Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

İç kısımdaki stil füzyonu – özgür hissetmek

May 20
No comments yet

Füzyon, katı iç stiller yerine, tesislerin örgütlenmesi için katı kurallar dikte etmeye geldi. Bu, mütevazi, neredeyse asketik bir minimalizmin ve yapıcılığın imkânsızlığına kadar işlevsel bir yerini almıştır. İç kısımdaki füzyon tarzı tam tersi. Genel olarak kabul edilen çerçevenin ötesine geçmenize izin verir, kendinizi yaratıcı bir şekilde tezahür ettirme, dokular, malzemeler, dekor ile deneme yapma fırsatı verir. Tarzın tuhaflığı, fikirlerin cesaretinin ve enkarnasyonunun yenilikçiliğinin bir araya gelmesidir. Aynı zamanda, füzyon tarzı iç tasarım şık ve zevkli görünüyor.

İç kısımda füzyon tarzı nedir?

Tarzın kökeni tarihi

Kaynaşmanın ortaya çıkışı 1970 - 1990’a kadar uzanmaktadır. Sadece iç mekanlarda değil, diğer alanlarda da kendini gösterdi:

 • Müzikte (1970'te etnik motiflerin birbirinin içine girdiği caz müziğinin farklı yönleri vardır);
 • Dansta (dans estetiği daha açık ve plastik hale geldi, füzyon tarzında danslar halk, doğu ve modern koreografinin hareketlerini birleştirebilirdi);
 • Sinematografide;
 • Yemek pişirirken (geleneksel yemekler sıra dışı baharat ve baharatlarla eklenir, yeni bir sanatsal tarzda sunulur);

Stil, daha fazla sayıda taraftar elde ederek, çeşitli insan faaliyet alanlarına hızla nüfuz etti. Geleneksel olan her şey, kıtaları ve uyrukları birleştiren yeni bir bakış açısıyla sunulan farklı bir sos altında sunuldu. Eğer füzyon tarzında olan müzik 70'lerde ortaya çıktıysa, o zaman bu stil yirminci yüzyılın sonlarına doğru içeriye girdi. Geleneksel iç mekanlar, egzotik ülkelerden gelen malzemeler ve dekorlarla dolup taştı, onlara özgürlük ruhu kazandı, yeni her şeye açıklık kazandı.

Amerikan tasarımcıları tarafından yönetilen iç mekandaki ilk stil füzyonu. Klasik motifleri etnik motiflerle veya yüksek teknoloji ile barok ile birleştiren cesur iç mekanlar yarattılar. Aynı zamanda, Latin Amerika, Çin ya da Afrika motifleri ile mekânı bir dekorla doldurdular. Böylece, desenli kumaş döşemeli yumuşak bir koltuk, bir leopar derisi, bir zebra ya da sadece geometrik bir desenle bir ayna üst ve bir halı ile sıra dışı bir tablo ile bir arada var olmaya başladı.

20

Yirminci yüzyılın 90'lı yıllarında, "içte füzyon tarzı" kavramı, daha sık ses çıkarmaya başladı. Bu nedir? İngilizce'de füzyon füzyon, alaşım, sentez anlamına gelir. Bu tanım, uyuşmayanın birleştirildiği iç mekanlar için kullanılmıştır. Yani, evlerin, kafelerin, otellerin, tasarımcıların tasarımlarında, farklı tarzların işaretlerini gittikçe daha fazla karıştırarak, farklı milletlerden dekor ve mobilyalarla tamamladılar.

Örneğin, yatak odası klasik bir yatak, rahat bir yatak, beyaz duvarlar ve tavan, pop art, fütüristik avize ve Mısır büstü renk noktaları ile tamamlanan klasik perdeler. İlk bakışta tamamen uyumsuz olan mobilyalar birbiriyle başarılı bir mahallede yeni bir anlam kazanmıştır. Tek bir alanın ayrılmaz bir parçası oldular.

19

Kullanılan renkler

Tasarımcılar ve bugün kıskançlık ile kaynaşma tarzına dönüşüyor. Sonuçta, apartmanın iç kısmındaki füzyon tarzı, hem basitlik hem de karmaşık yığınlar, renkler ve materyallerin karakteristik olduğu benzersiz bir bohem alanı yaratmaya yardımcı oluyor. Fusion bu uyumsuz kavramları kolayca birleştirir. Renkler ve desenlerin kombinasyonu tüm iç mekan için tonu belirler. İlk bakışta, füzyon renk aralığında ve en azından bir düzenlilikte mantık yoktur, öyle değildir. Renk paleti özenle seçilir ve tam bir kaos izlenimi yaratır.

2

Arka plan renkleri

Çoğu zaman, odaların dekorasyonunda arka plan olarak aşağıdaki renkleri kullanırsınız:

cvet belui
beyaz.

görkem serui
gri.

cvet korichnevui
kahverengi.

Bu renkler, tek başına veya aynı anda üç renkte kullanılabilir. Onların yardımıyla tavanı, duvarları ve zemini oluştur.

6

12

14

Parlak aksan

Renk aksanları, tek renkli renklerin yanı sıra desen motifleri veya resimler olarak kullanıldığı için. Gri veya kahverengi bir duvarın arka planındaki parlak renk lekeleri, can alıcı ve taze görünmektedir.


En yaygın olarak kullanılanlar:

görkem oranzhevui
turuncu.

cvet goluboi
mavi.

cvet fioletovui
mor.

cvet sinii
mavi.

cvet rozovui
pembe.

cvet krasnui
kırmızı.

zvet zelenui
yeşil.

svetlo zelenui
Açık Yeşil.

cvet zheltui
sarı.

7

8

16

Füzyon tarzı için karakteristik desenler

Füzyon tarzında iç tasarım, farklı desenlerin bolluğu ile ayırt edilir. Eşsiz bir yaratıcı alan yaratarak sessizce yan yana geçerler. İç mekanın bireyselliğini vurgulamak için karakteri ve özgürlüğü bu tarz kalıpları ve çizimleri kullanır:

 • zikzaklar ve kıvrımlı çizgiler;
 • geometrik motifler (eşkenar dörtgen, kareler, daireler);
 • bir şerit ve bir kafes;
 • çiçek ve çiçek desenleri;
 • etnik çizimler;
 • hayvansal baskılar.

17

31

Fatura ve materyaller

Dairenin iç kısmında bir füzyon stili yaratmak, binaların dekorasyonu ve dekorasyonu için çeşitli malzemeleri güvenle kullanabilirsiniz.

Örneğin, bunlar:

Bambu duvar kağıdı

1 bambukovue oboi m

2 bambukovue oboi m

Mantar duvar kağıdı

3 probkovue oboi m

4 probkovue oboi m

Kağıt duvar kağıtları

7 bumazhnue oboi m

8 bumazhnue oboi m

Doğal taş

5 naturalnui kamen m

6 naturalnui kamen m

Güzel mozaik

9 mozaika m

11 mozaika m

10 mozaika m

Suni taş

12 iskusstvennui kamen m

14 iskusstvennui kamen m

13 iskusstvennui kamen m

15 iskusstvennui kamen m

Büyük seramik fayans

16 plitka m

17 plitka m

Doğal ahşap

18 derevo m

19 derevo m

Lamine paneller

20 laminirovannue paneli m

21 laminrovannue paneli m

Dekoratif sıva

22 dekor

23 dekor

Dokular birbirlerini görsel ve dokunsal olarak tamamlarlar. Örneğin, duvar hantal gibi görünüyorsa, o zaman dokunularak kaba ve hantal olmalı. Duvar bir nehir çakıl taşı gibi görünüyorsa, o zaman da küçük yarım daire çakıllar oluşan, pürüzsüz olmalıdır. Yüzey yeşillik gösteriyorsa, taze bahar çimenleri, daha sonra dokunduğunuzda bunu hatırlatmalıdır (bu etkiyi elde etmek için, kabartma sıva kullanabilirsiniz).

37

35

Pürüzsüz parlak yüzeylerin dokulu kumaşlarla (kanvas, keten, haneli halı, kadife), hayvan derileri (veya hayvan derileri için yapay halılar) kombinasyonu ile füzyonun oldukça renkli bir estetiği vurgulanmaktadır. Örneğin, iyi tanımlanmış bir ahşap dokuya sahip doğal veya lamine bir tahtadan yapılmış bir zemin kaplaması bir inek derisi ile desteklenebilir. Kumaş, üç boyutlu yastıklar ve yatak örtüleri üzerinde bir desen oyunu kullanarak bir yatak, bir sanat nesnesi haline getirilebilir.

4

Duvar, tavan ve zemin kaplama

Yüzeylerin finisajı için, doğal malzemeler ağırlıklı olarak kullanılır:

 • ahşap tahta ve ahşap paneller;
 • Mermer, kumtaşı, granit, kayrak, kireçtaşı;
 • seramik fayanslar;
 • cam, cam paneller.

Bu malzemelerin yanı sıra, 3-D etkisi ile su basmış bir zemin, desen, yaldız, oyuk, dökümlü paneller ile hacimsel sıva gibi modern teknolojiler aktif olarak kullanılmaktadır. Bu malzemelerin yakınlığı olağandışı bir etki yaratır.

34

tavan

Füzyon tarzı tavanın dekorasyonu için kesinlikle herhangi bir malzeme ve renklerin cesur kullanımını içerir. Ancak, çoğu zaman tasarımcılar normal beyaz tavanı seçerler. Pürüzsüz sıvalı bir yüzey su bazlı boya ile boyanır. Basit bir beyaz tavan sıradışı bir modern avize için iyi bir arka plan.

3

Basit bir tasarım çözümü ile birlikte, karmaşık fikirler de kullanılır. Örneğin tavan, cam paneller ile yayılan bir çatı ile birleştirilir. Sadece odayı yağmurdan korumakla kalmaz, aynı zamanda azami ışık miktarını da atmaz, aynı zamanda inanılmaz bir dekoratif etki sağlar.

18

Füzyon tarzı tavan için birkaç fikir daha:

 • Gergin parlak beyaz veya renkli tavan (İç Camı yansıtır, İç Camın etkisini yaratır);
 • Boyutlu ahşap panellerde çeşitli tavanlar;
 • Ahşap kirişli beyaz tavan.

5

Paul

Çoğu zaman, bir zemin kaplaması seçerken, sorunun pratik yönünü düşünün. Oturma odası ve yatak odası için ahşap, lamine, parke zeminler seçilir. Banyoda ve mutfak zeminlerinde fayans veya muşamba ile bitirilmiştir. Teras doğal taşlarla döşenebilir. Bu durumda, zemin tamamen monofonik olabilir. Daha sonra parlak bir yol, halı veya deri ile tamamlanmaktadır. Alternatif olarak, sanatsal olarak dekore edilebilir (bir resim, sanat parke veya mozaik ile dolgu zemin). Bu durumda, misafirlerin iç harikası hayranlık duymasına izin veren hiçbir şeyi kapatmaz.

22

duvarlar

Duvarların dekorasyonu için bir kerede birkaç farklı teknik ve malzeme seçilmiştir. Peki, pürüzsüz boyalı bir yüzeyi tuğla ile uyumlu bir şekilde birleştirirseniz, mozaik ekler ile ahşap paneller, beyaz pürüzsüz sıva ile bambu duvar kağıdı. Duvarlar yaratıcılık ve kendini ifade etme için bir mekandır. Kumaş perdelikler, ünlü sanatçıların tabloları, kitle sanatının nesneleri (posterler, posterler veya çizgi romanlar), aynalar, çerçevedeki fotoğraflar ile tamamlanmaktadır. İçinden geçmesi gereken, onu zenginleştiren ulusal rengin kırmızı ipini unutmamak önemlidir.

9

33

27

Aydınlatma organizasyonu

Fusion tasarımcısı tarzında iç tasarım tasarlanması, özellikle aydınlatma konusunu vurgulamaktadır. Onun yardımıyla, her zamanki oda bir film pavyonuna veya bir disko salonuna dönüştürülebilir. Işık, durumun genel olarak aydınlatılması için kullanılmaz, ancak belirli unsurları vurgulamak için, olağan yerleşim dairesinde bir ışık gösterisi oluşturulmasında kullanılır. Büyük bir oturma odasını aydınlatmak için, elbette merkezi bir avize seçebilirsiniz. Çoğunlukla ilginç bir tasarıma sahip modern modelleri tercih ediyor. Ama aynı zamanda bireysel dekor elemanlarının nokta aydınlatmasını da düşünün.

38

İpucu: bazı yönlü armatürleri doğrudan zemin alanına yerleştirin. Aşağıdan gelen bir yön ışığı bir alt etki yaratacaktır.

39

Aydınlatma armatürleri dahil olduğu gibi:

 • Masa lambaları;
 • İki yönlü yönlü aplikler;
 • Döner lambalar;
 • Nokta aydınlatma;
 • Askı lambaları;
 • Zemin lambaları;
 • Latent halojen aydınlatma;
 • Yön lambaları.

Önemli olan, tüm aydınlatma cihazlarının aynı koleksiyondan seçilmesinin, şekillerine ve üretim malzemelerine dikkat edilmesinin gerekli olmamasıdır. Füzyon çeşitli şekiller, renkler ve dokular sağlar.

10

32

Tekstil kullanımı

Tekstil tasarımı aynı zamanda ana kuralın kullanımına tabidir - kurallar yoktur. Yani, bir yatak odası veya oturma odasını dekore ederken, saydam ve ağır dokulu kumaşları güvenle birleştirebilir, yan yana çeşitli yastıklar olabilir. Füzyon, çok katmanlı, katmanlı farklı desenleri, renkli kumaşları, perdelik kumaşları tanır. Bir odayı dekore ederken mutlaka bir desenli hatta yapışmayın. Füzyon, ulusal sembollerle birlikte geometrik ve bitki teması komşuluğunu sağlar.

1

36

Mobilya seçimi

Oturma odası için füzyon tarzında bir mobilya setine veya sete gerek yoktur. Farklı koleksiyonlardan ve dönemlerden uygun bir ortam yaratmak. Klasik kanepenin yanında, Art Nouveau tarzında mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş cam masa yer almaktadır. Şöminenin yanında iki farklı sandalye veya sıra dışı bir kanepe bulunmaktadır.

Mutfak için, bu fikri kullanabilirsiniz - yemek masasında, 4 ila 6 tamamen farklı sandalyeler düzenleyin. Mobilya parçaları renk, doku ve stilde farklılık gösterebilirken, yine de ortak bir özelliğe sahip olmaları gerekir. Örneğin, krom ayakları veya deri parçaları veya desenli baskılar.

13

İpucu: Alanı fazladan mobilyalarla karıştırmayın. Füzyon özgürlüğü teşvik eder, bu yüzden mümkün olduğu kadar odada boş alan olmalıdır.

Aksesuarlar ve dekor

Bir apartman dairesinin dekorasyonu için füzyon tarzında toplanması, nesnelerin çeşitliliğinin prizmasıyla kendi benliğinizi ifade etmeniz önemlidir. Konut sahibi, tercihleri, tercihleri ​​ve sevdikleri nesnelerin tadını yansıtmalıdırlar. Duvarlar, en sevdiğiniz fotoğrafların, oyuncuların fotoğraflarının veya kendi resimlerinizin kopyalarını dekore edebilir. Farklı aynalar yalnız kalmaz, ancak grupları vardır. Açık bir vazo ile hacimli bir çerçevede büyük bir ayna mahallesi olmasına rağmen, bir zemin lambası ve etnik tarzda bir büstü kabul edilebilir.

41

42

İzlenecek temel kurallar

Tarzın hayali izinlerinin ardında, yaratıcı bir iddiasız atmosferi, bohemciliğin dokunaklı bir kaosa sürüklemesiyle elde etmek için küçük bir risk vardır. Bu, kendi oran ve zevk duygunuza ve ayrıca çeşitli kuralların yardımıyla güvence altına alınabilir:

Kural 1.

Füzyonun serbest, iyi aydınlatılmış bir alan gerektirdiğini hatırlamak önemlidir. Çok fazla mobilya, dekor, tekstil, atmosferi aşırı yükler ve karıştırma stillerinin cazibesini bozar.

s1

Kural # 2.

Cesur fikirler, kaynaşma alanındaki uygulama için çok uygundur. Biraz şok edici böyle bir iç mekana zarar vermez.

s2

Kural - # 3.

Çağı, materyalleri ve stilleri karıştırırken, orantı duygusunu ve yüksek sanat ile banal cehalet arasındaki çizgiyi unutmayınız.

s3

Füzyon tarzı iç için fotoğraf fikirleri

gal4m

Fotoğraf: Eko Füzyon Tasarım LLC.

gal5m

Fotoğraf: Les Collections Dubreuil

gal6m

Fotoğrafı çeken Brian DalBalcon Photography

gal7m

Fotoğraf: Allan Edwards Builder.

gal9m

Fotoğraf: Mike Schaap Üreticileri.

gal10m

Fotoğraf: Gökyüzü Sınır Tasarımı

gal11m

Fotoğraf: Dekor Fusion - Karıştırma Stilleri.

gal12m

Fotoğraf: Sky Yüksek Dubleks Daire.

gal1 m

Fotoğraf: WEAVE IDEAS.

gal8m

Fotoğraf: Allan Edwards Builder.

gal3 m

gal2m

gal13 m

Fotoğraf: FabCab.

gal14m

Fotoğraf: w.b. inşaatçılar.

gal15m

Fotoğraf: Füzyon D.

gal16m

Fotoğraf: Smith Smith Kitchens.

gal17m

Fotoğraf: Kasaba Planlarımız.

gal18m

Fotoğraf: KOUBOO.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

33 − = 24