Remodeling: od stodoły do ​​domu mieszkalnego

Dziś chcielibyśmy pokazać, jak stary kompleks stodoły stał się nowoczesnym budynkiem mieszkalnym. Aby transformacja się powiodła, budynki użytkowane niegdyś w rolnictwie musiały zostać gruntownie odnowione. Ponadto stare elementy we wnętrzu i na zewnątrz zostały naprawione, uzupełnione lub zastąpione nowoczesnymi komponentami. Oprócz tradycyjnych materiałów budowlanych, takich jak mur, stal i beton, zastosowano również naturalne materiały budowlane, takie jak drewno i glina. Są oddychające, dzięki czemu zapewniają komfortowe warunki do życia. Dla nowych domów opracowano energooszczędną i trwałą koncepcję renowacji. Obecnie budynki są zgodne z normą KFW 60 i wykorzystują energię odnawialną w systemach fotowoltaicznych i słonecznych. Dzięki bujnej plantacji nowoczesne domy z cegły nadal wydają się zaczarowane i wiejskie.

Dawna stodoła po przebudowie

Po remoncie nic nie przypomina o smutnym stanie starego budynku. Zapewnia to piękna fasada wykonana z cegieł, a także odnowione okna i drzwi. Jedna z największych zmian miała miejsce w ogrodzie: oto teraz najpiękniejsze kwiaty i rośliny oplecione, zapewniając w ten sposób wspaniałą wiejską atmosferę wokół starej stodoły.

Zastanawiasz się teraz, jak wyglądał wcześniej budynek? Potem szybko przejdź do następnego zdjęcia!

Dawna stodoła przed nawróceniem

Przed nawróceniem stodoła była wykorzystywana do celów rolniczych, więc było jasne, że styl i przytulność nie były pierwsze. W każdym razie budynek funkcjonalny znajduje się w odległości kilku kilometrów od pięknego, wiejskiego budynku mieszkalnego, który znajduje się po remoncie. Ze wspaniałego ogrodu też niewiele jest do zobaczenia.

Z drugiej strony budynek oferuje również pewne niewymuszone zalety, takie jak duże drzwi do stodoły lub piękna ceglana konstrukcja. Z pewnymi zmianami można stworzyć tutaj idealny dom.

Szukasz architekta?
Napisz do nas! Chętnie pomożemy.

Uzyskaj bezpłatną poradę

Klepisko po przebudowie

Projekt budowlany na obrzeżach Wilkinghege w Münster obejmuje nie tylko dawną stodołę przejściową, ale także stary klepisko. Zostało to również przekształcone w budynek mieszkalny. Dzięki systemowi izolacyjnemu z glinianych płyt pilśniowych z glinianym tynkiem uzyskano energooszczędną izolację termiczną. Nowy system fotowoltaiczny, który zasila budynek energią odnawialną, znajduje się również na dachu odnowionej i przekształconej stodoły.

Klepisko przed nawróceniem

Trudno uwierzyć, jak wyglądała klepisko przed przebudową! Tutaj widać bardzo wyraźnie, że otwarty, nieco zaniedbany budynek był wykorzystywany wyłącznie do celów rolniczych. Ponownie brak jest atrakcyjnego zazieleniania.

Widok z dziedzińca

Ponieważ stodoła została przekształcona w budynek mieszkalny, nowi mieszkańcy mogą cieszyć się przestronnym terenem zewnętrznym. Szczególnie w lecie jest to idealne miejsce na ciepły wieczór przy lampce wina.

.

izolacja

Niektóre zmiany nie są oczywiste na pierwszy rzut oka, ale wciąż zapewniają zupełnie nowe poczucie domu. Tak więc w starej stodole została wyposażona w izolowaną wewnętrzną powłokę. Zapewnia to energię, a co za tym idzie, także oszczędności w długim okresie.

Duże przeszklenie

Dawne drzwi stodoły stały się prawdziwym przyciągającym wzrok dzięki dużym przeszkleniom. Stanowi on nowoczesny kontrast z tradycyjnymi klockami, a także pozwala dużo światła do wnętrza. Aby wejście było jeszcze bardziej przyjazne, wiele doniczkowych roślin umieszczono na dziedzińcu.

detal

Szczegół okna pokazuje jak malowniczy wygląda nowo zaprojektowany dom. Dzięki umiejętnemu sadzeniu dawna stodoła tworzy teraz piękny sojusz z otaczającą przyrodą. Stwarza to relaksującą, wiejską atmosferę, która jednocześnie wiąże się z nowoczesnym życiem.

wnętrze

Również we wnętrzu dużo się wydarzyło. Przy pomocy dźwigarów drewnianych i stalowych powstały dwa poziomy, tworząc zupełnie nową sytuację przestrzenną.

Spodobała ci się ta transformacja? Następnie spójrz na ten Katalog Ideabook: homify 360 °: Od stodoły do ​​przytulnego domu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 4 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map