Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir – farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

May 20
No comments yet

Şüphesiz avantajları nedeniyle, lazer seviyesi, her zamanki kabarcık modellerinin yanında güvenli bir şekilde yerini alıyor. Profesyonel yapımcılar, kimin için iyi bir araç, her şeyden önce, niteliksel ve zamanında işi yapmanın bir yolu, bu tür bir cihazı satın almaya değip değmeyeceğini bile düşünmüyorlar - sadece hangi lazer seviyesinin daha iyi olacağını belirlemek zorundalar. Piyasadaki modeller yeterince sunuluyor ve farklı çalışma prensipleri göz önüne alındığında, soru ilk bakışta göründüğü kadar basit değil.

En iyi lazer seviyeleri - modellerin karşılaştırması

Hangi lazer seviyesi daha iyidir - doğrusal, nokta veya döner

Lazer seviyelerinin derecesini incelemeden önce, çalışma prensiplerini belirlemek gerekir - farklı görevler için, cihazları oluşturulur. En iyi lazer seviyesini seçerseniz, her şeyden önce, çalışmalarının prensibini belirlemeniz veya daha ziyade - marka oluşturma yöntemi ile - bu cihazlar nokta, doğrusal veya döner olabilir.

Tüm bu cihazların temeli, bir elektrik akımını çoğunlukla kırmızı veya yeşil olan dar bir ışık demetine dönüştüren bir diyot sistemidir. Çalışma prensibi basittir - iki yarı iletken arasında, aralarında elektrik yarı iletkenlerinden geçerken fotonların ortaya çıktığı bir tampon bölge vardır. Duvarlardan birinde, bu fotonların uçtuğu bir delik vardır. Uçmak için, foton, en azından deliğe sahip düzleme minimum bir açıyla hareket etmelidir, çünkü lazer ışını dağılmış ve daha fazla odaklanmalıdır. Bu amaçla, lazerin kullanıldığı cihazın tipine bağlı olarak var olan bir lens veya prizma sistemi tasarlanmıştır.

Nokta lazer seviyesi

Noktadaki tüm lazer seviyelerinin en basit cihazı, içindeki lazer statik olarak sabittir ve bundan sonra sadece foton akısını bir noktaya yönlendiren bir odaklama lensi vardır. Tüm seviye ayarları, dahili kabarcık seviyelerini kullanarak manuel olarak yapılır, bundan sonra çalışmaya başlayabilirsiniz.

Aslında, bir seviyede maruz kalan ve bir duvar boyunca bir ışın yansıtan normal bir lazer işaretleyicidir. Sonuç olarak, komşu veya karşıt duvarda parlak bir nokta belirir. Lazer ışınının kendisi havada görünmez, ancak yolda bir engel belirirse, hemen üzerinde görünür. yani Düzlemdeki seviyeyi ayarlarsanız ve seviyeye ayarlarsanız, işin yürütülmesi sırasında kendinizi yönlendirebileceğiniz işaretleyici ile farklı yerlerde işaretleyebilirsiniz.

tochechnui nivelir 2m

En basit nokta lazer seviyeleri, zıt yönlere yönelik bir veya iki lazerle olabilir - bu, örneğin, zeminden tavana işaretlerin aktarılmasına ya da büyük duvarları işaretlemek için yüksek doğrulukta, onlarca veya yüzlerce metre uzunluğa işaret eder. Daha gelişmiş cihazlar, daha verimli kullanılmasını sağlayan üç veya beş lazerle üretilir.

Nokta lazer seviyesi

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

+ Puan seviyelerinin avantajları:

 1. kullanım kolaylığı;
 2. diğer türdeki cihazların performansını aşan yüksek "uzun menzilli" ışın;
 3. kullanım kolaylığı - lazer nokta, her zaman parlak sokak ışığında açıkça görülebilir.

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

- Puan seviyelerinin dezavantajları:

 1. Çok sayıda ölçüme ihtiyacınız varsa, cihazın sürekli doğru yönde döndürülmesi gerekir;
 2. Çok dar ışın yönü - işaretleme sadece yönlendirildiği duvarda yapılabilir;
 3. yüksek bir hata olasılığı - cihazın hafif bir yer değiştirmesiyle bile, kirişin yönü değişmeyecek ve sonraki işaretleme hatalı olacaktır.

Sonuç olarak, cihaz düzensiz ev işleri için daha uygundur (bu durumda normal bir bütçe modeli satın alabilirsiniz) ya da çok büyük odalarda ölçüm yapmak için (o zaman profesyonel modellere bakmanız gerekir).

Doğrusal lazer seviyesi

Lazer seviyelerini satış sayısına göre belirleyen en yaygın cihaz - ikinci adı "düzlem oluşturucu", bir kirişin bir çizgi şeklinde yansıtılması için elde edilir. Bir lazer düzlemin herhangi bir yerinde bir engelle karşılaşırsa, o zaman ikincisinde gerekli işaretlemeyi gösteren bir etiket hemen görüntülenir. Bu, köşedeki seviyeyi ayarlarsanız, odanın herhangi bir yerinde, lazerle oluşturulmuş düzlemin nereye geçtiğini görsel olarak görebileceğiniz anlamına gelir.

Buradaki lazer, nokta aygıtlarında olduğu gibi kullanılır, ancak çıktıda, düzlemdeki ışını dağıtan (ayrıştıran) bir ek prizma vardır. Çoğu cihaz bir kerede birkaç çizgi gösterebilir, bunun için çeşitli lazerler tasarımlarına dahil edilir.

Doğrusal lazer çoklu prizma seviyesi

Doğrusal lazer seviyelerinin cihazının ayırt edici özelliği, 3-6 derecede kurulumun hatalarını telafi etmeyi sağlayan otomatik seviyelendirme sisteminin varlığıdır. Autocenter çok güvenilirdir - elektronik kullanır, ya da lazerin kendisini, yeryüzünün yüzeyine dik durma eğilimi gösteren bir sarkaç üzerine monte ederek gerçekleşir.

lineinyi nivelir 2m

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

+ Lineer seviyelerin avantajları:

 1. Yansıtılan görüntünün görünürlüğü.
 2. Geniş açı (160 ° 'ye kadar).
 3. Yüksek doğruluk - 100 metrede 1 cm'lik sapma.

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

- Doğrusal seviyelerin dezavantajları:

 1. Göreceli olarak düşük menzil - lazer ışını prizma tarafından zaten ayrıştırılmıştır ve bu nedenle hat, yüzeyde noktadan daha zayıf bir şekilde gösterilmektedir. Bu kusurun bir kısmı, gözle görülemiyor olsa bile, lazer ışınına tepki gösteren çizgileri ve yakalayıcıları daha iyi görebilmeyi sağlayan özel gözlüklerle telafi edilir.
 2. Dış mekan kullanımı ve güneş ışığı için sınırlı olanaklar.

Doğrusal seviyeler, profesyonel bitiriciler veya inşaatçılar için uygundur ve bunlar genellikle uzun bir süre boyunca, iş sırasında kontrol edilebilen bir "referans" düzlemi oluşturmaya ihtiyaç duyarlar.

Döner lazer seviyesi

Bu, asıl amacı çok geniş odalarda veya sokakta yatay bir düzlem oluşturmak olan profesyonel bir araçtır. Ayarlanabilir bir frekansta dönen bir nokta lazeridir. Bu nedenle, yansıtılan düzlem, cihazın etrafındaki tüm 360 ° 'i kapsar ve aralık, doğrusal seviyelerin yeteneklerini büyük ölçüde aşar. Kiriş tutucuları kullanılıyorsa, şantiyeye bağlı olarak şantiyenin işaretlenmesi veya ölçüm yükseklik farklarının ölçülmesi 150-300 metrelik bir yarıçap içinde elde edilecektir.

döner lazer seviyesi

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

+ Dönme seviyelerinin avantajları:

 1. eylem aralığı;
 2. düzlem 360 ° yansıtılır;
 3. düşük hata;
 4. kendinden yayılan büyük açılar (6 ° ye kadar)

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

- Dönme seviyeleri dezavantajları:

 1. Bir defasında, kusurların sadece yatay düzlemde çalıştığı kabul edildi, ancak şimdi bu tür cihazlar gerektiğinde dikey ve çapraz çizgiler oluşturabilir.

Döner lazer seviyeleri sadece büyük ölçekli inşaat alanlarında profesyonel amaçlar için kullanılır. Diğer alanlarda veya günlük hayatta kullanımları uygun değildir - bu tam bir para kaybıdır ve tam potansiyelini gerçekleştirmeyecek bir cihazın mantıksız kullanımıdır.

En iyi nokta lazer seviyeleri

Bu cihazlar arasında en iyi Alman üretici Bosch'un seviyeleri. Modellerin seçimi oldukça geniştir, ancak fiyat-kalite oranı için gereken tüm işlevselliğe sahip olan GPL 5 ve PLL 5'e dikkat edilmelidir. Bosch firması, cihazın arızalanması durumunda, onları bulmak ve seyahat etmek için fazla zaman ayıramayan kapsamlı bir servis merkezleri ağına sahiptir.

Bosch GPL 5 180 Bosch PLL 5 180
Bosch GPL 5 Bosch PLL 5
1 mesto
9 oc
2 mezto
8 oc
Hizalama tipi otomatik manuel
Hizalama işlevini devre dışı bırakma evet hayır
Kendiliğinden yayılan açı, derece. uzunlamasına eksen boyunca - +/- 5
enine eksende - +/- 3
-
Alıcı olmadan ölçüm aralığı, m 30 5
Besleme voltajı, V 1.5 1.5
Işın rengi kırmızı kırmızı
Doğruluk, mm / m +/ - 0.3 +/ - 1
Işınların yönü ileri / sağ / sol / yukarı / aşağı -
Işınları miktarı 5 1
Lazer sınıfı 2 2
Dalga boyu, nm 635 635

Bosch GPL 5

0,3 mm / m'den fazla olmayan olası bir sapma ile beş ışın üreten bir evrensel nokta seviyesi. İki ışın yukarı ve aşağı doğru yönlendirilir ve diğerleri ileriye doğru, sağa ve sola doğru ileri ve sağdır. Cihazın durumu, toz ve nemli odalarda kullanılmasına izin veren koruma sınıfı IP54 için tasarlanmıştır. Ölçüm aralığı, odalar için fazlasıyla yeterli olan 30 metredir.

Cihaz, 5 ° yatay ve 3 ° dikey montaj hatalarını telafi eden bir kendiliğinden yayılan mekanizma ile donatılmıştır. Cihaz, zemine monte edilebilir, duvara sabitlenebilir veya tripod kullanabilir.

Bosch GPL 5

Bosch GPL 5 1m

Bosch GPL 5 2m

Bosch GPL 5 3m

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

+ Bosch GPL 5'in avantajları

 1. tasarımın sadeliği ve güvenilirliği - tüm lazerler vücutta gizlidir, başka hiçbir şişkin parça yoktur;
 2. Üniversal tutucu - Cihaz belirli bir pozisyonda herhangi bir yüzeye tutturulur;
 3. kendini düzeltmeyi devre dışı bırakma olasılığı;
 4. Güneşli havalarda sokakta lazer noktaları açıkça görülebilir;
 5. Cihazın küçük ağırlığı ve boyutları, nesneyi hareket ettirmeyi kolaylaştırır.

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

- Bosch GPL 5'in dezavantajları

 1. cihaza üç adet AA pil (parmak) ile güç verilir, ancak piller oturmuşsa güç kaynağı ünitesinden çalışma imkanı yoktur;

sonuçlar. Nokta seviyesi temel olarak temelleri ve benzer yapıları işaretlemek için profesyoneller tarafından kullanılan oldukça spesifik bir cihazdır. Evsel koşullarda kullanılması büyük olasılıkla uygun olmayacaktır.

Bosch PLL 5

+/- 1 mm / m hassasiyetle 5 metreye kadar mesafelerde doğru dikey ve yatay işaretler yapmanızı sağlayan kompakt ve hafif cihaz. Cihazın ağırlığı sadece 0.12 kg'dır, bu da kasadaki dahili kabarcık seviyeleri sayesinde ön dengelemeden sonra duvara tutturmanın kolay ve güvenilir olmasını sağlar. Güç iki adet AAA pilden (mini-piller) geliyor. Servis ömrü, cihazın sürekli çalıştığı süreye bağlıdır.

Bosch PLL 5

Bosch PLL 5 1m

Bosch PLL 5 2m

Bosch PLL 5 3m

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

+ Bosch PLL 5'in avantajları

 1. operasyonda sadelik - alt düz taraf duvarda sorunsuz bir şekilde kurulur, daha sonra yerleşime ilerleyebilirsiniz;
 2. Dairelerde çalışırken kirişin uzunluğu çoğu oda için yeterlidir;
 3. hareketlilik - küçük boyut ve ağırlık şantiyede nakliye ve ulaşım için uygundur;
 4. Bir nokta veya çizgi yansıtabilir.

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

- Bosch PLL 5'in dezavantajları

 1. Çok sınırlı işlevsellik, çünkü bir LED kullanıldığından - örneğin, zenit ve en düşük (yukarıdan ve aşağıdan zıt noktalar) not edilemez;
 2. Kabarcık seviyelerinin kalitesiz ayarlaması ile ilgili bireysel şikayetler vardır - güvenli olabilmek için cihazı satın aldıktan hemen sonra kontrol etmek daha iyidir.

sonuçlar. Sınırlı işlevsellik göz önüne alındığında, cihaz ölçülen yüzeyin uzunluğu haricinde herhangi bir ek "çörekler" olmaksızın kabarcık seviyesinin değiştirilmesi için uygundur.

En iyi doğrusal lazer seviyeleri

6D Servoliner cihazları ve 3D Liner 4V, işlevsellik açısından birbirinden biraz farklı - Bu kategoride çıkıntıları üç tam uçak ve Çin ADA yapabilen Alman üretici Bosch, model GLL 3-80 P, kurşun biriminde yer alır. Bir anlamda, biz Alman markasının üretim kapasitesi Çin'de de bulunur bulunmaz, bu cihazların tümünün kimlik kalitesi hakkında konuşabilirsiniz.

ADA 6D Servoliner 180 Bosch GLL 3 ​​80 P 180 ADA 3D Liner 4V 180
ADA 6D Servoliner Bosch GLL 3-80 P ADA 3D Liner 4V
1 mesto
9 oc
2 mezto
8 oc
3 mesto
8 oc
Hizalama tipi otomatik otomatik otomatik
Hizalamayı devre dışı bırakma evet evet hayır
Kendiliğinden yayılan açı, derece. +/ - 3,5 +/ - 4 +/ - 3
Alıcı ile / alıcı olmadan ölçüm aralığı, m 50/10 80/40 70/40
Içinde tripod altında iplik. 5/8 1/4 ve 5/8 5/8
Pil sayısı, adet. 4 4 3
Işın rengi kırmızı kırmızı kırmızı
Doğruluk, mm / m +/ - 0,1 +/ - 0.2 +/ - 0.2
Işınların yönü yatay / dikey / dikey / aşağı yatay / dikey / dikey yatay / dikey / dikey / aşağı
Işınları miktarı 9 3 6
Lazer sınıfı 2 2 2
Dalga boyu, nm 635 640 635
Şarj başına çalışma süresi, h 10 18 8

ADA 6D Servoliner

İç ve dış mekan çalışmaları için tasarlanmış kendinden yayılan lazer seviyesi. üreticisine doğrultusunda iyi lazer - nadir - ürettiği doruk ve çekül noktasını göstermektedir geçiş noktasında, 360 ° 'de bir yatay düzlem, 4, iki dik düzlem oluşturan, 4 olan 9 kirişler. Doyurucu cihazının 3,5 ° kurulumu bir hata uçaktan maruz bir servo vasıtasıyla, sarkaç olmayan bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Eğimli düzlemler oluşturmak gerekiyorsa, otomatik düzeltme işlevi devre dışı bırakılır.

ADA 6D Servoliner

ADA 6D Servoliner 1m

ADA 6D Servoliner 2m

ADA 6D Servoliner 3m

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

+ ADA 6D Servoliner Avantajları

 1. uçakların inşasında yüksek doğruluk;
 2. maksimum hat sayısı;
 3. yüksek kaliteli otomatik ayar mekanizması;
 4. Manüel ayar, haçı tam olarak istenen noktada ortaya çıkarmanızı sağlar;
 5. çıkıştan çalışma imkanı.

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

- ADA 6D Servoliner

 1. Pilin talep edilen pil ömrü 10 saattir ve aslında kullanıcılar sadece 3-6 saat fark eder.
 2. "yerel" şarj cihazının kısa bir kablosu.

sonuçlar. Güvenilirliği ve çok yönlülüğü nedeniyle cihaz, inşaat veya finisajda profesyonel olarak çalışanlar için mükemmeldir. Periyodik çalışmalar için, işlevselliği ve fiyatı aşırı olabilir.

Bosch GLL 3-80 P

3 tamamen kapalı uçaklar inşa etmenizi sağlayan bir araç. Biri yatay ve iki dikey, birbirine dik açılarda. Çalışma aralığı bir alıcı olmadan 40 metreye kadar, ve iki katına kadar - 80'e kadar. Cihaz, +/- 4 ° 'de yanlış montajı telafi eden bir otomatik düzeltme fonksiyonuyla donatılmıştır. Gerekirse, bu seçeneği devre dışı bırakabilirsiniz. Lazerlerin konumu, mevcut olanlarla neredeyse aynı hizada olan referans düzlemleri oluşturmayı mümkün kılar. Zenith ve nadir bir nokta ile değil, yukarıdan ve aşağıdan bir artı işareti ile gösterilir.

Bosch GLL 3 ​​80 P

Bosch GLL 3 ​​80 P 1m

Bosch GLL 3 ​​80 P 2m

Bosch GLL 3 ​​80 P 3m

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

+ Artıları Bosch GLL 3-80 P

 1. üç kapalı düzlemin inşası;
 2. Herhangi bir düzlemi gerektiği gibi devre dışı bırakmak ve etkinleştirmek için yeteneği;
 3. küçük boy ve ağırlık - kompakt;
 4. Duvar veya tavandan 1.5-2 cm mesafede bir uçak inşa etme yeteneği.

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

- Bosch GLL 3-80 P

 1. manyetizasyonlu bağlantı elemanları yok - cihaz ek bir stand üzerine kurulmalıdır;
 2. ayar kaybolursa, otomatik seviye belirlendikten sonra bile ses sinyali manuel olarak kapatılmalıdır;
 3. Her üç lazer de farklı bazlarda ve eksenlerde bulunur - potansiyel olarak bu yüksek bir yeniden kalibrasyon riskidir.

sonuçlar. Maliyet ve işlevsellik, cihazı profesyonel kullanım için benzersiz bir cihaz olarak konumlandırır. Açık şantiyelerde çalışmayı planlıyorsanız, mutlaka bir kiriş yakalayıcı almalısınız.

ADA 3D Liner 4V

Altı oluşturucu düzlemleri iki dikey düzlemler projeksiyon çizgilerinin eşzamanlı görüntü zenit, bir yatay ve karşıt bir kavrama kısmı yan duvarların kesişir ve çekül noktası (en düşük değer) göstermektedir sağlar.

Kendi kendini ayarlama açısı +/- 3 ° C'dir - eğer cihaz kendi kendini kalibre edemiyorsa, lazer ışını yanıp sönmeye başlar ve sesli bir sinyal duyulur. Ayrıca, sinyal uzun bir boşta cihaz tarafından tetiklenir - eğer kapatmayı unuttuysanız, pil tasarrufu sağlar. Cihaz, yüzeye önceden takılmasını kolaylaştıran yerleşik tripod ve kabarcık seviyesi ile donatılmıştır.

ADA 3D Liner 4V

ADA 3D Liner 4V 1m

ADA 3D Liner 4V 2m

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

+ ADA 3D Liner 4V'nin avantajları

 1. bir tabanda lazerlerin sabitlenmesi nedeniyle düzlemlerin yapımının doğruluğu;
 2. parlak ışınlar, mesafe ile çizgiler kalınlaşmaz;
 3. hafif - 900 gram.

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

- ADA 3D Liner 4V

 1. Prizden çalışmaz - yedek piller ek bir dizi satın almak için tavsiye edilir;
 2. her bir çizgiyi ayrı ayrı dahil etmek imkansızdır;
 3. ufuk sadece 160 °
 4. Bir ışın alıcısına ihtiyacınız varsa, ayrı olarak satın almanız gerekir;
 5. otomatik hizalama işlevi devre dışı değil.

sonuçlar. Sık sık "referans" lazer düzlemleri inşa etme ihtiyacıyla karşılaşan ancak tam bir ufka gerek duymayanlar için profesyonel bir cihaz. Bununla birlikte, bu sorun da çözülmüştür, çünkü cihaz bir tripod üzerinde kolaylıkla dönmektedir.

Hangi lineer lazer seviyesini satın almaya karar verdiniz?

oy
En İyi Döner Lazer Seviyeleri

cihazın GRL 300 HVG Seti ve Amerikan DEWALT DW 079 PKH ile Alman markası Bosch lider üst araçların kategorisi. Bunlar, değerleri işlevsellik ve kalite ile teyit edilen ve her iki cihaz için yaklaşık olarak eşit olan lazer seviyeleridir. İstisnalar sadece bir miktar "çörekler", tadı ise nihai alıcının seçimini belirleyecektir.

Bosch GRL 300 HVG Set 180 DeWALT DW 079 PKH 180
Bosch GRL 300 HVG Seti DeWALT DW 079 PKH
1 mesto
9 oc
2 mezto
8 oc
Hizalama tipi otomatik otomatik
Hizalamayı devre dışı bırakma hayır hayır
Kendiliğinden yayılan açı, derece. +/ - 5 +/ - 5
Alıcı ile / olmadan ölçüm aralığı 150/50 300/30
Içinde tripod altında iplik. 5/8 5/8
Işın rengi yeşil kırmızı
Doğruluk, mm / m +/ - 0,1 +/ - 0,1
Işınların yönü yatay / dikey yatay / geri çekilebilir
Kiriş sayısı, adet. 2
Lazer sınıfı 3 3R
Dalga boyu, mm 532 635

Bosch GRL 300 HVG Seti

Açık alanda ve içeride çalışmak için profesyonel seviye. Üreticinin menzili normal modda 50 metredir ve pakete dahil olan bir lazer ışını alıcısı ile 150 metredir.

Lazer ışınının rengi yeşil - üreticiye göre görünürlüğü kırmızıdan 4 kat daha iyidir. Işınların sayısı 2 - biri düzlemi oluşturur, ikincisi ise zenit noktasını gösterir. Otomatik düzeltme fonksiyonu, cihazın konumu 5 ° 'de eğildiğinde çalışır. Bağlantı kesilmesi sağlanmadı, ancak cihaz yatay ve dikey düzlemlerde çalışabilir.

Bosch GRL 300 HVG Seti

Bosch GRL 300 HVG Set 1m

Bosch GRL 300 HVG Set 2m

Bosch GRL 300 HVG Seti 3m

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

+ Artıları Bosch GRL 300 HVG Seti

 1. komple set tüm gerekli araçları içerir - uzaktan kumanda, evrensel tutucu, pil ve piller, gözlük ve lazer alıcı;
 2. Uzun menzilli hareket;
 3. lazer bir daire içinde dönebilir, 360 ° düzlem oluşturabilir veya bir veya bitişik duvar boyunca ileri geri hareket edebilir (tarama modu);
 4. bir batarya veya batarya ile çalışır - şebekeden çalışma yeteneği;
 5. Lastikli muhafaza koruması, tozlu ve yüksek nem koşullarında çalışmayı sağlar.

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

- Dezavantajları Bosch GRL 300 HVG Seti

 1. Uzaktan kumandanın menzili yaklaşık 30 metredir - uzun mesafelerde ölçüm yaparsanız, asistanları işe almanız gerekir;

sonuçlar. Cihaz, gösterge panelinin ÜST kategorisinde. Maliyet ve özellikler, ölçüm sonuçları için artan gereksinimlere sahip bir profesyonel olarak kullanım kapsamını benzersiz olarak belirler.

DeWALT DW 079 PKH

Bu sınıfın cihazı için mümkün olan maksimum performansa sahip otomatik tesviye seviyesi. 100 metre 1 cm doğruluğu cihazın üreticisi tarafından beyan edilen lazer cihazı, otomatik ayarlama hatası mahfaza +/- 5 ° ile hizalanır.

Çalışmada iki kiriş kullanılır - biri yatay düzlemde döner, ikincisi ise bir zenit noktasını gösterir. Üretici tarafından bildirilen aralık, normal modda 30 metre ve bir ışın alıcısının kullanılmasıyla 300'dür.

DeWALT DW 079 PKH

DeWALT DW 079 PKH 1m

DeWALT DW 079 PKH 2m

DeWALT DW 079 PKH 3 m

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

+ Artılar DeWALT DW 079 PKH

 1. fonksiyonel ve kararlı tripod;
 2. manuel tarama aralığı ayarı - belirli bir uzunlukta bir çizgi üzerinde ölçüm yapılması gerekiyorsa, nokta yalnızca belirtilen aralıkta hareket edecektir;
 3. bir eğimde uçak inşa etme olasılığı;
 4. yüksek kaliteli pil ve şarj cihazı;
 5. Dikey bir düzlem oluştururken, seviye duvara yakın yerleştirilebilir.

Hangi lazer seviyesinin satın alınması daha iyidir - farklı türleri karşılaştırmak ve en iyi modelleri incelemek

- Eksileri DeWALT DW 079 PKH

 1. Uzaktan kumandadaki sinyalin alıcısı gövdenin üst kısmında bulunmaz - şantiyenin her tarafında uzaktan kumanda mümkün değildir;
 2. kırmızı ışın - güneşte çok iyi görünmez, yeşil olarak.

sonuçlar. DW 079 gibi profesyonel cihazlar, sadece işlevselliği günlük olarak talep edilirse satın alınmalıdır. Aksi takdirde, daha düşük sınıf bir cihazdan ziyade işte çok yardımcı olması muhtemel olmayan pahalı bir oyuncak.

Hangi lazer seviyesini satın almaya karar verdiniz?

oy
Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 3