9 dokonalých rastlín pre spálňu

Rastliny poskytujú čerstvosť v každej izbe domu a v spálni by ste nemali robiť bez živého prírodného pôvodu rastlín. Prinášajú zelenú do vašej spálne a zároveň zabezpečujú optimálny pokoj a prirodzenú atmosféru v miestnosti. 

Strach, že rastliny v spálni poskytujú zlý vzduch, je úplne neopodstatnená. Niektorí dokonca odporúčajú, aby rastliny v spálni, pretože uvoľňujú viac oxidu uhličitého ako kyslík počas noci. Množstvo je však absolútne neškodné a pri bližšej kontrole možno dokonca určiť, že rastliny poskytujú príjemné a zdravé vnútorné prostredie. 

Preto by ste nemali váhať skrášliť svoju spálňu s prírodnou zeleňou. Ktoré rastliny sú vhodné najmä pre spálňu a šíria nádhernú atmosféru, povieme vám nasledujúce tipy. 

1. Yucca palm

Rastlina, ktorá by nemala chýbať v žiadnom dome: džuga palma! Sme absolútni fanúšikovia tejto exotickej palmy, ktorá vytvára tropický pocit vo svojej vlastnej spálni prostredníctvom dlhých listov v tvare meča. Džuga palma môže dosiahnuť až päť metrov, ak má dostatok priestoru na to. Vzhľadom k tomu, palice jukaja je veľmi rezné kompatibilné, ale to neobťažuje ich prerezanie v správnom čase. 

Tento typ zariadenia je veľmi robustný a v starostlivosti o pravidelné zavlažovanie a hnojenie sú ohlásené. Ak je džúsová dlaň doplnená dostatkom svetla, bude dlho poskytovať sviežosť vo vašej spálni. 

2. Orchid

Je to klasika a jednoducho zaujme v každej izbe domu: orchidea. Vďaka svojej nadčasovej elegancii je orchidea už desaťročia dôležitým prvkom v moderných domácnostiach. Krásne tropické kvety rozširujú veľmi zvláštny vkus a hlavne v spálni, orchidea vo veľmi intenzívnych farbách až po absolútnu zraku a Ruhepol. 

Pre začiatočníkov aj pre spálňu je najvhodnejší Moth Orchid. Tento typ je veľmi robustný a používa sa na zahrievanie teplôt a slabé svetlo. Preto sa do teba nedostane, ak ju umiestniš do spálne. Ale uistite sa, že je blízko k oknu, aby ste vybrali najlepšie svetlo. 

Hľadáte architekta?
Napíšte nám! Sme radi, že vám pomôžeme.

Získajte bezplatnú radu

3. luk konope

Je priamočiarý, vyzerá zaujímavý a má sukulentné vlastnosti - na našom zozname je ďalšia obľúbená konopí. Svieža zelená prináša do spálne živú sviežosť a pretože konopí je veľmi robustné a ľahko sa udržiava, nemáte s touto rastlinou veľa práce. 

Plechovka je pôvodne z Afriky a Ázie. Preto sa táto rastlina rada skôr suchá po celý rok. Na rozdiel od jedného listu, konopí koní preferuje plné slnečné žiarenie, a preto je miesto priamo na okne spálne ideálnou voľbou.

4. Jeden hárok

Evergreen, ktorý rýchlo podmaní srdcia všetkých obyvateľov v dome: jeden list je farebný, svieži a jednoducho vystupuje vo všetkých miestnostiach. Pôvodne táto rastlina pochádza z regiónov v okolí Tichého oceánu. Preto sa sotva prekvapuje, že sa jej veľmi páči. Jediný list sa cíti najviac pohodlne, keď je pravidelne zásobovaný vodou. Suchosť môže mať v krátkom čase smrteľné dôsledky.

S dobrou starostlivosťou si môžete vychutnať farebné kvety v jarných a letných mesiacoch. Počas tohto obdobia sa tiež odporúča používať kvetové hnojivo na zabezpečenie optimálnej starostlivosti o rastlinu. Pretože jeden list preferuje tmavšie a teplé miesta, spálňa je ideálna pre túto rastlinu.

5. Jasmín, Gardenia a Stephanotis

Jasmín, Gardenia a Stephanotis sú nádherné rastliny, ktoré sú skvelé pre umiestnenie do vašej domácej spálne. Biele listy vyžarujú skvelú atmosféru v celej izbe a môžu byť usporiadané tak, ako je znázornené na obrázku, aby ste poskytli čerstvé a prirodzené chvíle vo svojej vlastnej spálni.

Rastliny majú rád stredný tieň. Je dôležité, aby dostali dostatok vlhkosti a v horúcich letných dňoch by sa listy mali tiež striekať malým množstvom vody.

6. Calla

Calla je ako orchidea absolútna klasika medzi rastlinami. Krásna rastlina je tiež známa pod názvom koreň draka a zaujme kvetmi v rôznych odtieňoch. Farebné ozdoby Cally môžu byť biele, žlté alebo červené, a tak dokonca individuálne prispôsobené vzhľadu spálne.

Calla kvitne približne v období od januára do apríla a v letných mesiacoch rastlina ustúpi do pokojovej fázy. Calla rád je veľmi suchý a chladný. Ak je dostatok jasu v miestnosti, potom si užijete kvety krásnej Cally vo svojej spálni po mnoho ďalších rokov. 

7. Bonsai

Je to tradičný symbol pokoja a rovnováhy, a preto ideálnym zariadením pre uvoľnenú spálňu. Bonsai strom zapadá do každého dizajnu spálne, akoby sám, a má veľmi utišujúci účinok kvôli jeho jemným a veľmi jemným listom a tvarom. 

Bonsajové stromy pochádzajú z ázijského záhradného umenia a v posledných desaťročiach už dávno prekonali srdcia nemeckých milovníkov rastlín. Avšak, malé kríky a stromy vyžadujú veľa starostlivosti a mali by byť zakúpené len vtedy, ak máte dostatok času na náročné stromy. Patrí sem pravidelné zásobovanie vodou, optimálne hnojenie a dokonalý výskyt svetla. Pretože čím viac svetla získava bonsai, tým rýchlejšie rastie. 

8. Levanduľa

Levanduľa je jedným z najobľúbenejších druhov rastlín a ak sa rozhodnete umiestniť levanduľovú rastlinu do spálne, mali by ste sa uistiť, že dostane dostatok svetla. Pretože to je najdôležitejší základ pre kvitnúcu, žiarivú a voňavú levanduľovú rastlinu. 

V podstate rastlina preferuje vonku. Ale ak hľadáte optimálne, svetlé a vlhké prostredie, levanduľová rastlina prinesie do vašej spálne aj nový vkus.

9. Farebné kytice

Ak ste v pravidelnej čerstvosti a kvety, možno budete chcieť zvoliť si romantickú-hravú kyticu v spálni. Samozrejme, tu nie sú žiadne hranice vašej fantázie a lesy a lúky, ako aj iné druhy kvetov, ako sú ruže, karafiáty alebo tulipány, môžu transformovať celé vnútorné prostredie do vašej spálne.

Samozrejme, jasným plusovým bodom je absolútna sviežosť a prirodzenosť, pre ktorú každá nová kytica v spálni poskytuje. Okrem toho sa tu môžete znova a znova meniť s farbami, a tak vám poskytnú zaujímavé špliechanie v spálni. Takže ak máte pocit, že by ste dali dohromady novú kyticu kvety v spálni, mali by ste ísť rovno do práce!

Ako môžete vidieť, existuje veľa druhov rastlín, ktoré sa budú cítiť ako doma vo vašej spálni, ak môžete získať základy správne. Premýšľajte o tom, koľko času môžete minúť na starostlivosť o vašu rastlinu a potom sa rozhodnete pre správnu zelenú v spálni. Rozprávať sa s odborníkmi, môžete urobiť správnu voľbu pre výber najvyššej zelenej zvýraznenie pre vašu spálňu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

5 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map