Liliam Fashion Week in London
  • 20 March 2015

  • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

  • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

  • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

  • Read More

Plastik pencere türleri nelerdir – her şeyi sıraya koyalım

May 20
No comments yet

Plastik pencereler çok çeşitli tasarım seçeneklerinde üretilmektedir. Bunlar şekil, boyut, yaprakçık sayısı, açılma şekli, çift camlı pencere tipi ve profil özellikleri bakımından farklılık gösterir. Ayrıca, pencereler hem camda hem de çerçevede süslemek için çok ilginç olabilir. Odaya ne kadar ışık gireceğini bağımsız olarak belirleyen, şeffaflık seviyesini değiştiren tamamen yenilikçi tasarımlar vardır.

Ne tür plastik pencereler olabilir ve bunları seçerken ne yönelirseniz, bu makaleden öğreneceksiniz. Kutu belirtilmedi bir yıl süreyle, ihtiyaç somutlaşmış dikkatlice düşünmek yüzden pencereler, profesyonel inşaatçılar ve pencereler önce yüklenir evlerde insanların yüklenmesi dahil sanatçıların danışmak, bugüne kadar bir çok maliyeti ve onların operasyonun bazı deneyime sahip. Çoğu zaman sevdiğiniz tasarımlar kullanımı çok uygun ya da çok pahalı değil.

Plastik pencere çeşitleri

PVC pencere tiplerine göre broşür çeşitleri

Çerçeve malzemesinin ve çift camlı pencerelerin özellikleri, herhangi bir sayıda broşürü olan metal plastik pencerelerin üretimine izin verir. Çoğu zaman bir, iki veya üç yapraklı vardır. Bu seçenek kurulum sahası, evin dış tarafı ve pencerenin boyutu tarafından belirlenir.

Pencere küçükse, 1,5 x 1 m içinde bir yerde, o zaman bir yaprak yeterli olacaktır.

Tek yapraklı pencere

Daha büyük pencereler iki kanat ile donatılmalıdır.

Çift pencere

Üçü geniş ve yüksek pencereler ile donatılmış olup, bu alan yeterince büyük çift camlı pencereler kullanılmasına izin vermektedir. Gerçek şu ki, plastik pencerelerin tasarım özellikleri, özellikle açılı olan kapaklar arasında oldukça dikey dikey raflar gerektirir.

Üç yapraklı at

Üç çift camlı pencereler durumunda, iki bacak işlevi ve tasarım bir iyileşme çok artış olmadan, kanatlar daha cam toplam alanın% 10 kadar sürebilir, ve duran ışık geçirgenliği pencereler daha sonra düşük olacak ve onun artış ağırlığı.

Dairede standart pencereler için en uygun seçenek - iki kapı. Ancak, cephenin dış görünümü, özellikle pencereler tarihi ya da merkezi sokaklarla karşılaşıyorsa, kentsel planlama standartlarına belirli kısıtlamalar getirilebilir. Bu durumda, kanat sayısı düzenlenir ve ilgili makamların izni olmaksızın değişiklik yapamaz.

Broşürü açma yöntemine bağlı olarak pencereler nelerdir

Broşür sayısının seçilmesi, açılış için seçenekleri belirleyebilirsiniz. Pencere tasarımcıları oldukça geniş seçenekler ve kombinasyonları sunar.

Ölü bir pencere.

Sağır penceresi

En basit pencere sağır. Çift camlı pencere çerçevede hareketsiz sabitlenmiştir. Fonksiyona göre - bu en rahatsız edici penceredir. Maksimum ışığı geçmesine ve en fazla ısıyı korumasına rağmen, onu dışarıda yıkamak oldukça zordur. Zemin katta bile merdiven veya prefabrik ormana ihtiyacınız olacak. Fakat çoğu çift kanatlı pencerelerde bunlardan biri sağır olabilir, ancak ikincisi zorunlu olarak döner.

Salıncak kapılar.

Salıncak kapaklı pencere

Salıncak kapılar, evin içinde sadece dikey eksen boyunca açılabilir. Bunlar çift kanatlı bir pencerede her iki kapı veya bir triküspitte iki yan panel olabilir. Bu seçenek evin içinde çok sayıda pencere varsa ve bir veya iki tanesi katlanır veya salıncak ve eğim açma mekanizmalarına sahipse oldukça kullanışlıdır. Bu durumda, camların yıkanması veya odaların havalandırılması ile ilgili herhangi bir sorun yoktur.

Katlanır kanatlar.

Devirme penceresi

Katlanır kanatlar - alt kısmı, yatay eksende sabitlenirken üst parçanın içeriye doğru yer değiştirmesiyle sadece kısmen açılır. Açılma açısı yerleşik sınırlayıcılar tarafından belirlenir. Oda, basit mekanizma, ucuz tasarım havası için çok uygun. Fakat bu tür vanaların mil ile birlikte takılması arzu edilir - yıkanması daha kolay olacaktır.

Kombine valfler.

Döndürme ve eğme penceresi

Kanadın üst kısmının hem katlanmasına hem de dikey eksen boyunca odanın içinde açılmasına olanak veren, karmaşık bir bağlantı parçasıyla donatılmış, kombine veya döner menteşeli. Her şey, kontrol düğmesinin camdaki konumuna bağlıdır. Bazı pencereler bir yuva havalandırma mekanizması ile donatılmıştır. Bu tür pencereler en pahalı olanıdır ve tüm projenin fiyatını düşürmek için pivot veya katlama ile birlikte monte edilir.

Profil tasarımına bağlı olarak çeşitli pencereler

Plastik pencerelerin açılma yolunu öğrendikten sonra, yapıldıkları profil türü hakkında bilgi edinilmesi gerekmektedir. Hem pencerenin operasyonel özellikleri hem de fiyatı üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir.

Metal-plastik pencere üretimi için ana malzeme, plastikleştiriciler, modifiye ediciler ve dengeleyici maddelerin eklenmesi ile, klor ve etilen bazlı polivinil klorür-polimerdir. Toz halindeki hammaddelerin eritilmesinden sonra, ortaya çıkan kütle sıkıştırılır ve gelecekteki profilin duvarları oluşturulur - pencere çerçevesinin ana bileşeni.

Parçanın karmaşık bir yüzey konfigürasyonu elde edildikten sonra, bir "P" şeklinde metal profil ya da bir kare şekilli boru içine sokulur ve bütün yapı bir termal-lehimleme yöntemi ile birbirine yapıştırılır. Modifiye ediciler ve stabilizatörler, polivinil klorürü mekanik etkilere, kimyasal olarak inert, yanıcı olmayan ve ultraviyole ışığa maruz kalmayan bir malzemeye dönüştürür.

Pigment hammaddeye eklenirse, profil beyaza değil herhangi bir renge dönüşecektir. Tüm operasyonlar sonucunda, içinde üç ila yedi uzunlamasına izolasyonlu boşluk bulunan dikdörtgen veya trapez şeklinde boru şeklinde bir yapı elde edilir. Takviye edici metal profil merkezi boşluğa yerleştirilmiştir.

Pencere çerçeveleri üretilirken profil, istenen uzunlukta parçalara kesilir ve dikdörtgen veya başka bir mekansal konstrüksiyona yapıştırma veya kaynakla birleştirilir. Çerçevenin dış kısmı, yukarıdan ve aşağıdan kesilerek, birinci dış boşluk "haznesi" dış atmosfere bağlanır - delikler havalandırma ve kondens drenajına hizmet eder. Kalan bölmeler hermetiktir ve birbirleriyle ya da harici ortamla bağlantılı değildir.

Polivinil klorür (PVC) iyi bir ısı yalıtım malzemesi olarak kabul edilebilecek kadar düşük bir termal iletkenliğe sahiptir. Ancak yapının içinde hava ile dolu odaların varlığı, enerji tasarrufu özelliklerini birkaç kez artırır. Daha fazla odacıklar, pencere çerçevesinin ısıl iletkenliği ne kadar düşük olursa, daha sıcak olan bu evde olacaktır.

Modern endüstri, üç ila yedi arasında bir dizi kamera ile pencereler için profiller üretir.

Orta enlemlerde, en az dört iç boşluk ile beş bölmeden daha düşük olmayan profillerin seçilmesi gerekir.

Beş odalı pencere profili

Üç bölmeli, daha sıcak bölgelere veya ısıtılmamış odalarda - depolar, müştemilatlar, garajlar kurulabilir.

Pencere için üç odacık profili

Altı ve yedi odalı profiller artan kütlelerinde farklılık gösterir, ancak termal iletkenlikte keskin bir düşüş göstermezler. Onları satın almak tavsiye edilmez - pencereler daha pahalıdır, ancak aynı kalitede kalmaktadırlar. Daha geniş bir çift camlı pencere kurmak daha iyidir - termal korumada kazanım daha büyük olacaktır.

Eşit sayıda bölme ile, pencereler için en az 2,8 mm'lik bir dış duvar kalınlığına ve 2.5 mm'den daha büyük bir iç profile sahip bir profil kullanmak gerekir. Yaşam profillerine yönelik bu profil tipi "A". "B" ve "C" profilleri sadece mikro iklime özel gereksinimlerin öne sürülmediği üretim veya teknik odalarda kullanılabilir.

Pencereler çift camlı pencerelere göre nasıl değişir?

Plastik pencere camı, birbirinden belirli bir mesafede sabitlenmiş iki, üç veya dört cam tabakasının karmaşık tasarımları kullanılarak yapılır. Dış kısım sızdırmazdır. İç kısımlarda üretilen bölmeler, bölmeler olarak adlandırılır.

Plastik camlara monte edilen çift camlı pencereler:

  • tek bölmeli
  • İki bölmeli
  • trilocular

Bu nedenle, pencerenin iki veya üç bölmeli olduğunu öğrendikten sonra, hangi kameraların ne anlama geldiğini belirtmek gerekir - çerçevelerde veya çift camlı pencerelerde.

Tek odacıklı çift camlı pencereler

Çift camlı ünitenin kalınlığı (iki cam levha ve bunların arasında bir boşluk) 14 - 32 mm arasındadır. Çevre boyunca camlar arasındaki boşluk, camı ayıran ve onları belirli bir mesafede tutan bir metal şeritle kaplıdır - bir mesafe çerçevesi. Bölümde, çerçevenin hiç bir şerit olmadığı, ancak çerçevenin içine doğru yönlendirilmiş bir "P" şekilli profil olduğu görülebilir.

Çerçevenin alt kısmında, küçük bir çapa sahip delikler oluşturulmakta, bölme ve çerçevenin içindeki özel bir hermetik hacim birleştirilmekte ve bir nem emicinin doldurulması sağlanmaktadır. Emicinin hareketinin bir sonucu olarak, odadaki nem neredeyse tamamen çıkarılır ve pencere, dışarıdaki herhangi bir sıcaklıkta buğulanmaz.

Ancak tek odalı torbalar modası geçmiş kabul edilir. Isıtılmamış odalarda, balkonlarda, depolarda, dükkanlarda, endüstriyel tesislerde vb. Konutlarda daha karmaşık yapılar kullanılır - iki odacıklı (üç cam tabakası ve aralarında iki boşluk). Tek odacıklardan biraz daha ağırdırlar, fakat ısı ve ses yalıtımı gibi neredeyse iki kat daha verimlidirler. Her iki yapının ışık geçirme kapasitesi yaklaşık olarak aynıdır.

Tek camlı cam ünitesi

Çift camlı pencereler

4 mm kalınlığında bir cam kullanıldığında, iki odacıklı torbanın toplam montaj derinliği 30 ila 58 mm'dir. Üreticiler genellikle argon, xenon veya diğer inert gazla odayı doldururlar, ancak bu sadece enerji tasarrufu sağlayan i-gözlükler kullanılarak püskürtülür.

Eğer sıradan camdan inert gaz dolu paketler satmak için daha fazla çaba harcıyorsanız - reklam hileleri için düşmeyin. En iyi ihtimalle, termal iletkenlikte% 1-2 azalma elde edersiniz. I-gözlükleri kullanırken, fark toplam ısı tasarrufu etkisinin% 10-15'ine ulaşabilir. Bu oldukça iyi bir rakam.

Geleneksel camlarla karşılaştırıldığında, çift camlı pencereler sokak gürültüsünü birkaç kez azaltır. Mutlak olarak, bu 45 dB'den fazladır. Aynı zamanda, böyle bir paketin maliyeti, tek odalı bir paketten çok daha yüksek değildir.

Çift camlı pencereler

Üç odalı çift camlı pencereler

pratik iki bölmeye göre üç bölmeli paketler ile aynı pencere satın ağırdır ve ısı tasarrufu ve gürültü azaltma seviyesi biraz artacaktır bağlı ara parçalarının azalan genişliği.

Üçlü cam ünitesi

Çift camlı pencerelerin özel özellikleri

Cam ünitenin özellikleri büyük ölçüde camın özelliklerine bağlıdır. Lider üreticiler camla sürekli olarak denemeler yapıyorlar, bunun sonucunda çift camlı pencereler ile pencere satın alabilirsiniz:

teplosberegajushchih. Gözle görünmeyen metalize film, cam üzerine püskürtüldü ve tüm görünür ışınlardan aynı anda geçerken, spektrumun termal kısmını yansıttı. Camın mükemmel şeffaflığı vardır ve renkleri bozmaz, ancak yaz mevsiminde içeriye ısı girmesine izin vermez ve kışın ısı odayı kızılötesi radyasyon şeklinde bırakır.

Isı yalıtımlı çift camlı pencereler

renkli. Kural olarak, cam, metal veya diğer kimyasal bileşiklerin oksitlerini yüke ekleyerek üretim aşamasında boyanır. Sonuç olarak, pencere şeffaflığı korurken, çok çekici, bazen de egzotik bir görünüm kazanıyor.

Çift camlı pencereler için renkli camlar

darbeye dayanıklı. Her zamanki float cam yerine temperli veya triplex kullanılır. Şeffaflıkta farklılık göstermezler, ancak çok daha güçlüdürler. Çoğu zaman üretim tesislerinde, eğitim kurumlarında, mağazalarda kurulur. Çift camlı pencereleri kazaen etki veya kasıtlı vandalizm eylemlerinden koruyan alt katlarda bu tür pencerelerin monte edilmesi uygundur. Bu cam tamamen kırılır, kırılsa bile, yaralanmaya neden olmayan dikdörtgen bir parçaya saçılır veya güçlü bir polimer filmine yapıştırılmış halde kalır.

Darbelere dayanıklı çift camlı pencereler

Gürültü koruması. Tipik olarak, birkaç teknik kullanırlar. İnce filmlerin birikmesine ek olarak, odalar inert gazlarla doldurulur ve uzak odacıkların kalınlığı farklıdır. Bunun bir sonucu olarak, ses titreşimleri, ara yüzeylerden yansıyan aktif olarak sönümlenir. Geleneksel iki bölmeli ile karşılaştırıldığında, ses yalıtım camı dış ses seviyesini% 20 daha fazla azaltır.

Gürültü İzolasyonu Yalıtım Camı

ayna. Bu cam iki şekilde üretilir - yüzey üzerinde metalize veya polimer film püskürtmek veya üretim sırasında cam kütlesine metal oksitler ekleyerek. İkinci durumda, renk son derece stabil bir görünüme kavuşuyor ve odaya giren ışığın miktarı azalıyor. Ayna camının görünümü çok ilginçtir, altın ve gümüşten zümrüt, mavimsi veya inci gibi farklı tonları seçebilirsiniz.

Ayna Camı

Pencere şekilleri çeşitliliği

Standart dikdörtgen ve kare pencerelere ek olarak, neredeyse her türlü tasarımın tasarımını sipariş edebilirsiniz. Sadece bu pencereleri yapan bir üreticiyi bulmak gerekir - bunlar çok karmaşık ürünler ve standart pencereleri mükemmel kılan birçok atölye, hatta karmaşık olanları bile üstlenmezler. Konvansiyonel ekipman üzerinde üçgen veya altı köşeli hala yapılabilirse, özel makinelerde kemerli, yuvarlak veya oval monte edilir.

Ama hala aşağıdaki pencereler piyasada:

Kare pencere
Kare pencere

Poligonal pencere
Poligonal pencere

Trapez penceresi
Trapez penceresi

Kemerli pencere
Kemerli pencere

Oval pencere
Oval pencere

Üçgen pencere
Üçgen pencere

Çatı penceresi
Yuvarlak pencere

Karmaşık kompozit pencere
Karmaşık kompozit pencere

Therker sistemi
Therker sistemi

Standart olmayan pencereler herhangi bir iç mekânı süslüyor ve geleneksel bir cepheyi bir tür saray haline getirerek "vurgu" haline bile gelebiliyor. En popüler olanları çeşitli çeşitlerin kemerli pencereleridir - yarım daire biçiminde ve at nalı şeklindeki lacivert ve eliptik biçimli. Bu tür pencereleri sipariş ederken, eğrilik yarıçapının 40-45 cm'yi geçmemesi gerektiğini bilmek gerekir.

Yüksek tavanlı binalarda harika görünen üçgen pencereler sipariş ederken, konfigürasyonlarına da dikkat etmeniz gerekir - köşelerden herhangi biri 30'dan az olamaz0. Dikdörtgenden üretilmeleri daha zordur ve bazı nüanslarda ve kurulum yollarında farklı olmasının yanı sıra daha pahalıdırlar. Üçgen pencereleri sipariş ederseniz, sadece kurulumla birlikte.

Yaklaşık aynı düzeyde karmaşıklık ve evler ile mansard tipi evlerin cephelerinde çok iyi görünen trapezoidal pencereler. Burada aynı kısıtlamalar var - açıları 30'u geçmeli0. Ancak, broşürlerin açılması için seçenekler üçgen olanlardan çok daha büyüktür, çünkü çalışma kolaylığı için trapez pencereleri dikdörtgen olanlarla karşılaştırılabilir.

Yuvarlak pencereler yapmak en zor olanıdır. Standart olmayan tasarım ve amaca yönelik olarak kullanılırlar - özellikle deniz tarzında dekore edilmiş otellerde stüdyolar, sanatçı stüdyoları. Ancak başarı ile bir kır evinin mimarisine girilebilir. Üretildiklerinde, kavisli olanlarda olduğu gibi eğrilik yarıçapında da aynı sınırlamalar vardır. Maksimum yarıçap sadece pencerenin ağırlığı ve kullanım kolaylığı ile sınırlıdır.

Ayrıca, duvarın düzleminin ötesine taşan veya tamamen yer değiştiren moda ve popüler cumbalı pencere ve portal pencereler oldu. Bu tür tasarımlar sadece siparişe göre yapılır ve tamamen farklı şekil ve boyutlarda olabilir. Çeşitli cam ve çerçeve tasarımlarıyla birlikte standart olmayan pencereler, hem tasarım hem de işlevsellik açısından kesinlikle çarpıcı bir etki yaratır.

Pencereleri dekorasyon seçenekleri

Renkli plastik pencereler

Tipleri yukarıda tarif edilen plastik pencereleri göz önünde bulundurarak, seçimi farklı dekor unsurlarıyla genişletebilirsiniz, örneğin normal beyaz profil yerine 150 RAL renkle boyanmış olanı seçin. Boyama için, sadece 80 mikron kalınlığında bir polimer kaplama gibi güçlü bir kaplama oluşturan özel bileşimler kullanılır. Sadece fabrikada boyama yapın.

Plastik pencereler için renk profilleri

Lamine plastik pencereler

Laminasyon ayrıca bir ağacın yüzeyini bir profil üzerine taklit eden özel bir film yapıştırılarak yüksek dayanıklılık ve dayanıklılık ile karakterize edilir. Bu, sadece özel makinelerde yüksek basınç ve sıcaklık altında yapılır. Sıradan bir ağaçtan, bu yüzeyler sadece nem ve dayanıklılığa karşı dirençlerinde farklılık gösterir. Nitelikle yapıştırılan laminat, pencerenin kendisinden daha azına hizmet etmeyecektir.

laminirovannue1m
Scarlet.

laminirovannue4m
Bataklık meşesi.

laminirovannue7m
Winchester.

laminirovannue10m
Altın meşe

laminirovannue13m
Maun.

laminirovannue16m
Hafif ateş

laminirovannue19m
Hafif meşe

laminirovannue2m
Bazalt.

laminirovannue5m
Bataklık yeşili.

laminirovannue8m
Voronovo kanadı.

laminirovannue11m
Fırçalanmış alüminyum.

laminirovannue14m
Köknar.

laminirovannue17m
Rustik meşe

laminirovannue20m
Siena rosso.

laminirovannue3m
Bataklık yeşili.

laminirovannue6m
Parlak mavi.

laminirovannue9m
Çam ağacı

laminirovannue12m
Oregon.

laminirovannue15m
Platin metaliktir.

laminirovannue18m
Gülağacı.

laminirovannue21m
Shogun.

Vitray

Orijinal dekorasyona, vitray pencereler dahildir. Çift camlı ünitelerin iç bölmelerinde gerçekleştirilirler ve tamamen şaşırtıcı görsel efektlere ek olarak, yüksek direnç ve dayanıklılıklarıyla ayırt edilirler. Hasar göremezler, boyalar, vernikler ve özel kalay ayırma elemanları onlarca yıl boyunca tasarlanmıştır. Evin tarzına en iyi uyan tasarımı seçmek önemlidir.

vitrazhi1

vitrazhi2

Pencerelerin seçimi büyüleyici ve sorumlu bir meslektir. Sen dengeli seçimi gelir ve tasarım ve teklif edilen tasarımların pratik özelliklerini hem değerlendirir yalnızca birini gezinebilirsiniz güzellik ve zarafet bambaşka dünyada, bulursunuz.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

21 − 18 =