Liliam Fashion Week in London
 • 20 March 2015

 • 09.00 - 16.00 (Monday Free)

 • 21 King Street, Melbourne Victoria 3000 Australia See in Map

 • Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Duis mollis, est non co.

 • Read More

סגנון רוקוקו בפנים – מסיים מעודן וצבעים רכים

May 20
No comments yet

סגנון הרוקוקו בפנים הופיע באמצע המאה ה -18 כהמשך טבעי לפיתוח בסגנון הבארוק. בסגנון הרוקוקו, נוצרו חללי הפנים של ארמון, ובמיוחד חדרי המלוכה המלכותיים וחדרי המגורים. רוקוקו הדגיש את הפאר של עיטור הקתדרלות הקתוליות העשירות. כיום, מעצבים שוב מגלמים את הסגנון המעודן הזה במסגרת של בתי כפר, דירות סטודיו, סלוני מוסיקה, אולמות אירועים ואולמות של בתי מלון מכובדים.

סגנון רוקוקו בפנים ושימושו

היסטוריה של הופעת סגנון הרוקוקו

המונח רוקוקו בצרפתית פירושו "כיור, סלסול, רוקייל". זה לא מפתיע, שכן מוטיב הרוקוקו הפופולרי ביותר הוא סלסול בצורת האורי. המונח rococo מציין סגנון באמנות של תחילת המאה XVIII. בסגנון זה הם עיטרו את חללי הפנים והציבור, בנו בניינים מפוארים, ציירו תמונות ומוסיקה, תפרו בגדים אופנתיים, חיברו פסטורלים ואודים ארוטיים. מונומנטים ארכיטקטוניים מונומנטליים שהוקמו בסגנון הרוקוקו כוללים אמאלינבורג ליד מינכן, הארמון הסיני באורניינבאום.

19
ארמון סיני באוראנינבאום.

עבור הרוקוקו בפנים, התכונות האופייניות הן:

 • לוח צבעים משותף המבוסס על שילוב של גוונים פסטל עם לבן וזהב;
 • שפע של אלמנטים טיח על קירות, תקרות, חלונות ופורטלים;
 • עיצוב דקורטיבי של כל סנטימטר של פני השטח, רהיטים, תפאורה, טקסטיל עם דפוסים, דפוסי, פסיפסים, רקמה, דפוס טיח, gilding;
 • פנים רוקוקו מלאים רהיטים בעבודת יד מוכרים, מעוטרים גילופים אמנותיים, שיבוצים, מוזהבים, מרופדים בדים בד משי;
 • שימוש פעיל של רב שכבת טקסטיל יקר.

18

סגנון הרוקוקו בפנים היה בשימוש נרחב במדינות אירופה בתחילת המאה ה - XVIII - גרמניה, ספרד, צרפת, בוואריה, איטליה. בסגנון זה נבנו בתי הכפר על ידי נציגי האצולה והאצולה. מגורים הקיץ של השליטים נעשו גם כדי לקשט בסגנון הבארוק מוגזם - כך מסומן אז את הסגנון החדש המתפתח של רוקוקו. לדעת ביקשו לקבל אורחים בחדרים הטקסים המעוצבים, שהפכו בהדרגה לחדר מגורים נעים, ונעשו נשיות יותר, עליזות. במקום הרוקוקו המעודן והפלרטטני, שכבר באמצע המאה ה -18, מגיע סגנון חדש ורציונלי - קלאסיציזם.

עובדה מעניינת היא הקבלה של השימוש הפנים של מוטיבים סיניים רוקוקו, ציורים, קישוטים, מנות מיוחדות. זה היה אופנתי באותה עת, אבל זה הופך להיות רלוונטי היום. התעניינות נרחבת של אוכל סיני, תרבות, אומנויות לחימה שוב עושה פנים אופנתי של רוקוקו עם נושא משנה סינית. פנים מודרני בהחלט שונה מאולמות הארמון, בזיליקום שופע ו boudoir הרפה. אבל בסגנון רוקוקו ניתן להבחין בקלות ברהיטים טיפוסיים על רגליים מעוקלות, חרסינה סינית וילונות עבים עם lambrequins.

4
חדר שינה מודרני בסגנון רוקוקו.

עבור מה החדרים בסגנון הרוקוקו המתאים ביותר ואת הארגון שלהם

עבור הארגון של הנחות בהתאם הקנונים של רוקוקו, מגורים נורמלי ללא תקרות גבוהות, שטח גדול סימטריה כללית מתאימים. בסגנון זה, מעצבים עיצוב מודרני משרדים קטנים, חדרי שינה, חדרי אמבטיה. אבל יותר מכל את הסגנון הוא ראה את הפנים של הסלון או פנים הציבור.

30
פנים של חדר מגורים קטן.

יצירת מרחב החדר צריך לקחת בחשבון את הגורמים הבאים:

 • פריטי עיצוב רבים ממוקמים באופן שווה בכל חלקי החדר. אם אגרטלים, סטים, מראות, רהיטים, פסלונים ייאספו ליד, החדר יהפוך סוג של אחסון המוזיאון;
 • מתחילים לסיים את התקרה והקירות, הם מתכננים את המראה הכללי שלהם, משלימים אותו עם טיח וציורי קיר;
 • כדי להדגיש את הטבע הגחמני של הרוקוקו, להשתמש בדפוסי על בדים וקירות, נברשות מפוארות ומראות מפואר.

צבע צבעים דפוסי בסגנון רוקוקו

שלא כמו הבארוק הכבד עם ערכת הצבעים העשירה שלו, הרוקוקו בפנים בולט בצבעי פסטל. פנים ההיסטורי של ארמונות ובתי מגורים של המאה ה XVIII נבדלים על ידי שילוב של צבעים כאלה:

אני
לבן וזהב.

אני סווטלו
לבן וכחול בהיר.

svetlo zelenui אני bledno rozovui
ירוק בהיר ורוד בהיר.

svetlo rozovui zelenui
גוונים בהירים של ורוד, ירוק וכחול.

בזבזואה
בז או חול וזהב.

סגנון הרוקוקו בפנים ממשיך את המסורת של הבארוק פעיל משתמש הקיר ציור של קירות ותקרות של הנחות. קו העלילה של הציורים בנוי על מיתולוגיה, אבל יותר על יחסי אנוש. יותר מכל, את הנושא של אהבה ויחסים בין גברים ונשים הוא ראה. רווקו מזהה את הדימוי של הרקיע השמימי, העננים והמלאכים בעננים. נושא זה מעטר בהכרח את קמרונות הארמון.

22

הדפוסים המוכרים ביותר של הסגנון:

1. מעטפת, פגז - דפוס בצורת auricle, משמש וריאציות שונות המפרקים של קישוטים.

גזענות

2. הקרטוש שימש לקישוט הקירות, ממוסגרים בתלתלים שונים; הצורה של cartouche משמש נושא רהיטים, נותן לו צללית לחלק האחורי של הכיסא.

kartuch

3. מלאכים - הם תוארו בדרך כלל בצורת קופידונים מכונפים.

אנג'לו

4. מוטיבים של פרח - צבע של צבעים שונים בוצעו בצבע, נותן להם תכונות טבעיות, או מתארים צללית של פרחים, שהופך אותם דפוס זהב פרחוני.

27
מוטיב פרח של ציור קיר.

העיצוב של חדרים מודרניים בסגנון הרוקוקו הוא לא כל כך בהיר תיאטרלי. לרוב משתמשים בפתרון הצבע המשמעותי ביותר - לבן וזהב - עבור חדרי מגורים וחללים ציבוריים. חדרי שינה מודרניים עשויים בחול, ירוק מושתק, שמנת.

31
עיצוב חדר השינה ב Rococo מודרני מסוגנן.

קישוט קיר בסגנון רוקוקו

המטוס של הקירות הוא ברוקוקו הנושא של האמנות. הקירות היו מעוטרים באלמנטים שונים של טיח, ציורים, ציורים, מראות, משי ודפי נייר מעוצבים. בדרך כלל המטוס של הקיר היה מחולק חזותית למספר קטעים, מילוי כל אחד עם סוג מסוים של תפאורה.

כדי לחזור על עיצוב זה של הקירות, מעצבים מודרניים להשתמש בטכניקות הבאות:

 • גם בשלב העיצוב הם מתכננים להציב אלמנטים טיח, ציורים, מראות, הזמנות, שקעים;
 • השתמש כמו חומרי גימור צבע דהוי על בסיס מים גוונים פסטל;
 • החלף לוחות משי עם טפט קטיפה עם מוטיב של שושן מלכותי, פרחוני או קישוט פרחוני;
 • אלמנטים גבס כבד מוחלפים אלה פוליאוריטן המודרנית;
 • במקום ציור יד הקירות לבחור מדבקות בסגנון רוקוקו, מגזרת נייר או טפט עם מוטיב של פרחים מלאכים.

23
השיטה של ​​לקשט את הקירות.

טיפ: הקבלה של הפרדת הקירות על ידי קו אופקי ויזואלי המפריד בין לוחות עובד היטב. בחלק העליון מראות מבוזרות, ציורים במסגרות בדוגמת, ממוסגרות על ידי mouldings. לקישוט של החלק התחתון הדוגמת טפט.

מה צריך להיות התקרה בסגנון רוקוקו

כמו אנלוגים היסטוריים, תקרות מודרניות בחדרי רוקוקו מקשטים עשירים, מעניקים להם תשומת לב מרבית. כדי לחזור על עיצוב מורכב של משטחים בסגנון של ארמון הנחות, להשתמש בטכניקות כאלה:

1. תקרות מלבניות נמוכות עם משטח שטוח צבועות בצבע מונוכרומטי. לדוגמה, לבן או בז '. על הקצה של התקרה והקירות מקבילים זה לזה הם מרזבים, שנקטעו על ידי מניעים בדוגמת. מרכז התקרה מעוטר עם שושנת בד פוליאוריטן, אשר יוצר נברשת קריסטל יפה.

38
הרהיטים של סלון מודרני עם תקרה נמוכה.

2. התקרה מחולקת למקטעים, מקשטת כל מוטיבים בודדים. כתמי טיח צבועים לבן או זהב. השתמש תמונות של הקלה גבוהה של מלאכים. במרכז, תמיד נברשת נברשת גדולה על השעיה ארוכה, המיועדת למספר גדול של נורות.

39
חדר מגורים בסגנון הרוקוקו.

3. כדי לתכנן תקרות חצי עגולות, לבחור תמונות צבעוניות של מלאכים, פרחים, שמים בשילוב עם מגוון רחב של עיצובים טיח. זה צריך להיות הרבה. אלמנטים טיח מסודרים כך שהם עוברים בצורה חלקה מן הקירות אל התקרה, נוטה לכיוון המרכז.

36
המעבר בסגנון הרוקוקו.

עצה: כדי לקשט את התקרה, לבחור את הכי עדין ומגוון דפוס טיח בצורה של פגזים, תלתלים, cartouches קרוע, הזמנות קמורה, פרחים מלאכים. לקשט עם עמודות דקורציה דומה, חלונות, הפתחים והקירות. ואז העיצוב של החדר ייראה הרמונית.

21
עיצוב אותנטי של תקרת הארמון.

קומה קישוט

הרצפה לעומת הקירות והתקרה לקשט יותר מאופק. עבור הגמר שלה לבחור לוח פרקט, מלוטש לרבד ואריחים, פרקט אמנותי. תנאי חשוב עבור כיסוי הרצפה, עם דגש על הסגנון, הוא ברק מבריק, אשר נותן חגיגה לחדר. בחדר השינה ואת הסלון קומות rococo הם שטיח עם דפוס דקורטיבי.

20
שיטה של ​​הנחת פרקט אמנותי על הרצפה.

פול

ריהוט בסגנון רוקוקו

הארמונות המודרניים מעוצבים עם עיטורים אמנותיים שונים. זה בדרך כלל יש גודל קטן, עיצוב יפה, בנייה נוחה. מגוון של רהיטים בסגנון הרוקוקו הוא נהדר - זה ספות, שרפרפים, כיסאות גב גבוה, כורסאות, מיטות, ספות וספסלים. הם נבדלים על ידי צורה מעוקלת של הרגליים, משי יפה או ריפוד סאטן עם קישוטים פרחוניים או מזרחיים, gilding, פסיפס, שיבוץ, גילוף אמנותי. ריהוט נבחר מעץ טבעי (לינדן או אגוז), מעוטר קישוטים מתולתלים של פרחים וגפנים. פריטים ייחודיים שהופיעו בעידן הרוקוקו הם המזמין, ארון ניירות חשובים (Cantonièric).

6

9

10

11

26

טקסטיל

טקסטיל בסגנון הרוקוקו אינם כבדים וחשוכים כמו הבארוק. עם זאת, הוא שומר על צורה, נפח, שפע של בד דפוס. לקישוט של חלונות, בחר יפה רב שכבת וילונות עם lambrequins. על המיטה, לקנות שמיכה עם רקמה ו פרינג '. בחר כריות עם עיצוב יפה, רקמה מוסיף הטקסטיל. פינת האוכל מקשט את המפה בנימת הריפוד של הכיסאות.

16
וילונות אופייניים לסגנון.

תאורה

החדר מואר היטב עם נברשת גדולה מושעה עבור 7 - 12 קרניים. זה מוברג עם נורות, בצורת נרות. אם התקרה תופסת שטח גדול, כמה נברשות גדולות הם רכוב כדי להאיר אותו. וגם בחדר בנוסף לשים את המנורות הרצפה, הקירות מצוידים פמוטים. נברשות נבחרו עם בסיס מתכת ברונזה מוזהבת עם תליוני קריסטל או זכוכית. צביעת החדר נותן מכשירי תאורה כאלה, כמו פמוטים. הם יכולים לבצע תפקיד דקורטיבי בלבד.

17
נברשת מוזהבת גדולה.

השימוש בעיצוב בסגנון רוקוקו

אם החדר המודרני הוא oversaturated עם תפאורה, מנסה ליצור אווירה של עושר יוקרה של ארמונות, אז הוא יכול לרכוש את המראה של חדר המוזיאון. לכן, את העיצוב בחדר צריך להיות במתינות.

מ לקשט את החדר:

woodness
מנורות.

decor2m
שעונים מצופה זהב עם אלמנטים טיחיים או פיסוליים.

decor3m
צלמיות פורצלן.

decor4m
שטיח.

decor5m
מראות;

decorנות
בובות עם פנים חרסינה;

decor7m
אגרטלים עם ציורים.

decor8m
תמונות.

דוגמאות צילום של עיצוב פנים בסגנון רוקוקו

gal1m

gal3m

gal5m

gal2m

gal4m

gal6m

השתתף בסקר

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 1