Vianoce v Portugalsku

Tretia sviečka už zapálila adventný venček, takže je najvyšší čas pre ďalšiu časť nášho medzinárodného
Vianočné série. Dnes to ide do Portugalska. Aj keď krajina sama o sebe
malé, tradície, zvyky a zvyky sa líšia
okolo vianočnej sezóny od regiónu k regiónu a od rodiny až po rodinu. ale
Odozva a túžba po pokoji, zdraví a pokoji sú všade
Radosť v strede. Čo portugalskí predovšetkým na ich Vianoce
dôležité, môžete si prečítať tu:

Strom a detská postieľka

Rovnako ako vo väčšine krajín, slávnostne zdobený vianočný strom v Portugalsku je nutnosťou pre festivaly. Ako vyzdobiť to je úplne na vás, ale svetla a guľky sú štandardné vo väčšine rodín. Betlehem v katolíckych štýloch Portugalska je vo väčšine obývacích izieb nenahraditeľná, pretože symbolizuje vznik Ježiša Krista a jeho dôležitú úlohu v kresťanstve.

Veľká hostina

Dokonca aj keď ide o veľký sviatok, Portugalsko sa sotva líši od iných krajín, kde sa oslavuje Vianoce. Jedlo je jednoznačne jedným z najvýznamnejších osláv a je preto oslavované. Celá rodina sa zhromažďuje pri stole a tam sú tradičné jedlá, ako je bacalhau (treska), treska, morka alebo chobotnice. Tiež rôzne dezerty sú veľmi vysoké v kurze portugalského vianočného menu. Krásnou tradíciou je Bolo Rei, vianočný dort, ktorý je zdobený kandizovaným ovocím a orechmi. V mnohých rodinách je fazuľa pečená do cesta a ktokoľvek ho nájde v jeho kúsku, musí pečať alebo získať kráľovský koláč budúci rok.

Hľadáte architekta?
Napíšte nám! Sme radi, že vám pomôžeme.

Získajte bezplatnú radu

neporiadok

Tradičné vianočné darčeky sa tradične konajú 24. decembra o polnoci. Vzhľadom na malé deti a starších rodinných príslušníkov sú dary často rozbalené skôr alebo len ráno nasledujúceho dňa. Každá topánka je umiestnená pred krbom, ktorý Santa Claus zapĺňa alebo dieťa Krista dáva darčeky pod strom. Mimochodom, vlastné darčeky, ktoré majú osobnú hodnotu a boli vyrobené s láskou, sú obzvlášť populárne v Portugalsku.

Šťastný nový rok!

Silvestra je festival, ktorý sa v Portugalsku oslavuje veľmi veľkým a rozsiahlym. Prehliadky sa konajú v mnohých mestách a veľká ohňostroj je samozrejmosťou. Navyše existujú niektoré zvyky a tradície, ktoré rok čo rok starostlivo podporujú mnohých portugalcov, ako napríklad jesť dvanásť hrozna v ohnisku o polnoci a potom uvádzať dvanásť želaní - jeden pre každý mesiac nového roka. Aj oblečenie zohráva veľkú úlohu na portugalskom novom roku. Modrá farba by mala priniesť šťastie užívateľovi v nasledujúcom roku. Prvý január sa tradične začne prvá kúpanie v mori, ktorá bude v nadchádzajúcich mesiacoch vyčkávať všetky odvážne za možné prekážky a búrky.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

15 − 7 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map