - maiše, specialioje išimamoje talpykloje, o kai kuriuose modeliuose yra vandens filtrai (vandens filtras).

Dulkių siurbliai, sausas valymas

1.Modeliai su dulkių surinkimo maišeliais. Tokie įtaisai dažniausiai būna parduotuvėje. Jie nėra labai brangūs, jie yra gana patogūs naudoti. Ypač jie mėgsta vienkartinius popierinius maišelius, kuriuos galima nuimti ir išmesti šiukšlėmis be kvėpavimo dulkių. Krepšiai audinio gali būti naudojami pakartotinai, tačiau tai reikalauja, kad jie periodiškai pasisuktų.

Dulkių maišeliai
Ieškodami naujo dulkių siurblio, paprastai gauname vieną audinį ir kelis popierinius maišelius.

Kai vienkartiniai gaminiai iš popieriaus pasibaigs, reikės pirkti naujus - patogumui jums mokėti. Tai reiškia, kad ne tik turėsite dalintis su tam tikra suma (nors ir maža), bet ir paaukoti laisvą laiką ieškant maišų. Ir kartais, eidami į parduotuvę, negalite rasti tinkamo dydžio pardavimui. Tačiau tai taip pat įmanoma padaryti su audiniu, kuris tęsis metus, nereikalaujant pakeisti. Tačiau labai nemalonu įkvėpti dulkes, kai jis yra sukrėstas, ir tai netgi kenksminga tiems, kurie yra linkę į alergijas.

Dulkių siurblį su dulkių maišeliu valdo elektrinis variklis, kuris paleidžia ventiliatorių. Dėl to, įtaiso korpuso kameroje sukurta praskiestos atmosfera. Čia patenka dulkės, praeina iš dulkių siurblio šepetėlio per žarną ir siurbimo vamzdį į kameros įleidimo angą. Turėdami ten, oras kartu su šiukšliadėžėmis yra maišelių dulkių surinkėjas, po kurio šiukšlės nusėda maiše. Nešvarus oras praeina per filtrų sistemą, kur atsiranda pašalinių priemaišų. Iš įrenginio išleidimo į kambarį patenka išvalytas oras.

Dulkių siurblio veikimo principas su dulkių maišeliu
1. Oro įsiurbimas, čia yra purus oras su dulkėmis ir nuolaužomis; 2. maišelio laikiklis; 3. Vienkartinis arba pakartotinai naudojamas maišas, kuriame sumontuojama dauguma šiukšlių; 4. variklio filtras, apsaugo variklį nuo stipraus dulkių; 5. Variklis; 6. Smulkus filtras, įrašykite HEPA.

2.Modeliai be maišelių. Tokie dulkių siurbliai naudoja ciklono tipo sistemas. Pirmą kartą tokį prietaisą sukūrė britų inžinierius John Dyson. Savo darbo esmė yra tokia: ore, sumaišytoje su dulkėmis, jis pasirodo viduje specialiu kūgio formos rezervuaru. Ten oro masės judamos spiralės trajektorija, einant kelią nuo kūgio iki apačios pagrindo. Jie sukasi greičiau ir greičiau, o dulkių dalelės, ištrauktos iš centrifuginės jėgos, yra prispaudžiamos prie bako sienelių. Sustabdę, jie nieko nieko nepažeidžia ir nukrenta iki konteinerio apačios.

Konteinerio dulkių siurblio konstrukcija ir veikimo principas
1. gaunamas oro srautas su dulkėmis; 2. didelių šiukšlių dalelių išskaidymas; 3. Gerų dulkių dalelių filtravimas; 4. Oro filtravimas su HEPA filtru.

Šiandienos tokio tipo modeliai naudoja "dvigubo ciklono" principą, kurį taip pat išrado Dysonas. Didesnių dulkių dalelių atveju naudojamas išorinis ciklonas, kuriame oras juda spirale. Dauguma nuolaužų lieka atskyrimo plokštumoje, kuri eina į vidinį cikloną. Yra mažesnių dulkių dalelių šalinimas. Dėl skaidrų konteinerio sienų, galite žavėtis šiuo procesu, pastebėję, kaip dulkingai užsidegė sūkurys.

Konteinerio išleidimas
Po darbo, konteineris ištuštinamas, tiesiog išsklaidant šiukšles. Rekomenduojama skalauti konteinerį.

Daugelis žmonių, nuspręsdami, kaip pasirinkti namo dulkių siurblį, nustos veikti ant ciklono modelių. Iš tikrųjų jose, pripildant dulkių kolektoriaus jėgą absorbcija nesumažėja. Tai skiria juos nuo dulkių maišelių įrenginių. Įdėjus tokį maišą, dulkių siurblys dulkės pastebimai susilpnėja.

Tačiau ciklono metodas neturi trūkumų. Taigi, nuleidžiant konteinerį, asmuo neišvengiamai susiduria su dulkėmis. Be to, perdirbtas išgrynintas oras nėra tinkamai filtruojamas - apie 97 proc. Dulkių išlieka. Tačiau šiuolaikiniai HEPA filtrai, kurie naudojami papildomam oro valymui, sumažina antrąjį defektą iki nulio. Naudojant šį dulkių siurblį neturėtų būti leidžiama sunaikinti ciklono. Jis gali būti sunaikintas sumažinant oro srautą. Pavyzdžiui, tai gali atsitikti tuo metu, kai dulkių siurblio šepetėliui pritvirtinamas kilimas arba koks nors kitas objektas.

3.Modeliai su vandens filtru. Šiuose dulkių siurbliuose su vandeniu vanduo įpilamas į specialų filtrą. Valymo metu nešvarus oras eina per siurbimo vamzdį ir žarną. Oro tiekimo slėgis yra didelis, jis nedelsiant sumaišomas su vandeniu, susidaro burbulų masė. Šiuo atveju dideli dulkių daleliai greitai nuskęsti, o mažieji "slėpti" oro burbuliukuose. Jei norite juos pašalinti, taikykite papildomus filtrus.

Įrenginys ir dulkių siurblio veikimo principas su vandens filtru
1. Pagrindinis filtravimas vyksta vandens vonioje; 2. Tarpinis filtras - išmeta geras dulkių daleles, kurios išbėgo iš vandens; 3. HEPA filtras, gaudantis mažiausias daleles.

Tokie įtaisai yra geri, nes jie turi nuolatinę įsiurbimo jėgą. Taip, ir ištuštinti dulkių maišelį yra lengva - tiesiog reikia pašalinti vandens filtrą ir supilti užterštą skysčio į kanalizaciją. O modeliai su vandens filtrais padeda sukurti patogų mikroklimatą. Po filtravimo jie suteikia švarų, šviežią ir drėkinamą orą.

Aquafilter
Tačiau turime prisiminti, kad tokio dulkių siurblio konteineris reikalauja ne tik išsiurbti, bet ir reguliariai (po kiekvieno valymo) plovimo. Bet kartais tai gali neturėti laiko ar troškimo.

Be to, prietaisui su vandens filtro reikia daugiau vietos nei įprasto dulkių siurblio, nes jo matmenys yra tvirtesni. Todėl prieš pirkdami pirmiausia turite galvoti, kur įrenginys bus saugomas. Ir perkant tokį dulkių siurblį kaip dovaną pagyvenusiems žmonėms, verta pasiteirauti, ar jam to reikia. Galbūt močiutė norėtų turėti klasikinį kompaktišką modelį su maišeliu, kurį jums nereikės kiekvieną kartą nuplauti.

Nepaisant visų techninių patobulinimų ir patobulinimų, naudojant dulkių siurblį su konteineriu ar vandens filtru, gali kilti keletas trūkumų, dėl kurių gali būti atsisakyta jį naudoti. Žinodami tai, protingi gamintojai gamina modelius, kuriuose galite naudoti konteinerį, vandens filtrą ir dulkių maišelį.

Dulkių siurbliai su šlapio valymo funkcija

Šie prietaisai gali būti valomi sausais būdais ir "šlapi". Pastaruoju atveju vanduo purškiamas ant grindų, o tada siurbamas dulkių siurblio viduje. Šis gebėjimas gali padėti, kai jums reikia greitai surinkti pečių iš grindų. Tai labai patogu valyti dulkių siurbliu kilimais, plytelėmis, mūra. Įstumdami specialų antgalį, jūs galite spindėti lango stiklus. Jei pasirinksite namų plovimo tipo dulkių siurblius, mes gausime geresnę valymo kokybę. Pakanka jį naudoti kartą per savaitę, pasiekti tą patį švarumą, kaip ir kasdien kitą dieną naudojant "sausą" dulkių siurblį.

Be įvairių paviršių plovimo šie prietaisai gali:

 • pašalinti didelius šiukšles (net šlapias);
 • sudrėkinti, išgryninti ir aromatizuoti orą;
 • išvalykite nešvarumus kubelyje ar kriaukle.

Dabar apie minusus. Modelių su skalbimo funkcija kaina yra du ar net tris kartus didesnė nei tų, kuriuos galima valyti tik sausu metodu. Be to, ne kiekvienas baldas patinka šlapiam valymui. Neleiskite tokio gydymo ir kilimų natūraliu nap ir kilniu parketu. Dėl trapios moters ar vaiko tokių dulkių siurblių bus sunku pašalinti - tai yra didelis ir sunkus. Po kiekvieno valymo įrenginys turi būti išardomas, nuplaunamas ir išdžiovinamas. Elektros suvartojimas yra gana didelis, taip pat ploviklio suvartojimas. Beje, valant kilimą, dauguma šios priemonės išlieka, paliekant dulkių siurblį.

Švaraus ir purvo vandens bakas
Kiekviename tokiajame įrenginyje yra du konteineriai: 1. švariam vandeniui su plovikliu ir 2. purvinu vandeniu.

Iš pirmojo rezervuaro kompozicija per žarną tiekiama į specialius purkštukus, purškiamus per visą jų paviršių. Antrasis siurbimo režimo bakas gauna išleistą skysčio. Švaraus vandens tiekimą galima reguliuoti savarankiškai.

Plovimo dulkių siurblio principas
1. Išplaukite ploviklio tirpalą. 2. Purkštuvas. 3. Purškite valymo tirpalą. 4. Nešvarumų sugėrimas. 5. Surinkti nešvarumai juda į specialų konteinerį. 6. Šepetėlio judėjimo kryptis.

Tie, kurie domisi skalbimo vakuumomis, galite rekomenduoti detaliau skaityti apie juos - jie skirti atskirai medžiagai (nuoroda šio straipsnio apačioje). Ir toliau kalbėsime apie parametrus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, renkantis dulkių siurbliu.

Optimali siurbimo galia

Būtent ši charakteristika nustatoma lyginant panašius modelius. Natūralu, kad geriau sustoti prie to, kurio įsiurbimo galia yra svarbesnė. Galų gale tai rodo, kad dulkių siurblys dirba efektyviau - taigi butas bus išvalytas greičiau ir švaresnis.

Tiesiog nepainiokite įleidimo galios su vartojimo galia. Tai dažniausiai nurodoma ant dulkių siurblio korpuso dideliais kiekiais ir skaičiuojama tūkstančiais vatų. Taigi dažnai galima pamatyti tokias vertes: 1200, 1800, 2000, 1500 vatų.

Ši informacija nurodo, kiek galios modelis sunaudoja. Kūno siurbimo galia yra parašyta smulkiu šriftu arba ji nėra parašyta. Tada turėtumėte pažvelgti į prietaiso techninį pasą ir ieškoti informacijos ten.

mošštas

Problema ta, kad iki šiol dulkių siurbliai nepateikė standarto siurbimo galios matavimui. Pvz., Skalbimo mašinų skalbimo arba verpimo klasė, kuri jau seniai paskatino bendrą pasaulio vardiklį. Todėl skirtingi gamintojai praneša apie siurbimo galią įvairiais būdais. Pavyzdžiui, kai kurie iš jų pradėjo matuoti šį parametrą aerovotose. Šis vienetas kilęs iš anglų priemonių sistemos ir nėra standartizuotas pasauliniu mastu. Taigi kita gamintojų dalis nurodo siurbimo galią tik vatais.

Paprastai garbingi gamintojai visada nurodo dvi šios charakteristikos vertes: didžiausią ir nominalią. Tai padeda vartotojui pasirinkti tinkamą dulkių siurblį pagal parametrus. Svarbiausia, kad didžiausia įsiurbimo galia pasireikš per pirmąsias kelias minutes po įjungimo, o nominali galia po 5-10 minučių. Na, kai šios vertės skiriasi 14-16 procentų, ne daugiau.

Jei šis indikatorius svyruoja nuo 300 iki 350 vatų, tada dulkių siurblys susidoros su plytelėmis, linoleumiumi ir kilimėliais. Galima patarti didelių butų, naminių gyvūnėlių ar ilgų drabužių kilimėlių savininkams, kurių sūkių jėga nuo 350 iki 500 vatų. Ypač sėkmingas derinys yra nedidelis energijos suvartojimas ir didelė įsiurbimo galia. Tai reiškia, kad modelis priklauso aukštesnei klasei.

Filtrų efektyvumas

Kad iš oro pašalintumėte kuo daugiau nešvarumų ir dulkių dalelių, jas reikia atidžiai filtruoti. Kai kurie elito dulkių siurbliai yra įrengti nuo dešimties iki dvylikos filtrų. Paprastai tai yra tik dar vienas rinkodaros specialistų išradėjas. Pažiūrėkime apie filtravimo sistemą. Kai dulkių siurblyje įsiurbiamas oras kartu su dulkėmis ir dulkėmis, jis patenka į vieną iš trijų prietaisų: maišą, vandens filtro arba talpyklą. Čia yra didžiulės dulkių dalelės, o mažos tęsia kelionę kartu su oru ir pasiekia variklio filtro priekinę dalį. Jis apsaugo elektrinį variklį nuo dulkių. Oro oras juda toliau ir pasiekia išėjimo filtrus.

Dažniausiai naudojami elektrostatinio tipo mikrofiltrai, S filtrai ir švelnūs įrenginiai - HEPA filtrai. Pastarojo pavadinimas yra santrumpa, pavadinta "High Efficiency Particutate Air". Jei perskaičiuosime šią frazę, gausime "labai veiksmingą oro valymą". Dulkių mikroelementai, kurie gali užfiksuoti išėjimo filtrus, gali būti 0,3 mikrono dydžio. Skirtingi filtrų modeliai gali turėti skirtingą efektyvumo ir patvarumo laipsnį.

HEPA filtras - akordeono rūšis, sudaryta iš specialios pluošto medžiagos, kurios pluošto skersmuo yra nuo 0,65 iki 6,5 mikronų. Vienkartiniai filtrai gaminami iš stiklo pluošto ir popieriaus, o daugkartinio naudojimo filtrai pagaminti iš PTFE. Fluoroplastiko gaminiai reikalauja periodinio plovimo - ši sąlyga gali būti naudojama labai ilgai, tiek pat, kiek pats dulkių siurblys. HEPA filtro efektyvumas nustato Europos standartą - EN 1822 standartą. Kitas - daugiau apie HEPA tipo modelius.

HEPA filtras
Vienas iš HEPA filtro versijų.

Projektoriai šiandien gaminamos paprastai įrengti HEPA filtrais arba HEPA O 13 O 12 O HEPA 11. Daug mažiau yra įmanoma, kad atitiktų įrenginį, kuris naudoja "HEPA O 10. iki pabaigos nurodomas skaičius, nustato oro valymo laipsnį. Kuo didesnė jo vertė, tuo efektyviau veikia filtravimo sistema. Tuo pačiu metu didėja dulkių siurblio kaina. Tačiau tiems, kurie kenčia nuo astmos ir alergijos, neturėtumėte sutaupyti savo sveikatos. Ekspertai žino, kaip pasirinkti gerą dulkių siurblį už tokios žmonių kategorijos - modelį, kur yra HEPA filtrai H 13 arba didesnis. Jie ne tik visas dulkes (net labai mažas) yra pašalinamas iš oro, bet ir tabako dūmai, žiedadulkės.

Perkant dulkių siurbliu, reikia nepamiršti, kad filtrai, skirti gerai valyti, nėra prieinami visuose modeliuose. Dažnai juos reikia įsigyti atskirai. Parduodant yra HEPA filtrų iš kelių tipų - jie yra daugkartinio naudojimo ir keičiami.

Filtruoti pavadinimą ir ženklinimą Ištraukiamų dalelių procentas,%
HEPA H 10 85
HEPA H 11 95
HEPA H 12 99,5
HEPA H 13 99,95
HEPA H 14 99.995
HEPA (ULPA) H 15 99.9995
HEPA (ULPA) H 16 99.99995

Taip pat reikėtų paminėti apie S filtrus - dar aukštesnio lygio valymo įrenginius. Jų gaudymo alergenų ir mažiausių dulkių laipsnis - 99,97 proc. Jie taip pat gali būti keičiami arba pakartotinai naudojami. Jie reikalauja skalbimo ar keitimo tik kartą per metus.

Vakuuminio valdymo sistema

Šiuo atveju tai yra sistema, į kurią įeina dulkių siurblys, išjungiama ir reguliuojama siurbimo galia. Paprastai šiam tikslui yra valdymo pulto arba korpuso mygtukai ant vamzdžio arba svirtis. Dulkių siurblį galima valdyti elektroniniu ar mechaniniu būdu.

1.Mechaninė sistema. Mechaninė sistema yra rotorius arba slankioji jungtis, esanti įrenginio korpuse. Su jo pagalba galia reguliuojama. Tokia sistema turi tam tikrų trūkumų. Valydami, keisdami maitinimą, turite pakreipti prietaiso korpusą, o jo reguliavimas gali būti apribotas nustatytomis vertėmis.

2.Elektroninė sistema. Elektroninė sistema yra reostacinio tipo reguliatorius, leidžiantis sklandžiai keisti maitinimą, taip pat kaip reguliuojamas radijo imtuvo garsas. Reguliatorius yra ant kūno arba ant dulkių siurblio vamzdžio. Kai kuriuose modeliuose vis dar yra skystųjų kristalų ekranas, rodantis energijos vertę, taip pat kitus veikimo parametrus. Apskritai, yra daug patogiau naudoti instrumentus su elektronine sistema nei su mechanine. Be to, jie yra mažiau energijos naudojantys.

Pagal veikimo principą išskiriami tokie dulkių siurblių valdymo tipai:

 • Laidinis valdymas daro prielaidą, kad nuo korpuso eina laidai per žarną. Šio metodo patikimumas yra gana didelis, tačiau laidai labai įtakoja dulkių siurblio žarną. Darbas nėra labai patogus.
 • Infraraudonųjų spindulių valdymas yra ne mažiau patikimas nei ankstesnis, tačiau tuo pačiu metu žarna lieka šviesi. Ši sistema veikia taip pat, kaip įprastas nuotolinis valdymas.
 • Radijo kontrolė yra vienas iš geriausių būdų. Jo patikimumas yra didžiausias. Vienintelis trūkumas - tokie modeliai yra labai brangūs.

Kai kurie šiuolaikiniai dulkių siurbliai turi naudingą funkciją - jose galia automatiškai sureguliuota atsižvelgiant į apdorojamojo paviršiaus tipą. Pavyzdžiui, jei turite pašalinti lygias grindis, valyti knygas ar baldus, tada bus pakankamai siurbimo galios nuo 250 iki 300 aerovatų. Na, polių dangoms reikia padidinti siurbimo galią iki 300-400 AERO ribų.

Siurbimo vamzdis - ką turėtų būti

Dizaino srityje dulkių siurblys, ši dalis vaidina svarbų vaidmenį. Prieš kurį laiką daugelis plastikinių vamzdžių modelių buvo parduodami, ir tokie įrenginiai vis dar randami (bet retai). Nežinodamas, kaip pasirinkti tinkamą dulkių siurblį, klausykitės specialistų patarimų - jie nerekomenduojame pirkti prietaisų plastikiniu siurblio vamzdžiu. Jei jis pagamintas iš metalo, tai truks daug ilgiau.

Teleskopiniai siurbimo vamzdžiai

Struktūriškai vamzdis gali būti integruotas arba nuimamas, prijungtas iš dviejų vamzdžių, įdėto vienas į kitą.

Dažnai galite rasti teleskopinio tipo siurbimo vamzdžių (paveikslėlyje). Jie gali būti perkelti į norimą ilgį, kaip lazdele, tvirtinant šioje pozicijoje. Tai labai patogu, ir ši funkcija skiria labiausiai "cool" modelio dulkių siurblius.

Purkštukai: kiek ir kas

Kad dulkių siurblys pasuko į universalią bet kurio paviršiaus valymo įrenginį, naudokite įvairius purkštukus. Jie leis jums vienodai gerai susidoroti su valymo lygiu grindų ir ilgo kilimo, aksomo užuolaidos ir minkštų baldų. Paprastai standartiniame rinkinyje yra 3 arba 5 skirtingų priedų.

Apsvarstykite pagrindinius dalykus:

Kreivio antgalis

Lizdo tipo antgalis yra suplaktas vamzdelis, kurio galas yra siaura plyšio. Jis pateikiamas kartu su bet kokiu dulkių siurbliu. Padeda susidoroti su dulkėmis viduje baterijų ir už jų, taip pat iš lentų.

Apvalus šepetys su ilga puse

Apvalus šepetys su ilga puse. Patogus valyti knygas, taip pat raižyti baldai ir kiti sudėtingo paviršiaus gaminiai.

Ovalinis šepetys su trumpa pora

Ovalinis standusis šepetys turi trumpą krūvą. Jis naudojamas valant kilimines dangas ant sienų, sunkių užuolaidų, minkštų baldų.

Turbo teptukas

Turbobrushka naudinga kačių, šunų ir kitų naminių gyvūnų savininkams. Ji puikiai susidoroja su vilnos, ją pašalina iš minkštų baldų ir kilimų (tai taikoma plaukams). Ir juostos vyrams tai nebus nereikalinga, protingai surenka siūlus iš grindų. Ir vasarą turbo šepetys sėkmingai kovos su tuopos pūkų.

Elektrinis turbo šepetys

Elektrinis šepetys - kitaip, elektrinis turbo šepetys. Jis turi visas ankstesnio antgalio pranašumus, tačiau jis veikia daug sparčiau, nes jis pasukamas elektros srovės stiprumu. Joje yra ir minusas - dėl laidų, paimtų iš prietaiso korpuso, vamzdis tampa sunkesnis. Kaip ir įprasta turbo šepetėliu, ji negali būti naudojama kilimams, kur krumpliaratis yra ilgesnis nei pusė centimetro.

Šepetys su natūraliais šeriais

Natūralių šerių šepetėlį reikės apdoroti "brangių" ir brangių dangų, kurių paviršius yra lygus. Tai parketas, granitas, akmuo (dirbtinis ir natūralus), laminatas. Natūralūs šeriai nebus subraižyti dangos, efektyviai ją valant.

Leidžiamas triukšmo lygis

Ir tai taip pat svarbu - pernelyg "garsiai" prietaisas ir veikia nervus, ir sukelia galvos skausmą. Todėl atkreipkite dėmesį į pasienyje nurodytą dekabetų skaičių.

2002 m. Kovo 12 d. Briuselyje buvo priimta konvencija, kurioje deklaruojamas įvairių įrenginių triukšmo lygis. Šiame dokumente yra daugelio žinomų prekės ženklų, gaminančių dulkių siurblius, atstovų parašai. Visų pirma galite pavadinti kiekvieną "Miele", "Philips", "Rowenta", "LG", "Bosch", "Electrolux" žinomą kompaniją. Konvencijoje nustatyta, kad gamintojas turi išbandyti dulkių siurblius esant maksimaliai varikliams.

Matavimai atliekami taip. Galutinis įrenginys yra įjungtas į elektros lizdą, o nuo jo 30-50 centimetrų įdėtas mikrofonas. Be to, jums reikia įrenginio, kuris matuoja triukšmo lygį ir įrašymą. Bandymai atliekami 2 ar 3 kartus (kol triukšmo lygis tampa pastovus). Taigi patikrinkite kiekvieną dulkių siurblį. Net jei tik 7 procentai visos partijos yra "garsiau" nei kiti 93 procentai, jie vis dar deklaruoja didžiausią triukšmo lygį.

Šiuolaikiniai dulkių siurblių modeliai neturėtų daryti triukšmo garsiau nei 80 decibelų. Pavyzdžiui, kai žmogus šnuoja, jis triukšmo maždaug 40 decibelų. Parduotuvėse dažniausiai yra modeliai, kurių triukšmo lygis yra 70 decibelų ir net 60-65 decibelai. Daugiausia triukšmingų cikloninių tipo dulkių siurbliai - daug stipresni nei modeliai su maišais dulkių surinkėjų.

Ką dar reikia apsvarstyti renkantis dulkių siurbliu

11ves-pulesosa

Svoris prietaiso gali skirtis nuo 4 (kompaktiškų modelių) iki 5,6 kg (esant visam dydžiui modelių). Pastarosios yra patogiausios reguliariai naudoti. Svorio ir dydžio sumažinimas - tai dažniausiai yra taupymo dėl dulkių talpyklos tūris.

12-parkovka-pulesosa

Parkavimo (saugojimo) tipas gali būti horizontalus arba vertikalus. Horizontali stovėjimo vieta nekeičia natūralios dulkių siurblio darbo vietos. Vertikali stovėjimo vieta reiškia, kad prietaisas yra ant priekinės pusės, kur yra tinklo lizdas. Šiuo atveju vertikaliai galima tvirtinti mėgintuvėlį ant kūno. Dėl šios priežasties prietaiso saugojimo vieta yra gerokai taupoma.

13-otsek-dlya-nasadok

Prikabinimo skyrius, esantis ant kūno, padeda neprarasti bet kurio iš jų, taip pat greitai pasieksite tinkamą. Kai kurie gamintojai pateikia vietą rankenėlėje, kurioje priedai yra pritvirtinti prie specialaus skydo. Kai šis panelis yra pašalinamas, ir po valymo vėl uždėkite. Tačiau vartotojų atsiliepimai sako, kad labai nepatogu laikyti priedus. Valymas yra atidėtas ir sudėtingas.

14-zashita-ot-peregreva

Apsauga nuo perkaitimo yra būtina funkcija. Jei jo neegzistuoja, variklis, kuris buvo šildomas iki kritinės būklės, gali suskaidyti. Įrenginys šildomas dėl įvairių priežasčių - dažniausiai dėl to, kad dulkių surinktuvas užpildytas "akimi". Kita perkaitimo priežastis gali būti užblokavimas, kai oras negali praeiti pro žarną ar vamzdį. Automatinis išjungimas, kai leistina temperatūra viršijama, yra praktiškai visuose šiuolaikiniuose dulkių siurbliuose. Taigi jie gali būti saugiai naudojami.

15-blokirovka

Bus klaidingo paleidimo blokavimas reikalingas, jei netyčia pamiršote įdėti dulkių surinkiklį po paskutinio valymo. Blokavimo priemonė įspės apie jūsų užmaršumą, o įrenginys neįsijungs.

16-indikatoru

Rodikliai stebi dulkių siurblio būklę ir jos veikimą. Jei jų nėra, turėsite periodiškai atidaryti dėžę ir vizualiai patikrinti, ar viskas yra tinkama. Prietaisas gali būti įrengta: perkaitinimo rodiklio - jei automatinis išjungimas, kai didesnis kaip šiluminę riba yra ne su sąlyga,; filtro užteršimo indikatorius, rodantis, kad reikia filtruoti arba pakeisti filtrą; dulkių maišelio indikatorius.

17-dina-шнура

Elektros laido ilgis lemia dulkių siurblio mobilumą, kai jis pašalinamas iš maitinimo lizdo, o žarnos ilgis yra jo veikimo spindulys. Šiuolaikinės priemonės dažniausiai atlieka automatinio laido apvija, o kartais papildoma galimybė automatiškai atvirkščiai. Tai reiškia, kad laidas atsukamas, kai dulkių siurblys yra pašalinamas iš elektros lizdo, o judant į priešingą pusę laidas yra automatiškai atsukamas.

18-kolesa

Prietaiso ratai nustato jo manevringumą 90%. Jei jie yra tvirtinami nuo kūno pusių, tada judėjimas yra įmanomas tik tiesia trajektorija. Kitas dalykas, kai ratai tvirtinami prie apačios - tuo tarpu dulkių siurblys gali judėti bet kuria kryptimi ir sklandžiai suklijuoti kampus. Plastikiniai ratai nėra labai praktiški - kartais jie subraižyti grindų dangą. Geriau pasirinkti modelius, kur padangos yra gumos.

19-bamperis

Kitas patogus dalykas - apsauginis minkštas buferis, apgaubiantis visą dulkių siurblio perimetrą. Jis apsaugo nuo baldų streikų ir kambario kampelių.

Mes pasirenkame dulkių siurblio dizainą

Yra keturios dulkių siurblių konstrukcijos versijos. Turėtumėte tai žinoti, kad suprastumėte, kaip pasirinkti buto ar namo dulkių siurblį. Įrangos tipai gali būti: balionas, vertikalus, rankinis ir dulkių siurblys, pvz., Mopas.

Balionų tipo siurbliai

Balionų dulkių siurblys

Šie prietaisai turi šias pagrindines savybes:

 • Horizontalių ir vertikalių plokštumų, įskaitant ant sienos kabančių knygų lentynų, laiptų ir kilimų valymas.
 • Grindų ir kilimų (išskyrus kai kuriuos modelius) kietų paviršių valymas. Kitų kilimų atveju yra specialus teptukas.
 • Standartinė įranga: siurbimo vamzdis, grindų antgalis, formos purkštukų lizdas, minkštų baldų antgalis.
 • Automatinio laido pervyniojimo įtaisas.

Be to, gali būti:

 • smulkūs filtrai (HEPA filtrai);
 • specialus šepečiu sunkiai pasiekiamose vietose;
 • ilgio laidas;
 • padidinto ilgio siurbimo vamzdis.

Vertikalus dulkių siurblių tipas

Vertikalus dulkių siurblys

Pagrindinės savybės:

 • Yra voleliai ir vyriai, kurie padidina manevringumą.
 • Šepetys yra su buferiu, apsaugantis sienas ir baldus.
 • Kilimų valymo gylis yra reguliuojamas.
 • Yra apšvietimas.
 • Šepetys juda automatiškai.

Neprivaloma:

 • buvimas ant šepetėlio jungiklio nuo kieto dangčio iki kilimų;
 • HEPA filtrai;
 • vamzdžių antgalis ant siurbimo vamzdžio valymo užuolaidoms ir šviestuvams;
 • pailgintas laidas ir jo automatinis apvija;
 • pratęstas siurbimo vamzdis;
 • Jutiklio taršos lygio daviklis, reguliuojamas siurbimo galia;
 • antgalis sunkiai pasiekiamose vietose;
 • Dulkių maišelis pilnas indikatorius;
 • elektros variklio apsauga nuo smūgių monetos, popieriaus ir kitų šiukšlių.

Mop tipo siurbliai

Toks prietaisas labiausiai tinka mažiems kambariams, kur grindys yra sunkios. Ypač vertiname tai tie, kurie negali valdyti didelių ir sunkių standartinių dydžių įtaisų. Naudodami tokį įrenginį, jūs galite bent kasdien valyti grindis ar kilimus, valyti laiptus ir pledus.

Hoover dulkių siurblys

Dulkių siurblys-mop turi šiuos privalumus:

 • sandėliavimo paprastumas, kompaktiškumas, mažas svoris;
 • Veikimo metu nėra triukšmo;
 • vietoj krepšio naudojamas patogus konteineris;
 • yra modeliai, neturintys elektros laido;

Rankinis dulkių siurblių tipas

Šie maži prietaisai gali lengvai ir greitai pašalinti nedidelius šiukšles. Priklausomai nuo modifikavimo, jie gali veikti nuo maitinimo tinklo arba nuo baterijos.

Rankinis dulkių siurblys

Pagrindiniai parametrai:

 • Lengvas svoris ir matmenys;
 • Plastmasinis dulkių surinktuvas;
 • Galimybė valyti vertikaliąsias plokštumas.

Be to (kai kuriuose modeliuose):

 • pratęstas teptukas;
 • minkštų baldų šepetėlis;
 • teptukas valyti dėmeles ir išsiliejusius skysčius iš kilimų ir baldų;
 • užrakinti "pradžios" klavišą.

Vaizdo įrašas: kaip pasirinkti dulkių siurblį

Dalyvis apklausoje:

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

34 + = 43

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map