Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Plastik pencereler için pencereler nelerdir

May 20
No comments yet

Metal plastik pencerelerin ısı yalıtımı ve gürültü koruma özellikleri, doğrudan çerçeveye yerleştirilmiş çift camlı pencerenin kalitesine bağlıdır. Birçok alıcı yanlışlıkla PVC penceresinin işletim verilerinin sadece çerçevenin profil parametreleri tarafından belirlendiğini düşünür, bu nedenle cam üniteye çok az dikkat ederler. Ve pencerenin toplam alanının% 80'inden fazlasını kaplar ve sadece yapının ışık geçirme kapasitesini değil, aynı zamanda evde ısı koruma ve ses yalıtımı seviyesini de etkiler.

Pazar, camın kalınlığına ve türüne, cam sayısına, kalınlığa ve farklılığa sahip olan çeşitli çift camlı pencereler sunar. Sağ pencereyi seçmek için, parametreler zorunlu aramaya ve ne plastik pencereler için pencere vardır gerçekten yararlı ne nitelikleri, ikincil ne olduğunu bilmek gerekiyor ve hangi "fiş" reklam başka birşey değildir.

Plastik paralarda kullanılan yalıtım camı çeşitleri

Kamera sayısına göre çift camlı pencereler

Yapısal olarak, çift camlı pencere, birbirinden belirli bir mesafede monte edilen iki veya üç paralel cam tabakasından oluşur. Levhalar özel bir konstrüksiyona yapıştırılır - belirtilen genişlikte metal veya plastikten yapılmış bir aralayıcı çerçeve.

Birkaç işlev gerçekleştirir:

 • camı tek bir tasarımda birleştirir;
 • onların paralelliklerini belirler;
 • iç boşluğu (odacığı) kapatır;
 • çift ​​camlı pencereleri güçlendirir;
 • Kameradan aşırı nemi gidermenizi sağlar.

Rusya'daki GOST 24866-2014'e göre çift camlı iki tip cam üretiliyor - tek odacıklı (SPO) ve çift odacıklı (SPD). Tek odacıklı iki camdan ve bir ara parçadan oluşur, iki odacıklı - üç tabaka camdan ve iki çerçeveden. Aynı GOST, dört veya beş camdan oluşan diğer tasarımlar için de geçerlidir. Ancak bu çift camlı pencereler özel siparişlerle daha sık yapılır ve toplam pencere üretiminin küçük bir yüzdesini oluşturur.

Çift camlı camlar için cam sadece float cam olarak adlandırılan en yüksek sınıf M1 kullanılır. İngiltere'de geçen yüzyılın 50'lerinde icat edilen çok ilginç bir teknoloji ile üretiliyor. Erimiş cam (kum, dolomit, soda külü ve kireç karışımı, Terime1000 0C) belirli bir şekildeki bir banyoya erimiş teneke tabakası üzerine dökülür (TAyrıca sitede bulunan.= 232 0C). Kalay eriyiği, bir sıvının tüm özelliklerine sahiptir; buradaki ana, mükemmel düz bir yatay yüzeyin oluşmasıdır. Metalin yüksek yoğunluğu, havanın hareketlerinden dalgaların ve fıtıkların görünümünü dışlar.

Metal bir ayna üzerinde, yüzey üzerinde belirli bir kalınlıktaki bir tabaka ile yayılan ve tam kristalizasyon sıcaklığına kadar soğuyan cam dökülür. Elde edilen camın levhası, parametrelerin olağanüstü bir doğruluğuna, yüksek şeffaflığa ve çoğunlukla eşit olmayan bir soğutma ile ortaya çıkan kusurların yokluğuna sahiptir.

Float camın bir kısmı soğuduktan hemen sonra kullanılır, bazıları söndürülür - yüksek sıcaklığa, erime noktasının altına ve aniden soğumaya tekrar ısıtılır. Sonuç olarak, malzemenin iç yapısı değişir, daha güçlü ve daha güvenli olur. Yok edildiğinde, parçalara ayrılmamakta, fakat bir kimseyi başka bir şekilde kesmek veya yaralamamaktadır. Bazı çift camlı pencereler temperli camdan yapılmıştır.

Tek odacıklı çift camlı pencereler

Çift camlı pencereler en yaygın. Ofisler, üretim tesisleri, perakende satış mağazaları, restoranlar, kafeler, depolar için neredeyse tüm teknik pencerelerde kullanılır. Evlerin ve apartmanların PVC pencerelerinin önemli bir kısmı da tek odalı çift camlı pencereler ile donatılmıştır.

Ana avantajları:

 • hafif;
 • yeterli ısı yalıtımı seviyesi;
 • yüksek ışık geçirgenliği;
 • Düşük fiyat

Çift camlı pencerenin kalınlığı camın (standart) 4 mm kalınlığında 24 - 54 mm arasındadır. Çift camlı pencerelerin bir kısmı daha kalın bir camdan yapılabilir, ancak paketin toplam genişliği izin verilen aralığın ötesine gitmez.

Enerji tasarruflu gözlükler kullanarak tek odalı çift camlı pencereler kullanmak çok uygundur. Ana avantajlardan biri, yapım kolaylığıdır ve ısı koruma özellikleri önemli ölçüde artmaktadır.

Tek camlı cam ünitesi

Çift camlı pencereler

Bu tasarım aynı zamanda plastik pencereler için çift camlı pencerelerin ana tiplerinde yer almaktadır. Son zamanlarda, konut sektörü için çok sayıda pencere, bu tür camlarla yapıldı. Paketin toplam genişliği tek odacık - 18 - 54 mm boyutlarını aşmıyor. Üç adet cam 4 mm kalınlığında çift camlı pencerenin 12 mm'si, geri kalanı ise hava bölmelerinde. Doğal olarak, en geniş yalıtım camı birimleri en yüksek seviyede ısı yalıtımına sahiptir.

çift ​​cam yalıtım değeri tek bölmesi içinde önemli ölçüde daha yüksek, ama yine de, farklı genişliklerde aralayıcıları kullanılarak arttırılabilir - bu durumda ses dalgası aktif asenkron gözlük titreşim sonucu söndürülür.

Çift camlı pencereler

Üç odalı çift camlı pencereler

İki odacıktan daha az sıklıkla kullanılırlar ve tek odacılardan daha az sıklıkla kullanılırlar.

Bunun birkaç nedeni var:

 • daha dayanıklı ve dolayısıyla pahalı bağlantı parçalarının kullanılmasını gerektiren büyük bir kanat kütlesi;
 • ses geçirmezlik özelliklerinde önemsiz artış;
 • azaltılmış ışık geçirgenliği kapasitesi;
 • hava odalarının kalınlığında azalma;
 • değer artışı.

Üç odacıklı pencereler (4 adet cam, 3 adet uzak çerçeve), yalnızca pencereler daha geniş bir çerçeve genişliği ile çok soğuk bir iklimde kullanılıyorsa doğrulanır. Sıradan pencerelerde, ilmeklerin hızlanmış aşınmasına ve doğal ışığın yoğunluğunun azalmasına ek olarak, hiçbir etki gözlenmez. Aynı kısıtlamalar, sadece özel çalışma koşulları için özel yapılar olarak düşünülebilecek dört odalı pencereler için de geçerlidir.

Üçlü cam ünitesi

Haznenin doldurulması için kullanılan gaza bağlı olarak yalıtım camı birimleri farkı

Çift camlı bir ünitenin temel özellikleri - termal geçirgenlik ve ses yalıtımı - büyük ölçüde odalara pompalanan gaza bağlıdır. Bu uygulamadan gelen ışık geçirgenliği, bağlı değildir - burada ana rol, camın kendisinin karakteristiği tarafından oynanır.

Bütçe seviyesinin olağan çift camlı pencerelerinde kuru hava pompalanır, yeterince düşük ısı iletkenliğine, yüksek şeffaflığa ve kimyasal bileşime atmosferik olandan farklı değildir. Daha pahalı çift camlı pencerelerde, argon, kripton veya ksenon kullanılır - insanlar için tamamen zararsız olan inert gazlar. Sızdırmazlık tabakasının hasar görmesi durumunda, bu gazların odaya gireceği konusunda endişelenmeyin. Bu olsa bile, herhangi bir tehlike oluşturmazlar.

Bu çift camlı pencerelerin fiyatı biraz farklı olduğundan, tüketici maliyetlerine gazın maliyeti kadar değil. En ucuz argon, en pahalı xenon. Asal gazların temel nitelikleri enerji tasarruflu camlarla (i veya K) donatılmış çift camlı pencerelerde kullanılır. Ancak geleneksel gözlüklerle bile, bazı göstergeler gelişiyor, ancak bu değişiklikler dramatik değil.

Kullanışlı inert gaz nitelikleri:

 • termal iletkenlik katsayısının azaltılması;
 • yoğunlaşma riskinin azaltılması;
 • iç i-püskürtmenin oksidasyondan korunması.

Ancak belirgin artılar ile, inert gazlarla dolu çift camlı pencereler dezavantajları yoktur. Bunlardan en önemlisi, gazın atmosfer basıncının üzerinde basınç altında pompalanması gerektiğidir. Bu, cam ünitesinin kenarı boyunca sızdırmazlık tabakasının daha yüksek mukavemetini gerektirir. İnert gazın yüksek nüfuz etme kabiliyeti, en ufak bir sıkıştırma bozukluğu ile sızıntısını belirler. En iyi çift camlı pencerelerde bile, bir yılda% 3'e kadar gaz uçurulur.

İnert gazla dolu bir enerji tasarruflu pencerenin ortalama servis süresi 10 yıldır, bu sürenin bitiminden sonra, cam ünitesinin gazla yeniden doldurulması gerekir. Bu bazı rahatsızlıklardan ve gereksiz harcamalardan kaynaklanmaktadır.

Buna ek olarak, başka bir risk faktörü var - inert gazlar, pencerenize tam olarak ne pompalandığını belirlemek için koku ve renkten yoksundur. Güvenilir bir üreticiden pahalı bir pencere alırsanız, odanın bir inert gaz olduğundan emin olabilirsiniz. Ancak diğer durumlarda% 100 güven yoktur.

dolgu yoğunluk
kg / m³
Termal iletkenlik,
W / (m * k)
Dinamik viskozite, kg / (m * s) Isı kapasitesi,
J / (kg * k)
Hava, + 10'luk bir sıcaklıkta0C 1232 2496 1761 1008
Argon (Ar), +10'luk bir sıcaklıkta0C 1699 1684 2164 0.519
Kripton (Kr), +10'luk bir sıcaklıkta0C 6360 1275 1459 0.614

Fonksiyonel amaç için çift camlı pencereler nelerdir

Plastik pencereler için çift camlı pencerelerin ana tipleri, standart şamandıra camı ve bir dolgu maddesi olarak havadır. Çift camlı pencereler kullanma pratiği, bunun hem operasyonel özellikler hem de fiyatlar için en pratik seçenek olduğunu göstermektedir. Kalitatif olarak bir yapılan veya çift cam tamamen tüm istekleri plastik pencereler için ileri sürülen ve ılıman iklimlerde orta enlem iyi bir şey istediği gibi olabilir karşılar.

Standart çift camlı pencereler

Ancak ilerleme inanılmaz bir şey - PVC pencere üreticileri sürekli olarak tasarımların iyileştirilmesi için çalışıyorlar. Bazen sıradan bir çift camlı pencere ile geliştirilmiş bir pencere arasındaki farklar sadece uzmanlara açıktır. Bazı yenilikler ilk bakışta oldukça gereksiz de, görünür, ancak daha yakından inceleme faydaları çok gerçek ve anlamlı (örneğin pencere ve kapılar gibi), metal yapıların işlevselliğini geliştirmek.

Çok fonksiyonlu çift camlı pencereler

Cam ünitenin ana unsuru olarak ilk ve en yaygın geliştirmelerden biri cam ile ilgilidir. Normal cam üzerinde çok işlevli çift camlı pencerelerde, gümüş veya krom moleküllerinin biriktirilmesi gerçekleştirilir. Pratik olarak görünmez sıradan ışık altında, bu nedenle, doğrudan güneş ışığı altında ısı oda aşırı ısınmasını önlemek, uzun dalgalı radyasyonun (kızıl ötesi spektrum) aktarmaz. uygulanan kaplama radyatör gelen odasına ısı yansıtır Ek olarak, soğuk, örneğin cam, ısı korunmasına katkıda bulunulmaktadır.

Aynı zamanda, tüm görünür spektrum camdan geçerek gecikme ve kısıtlama olmaksızın geçer - cam ünitesinin ışık geçirme kapasitesi sıradan camdan farklı değildir. Püskürtme işlemi sadece iç kısımda, tek odacıklı bir ambalajın içinde bulunan camın üzerinde yapılır. Çok stabildir ve uzun süreli kullanım için tasarlanmıştır, pratik olarak dayanıklılığı tüm pencere yapısının ömründen farklı değildir.

Çift camlı bir pencerenin böyle bir konstrüksiyonu, ısı taşıyıcılarının akışındaki bir düşüşe yansıyan, düzenli çift camlı bir pencereden daha fazla ısıyı evin içinde% 30'a kadar tasarruf etmeyi sağlar. Özellikle avantajlı olan, otonom bir ısıtma sistemine sahip olan evlerde çift camlı pencerelerdir. Ayrıca çok işlevli çift camlı pencere güçlendirilmiş gürültü yalıtımına sahiptir. Bir ışık aynası efekti, odayı sokağın kenarından izleme olasılığını azaltır ve ultraviyole ışınlarının önemli bir kısmının tutulması, iç mekan bitkilerini aşırı ısınmadan korur.

Kışın çok fonksiyonlu çift camlı pencereler

Yaz aylarında çok fonksiyonlu çift camlı pencereler

Kendi kendini temizleyen çift camlı pencereler

Çok pratik ve kullanışlı bir buluş. Dışarıdaki cam, çoğu ev ve teknik kirletici maddeye mümkün olan en düşük yapışma seviyesine sahip özel şeffaf bir madde ile kaplanmıştır. Ayrıca, kaplama, ultraviyole etkisi altında cama yapışan maddeleri ayrıştırma özelliğine de sahiptir. Oluşan ürünler kolayca yağmurla yıkanır veya rüzgâr etkisi altında yıkanır. Bu tür camlardaki kirli su, çizgiler ve lekeler bırakmaz.

Uzun süre yağmur yoksa, cam bir bahçe pompasından veya ana sudan bir hortumdan su ile dökülebilir. Çok kullanışlı binalar, cam cepheler, vitrinler, pencereler gibi pencerelerde bu pencereler çok geniş pencerelerin sabit kapılarında bir yazlık veya evde yüklemek için pratiktir. Kendi kendini temizleyen cam ünitesi normal olanla aynı şeffaflığa sahiptir. Bir sette, kendi kendini temizleyen camı enerji tasarruflu veya sertleştirilmiş olarak birleştirerek, yalıtım camı ünitesinin çok yönlülüğünü artırabilirsiniz.

Kendi kendini temizleyen çift camlı pencereler

Ses yalıtımlı cam üniteler

Evde konfor, aralarında sessizliğin bulunduğu bir çok parametreye bağlıdır. o zorunludur, evler veya ülke evler için belki de önemli değildir, ancak daireler (mağazalar, restoranlar, ofisler), yoğun cadde veya otoyol, gürültü yalıtımı bakmaktadır.

Ses geçirmez yalıtım camı tasarımı, normal olanlardan biraz farklıdır. Kalın cam burada 6 mm'ye kadar kullanılır. Dış cam genellikle tripleks bir camdır. Kural olarak, ses yalıtımı pencereleri için argon veya kripton ile doldurulmuş üç odacıklı yalıtım camı birimleri kullanılır. Bu gazlar, daha yüksek bir yoğunluğa bağlı olarak havadan daha düşük bir ses iletkenliğine sahiptir, bu da ses dalgalarının yayılmasına karşı daha somut bir direnç belirlemektedir.

Genellikle ses yalıtımı çift camlı pencereler farklı genişliklerde kameralarla üretilir - bu da rezonans salınımları ve sesin belirli frekanslarının zayıflaması riskini azaltır. Birkaç milimetrelik fark bile ses yalıtım seviyesini önemli ölçüde artırabilir.

Çok önemli olan bileşenlerin montaj kalitesidir:

 • camlar;
 • mesafe çerçeveleri;
 • aksesuarlar;
 • mühürler.

Çift camlı pencerelerde harici gürültüyü azaltmanın genel seviyesi, 25 - 30 dB azaltılacak kadar gerçekçi. Altı şeritli otoyolun mahallinde bile, odadaki gürültü seviyesi, ofisin sessiz konuşma veya ofis gürültüsüne karşılık gelen 55 dB'den fazla olmayacaktır. Her zamanki şehir caddesine bakan aynı pencereler gürültü seviyesini ancak 30 dB'ye kadar çıkaracak.

Ses yalıtımlı çift camlı pencereler normalden biraz daha pahalıya mal olur, ancak artan maliyetler% 25 - 30 oranında haklı - evde konfor paradan daha önemlidir. Dahası, ses yalıtımlı paketler biraz meşgul olacak - yoğun ve gürültülü sokaklarda, bir veya iki pencere zorlanıyor.

Ses yalıtımlı çift camlı pencereler

Ayna Isıcam

Bir ayna kaplama ile çift camlı pencereler zemin katta sadece uygun - genellikle aynalı cam evin dış ters ve mimari bir şaheser oldukça normal bir çirkin bina çevirin.

Yüksek koruma özelliklerine ek olarak (ultraviyole ve en mütevazi görünümlerden), ayrıca yüksek bir güç seviyesine sahiptirler. gofret-ince bir metal film kazara mekanik gerilme ve aşındırıcı kesinlikle hiçbir korkusu yüksek bir dirence sahip - iç yüzeylerinde gümüş ya da altın metal püskürtülmüş ve çevre ile etkileşim yoktur.

Ancak çift camlı bir ünite takarken, birkaç faktör dikkate alınmalıdır:

 • binanın tasarımında uygunluk;
 • nispi "opaklığın" sadece gündüz korunması;
 • daha yüksek maliyet.

Evdeki iç aydınlatmayı açtığınızda, odada olan her şey, geleneksel gözlüklerin yanı sıra sokakta da net bir şekilde görünür hale gelir. Perde ve panjurlarda sadece ofislerde veya dükkanlarda tasarruf edebilirsiniz.

Ayna Isıcam

Renkli çift camlı pencereler

Renkli camlı çift camlı pencereler genellikle cephenin dekorasyonunun bir parçası olarak kullanılır. Ancak tartışmasız tasarım yeteneklerine sahip olmak, kaybetmez ve tamamen uygulanmaz. Renkli gözlükler evi ultraviyole aşırından mükemmel şekilde korur, odayı sokağa bırakmaz, aynı zamanda yeterince gün ışığı alır. Ayrıca renkli cam yardımıyla, özgün bir iç aydınlatma yaratarak belirli bir renk elde edebilirsiniz.

Çoğu durumda, camın rengi lamine edilerek cam üzerine yapıştırılan özel filmlere verilir. gücü, ısı direnci, kimyasal eylemsizlik - Ama karşılamak ve gerekli nitelikleri kaybı olmadan rengini değiştirmek çeşitli bileşiklerin üretiminde tatbik edilir bileşimde cam hacmi yaklaşık boyalı mümkündür.

Çift camlı pencerelerin ilk çeşidi daha yaygındır - nispeten düşük bir maliyet, herhangi bir boyutta endüstriyel olarak boyalı pencerelerin üretilmesini mümkün kılmaktadır. Oldukça nadir bir dizide boyanmış olan renkli camlar, bu tür yalıtım camı üniteleri sadece birkaç üreticiden bireysel olarak sipariş edilebilir.

Çekici bir görünüme ek olarak, renkli camın da gücü artar. Laminasyon filmi, kazara darbeler durumunda camın çatlamasını önler ve triplekse karşı kuvvetli değildir veya sertleşir. Ancak, renkli çift camlı pencereler sipariş ederken, renk doygunluğu ile taşınmamalısınız - şeffaflığı çok fazla azaltan, yeterince hafif bir gölge.

Özel filmlerin yapıştırılmasıyla, renkli çift camlı özel bir kılıf renklendirilir (koyulaştırılır). Bu pencereler, modern iç mekanlarda çok uygundur, ancak dekorasyonun dışında, mükemmel çalışma özelliklerine de sahiptirler. Özellikle yapının güneydoğu tarafında veya sıcak iklim bölgesinde. İkinci durumda, ilk yer termal yalıtım özellikleri değil, pencerenin doğrudan güneş ışığından ve dış havanın yüksek sıcaklığından odayı koruma kabiliyetidir.

Renkli çift camlı pencereler

Akıllı camlı çift camlı pencereler

Modern dünyada moda olan SMART sözcüğü, dış koşullardaki değişikliklere belirli bir şekilde tepki veren kendi kendini düzenleyen sistemlere uygulanır. Pencerelerle ilgili olarak - karmaşık bir yalıtım camı, dış koşullara bağlı olarak saydamlık ve termal iletkenlik seviyesini değiştirmek. Gözlükler arasında, aydınlatma ve sıcaklık yoğunluğundaki değişikliklere tepki veren bir harici akım kaynağı ile çalışan karmaşık bir ara tabaka kurulur.

Sistemin karmaşıklığı, bu tür pencerelerin oldukça yüksek maliyetini belirler. Çoğu zaman ana bileşenlerin ve bileşenlerin karmaşıklığı ve yüksek maliyeti ile karakterize edilen "akıllı ev" sistemlerinde kullanılırlar. Böyle bir evde akıllı bir pencereye ait maliyetler, toplam ekipman maliyetinin% 2 - 3'ü kadar ise, normal bir apartman veya yazlıkta, inşaat maliyetlerinin% 20'sini veya hatta% 30'unu geçeceklerdir.

Akıllı camın saydamlığını değiştirme örneği:

Steklopaket çok akıllı steklom kapalı

Steklopaket çok akıllı steklom

K-glass ile enerji tasarrufu sağlayan çift camlı pencereler

Bu çift camlı pencerelerin özü, esasen gümüş olan ince bir metal oksit tabakasının, normal bir yüzdürme cam üzerine püskürtülmesidir. Elektromanyetik radyasyon dalgalarını yansıtır.

Pratikte bu, daha yüksek bir sıcaklıkta tarafa yönlendirilen ısı yansıtıcılığında bir artışa yansır. Bu, yaz aylarında, pencerelerden korunan bir odada ısı eksikliğine ve kışın ısı kayıplarının en aza indirilmesine katkıda bulunur. 0,4-0,6 mikron arasında püskürtme yapmanın kalınlığı, pencerenin saydamlığını azaltmaz, ancak mekanik olarak büyük ölçüde arttırır. K-gözlükleri, teknolojinin karşılaştırmalı sadeliğiyle ayırt edilir ve tüm yapının maliyetine çok fazla eklemez. Eğer k ve i-cam arasında bir seçim varsa, mutlaka K-varyantında mutlaka durmalısınız. Düşük maliyete ek olarak, bu pencereler tüm hizmet ömrü boyunca herhangi bir sürpriz getirmeyecek.

K camlı çift cam

Çift camlı pencereler i-camlı

Bu tür paketler için gözlük imalat teknolojisi, "K" den daha karmaşıktır. Püskürtme, bir vakumda yapılır ve bir çeşit "sandviç" püskürtme, alternatif oksit ve metal tabakaları (oksit-metal oksit) sağlar. Bu durumda, metal tabakanın kalınlığı (çoğunlukla gümüş) 10-15 nm'den fazla değildir (10).-9m).

Bu kadar ince bir metal tabakası bile, ışık geçirgenliğini değiştirmeden paketin ısıl iletkenliğini% 90 azaltır. Ama püskürtme böylece camın iç yüzeyinde sadece yapılan dış etkilere oldukça savunmasızdır. K-paketleri ile karşılaştırmalı bir maliyetle, i-varyantları ısıtma için% 20 daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Pencere, cephe manzaraları - mümkün değil bir çok yüksek yük kapasitesi ve geniş bir alan yapıları ile duvarlarında herhangi bir boyutta bir bölme, i-paketlerini oluşturmak için yapar,% 40 daha hafif - Buna ek olarak, aynı zamanda 20 vardır.

Artan mukavemete sahip çift camlı pencereler

Alt katlarda veya üretim odalarında pencerelere monte edilen çift camlı pencereler için temel gerekliliktir. Tabii ki, camın kırılmasını engellemek neredeyse imkansızdır, fakat rahat şoklardan ve rüzgar yükünden pencereyi korumak zor değildir. Bu amaçlar için cam ambalajlar şunları kullanır: tripleks, sertleştirilmiş veya güçlendirilmiş cam. Yeterince yüksek mukavemete, şeffaflığa ve makul fiyata sahipler.

1. Triplex, şeffaf yapıştırıcı ile yapıştırılmış yüzdürme cam ve polimer filmin çok katmanlı bir yapısıdır. Eğer hasar görürse, tabaka parçalara ayrılmaz, filmin cam parçaları yapıştırılır ve başkalarına tehlike oluşturmaz.

2. Temperli cam, belirli bir sıcaklığa (erime noktasının üzerinde) ve ani hava veya teknik yağlara ani soğutma ile ısıtılır. Sonuç olarak, mukavemeti önemli ölçüde artar ve fiziksel özellikler değişir - mukavemet 3 ila 5 kat artar ve bükülmeye karşı direnç 2 kattan az değildir. Kırık olduğunda, bir kişiyi yaralayamayacak şekilde küçük paraşüt şekilli parçalar oluşur.

3. Takviye işlemi, bir polimerik ağın cam üzerine yapıştırılması veya üretim sırasında camın içine monte edilmesi ile yapılır. Bazen bir polimer kullanılmaz, ancak bir çelik hasır yapısı kullanılır. Bu cam oldukça özgün bir görünüm ve biraz daha az şeffaflık gösterir, ancak mukavemeti metalden daha düşük değildir.

Çift camlı pencereler çeşitli dekor

Çoğu yalıtım camı birimleri fazla dekor olmadan normal bir düzlemdir. Fakat diğer varyantlar da kullanılabilir, örneğin cam kamçıların içine yerleştirilmiş dekoratif metal profiller. Profilin genişliği 8 - 26 mm arasındadır. Örtülerin rengi gümüş, altın, bronzdur. Oldukça dekoratif bir görünüme sahipler, ancak son zamanlarda pratik olarak kullanılmıyorlar.

shprosov

Anketlere ek olarak, yanlış bağlantı parçaları kullanılır - cama bağlı çeşitli konfigürasyonların dekor elemanları. Çift camlı pencerelerin mukavemet ve sıkılığı konusunda hiçbir etkisi yoktur, ancak herhangi bir pencereyi binanın dış kısmının özelliklerine uyarlamanıza izin verir.

Yanlış astar

nakladki 2m

Yalıtım camı üniteleri için birçok seçenek bulunmaktadır. Bir seçim varsa, o zaman profesyonel inşaatçılar çekmek gerekir - pencereler her yıl değil satın alınır ve çok değer vardır. Kaliteleri, konutun konforuna ve evdeki sağlıklı bir atmosfere bağlıdır.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 5 =