Jóga doma – 6 tipov pre dokonalú atmosféru

Jóga - Tisíc rokov stará filozofická doktrína z Indie, ktorá prináša telo a myseľ cez niekoľko cvičení, ktorá nám dáva väčšiu vyrovnanosť a čulejší vedomia. Existuje mnoho dôvodov, prečo začleniť tento dobrý pocit šport v našich každodenných životoch a zažiť liečebné výhody pre seba a svoje známe prostredie. S jogou trénujeme silu, flexibilitu a rovnováhu, ale aj hlbokú relaxáciu s dýchacími cvičeniami a meditáciou. Hatha jogy na Bikram jogy, ashtanga jóga a Kundalini jóga, podľa vedeckých štúdií, aby sme zlepšili funkciu mozgu joga, stabilizovať chrbtové svalstvo a stimulujú kardiovaskulárny systém. V kombinácii so zdravou výživou nájdeme dokonalú rovnováhu pre harmonický životný štýl. Utišujúci a vyrovnávací účinok jogy je ideálny pre stresujúcich ľudí. Rastúci trend, ktorý sa stále viac praktizuje doma. Ukážeme vám, ako použiť správne tipy na integráciu priestoru pre jogu vo svojom vlastnom dome, aby ste vytvorili ideálne miesto na odpočinok. Pretože aj pri dennej relácii jogy prekleneme všetky prekážky a nájdeme pokoj. A pokoj začína s každým z nás, ktorý každý deň stará o svoje telo a myseľ.  

Vyberte správne miesto

Existuje niekoľko dôvodov na vytvorenie meditatívneho ústupu vo svojom vlastnom dome. Pre koho prax v kurze nie je dostatočná, pretože chce zlepšiť cvičenia denne av domácej atmosfére, pre ktorú je rozvoj jogínskej izby alebo integrácia do vhodného kúta miestnosti. Pretože takéto pevné miesto v pevnej dobe podporuje v bežnej praxi. Preto by ste mali najprv zvážiť, v akých časoch chcete praxi jogy. Pri východe slnka a západu slnka sú energia najvyššie. Určité svetelné podmienky, príslušné zariadenie a tiež vôňa poskytujú uvoľnenú atmosféru. Okrem toho sa odporúča dobrá izolácia, aby sa rýchlo našiel požadovaný meditatívny odpočinok. Pokiaľ je to možné, miestnosť na jogu by mala byť umiestnená tak, aby k nej nedošlo žiadne rušivé zvuky. Je tiež dôležité, aby okná nechodili na ulicu. Nemal by ležať v bezprostrednej blízkosti škôlky, pretože ak by sa deti rozmýšľali alebo hádali, to by bol ďalší rušivý faktor, ktorý odvádza od vnútorného hľadania ticha. Veľkosť nezáleží, jas a pokoj sú základné kvality, ktoré potrebujeme pre vlastnú izbu jogy. 

Minimalistický dekor

Jóga izba je pre meditáciu, takže všetky rušivé prvky, ako príliš veľa kusov nábytku alebo bohaté dekorácie, sú kontraproduktívne. Najprv sa zamerajte na podstatu a odstráňte všetky tieto zbytočné veci, aby ste sa vrátili do jadra akcie. Hlboké čistenie nielenže oslobodzuje miestnosť od nečistôt, ale aj od negatívnych energií. Minimalistická dekorácia začínajúca s neutrálnou farebnou schémou základných komponentov, ako je jóga, akékoľvek spevacie misky, vankúše a vonné sviečky, rozveselí náladu a súčasne zvýši pozitívny tok energie. Miesto, kde sa cíti dobre, má byť vytvorené, čo podľa Feng-Shui uprostred miestnosti má svoj pôvod a iba tam sa vyvíja najlepšie sily. Zaplavené svetlom, jasným a jasným, vytvára meditačnú miestnosť, s ktorou padá denný záťaž, myšlienkový tok a duša rastú. 

Hľadáte architekta?
Napíšte nám! Sme radi, že vám pomôžeme.

Získajte bezplatnú radu

svetelný dizajn

Svetlo znamená život, svetlo prináša silu a svetlo dodáva energiu. Niet divu, že dizajn osvetlenia pre izbu jogy hrá obrovskú úlohu a že pri zakladaní by ste mali venovať osobitnú pozornosť. Najlepšie je mať miestnosť s mnohými oknami, kde môže prísť slnko a prebúdzať naše hlbšie sily. Ktokoľvek, kto nemá takúto orientáciu v apartmáne, napríklad v podobe záhradného bytu, môže mať napríklad podobný účinok ako denné svetlá alebo atmosféra s teplými svetelnými vplyvmi. Dokonca aj sviečky môžu byť veľmi meditatívne. Tu je to, čo je dôležité: každý, ako sa mu páči a každý, ako nájde to najlepšie pre svoj vnútorný pokoj a teda pre transcendentálnu meditáciu. 

Svetlo ako také hrá rozhodujúci faktor vo filozofii skutočného jogaritu. Je to svetlo poznania, svetlo vynaliezavosti, svetlo pohľadu, svetlo života, svetlo súcitu a lásky, svetlo bytia, ktoré každý nesie v sebe. Ak chcete podstúpiť priaznivé účinky vo svojej vlastnej miestnosti na jogu, mali by ste reagovať iba na svoje individuálne potreby, aby ste vedome prežívali výhody duchovného efektu. 

Hluk a vôňa

Pri rôznych vôňach sa vytvárajú určité nálady. Ako zmysluplné ako integrácia upokojujúcej vône do našej jogínskej miestnosti, hluk pozadia poskytuje aj rozhodujúci vnem a či sa môžeme zapojiť do meditačného pokoja. S rôznymi vonnými sviečkami môžete špecificky pripraviť miestnosť na jogu. Vzhľadom k tomu, esenciálne oleje a izbové vône inšpirovať zmysly. Takto odrezaný kúsok citrónu odzrkadľuje plný efekt a osviežuje miestnosť. Naproti tomu esenciálne oleje, ako levanduľa, vytvárajú harmonickú náladu. Či už preferujete hudobný sprievod alebo ticho počas rituálu jogy, každý sa rozhodne podľa vlastných záujmov. Pre väčšie uvoľnenie prírodné zvuky, ako je kvílenie vtákov, vietor v stromoch alebo horenie mora prinášajú osobitný efekt. Akonáhle ste objavili vhodnú atmosféru pre intenzívnu meditáciu vo vlastnom priestore jogy, môžete si odpočinúť celé hodiny a hodiny, filozofovať a vychutnávať si vlastnú existenciu. Pretože ak zabudnete, za čo ste vďační, len skontrolujte svoj pulz. 

vnútorná klíma

Aké dôležité je vnútorné prostredie pre upokojujúcu atmosféru, všetci vieme. Preto by nemalo byť príliš studené a nie príliš teplé v celom byte av našom priestore pre jogu. Optimálna teplota v miestnosti závisí od priestoru, v ktorom žije a žije, a od priestoru, v ktorom spí. Pri vlastnej izbe jogy sa odporúča teplota 22 až 25 stupňov. Dokonalá priemernosť, ktorá ponúka dobré podmienky pre harmonické prostredie. Pretože pre meditatívnu náladu je tento faktor rozhodujúci, rozhoduje sa, koľko sa skutočne môžete zapojiť do hlboko relaxačného zasadnutia. Preto musia byť teploty v tejto miestnosti správne. Okrem prevládajúcej vnútornej klímy zohráva mimoriadnu úlohu zdravá vlhkosť vzduchu. Preto je optimálna vlhkosť miestnosti medzi 40 a 60%. Môžeme ich pozitívne podporovať rastlinami, pravidelnou ventiláciou a inštaláciou dreva, napríklad v podobe lavice. Ak chcete, aby vaša jóga izba trochu teplejšie alebo chladnejšie, môžete to urobiť svojou vlastnou cestou. To sú len pokyny, v konečnom dôsledku sa teplota osobného blahobytu rozhodne pustiť sa a skutočne sa ocitnúť s odchodom z každodenného života. 

Nature myšlienka

Ústup do prírody sa prejavuje praktikou a internalizáciou jogy úplne iným spôsobom. Nie je to len rozpoznanie vašej vlastnej skutočnej prírody, ale aj vedome integrujúce myšlienku prírody. Jednou možnosťou je napríklad umiestnenie rastlín v našej miestnosti na jogu, ďalšia inšpirácia poskytuje súkromný jogu v strede prírody alebo výsadbu rôznych rastlín a bylín na balkóne av záhrade. Rastliny sú dodávateľmi energie a podporujú naše zmysly v harmónii so všetkým, čo nás obklopuje. Pocit, ktorý niekedy stratíme v časoch moderného rýchleho tempa. Ponorením sa do nádherného sveta prírodných podmienok sa znova prebúdzame a viac si uvedomujeme, čo je naozaj dôležité a žijeme v harmónii s prírodou. Ďalším dôvodom na objavenie jogy pre seba a každodenný oslavovanie vedomého bdenia. Či chcete vybudovať celú miestnosť, vytvoriť malý kútik alebo použiť verejný park. Jóga je šťastná! 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

8 + = 17

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map